Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
9. pro 2009

veselinka:
taky mooc drzim palce, ja myslim, ze byste to mohli do vanoc stihnout..to bude daarecek
nase holcicka bude asi taky obrik 😉
tak se drzte a pak dej vedet

matelko1
9. pro 2009

veselinka tak to by bol nadherny vianocny darcek 🙂 ...

w_h tebe sa to uz tiez krati.pekne 🙂

bettynka222
9. pro 2009

jeeeej ahoj veselinka, tebe sa ta porodnica uz bliiiizi 😵 a wh tiez 🙂

ok baby, ved na to teda pojdem. ale neskodi tolko utz babatku? mne ho uz robili asi 8krat...najprv stale kvoli tumoru, potom kvoli krvacaniu, potom kvoli hyperstimulaku.....wh by sa mohla vyjadrit, ze? 😀

w_h
9. pro 2009

betty:
uz se vyjadruju 😀 😀 - melas vynechat ty ´tumorozni´ sona 😀 😀 😀
nevadi, zkouknou to nejdulezitejsi a nebudou ho zbytecne ´luxovat´
navic pokud vubec UZ vadi, tak si myslim, ze hlavne v tech uplnejch zacatcich
proste na naky skodlivosti se vyprdni 😉 😎

matelko a betty:
tyyjo, je fakt, ze porod se blizi pekelne, sice se porodu docela bojim, jsem docela bebicko, ale kdybych uz to mela za sebou, tak by mi to ani nevadilo..treba v noci v posteli se normalne otocit, to je nekdy docela makacka 😀
vsak vam uz to taky pekne utece

bettynka222
9. pro 2009

wh no ale ked sonovali ten tumor, tak uz vtedy tam niekde putovalo predsa mini embrijko. no ale kaslem na to, ved otm cruise si kupil sono na domace pouzitie, takze ho asi casto na tu malu pouzivali, ze? a ked osm krvacala, tak mi robili sono kazdy tyzden, raz dokonca dvakrat za tyzden, ale potom som ich uz stopla. oni by ma sonovali pri kazdom probleme 😝

lenoc
9. pro 2009

Nejako nestíham zase,
betty - mne robil sono do 12tt asi 3x, potom pri každej poradni (raz mesačne), v nemocnici som za ten mesiac bola na uzv každý týždeň a tiež tak ako ty - tuším raz dokonca aj dvakrát za týždeň a po prepustení z nemocky ešte asi 3 či 4x a krpec je (vyzerá byť) v poriakdu. Kedy presne tam máš ísť? nech viem, na kedy mám držať palce, nech je drobček živučký a zdravučký! Mimochodom , máš krásne foto v albume. 😵 Neboj, radšej sa teš, že ho zonva uvidíš v celej kráse.

Zdravím všetky ostaté kočky, cmuuuuk!

zulok
9. pro 2009

jeeeej..LIA drziiim palce.sa to blizi..

VESELINKA..aj ty to uz mas kazdym dnom..super..ze ste uz doma

W_h..no pre istotu aj tebe nech sa dari..predsa mas este cas..ale co ak sa drobcek poponahla

BETTY na uzv som bola zo zaciatku kazde 2 tyzdne..okolo 12 tt 2krat a okolo20tt 2krat a v 32tt a 34tt .no a uzv su dobre nielen preto.aby si mala klud..alebo ak by bolo nejako chorucke..alebo malo nejake postuhnutie..ono sa da pomoct aj ked je este v brusku..coto sa da vyriesit liecikmi..pripadne sa da naplanovat aj cisarsky aby sa moc nevycerpalo.alebo sa da naplanovat hned po narodeni aj operacia, keby bolo treba..ale tym ta nechcem plasit..ist bude vsetko vporiadku..ja len, ze uzv velmi pomahaju..

margarita
9. pro 2009

vsetkym skororodickam moc drzim palce 😉
tabulka ma cas aktualizovat sa po Novom roku, kedze pozeram, ze tu mame aj nejake Silvestrovske a Trojkralove adeptky 😵

bettynka222
9. pro 2009

babulky ved ja som rada ze zijem v dnesnej dobe plnej roznych vymozenosti, len sa mi zdalo ze to uz ti lekari prehanaju. ale hlavne ze heparin mi nechcu dat. ale osm sa rozhodla, ze budem vplyvat aj na hemato, aj na gyn....no a uvidime. mozno este zavolam jednej co ju poznam, lae ta je detska.....no uvidime

dakujem za rady zulocik, lenocik a vsetky babulky zdravim 🙂

tanity
10. pro 2009

ahojte moje 😀

ja nestiiiiham, prepacte mi 😅 ale to moje nadherne chlapciatko je proste take uzasne, ze ja ani nemam travit cas na nete, ale radsej sa zahrame, zatancujeme si, zaspievame, posalime sa 😀 ale to neznamena, ze na vas nemyslim a ze som na vas zabudla, kdezebyyyyyyy 😀

jaj ake krasne tt tu svietia pri lii, veselinke, wh, .....jaaaaaaaj, budeme mat dalsie male darceky, babule, drzte sa xxxx

bettynka, nebojaj, ja som mala nonstop uzv 😉 😉 a ake krasne zdrave chlapciatko mame 😉 drz sa nam a prosim ta, v ktorom tt si? casto na teba myslim, ved vies 😉 xxx

maminky, pusinku vasim drobcom, drzte sa xxx

papa dievcata xxx

matelko1
10. pro 2009

ahojte 🙂
dnes som bola v poradni,obaja drobci su otoceny koncom panvovym,takze vyzera to tak,ze rodit budem cisarakom.
inac vsetko ok.pekne rastu 🙂

janula.k
10. pro 2009

ahojte 🙂 trombosky, je mozne, ze v 35tt som mala fibrinogen 5,5..este som to tu pisala W-h a o tri tyzdne cize po utorkovej kontrole mam 4,8...Moze to pred porodom klesat?
Bettynka, aj ja som mala casto utz, od 5tt kazdy tyzden az do 11tt...a potom este asi 5x..Si rizikovka a radsej nech je vsetko podchytene, budes kludnejsia. 😉
tanity, krasne sa to cita, citit radost a stastie z tvojich riadkov..jasne, kasli na net a uzivaj si synceka 🙂 ani my tu na teba nezabudame neboj 😉

janula.k
10. pro 2009

matelko, este sa mozu otocit...ale aj keby nie, hlavne ze su ok 🙂

janula.k
10. pro 2009

Tak Lia uz ma dievcatko na svete 😵

lenoc
10. pro 2009

Jeeej, oplatilo sa mi nakuknúť. 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Veľmi sa teším, že Liuška je už mamičkou, prajem malinkej princezničke aj jej maminke veeeeľa zdravia a radosti.

cukor
10. pro 2009

ahojte trombosky

w_h,veselinka,janula,lia ...uz sa to krati......zase sa rozrastie rodina trombočiat

betty......držím ti palce a neboj sa tych vysetrení

matelko.....musí to byt riadna makačka nosit 2 babätka.ale ty to vydržiš.....a potom bude dvojnásobná radost

tanity,margaritka,zulok,lenoc i lenka......som rada,ze stale ste tu medzi nami aj ked mate iné radosti a nie starosti

cukor
10. pro 2009

...lia......uprimne a zo srdca ti blahoželám a prajem malej aj tebe v živote len same slnečné dni.....

zakajda
10. pro 2009

Ahojky taky mám trombofílii, jsem po jednom potratu a dnes jsem po iui, tak uvidíme,jak to dopadne.

janula.k
10. pro 2009

vola sa Lea a ma 3,74kg a 51cm 🙂 dufam, ze som to nepoplietla 😅

cukor
10. pro 2009

zakajda.....vitaj medzi nami a držím palce 😉

zakajda
10. pro 2009

cukor: díky za přivítání.

matelko1
10. pro 2009

lia blahozelam tebe aj malinkej,vaha perfektna,super...tak sa drzte 🙂

cukor veru je to riadna makacka nosit dve,brucho mam ja k balon,ale musim vydrzat.

tanity
10. pro 2009

lius, gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 nech ste zdrave, stastne, spokojne, milovane 😵 😵 😵

cukor xxx ja si zelam, aby kazda jedna z nas tu mala to stastie a dockala sa v zdravi svojho vytuzeneho nadherneho babatka 🙂

bettynka, pozrela som albumik a male je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherne 😀 😀 😀 wow! takze minimalne 11tt 😉 hmm? drzim silno paluchy a tesim sa xxx

dobru noc...a hej, my uz mame prvy zubok 😀 doniesol mikulas 😀 😀

cukruska1920
10. pro 2009

Ahojte...vcera som bola na tej hematologii...brali mi krv do styroch ampuliek..au au... zaciatkom januara budu vysledky 😝

vavenka
10. pro 2009

Lia blahozelam 🙂 tuj tuj nech je princezna zdrava a dobra 🙂

Cukrus len 4? 😀 Mne na prvom rande brali asi do 10.... 4 mi beru na kazdej kontrole 😉 Tak super, o mesiac vies na com si, aj uz plodite, co? 😉 Drzim palec a kup si anopyrin.....

cukruska1920
10. pro 2009

vaven....hej...uz ideme na ostro... a boli ma vajecnik jak svina..tak sme ho hned pokrstili 😀

zulok
10. pro 2009

jeeej..LIUSKAAA..gratulujeeeeeeeeeeeeeem k slecne..nech je zdravucka, stastnucka a pekne rastieee....cmuuuuk 😀 😀 😀 uzasne ako sa tu rozrastame 🙂

MATELKO..hlavne, ze ste vsetci zdravucki..este sa mozu povrtiet,,akle zas aspon budu rychlo vonku a mensia pravdepodonost..zeby sa nahodou jednemu z nich nechcelo.. 😉

ZAKAJDA..vitaaaj..tak veriim..ze za 9 mesiacov tu budeme oslavovat tvoje potomstvo 😀 drzim palceee

CUKRUSKA..jaj..aj mne bravali 4..upir je nic..ze?? no.nech su uz vysledky a sup ho 🙂

TANITY..kasli na net..pekne sa zabavajte..ale teda super..ze sis a prisla pochvalit ako je vam uzasne 🙂

BETTYNKA..bubuliatko je tak nadherneee 😵

fiallinka
10. pro 2009

Ahoj holky, mám na vás dotaz - už jsem tu kdysi byla, ale asi tu bylo jiné složení...protože vy to asi máte v malíku, určitě poradíte - Před 14 měsíci mi umřelo jedno z dvojčátek ve 36.týdnu, diagnóza byla trombóza pupečníku, příčina neznámá. Mám tr. mutace MTHFR homozygot a Faktor II heterozygot - věděla jsem to už před ivf a na hematologii mi vzali krev, řekli že je v normě, a že vše je ok a nemusím píchat NIC....

Plánuju další dítě a abych se vyhnula pro příště této hematologii, byla jsem v Olomouci ve fakultce u MUDra, který se tr. mutacemi dost zabývá (ale je gynekolog) a je prý fakt dobrý. Opět mi vzali krev na další odběry, a opět mám vše úplně v pořádku, v anamnéze nic podezřelého (ani potraty, ani nic v rodině, ani problémy v těhu) takže doporučení znělo - fraxiparin cca od 20. týdne těhu a prý se krev v průběhu těhu nekontroluje. Do zprávy ale nespecifikoval, od kdy mám fraxík píchat.

A to je ten kámen úrazu - vidím, že všichni "mutanti" píchají fraxík od začátku těhu a chodí na hematologii krev kontrolovat...

Takže prosím - jak to je, určitě to někdo z vás má nastudované - opravdu, když mám homocystein a všechno ostatní v pořádku, je ten frax. jen preventivně nebo mi zas někdo něco řekl špatně? Tenhle doktor by snad fakt měl být dobrý, ale už si raději všechno kontroluju, asi vám nemusím vysvětlovat, že nikdy nic podobného nechci zažít.

Jo, to co se stalo, mohlo být teoreticky ještě jinou nemocí, co mám, ale to taky nikdo neví.

Děkuji moc za odpovědi.

bettynka222
11. pro 2009

ahojteeee 🙂

jej tanitiatko na sprislo navstivit 😵 mas odpustene, take nadherne chlkapciakto potrebuje svoju maminku 😵 inak vcera som na teba myslela aj ja. sm rada ze sa mate dobre. zasluzis si to 🙂 a zajtra budem v 12 tt. ale babtko uz v 13 tt. a som tak nad tym rozmyslala ze uz viem, preoc sme v rozdielnych tyzdnoch.......j atotiz asi zle uvadzam poslednu ms. ja som vsety totiz brala clostil a 5 dni som spinila, den trosku cervene a potom zase 4 dni spinenie....tak sa obavam, ze osm to asi mala ratat od zaciatku anie az po tyzdni 😕

matelko pri dvojickach je ajtak lepsie ked idu cisarskym...uz som pocula o pripadoch, kedy to druhe bolo pridusene a malo potom velke problemy. kamoska je fyzioterapeutka a ked praxovali, starala sa o jedno take dieta z dvojciat ☹

janulcek ved je dobre ze to klesa, nie? lepsie kao keby stupalo 🙂

liusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik huraaaaa. velmi sa z vas tesim 🙂

zulocik dakujem 😵

fialinka je mi velmi luto co sa ti stalo 😔 aj ja som mutant, ale iba MTHFR. mnohe baby tu tiez maju len MTHFR a pichaju, ja nie. ale prekvapuje ma, ze tebe pri FII nedali injekcie hned...a este pri dvojcatach 😕 🙄 ja sice nepicham, ale mne moja hemato kontroluje krv kazdy mesiac a niekedy aj moja gyn, takze kazdy druhy tyzden....skus sa poobzerat este po nejakej inek hematologicke, ved to nie je normalne, aby ti po tom, co ti jedno dietakto zomrelo kvoli tormboze nesledovali krv

zakajda vitaj medzi nami. aku mas mutaciu? pripravovala si sa nejako specialne na iui - myslim heparin alebo Bcka?

bettynka222
11. pro 2009

fialinka a ta druha chororba co mas, to je co? pozri, homocystein, fibrinogen atd mozu byt jeden mesiac v pohode a druhy uz nie....preto su dolezite kontroly