Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

slavkav
23. lis 2010

@skippy7 tak zahada vyriesena 🙂 ja si picham zatial len tyzden - takze je to zatial v pohode

fiallinka
23. lis 2010

tož holky, jediné, co pomáhá, je píchnout rychle a netrefit nějakou tu žilku, což stejně neodhadnete (vidět jdou až na velkém břichu, teď se snažím píchnout mezi ně 🙂, taky je dobré mít velký špek na břuchu, a časem asi každému naskáčou modřinky nebo hrčky, ale u mně je to pícháním do stejného místa (i když už předchozí vpich není vidět)...

skippy7
23. lis 2010

@fiallinka juuj, ale ja to rychle pichnuť nedokažem 😨 .....už nech sa toho pichania zbavime... 😝

berule
23. lis 2010

😀 @fiallinka tak špek bych měla, to by nebyl problém 😀 , ale už mám modřiny teď a to si píchám 4 dny, tak nevím jak budu vypadat za několik měsíců 😉
Ještě by mě zajímalo, jakou používáte desinfekci?

fiallinka
23. lis 2010

@berule no prvních pět dní slivovici, pak septonex a někdy i nic 🙂

berule
23. lis 2010

@fiallinka Aha, protože já jsem si musela koupit čtverečky, co už jsou napuštěné dezinfekcí a vůbec nebarví.

skippy7
23. lis 2010

@berule aj ja mam tie jednorazove čtverečky, zda sa mi to fajn....

berule
23. lis 2010

Chtěla jsem se zeptat, stalo se vám někomu, že když jste si začali píchat, že byste začali trošku špinit? Na to mě hematolog upozornil, tak se ptám jestli je to pravda? A musí se u zubaře hlásit, že si píchám na ředění krve?

janulka002
23. lis 2010

Chtěla jsem se zeptat.. už od pátku si pícham clexan.. pálí když si to píchám, potom svědí bříško, ale nikdy se mi neudělala modřina a přitom na ně trpím.. :( píchám si to dobře? vždcyky si zmáčknu kůži do řasy a potom to tam píchnu..

janulka002
23. lis 2010

@skippy7 ty jsou fajn.. také je používám

cline
23. lis 2010

@janulka002 až příště půjdeš na kontrolu, řekni o tom. Právě dělám na toto téma diplomovou práci a je vcelku běžná lokální reakce na Clexane, takže ti to pravděpodobně změní na Fraxiparine. VIděla jsem to v kartách a bývá to vcelku běžné.

berule
23. lis 2010

@janulka002 Ahoj, mě to někdy štípe až když vytáhnu injekci, ale za 5 min to přestane. A píchám to stejně jako ty. 😉

janulka002
23. lis 2010

@berule tak to je fajn.. a mas modriny?

tonytony
23. lis 2010

@berule Ty jsi začala špinit nebo se ptáš jen hypoteticky?Díky.

radka.m.
23. lis 2010

ahoj holky,chtěla bych se vás zeptat,přijde mi to lepší,než hledat na netu,protože tam je hodně odborných názvů,kterým nerozumím.Má kamarádka prodělala v říjnu mozkovou mrtvici,odebrali jí při hospitalizaci krev a dneska byla pro výsledky na hematologii,tam jí řekli,že výsledky nejsou v pořádlu,dali jí kartičku,že je pacient s trombofílií,tu prý musí nosit stále u sebe,do zprávy jí napsali-trombofilní stav-vysoká hladina F VIII-268% A DEFICIT PROTEINU S při funkčním stanovení 48%,mohli by jste mi prosím napsat,co to znamená,co tato nemoc obnáší,jestli se při ní může chodit do práce a jestli je to chvilkové,nebo celoživotní?Předem MOC děkuji za odpověd 🙂

bettynka222
23. lis 2010

@denisocka fuuuha, to je teda fakt des 😝 daj si probiotika, mohlo by pomoct, nie? a ako sa maju tvoje kuriatka?
😵
@lenka_66 leni ahoooooooooooj. ako sa ma malinky? to je uz tak davno co sme tu vsetko spolu prezivali, coooo?
@berule to mi je luto co sa ti stalo v tych tehu predtym 😔 listovku si vtedy brala? a teraz beries len 1 mg? ja som brala 10 mg denne a k tomu B12 a B6 - tato trojkombinacia vitaminov znizuje hladnu homocysteinu a navyse B12 metabolizuje listovku. ked budes brat len listovku, B12 sa ti minie a potom sa ti uz nebude vstrebavat...
ano u zubara to halsit musis.
@radka.m. mam jendu knizku pre lekarov o trombofiliach,a le sm esa stahovali a teraz si uz presne nepamatam, ci je deficit proteinu S ziskana alebo vrodena trombofilia. skus si to hodit do googlu, mozno ti to nieco najde. vrodenu ma samozrejme na cely zivot, ziskanej by sa mohla zbavit -ale treba zmenit zivotny styl a ine faktory vplyvajuce na zrazanlivost. ci sa bude moct kamaratka vratit do prace zavisi od jej stavu po mrtvici 😔

berule
24. lis 2010

@janulka002 Z 5 pichnutí mám 3 modřiny, no zatím to jde.
@tonytony No když jsem byla na wc, tak jsem měla trošku krvavý hlen na papíře, ale celý den a ani dnes už se to neobjevilo.
@bettynka222 naposledy jsem brala listovku, jo beru jen 1mg a jen listovku bez receptu, ale jsou v ní B1,B2,B3,B5,B6,B12. Já mám ale hladinu homocysteinu v pořádku, aspoň mi říkal hematolog, že všechny hodnoty z krve jsou v pořádku, jen mám pozitivní tu mutaci C677T.

janulka002
24. lis 2010

@berule tak ja nevim jak to dělám ale modřiny nikde.. tak to snad píchám dobře :D.. :( teda dnes v noci mi bylo špatně, měla sem nateklý žíly, což sem nikdy předtím neměla a zle u srdce :( tak sem na to zvědavá

janulka002
24. lis 2010

@skippy7 ty injekce maji vazne vymakane.. 🙂 je to parada..

radka.m.
24. lis 2010

bettynka-děkuji za odpověd,na netu jsem našla,že ten typ S je dědičný,tak to asi sranda nebude,ted zrovna ještě mimo jiné řeší antikoncepci,jinak by si kamarádka s vámi určitě popovídala,ale po mrtvici jí to poškodilo centrum řeči,takže neumí číst,ani psát,tak doufám,že se jí to srovná,pak jí hodím na vás do diskuze odkaz,děkuji moc a přeji všem hodně zdravíčka 🙂

berule
24. lis 2010

@janulka002 tak to ti závidím, že jsi bez modřin, nechtělo by to řešit, když ti nebylo dobře??? 😲

fiallinka
24. lis 2010

@radka.m. v podstatě všechny trombofilie jsou dědičné, ale u ní zrovna nejsou úplně ty nejčastější, které tu má většina z nás, takže jí asi až tak neporadíme, tady chce se asi fakt spoléhat na doktora... každopádně by se do budoucna měla vyvarovat takových těch rizikových činností (dlouhé lety letadlem, dlouhé hospitalice v nemocnici, málo pohybu, pozor v těhotenství), ale hlavně to chce dobrého doktora a tam to řešit... Držím moc palce, ať se zbrchá, je to hrozné.

janulka002
24. lis 2010

@berule no mozna chtelo ale v patek jdu na ultrazvuk tak to budu resit asi az v patek.. kdo vi, jestli to bylo po te injekci

tonytony
24. lis 2010

@berule Tak držím palce, ať už se krev neobjeví- vím, jak moc to v těhu stresovalo mě, ale já fakt krvácela fest☹
Já dnes byla na těch odběrech na hematolce, tak v pátek budou výsledky a konzultace dle nich s dr., tak jsem zvědavá...
No a zítra jedu do Caru a modlím se, ať nám to klapne hned teď a ne až v lednu!

zulok
24. lis 2010

@fiallinka..prepac, neviem presne, kedy mate vas velky den, tusim 26? tak siilno drzim palce..Kedy nastupujes, den predtym? Vsetko bude dobree, cmuk na brusko

berule
24. lis 2010

@tonytony díky, od včera ráno se mi už naštěstí nic neobjevilo. Taky držím pěsti, aby výsledky byly dobré a doktoři si věděli rady 🙂

lenka_66
24. lis 2010

@bettynka222 veru veru , dakujem mame sa fajn.no ale tvoj pokladik je uz chlap 😉 .strasne to leti

fiallinka
24. lis 2010

Tak holky, zítra nastupuju, v pátek bude den D. Držte palce... na diskuzi Cesta za dr. dítětem dá vědět moje ségra 🙂.

lenka_66
24. lis 2010

@fiallinka neboj dobre bude a na tento strach uplne zabudnes 😵

cukor
25. lis 2010

@fiallinka ...drzime palčeky....