Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
1. pro 2009

klongova ze co budes robit doma? no predsa erdzat 😀 (na konikovi.)ak sa zapojis do viacerych tem ani stihat nebudes 😉
ja som tak cele tehu prezila

betty - ja som priberala od zaciatku a aj tak som skoncila 😀 😠

tromboska
2. pro 2009

Margaritka,
dakujem za info 😉

matelko1
2. pro 2009

ahojte.
baby co je na to pravdy,ze pred porodom musia vysadit injekcie...ja si picham fragmin.
povedala mi to jedna znama co pracuje v lekarni a ze preto musia vysadit injekcie aby zena nevykrvacala.
ked som bola v pondelok na hematologii,tak Dr.mi nic take nepovedala.ona ma objed.na zaciatok februara,ale kedze cakam dve,tak ja mozem aj v januari porodit...ja tomu nechapem.
ale porodnik by mal vediet,ze co ma robit.ved to mam aj napisane,ze si picham fragmin.

zulok
2. pro 2009

Matelko..ja som pred porodom nevysadila a vsetko vporiadku..ale zas tu niektore maminy..co vysadili..ale mozno ked mas drobcekov dvoch..tak tym treba viac ziviniek..mozno by ani nebolo dobre vysadit..aby im daco nechybalo.. a zas poznam dost trombofiliek..kde porod prisiel necakane a ani by nestihli vysadit..ako aj u mna a vsetko vporiadku..

lenka_66
2. pro 2009

baby chcem sa pytat

vypadavali vam vlasy po porode? ja uz zacinam mat ples ako mam stale zopnute vlasy.a ked si ich chytim tak mi ostavaju chumace ako po chemoterapii 😠 .vcera mi povedali ze to moze byt z liekov na krv.nic od porodu nepouzivam.
uz som chcela ist na kozne len rano o 6. - 38,3 po odcitani a ide asi zubcek.no zubok aspon myslim ale je to na ho..o.lebo mu ide dole asi 3.v poradi ale tak z boku dasienka.takze bud je to koren zuba abo tak krivo ide ☹ 😠 😠 .vydim tam biele aj citim tvrde.som sa zlakla ci nie aft ale nechal si to hladkat

lenoc
2. pro 2009

Čau kočky, ako sa darí?

Leni, mne doteraz padali vlasy len tak normálne ale posledných pár dní to je hrozné 😖 Teda, plešinku ešte nemám, ale inak je toho dosť. Zatiaľ som nezisťovala o tom nič viac, vraj je to po pôrode normále, ale to isto vieš aj ty.... ak pôjdeš kožnej, napíš, čo povedala.
Kamoškin malý (narodil sa deň po Marečkovi) má tiež čosi také na ďasienkach naboku, najprv len na jednej strane a teraz už aj na duhej. Teplotku teda nemal, ale býva upišťaný skrz to.

Matelko, to počujem prvý raz. Jedine pred epidurálkou. Neviem ako pri normálnom pôrode, no pri cisárskom som to mala takto - v nedeĺu som si pichla, v pondelok na príjme sme sa bavili aj o injekciách a vravela som ,že dnes som si nepichla, lebo som nevedela, či mám a že bežne si doma pichám okolo desiatej. No a keď som sa prebrala na izbe, už som bola pichnutá.

cukruš, tak si naša. 😉 Na mutácie bral aj mne krv gyndoš a potom hematologička zobrala ešte na homocysteín a krv. obraz+ zrážanlivosť.
ani ja som si veru nevedela predstaviť pichať si injekcie. Spriadala som plány, ako mi bude pichať suseda (je zdr. sestra) alebo neviem kto všetko a nakoniec som to zvládla sama. možno štyrikrát to za mňa zobral manžel.

Klongová, neboj, nudiTˇsa nebudeš. Ak budeš môcť sedie´t alebo máte notebook, budeš na koňovi (ja som musela ležať, tak som tu až toľko nebola), alebo fakt začneš s ručnými prácami. alebo sa dáš na seriály na tv doma 😀 Ja som sa napr. naučila háčkovať. A mimochodom, chcela som si vylepšiť angličtinu, čo mi vydržalo asi dva týždne. Nejako nebol čas. 😀 😀 😀

Vavenka, Janula, vy staviate domčeky? bungalovy či poschodové? nám nadobudne v pondelok právoplatnosť stav. povolenie a na jar začíname. 😵 😵 😵

cukruska1920
2. pro 2009

babulky... som uplne na nervy...dnes som volala na hematologiu lebo gynekolog mi povedal ze aj tam budu urcite robit svoje odbery a tak tak som volala kedy by som mohla a doktorka mi povedala ze sa caka na objednanie 2 mesiace lebo ze sa musia naplnit sety a tak ☹ a to nehovorim este o tom ze kym budu vysledky a tak... ale kazala mi zajtra zavolat ze sa pozrie na vysledky ci je potrebne mi este nieco bral alebo staci to co mi bral gynekolog... aj vam bral trombofilie aj gynekolog aj hematalog...? ako uz som sa tesila ze v januari zacneme ale ked budem musiet este cakat na vysledky z hematologie tak sa s tym mozem akurat tak rozlucit ☹ a potom je zaciatok snazenia daleko daleko vo hviezdach 😔

matelko1
2. pro 2009

baby uz som sa zlakla.lebo ako mne by odstavili injekcie ked ja cakam dve a dvojky sa skor rodia.maloktora donosila do datumu urcenom.

matelko1
2. pro 2009

cukruska hlavne klud,ale nejde mi to do hlavy,ze na obj.sa caka 2 mes....ano na vysledky sa potom caka dlhsie.
ano ja som v tom case lezala na gynde,takze tam mi brali krv a potom som musela ist na hematologiu a tam mi brali tiez krv.

cukruska1920
2. pro 2009

matelko..neviem...ale som skoro odpadla ked mi to povedala... ale zevraj uvidi podla toho ci mi bude treba este doplnit vysetrenia...ale ja si myslim ze ked mi uz vysli trombofilie nic ine uz zistovat nemusia ci?

janula.k
2. pro 2009

ahojte, cukruska u mna bol postup taky, ze ja som uz od gynekologicky vedela, ze mam trombofiliu, ale ked som otehu, tak som isla hned na druhy den k hematologicke, je pravda, ze mi to gynekologicka vytelefonovala...hemato mi urobila znovu odbery ale iba tak ako Lenocke na homocystein, KO a zrazanlivost, ale este v ten den mi predpisala Fraxik. Takze podla mna je blbost cakat tak dlho na vysetrenie u nej..
Lenocka ano my sme zacali stavat minuly rok na jesen, takze uz rok staviame poschodovy dom, lebo bungalov by sa nam nezmestil na pozemok..Zatial to celkom ide 😉
A s tymi vlasmi po porode je to asi normalne, viem, ze sesternica brala vselijake vitaminy, aby jej nepadali vlasy a pomohlo to..ale asi by som isla koznej ked uz je to take zle..no mam sa na co tesit.. 🙂

lenoc
2. pro 2009

cukrus, teraz som kukla, ze si od nr, a to je v nitre len jedna hematologicka? co keby si vyskusala nejaku inu? 😉 mozno tam by si sa dostala skor. si priamo z nr?
ja chodim na hemosku do ga a tam ma objednala hned (teda, odhliadnuc od toho, ze najprv mala 3 tyzdne dovolenku).
tie dva mesiace cakania kvoli naplneniu setov mi pri taej velkej nemocnici nejdu do hlavy 😠

matelko, mas krasny tyzden. (ale pre mna je po mojich anielikoch krasne cokolvek najprv nad 12tt no hlavne nad 24tt) nahodou, poznm kocku, co porodila dvojky presne na termin. 😉 ale mas pravdu, takych je malo. mate pre drobcov mena?

janulka, a vyzera to tak, ze v 2010 byvate? 😵 my mame pozemok 16m siroky, tak sa nam zmesti aj taky mensi bungalov.

cukruska1920
2. pro 2009

lenoc...hej som priamo z nr...

janula.k
2. pro 2009

Lenoč a ku komu chodis do Ga? Hej, chceli by sme uz buduci rok byvat, ale vsetko zavisi od toho, kolko casu budeme mat a hlavne penazi..a tiez bude dost roboty s upravou pozemku okolo domu..

lenoc
2. pro 2009

no, to verim.... ked sa ma niekto pyta, ci budeme mat pri dome chodniky beton, dlazbu alebo nieco ine, poviem, ze rozlozene palety 😀 aspon na zaciatku asi...
chodim blazsekovej. aj ty chodis do ga?

cukruska1920
2. pro 2009

babulky a co myslite ze by nasledovalo keby otehotniem a nemam porobene este vysetrenia od hematologicky?

janula.k
2. pro 2009

Lenocka hej aj ja chodim k Blazsekovej, ona jedina bola ochotna zobrat ma v 5tt a predpisat mi fraxik... 😉

vavenka
2. pro 2009

Cukrus preco pouzivas mnozne cislo? myslim ze trombofilia je jedna, nie? Ci ich mas viac? 😅 A si pisala ze mas MTHFR, ak sa spravne pamatam, tak je to ta najlahsia forma - mozno by na zaciatku stacil aj anopyrin, na tvojom mieste by som az tak nepanikarila.....Len sa treba cim skor dostat na hemato, hoc aj inam ako do NR, sak skus BA....

Lenoc my staviame bungalov, jeden z tych mensich, sme zacali toho roku na jar, ale dost sa to vlecie, kedze 90% robime svojpomocne, rodina a tak, takze to ide hrozne pomaly....U nas vidim stahovanie - ak vobec - az tak na jar 2011 😖

matelko1
2. pro 2009

lenoc mena este nemame vybrate,co sa nam pacia,tak uz v rodine mame,takze to mame tazke s vyberom.
ano leti to.nedavno som cakala len na krvne testy ci som tehu a uz o chvilu aj rodit budem 🙂

cukruska1920
2. pro 2009

vaven...presna diagnoza znie mutacia C677T MTHFR

janula.k
2. pro 2009

Vavenka, mne tiez najskor zistili v BA len MTHFR, ale potom mi poslala moja gyn. krv aj do Kosic a tam mi zistili dalsie tri vazne mutacie...takze po dvoch potratoch by som sa ja uz nespoliehala len na anopyrin.. 😉

vavenka
2. pro 2009

Janul hej, o tebe viem 😉 ale to je skor vynimka....
Cukrus a si homo ci heterozygot?
Ja som okrem mthfr este dve dalsie mutacie....

zulok
2. pro 2009

Lenocka, Lenka..aj mne desne padali vlasy a zevraj je to preto..ze v poslednom trimestry nevypadavaju vlasy skoro vobec a potom po porode tie vlasy, co vtedy nevypadli , vypadnu a + vypadnu tie..co by vypadli normlane..cize mali by ste mat tolke mnozstvo ako bezne..ale to vypadavanie vyzera hrozne

CUKRUSKA>.mooc na teba myslim..hadam sa vyhnes tolkemu cakaniu ☹

a vsetkych zdraviiiim 😀

Lenocka..jeeej..na jar stavanie domceka?? uzasneeee 😀

cukruska1920
2. pro 2009

vaven...a co ja viem ? ale je tu napisane ze homogytne mutantny genotyp

aknomis
2. pro 2009

cukruska1920:
ahoj, ja som potratila v 7 týždni v prvom tehu.. vzalo ma to. a tak ma gynekolog poslal na genetiku. zistili nám, že partner je OK a ja mám mutáciu MTHFR C667T v homozygotnom stave. a tak ma odporučili na hematologiu. bola som tam pred 2 týždnami, objednali ma a čakala som 5 týždnov kým mi zobrali krv. teraz čakám na výsledky ktoré budú začiatkom februára...
som smutná, lebo sa nám podarilo na prvý krát otehotniet a po potrate stále nič, a zdá sa mi, že nemám ani ovulku... minulý mesiac mi týžden meškal menzes, na testíku som si našla // a za dva dni ked som si robila test znovu bol snehobiely a večer prišla mrška... ☹

w_h
2. pro 2009

vavenka:
no jo historie, ja ho nechavam, myslim, ze nakonec bude chtit sam a rad byt u toho, uvidime
kacet se urcite nebude, videli uz jsme vselicos, proste ho netlacim, ale byla bych rada, kdyby tam byl
janula a vavenka:
zuzanka to bude

betty:
myslim, ze morsky prisery muzes, proc ne, vsude strasi s morskejma rybama tucnejma, ze maji v sobe tezky kovy, ale nakonec treba napisou,z emuzes plechovku tunaka denne (skoro), tak nevim, ja si davam tunaka a lososa (i uzenyho), syrovy radsi ne
a homeopatika se taky muzou
na krk jsem mela tantum verde a na rymu normalne sanorin

jinak dneska jsme objednali kocarek, hurraa

janula.k
2. pro 2009

w-h jeeej mala zuzanka, super 😵

vavenka
2. pro 2009

Inak aj ja som uvazovala nad Zuzankou, ale sesternica je Zuzka 😖 ale tak ja mam zatial asi 30 mien, ktore pripadaju do vahy 😀 😀

margarita
2. pro 2009

cukruska - mne zistili MTHFR 677CT homozygot az v 8tt 😀 , cize moj gyndak sa tym vobec nezaoberal a vsetky krvne testy mi robili raz mesacne na hemo. A aj ked som uz predtym 2x potratila, moj hemato mi tvrdil, ze mi staci Anopyrin, tak ten som hltala do 36tt, potom injekcie do porodu a smitec 🙂 2 dni po porode mi povedali, ze staci a viac pichat netreba.
Preto ako som uz pisala je podla mna zaklad NAJST dobreho hematologa/icku, ktory na Teba dozrie a vysvetli potrebne a nasadi spravnu liecbu. Mutacia je jedna vec, a viacere z nas s rovnakou mutaciou tu mali uplne odlisne lieky, takze asi tak 😎
Ale ked vies, ze si trombo, podla mna vyckaj a neriskuj, nech to dobre dopadne. Ja pred dalsim tehu urcite uz preventivne nasadim listovku a ktovieco este 🙂

a vypadavanie vlasov po porode je myslim aj hormonalne ci tak nejako podmienene, takze co narobime....plesinu sice nemam, ale vzdy po umyti si polku vlasov vycesem 😀

cukor
3. pro 2009

cukruska...myslím si,ze keby si aj otehotnela a prišla neobjednaná na hematologiu,tak ta nikto nevyhodí .

leni .....ak si prestala brat železo možno to je dôvod vypadávania vlasov.