Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mireag
10. srp 2009

Ahooooooj cukor, a kam sa chystate? 🙂

cukor
10. srp 2009

liuš a ty si doma na PN?

bettynka222
10. srp 2009

cukor aj ja osm po dvoch potratoch a od oktobra nam asi povolia snazilkovanie, tak nam to uz do tretice naozaj musi vyjst 😉 ja otmu verim. len dnes rano som sa zobudila s pocitom, ze sa na deti este necitim 😕 normalne ma to z toho snazilkovacieho zakazu preslo (myslim tuzbu po detoch). divne, ze?
cukor ano, lius je na PN

mima11
10. srp 2009

Ahojte!
Betty, ahojček! Ono to zase príde Betty, ta túžba po deťoch. To mám niekedy aj ja, niekedy je to strašne silné a nedá sa to už vydržať, tak veľmi by som už chcela, hlavne keď vidím mamičky s kočíkmi na prechádzkach a niekedy to beriem normálne.

cukor
10. srp 2009

ahoj bettynka aj mimka......aj u mna je to také isté s tymi pocitmi.....niekedy ked vidím aké sú dnešné deti drzé,tak človek ani nemá chut mat deti 😀 😠 😠 .....a potom príde zas ten pocit,tá túžba po vlastnom dietati 😲 😲 pre mna je to zmysel života........

mima11
10. srp 2009

Cukor, ahojček! Tá túžba je naozaj silná. Ja verím, že sa nám splní. Neviem, som nejaká kľudná a proste verím, že to príde. No uvidím, keď pôjdem na KET, či budem aj potom kľudná! 😀

cukor
10. srp 2009

ahoj mima.....kedy ideš na KET?a aj si niečo pichaš?

mima11
10. srp 2009

Teraz čakám na mršku a hor na do toho! Nebudem si nič pichať, budem papať len tabletky na rast sliznice a potom utrogestan. No a ešte si dávam každý deň Femibion, a keď ho doužívam tak listovku a B6 a kúpim si asi aj B12, aspoň v tabletách, ak sa dá.

bettynka222
10. srp 2009

mimus, ved povedz obvodakovi nech ti pichna raz za dva tyzdne tu B12. ja som za mojim normalne nabehla po tych potratoch a on s tym v pohode suhlasil. ved na otm nic neni. a ked beries listovku, tak treba aspon raz za cas doplnit aj B12tku....

mima11
11. srp 2009

Dobré ránko!
Betty skúsim poriešiť tú B12!
Cukrík ahoj! Chcem sa spýtať, už som zabudla, akú máš ty trombofilnú mutáciu. Ty si budeš tuším pichať počas stimulácie niečo. Toho som sa začala obávať, nakoľko tiež budem teraz jesť hormonálne tabletky, či to bude stačiť tie vitamíny (listovka, b6 a b12)

w_h
11. srp 2009

ahoj holky
tak doufam, ze lenka uz to ma uspesne za sebou 😉

mam dotaz k antiXa
nabiraji vam ho 4 hodiny po podani LMWH?
ja se vcera sekla a mam nabrano po 3 hodinach ☹
tak to asi budu muset zopaknout, chjo

jinak preju pekny den 🙂

garnelia
11. srp 2009

Ahojte baby,

ja by som sa k vam chcela pridat ak mozem,citam vasu temicku uz dlhsie ale pisem az teraz prvykrat(som aj v inej diskusii),lebo sme zacali so snazilkovanim.
Mam za sebou styri neuspesne tehotenstva,2x MA,1x spontanny potrat a 1x mimomaternicove tehu.Som z toho velmi smutna,ale...ideme dalej.
Mam heterozygotnu mutaciu Protrombin a MTHFR,mam za sebou vela vysetreni a papam Femibion.Posledne vysetrenie som mala u imunologa,dal mi Anopyrin pred tehu a ze potom v tehotenstve prejst na Fraxiparin.
Baby mate skusenosti s tym Anopyrinom?Mali ste ho niektora a otehotneli ste bez problemov?
V tejto temicke sa uz narodilo vela babatiek tak dufam,ze ma nakazite tehu virusikmi a aj ja budem coskoro tehulka 🙂

lucia_b
11. srp 2009

Ahoj Garneli a zdavim aj ostatne dievcata,

ja rovnako sledujem tuto temicku, kedze mam rovnake trombofilne mutacie ako Garneli, ale uz som pisala do tejto temy, ked sa to nestastie udialo a zistila sa pricina - trombofilia. Ja som teraz pred otehotnenim brala anopyrin 100 mg, vzdy ho treba jest po hlavnom jedle (najlepsie po obede, vtedy asi spapkame toho najviac), lebo moze podrazdit zaludocnu sliznicu. Pomoze riedit krv, neviem, ci to pomaha, ale uz len z pocitu, ze robim co sa da to stalo za to a ked som mala potvrdene tehu od doktora, hned mi predpisali Fraxiparine. Drzim palceky.

mirip
11. srp 2009

Ahojte, garnela ja som mala brať už predtým ako som otehotnela anopyrin 50kový jednu ráno, jednu večer a ked som otehotnela ma hned gynekolog poslal k hematologovi, ten mi dal fraxík 0,4 a ten istý mám zatia do dnes, hematolog sa smial že 50kový anopyrin pri tejto mutácii je akoby som jedla práškový cukor, že ked už tak ako predvoj pred otehotnením ptreba brať minimálne 100kový

amadora
11. srp 2009

Kočky chcem sa opýtať, neviete náhodou či pri trombofílii môžeme darovať krv? 😕

mirip
11. srp 2009

asi nie

janula.k
11. srp 2009

Ahojte 🙂 aj mne povedal hematolog, ze anopyrin pri nasich mutaciach je ako keby sme jedli praskovy cukor..ale to myslel v tehu...pred tehu sa podla mna moze brat, ale aspon ta 100vka, preventivne. Garnelia, davaj si hlavne ten Femibion, ten mi bol odporucany viacerymi..a ked otehotnies, tak hned prejdi na injekcie 😉
Mirip wow 32tt 😵 ako sa mate?

mirip
11. srp 2009

celkom dobre, musíme aj dietovať lebo nám vybeoho cukor a ani neiem od čoho, ked sladké ani nejem sladké, tiež už jeme železo lebo posledná kontrola krvi ukázala že už krvný obraz nemáme ok že chýba železo a najviac ma štve fraxiparin, vždy mi Dr. na jeden recept predpisoval 3 balenia 0,4ky a v poslednom čase nájdem v každej lekárni nanajvýš 1 balenie, vobec ho nemajú musím majbližšie pýtať aby mi to rozpísal na tri recepty aby neboli v lekárňach problémy, je to na nervy........... a ty ako janula?

janula.k
11. srp 2009

hej aj ja mam tento problem s fraxikom..mne dava len dve balenia, ale tiez maju vzdy len jedno, druhe mi musia objednavat..vacsinou ho maju v nemocnicnych lekarnach.
Mirip, uz to vydrz, trosku dietujute a doplnaj zelezo, ved malicka je cochvila na svete 🙂 Nas caka na buduci tyzden 3D, tak sa uz neviem dockat 🙂

mirip
11. srp 2009

to ti verím aspon sa dozviete čo čakáte či dievčatko alebo chlapčeka 😉

janula.k
11. srp 2009

no ak budeme mat stastie, tak aj to...ale hlavne nech vieme, ze je zdrave. 🙂

garnelia
11. srp 2009

Dakujem baby,povzbudili ste ma! 🙂
ja som si pichala v tehu fraxik od 7.tyzdna,ale imunolog povedal,ze to uz mohlo byt neskoro,preto treba este pred tehu ten Anopyrin.

Lucka,tesim sa ze sa stretavame aj v tejto temicke a dakujem za radu! 🙂

Mirip a Janulka vy mate ktore z mutacií?
Davate si k Femibionu aj listovku?(viem,ze obsahuje),ale len male mnozstvo.

mirip
11. srp 2009

ja MTHFR heterozygot

mirip
11. srp 2009

a listovku som brala prvý trimester, druhý som jedla calibrum mama a teraz už len železo lebo nám chýba......a celí čas od cca 5tt pichám fraxiparine 0,4ku

garnelia
11. srp 2009

Mirip ja som mala 0,3-ku,ale rozmyslala ze mi da vyssiu davku,ze vraj podla vahy a ja som bola tak na hranici a vyssie sme sa uz nedostali ☹
Prajem ti krasne tehulkovanie! 🙂

janula.k
11. srp 2009

garnelia ja som MTHFR heterozygot + PAI-1 heterozygot + F XIII homozygot + GPI-a heterozygot...To prve mi zistili v BA a tie tri v KE. 😉 A ja som brala len Femibion prvy trimester. Teraz uz nic len fraxiparin 0,3 😉

mirip
11. srp 2009

nič si z toho nerob, budúcikrát sa to podarí aj my máme jedného anjelika sme ho čakali po troch rokoch snaženia a po kadejakých vyšetreniach a sme oň prišli v septembri presne na moje narodeniny, a dva dni predtým sme pochovali svokra rtakže blbé obdobie a až potom mi hned dal robiť Dr. všetk vyšetrenia aké sa len dajú že nech sa príde na príčinu teraz a nie ked sa to zopakuje, preto som rada že chodím práve k nemu 😵

janula.k
11. srp 2009

Prinasam radostnu spravu: nasa trombofilka Lenka uz ma babatko 52cm a 3790g 😵 gratulujeemee 🙂

mirip
11. srp 2009

gratulujem lenka 😵

lia
11. srp 2009

jeeeejjjjj gratulujem Lenus 😵 😵 😵