Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katrenka111
8. čer 2012

caute baby ja tiež rozmýslam aku antikoncepciu zvolit, neviem ci by som nejaku aj mohla, ked aj hematologicka mi vravela že najlepsie žiadnu, ale pocula som že je nejaka nova, tusim Amelia sa vola, že možu ju brat aj dojciace matky, že obsahuje len velmi malinko hormonov, neviete ci sa može aj pri trombofilii???
Rozmýslam aj o teliesku ale mavam caste zapaly tak neviem ci to je dobre.....

lucyer
8. čer 2012

Nez mi to zjistili,tak jsem antikoncepci mela,naplast 5let a nic

bonfazulka
8. čer 2012

určite je taká ktorá ma najmenej hormonov mne ju núkala gyn . asi pred 4rokmy zabudla som ale názov 😝 hlava deravá sa mi zdá že to bolo na m 😠 skúšala som aj gúgliť ale nič .ja teda žiadnu antikoncepciu nemám ani som ešte nemala radšej pri mojom šťasti nepokúšam trombíky 😀

veronkia
9. čer 2012

@ivoka Asi píšu podě, ale tady je na ni číslo 532 233 062, ať vše dopadne dobře!

jajus18
14. čer 2012

Ahojte baby,chcela by som sa vás opýtať akým spôsobom si picháte fraxiparín,pretože mne nejde vôbec pod kožu,máte nejakú špeciálnu techniku? 😵 díky za rady

sarafortuna
14. čer 2012

@jajus18 , skús trošku "pokrútiť" ihlou - súčasne s tlačením do kože...
ak to ozaj nejde a bolí to, choď na iné miesto... niekedy sú "miesta", kde to nejako nech ísť 😉

jajus18
14. čer 2012

@sarafortuna skúšala som aj pokrútiť aj tlačiť,ale ako keby bola tá ihla tupá ale ja mám hrošiu kožu 😀 podarilo sa mi to na 3tí pokus,inak ti ďakujem za odpoveď pá

sarafortuna
15. čer 2012

@jajus18 , áno, aj ja mám presne taký pocit pri tých ihlách - akoby bolý TUPE, dokonca akoby boli "vrubkované" - ale z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy tlačím a krútim a zrazu mi to tam prerazí a vletí pol centimetra... Nepríjmený pocit 😒 😒

cuculik1
16. čer 2012

Na tie skusenejsie mam otazocku....ako je to s tymi mutaciami, pichanim si fraxika a dvojickami? V pondelok mame pravdepodobne embryotransfer a rozmyslam ze na zvysenie sanci ak teda bude co by som si dala zaviest dve embr. Teraz si picham fraxik preventivne a neviem keby to nahodou vyslo, ci dvojicky celu situaciu s trombo. Viac nekomplikuju.... Nejake skusenosti?

margarita
16. čer 2012

@cuculik1
to je skor otazka na Tvojho lekara hematologa alebo gynekologa 😉
co ja viem, tak dvojky su v podstate rizikova zalezitost vzdy, predsa len, dvojnasobna zataz
aj pre zdravu zenu, ktora nema ine diagnozy.

niekde som davnejsie citala, ze pri trombo je mensia pravdepodobnost dvojiciek pri prirodzenom otehu, ako je to s UO netusim...zda sa mi, ze tu boli baby, co cakali dvojky. len ci sem este chodia...

chirabell
16. čer 2012

@margarita jeeej pozeram ze zmeneny status...tak uz mas malickeho skoro mesiac pri sebe 🙂 gratulujem...nechodim sem az tak casto, tak som to prehliadla...ak sa mozem spytat (mozno si to tu aj pisala) ako si rodila? mne sa to blizi, tak rozmyslam nad tym co a ako a ci a ake su tam zvysene rizika kvoli fraxiku...

chirabell
16. čer 2012

@cuculik1 presne, je to skor otazka na gyn ale podla mna ked sa nad tym zamyslim, tak nevidim dovod, preco by fraxik zvysoval rizika oproti rizikam "prirodzenym" ktore viacpocetne tehu prinasa

margarita
16. čer 2012

@chirabell
dakujeme 🙂
nepisala som, ale ze si to Ty 😉
rodila som po vyvolavacke, presne tyzden pred terminom. Dovod bol ten, ze podla uzv bol maly cez 4kg, a aj dcera bola taktiez vacsia, a moj doki nechcel, aby sa babetko prilis "vypaslo" 😀 a nech ho este vladzem rodit prirodzene. (s mojimi 55kg a 175cm netehu postavou 😀 )
Preto som bola s dokim dohodnuta, ze ak to na mna nepride nahle samo....tak mam nastup do nemocky na vyvolanie. den pred tym som si uz nemala pichnut Fraxi, aby sa podaril ten odstup min. 12hodin a mohla som dostat EPI. Ja som bola ochotna rodit aj bez nej, ale doki ma presviedcal, ze EPI mi fakt pomoze, uz len kvoli tej velkosti a bolestiam po vyvolavacke a aj na sitie nasledne je to lepsie nez len opichat mezokainom, vraj.

porod bol krasny a rychly :
7.30 - podane cipky - vyvolavacka
8.30 - prasknutie plodovych obalov
8.45 - podana epiduralka
9.30 - narodil sa Petko, 4250g a 53cm.
vsetko v poriadku, romantika 🙂
potom sitie nastrihu, dost som vraj krvacala, tak mi tam dali dnuka nejaky tlakovy obvaz na ranu po placente, aby sa tam vytvorila umelo chrasta. ten obvaz po tom zo mna este asi 3 dni vychadzal...smiesne to bolo, ale zabralo to 🙂
na porod si naozaj stazovat nemozem, prvy trval dokopy 4 hodiny, tento druhy 2...bolesti boli, ale kym som sa stihla zlaknut, uz bolo po vsetkom 😀

chirabell
16. čer 2012

@margarita tak to si mala krasne veru...nemam sice s cim porovnavat, ale z pocutia to vyznieva velmi dobre...a hlavne to bolo cele podchytene...ja mam najvacsi strach z toho, ze to pride skor ako vobec stihnem do nemocky na poradnu ist...alebo ze sa nieco skomplikuje (napr teraz som chora a predstava ze by ma nieco taketo zdraplo v case porodu mi nahana hrozu, lebo boli chvile, ked som ledva lapala po dychu, tak si neviem predstavit ako by som rodila) a tak...no uvidime, zvladli ste to tu viacere, verim ze zvladnem aj ja 🙂

cukor
17. čer 2012

cuculik1 ...ja som tiež tromboška a mam za sebou ivf,ket,iui........pri ivf aj ket mi stále vkladali 2 embryjka.otehotnela so po iui.....čakali sme dvojičky ale v 6tt sa to druhé vyplavilo.celé tehu som pichala/264 injekcií/.daj si vložit dve,je väčšia pravdepodobnost ze otehotnieš...

cukor
17. čer 2012
cuculik1
17. čer 2012

@cukor ďakujem za radu , ak budú zajtra dve blastocyst. Tak dáme dve.

bonfazulka
17. čer 2012

Babulky je tu taka babenka ktorá má k tromboške ešte aj antifosfolipidovy syndrom ☹ ? rada by som pokecala čo a ako v tehotenstve ja zatial skúšam ale ešte nič 😢

margarita
17. čer 2012

@chirabell
hej, mala som to fakt super, ale zase ja vlastne neviem, co je to normalny porod - oba som prisla do nemocky ako na operaciu 😀 nic mi nebolo, ziadne kontrakcie, poslickovia, prasknuta plodova voda - nemozem rozpravat take tie story o tom, ako som uz predychavala na zadnom sedadle auta a pod. ako ine kamosky 🙂

ale zase viem, ze by sa svet nezrutil, kebyze pridem "naostro", len to skratka s mojim dokim a mojim "neotvaranim sa" tak cele vyslo. cakali sme, cakali, oba razy, ale potom sa prirode muselo pomoct,
aj ja som par tyzdnov pred porodom mala brutal kasel, som si tiez vravela, ze este to nemoze prist, lebo ako budem dychat pekne, ked musim kaslat 😀
neboj, po tych takych vytrapenych a vymodlenych rizikovych tehu uz porod je len "ceresnicka na torte" 😉

lume
18. čer 2012

@bonfazulka To ako myslis, ze si uz mala trombozu? Ja mam antifosfolipidovy syndrom a som Leiden heterozygot. Trombozu som neprekonala.

lume
18. čer 2012

@cuculik1 Mne vkladali 2 embrya, ale prezilo len jedno. Suhlasim s Cukor... 😎

katrenka111
19. čer 2012

@margarita ahoj, ja som mala to iste, vobec som sa neotvarala ani nic a nakoniec to musel byt cisarsky zo dna na den v 41tt a najhorsie na tom bolo že cele tehu som bola v tom že to bude pekne prirodzený porod...no ale nakoniec som si riadne vytrpela, neprajem nikomu take bolesti dlho dlho po csarskom, este dodnes ma pobolieva brucho... Podla mna to bude asi tou trombofiliou aj sposobene, nie, to neotvaranie sa???

bonfazulka
19. čer 2012

@lume ja som mala v tehotenstve trombozu v podkolení a po pôrode sa mi upchala krčná tepna mala si bezproblémove tehotenstvo aj pôrod?

lume
19. čer 2012

@bonfazulka Tehotenstvo som mala po umelom oplodneni, cele tehu bolo bez problemov. Pichala som najnizsie davky heparinu. Porod som mala spontanny bez epiduralu.

bonfazulka
19. čer 2012

@lume tak to super ja som pichala clexan0,4ml ale až od 4mes.a po pôrode (sekcii)som si ešte7mes pichala clexan 0,8 samozrejme že užívam anopir.100mg a nezvíšili sa ti protilátky na antif.syndrom ? ja ešte 7rokov po pôrode mám hodnoty stále vyšie ako by mali byť 😖

lume
19. čer 2012

@bonfazulka Myslim, ze protilatky na antifosfolipidovy syndrom mi dalej ani nezistovali 😨 Tento syndrom sme ani velmi neriesili. Je to asi tym, ze som nemala ziadne trombozy. Nezostala som ani sledovana u hematologicky, az keby som bola opat tehotna. Asi som Ti velmi s tymto nepomohla, ale myslim, ze tento syndrom nie je taky zavazny...Pokial nie su nejake klinicke priznaky. Myslim, ze Ti tieto protilatky ostanu zvysene asi cely zivot. Je to pravdepodobne geneticke. Ja som mala zvysene protilatky este pred otehotnenim,preto sa to diagnostikuje ako antifosfolipidovy syndrom.

bonfazulka
19. čer 2012

@lume to áno viem že protilátky budú stále o čosi vyššie ako normál 😨 ale aj tak dik že si pokecala 😀

cuculik1
20. čer 2012

@bonfazulka ja som dva roky dozadu mala zistene protilatky teda v zavere bolo napisane antifos. syndrom a cuduj sa svete minulya rok na nahodnej kontrole bolo vsetko ok

fiallinka
20. čer 2012

Takže baby, dnes se ke mně dostala zásadní informace. ČOKOLÁDA prý snižuje riziko trombóz a ředí krev. Doufám, že si s ní dobře poradíte 🙂.