Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
17. pro 2009

zulok....to je milé......dik......aj tebe aj tvojej rodine pokojneé vianoce

kolumbia
17. pro 2009

janula,k,zulok,lenoc...ahojte ..dakujem za radu ...dnes som sa vybrala ku gynekologovi a potvrdil mi ze som tehotna ale v zaciatku tak mi predpisal kyselinu listovu a mam prist o tri tyzdne,skontroluje ma a nasadi mi este neviem aky druh injekcii na tu trombozu ,dufam ze to dopadne dobre lebo este som sa nespamätala zo smrti maleho

zulok
17. pro 2009

Kolumbia..to je super..gratulujeeeem a nemoze ti skusit dat tie injekcie uz teraz? ci to by ta moc nariedilo?

lora
17. pro 2009

Ahojte babulky, ja som na inych forach, ale teraz som zavitala aj k vam. Prave mi zistili tieto vysledky z krvi:
Faktor V. Leiden (G169A) heteroz, MTHFR (A1298C) heteroz, ostatne negat. Mate niektora taketo vysledky ? Co s vami robili ? Vraj sa s tym aj tazsie otehotnie, ale preventivne mi doki nic davat nechce... Potratila som v septembri v 9 tt, pritom dve zdrave deti mam a vtedy som nemala ziadne problemy. Co je toto za cudo ?

fiallinka
17. pro 2009

lora: to mthfr celkem nic neznamená, problém je v tom leidenovi, ale ono to jen znamen, že máš větší dispozici ke srážlivosti krve, nemusí se to vůbec projevovat, takže tě spíš budou hlídat a budeš si možná píchat léky na ředění krve, možná ne. Když máš dvě děti bez problémů, možná ten potrat vůbec nemusel být způsobený srážlivostí, příčin mohlo být moc...

lora
17. pro 2009

Fialinka, dakujem za odpoved. Ty mas nieco podobne ? Ja sa uz chytam aj slamky, lebo po pomaly 4 rokoch snazenia som rada, ze cosi nasli co by sa dalo liecit. Viem, potrait sa da aj z inych dovodov... Ale ine zatial neobjavili.

chaarleene
17. pro 2009

lora, já mám taky V-Leiden heterozygot - a to je spíš lehčí forma... tuhle mutaci má docela velká část populace (čísla se různí, ale podle některých odborníků to má i 20% české populace), akorát se to dřív nevyšetřovalo, takže o tom většina lidí neví - a spousta ženských s tím bez problémů otěhotní a donosí 🙂 větší problém by byl, kdybys to měla homozygotní, to dělává větší paseku 😒

mně řekli, že v normálním životě mě to nijak neomezuje a něco s tím dělat je potřeba jen v případě nějaké delší nehybnosti (po operaci, při zlomenině,...) a v případě těhotenství. Když jsem otěhotněla, tak jsem volala na hematologii a tam mě sice hned objednali, ale protože tam nebyl přímo ten docent, který se na tuhle mutaci specializuje, tak mi první odběry dělali někdy v 15. týdnu a injekce jsem dostala až od 22. týdne... a to mi gynekolog říkal, že některé maminky s touhle mutací dostávají injekce až ve 3. trimestru nebo dokonce až někdy před porodem - záleží na výsledcích náběrů.

takže ten potrat tím sice způsobený být mohl, ale taky nemusel 😒 a pokud vím, tak otěhotnění to nebrání, jen to může komplikovat průběh těhotenství...

lenka_66
17. pro 2009

lenoc , tak z boku.a ten dalsi nebude to sa mu tak nieco tukove spravilo.a vyzeralo to ako zub na ceste (tiez tak z boku). predne v nedohladne 😉

zulok , aj tebe .krasny pozdrav 😵

fiallinka
18. pro 2009

lora: já jsem tu někdy před pár dny dávala odkaz na články o tr. mutacích, zkus to přelouskat, tam se o tom něco dozvíš - ony jsou v zásadě jen tři nejčastější druhy těch mutací, a ještě záleží, jestli jsi homozygot (zdědila jsi to po obou rodičích) nebo heterozygot (po jednom, to je mírnější). To MTHFR máme asi skoro všechny, to by nemělo dělat moc problémů, to spíš ten leiden, ale kdo ví... a lori, ty se teď snažíš o dítko se stejným partnerem?

matita
18. pro 2009

ja mam MTHFR heterozygota a aj po 2 potratoch mi lekari hovorili, ze to nebude dovodom, lebo heterozygot nie je zavazny. okrem toho som sa sama nanutila na vysetrenie k hematologovi a aj endokrinologiu a vsade zistili nejaku drobnost, ktora vsak urcite potraty nesposobovala. no a teraz v tehotenstve sa ukazuje, ze vsetky vysledky sa postupne mierne zacinaju zhorsovat a mozno tazko povedat co je skutocnym dovodom potratov a mozno spravna kombinacia vsetkych drobnosti... preto moj nazor je, radsej nic nezanedbat, brat lieky/injekcie aj preventivne, ako fungovat metodou pokusov a omylov a skoncit z toho na psychiatrii...

matita
18. pro 2009

lucila, tvoj 30 tt ma celkom ukludnuje s tym lupusom :o) a budem moc drzat palce.
nechapem vsak uplne, ci ma lupus antikoagulans nieco spolocne so systemovym lupusom erythematosus... netusis?

mounty
18. pro 2009

ahojte, kto si ma este pamata...........po nekonecnych vysetreniach sa teda potvrdila aj u mojho syna trombofilia, ma tu istu mutaciu ako ja, zato malinka babulka co mala petechie je stale bez urcenej diagnozy.........nevadi, hlavne, ze su obe deticky zdrave. Odporucam vam maminky, dajte si aj vy vysetrit deticky aby ste zbytocne predisli v buducnostiam problemom...........papa, p[ozehnane sviatky 🙂

margaritka, zijes???? 😉 ozvi sa dakedy, vsak mas iba jedno dieta 😀

lucila83
18. pro 2009

matita - dakujem,cakame dvojcata,takze ja som fakt chodiace riziko...... 😉
Ked mi to zistili,tiez som sa na nete dopatrala az k lupus erythematosus,dokonca mna este aj odoslali na imunologiu a reumatologiu,kde sa nastastie nic nenaslo.Ja to chapem tak,ze zavisi od toho,ktore tie protilatky mas pozitivne a kolko.Mne vzdy vyskakuje len jeden druh,ale na hemato mi dr. povedala,ze su zeny,co ich maju pozitivne aj desat a s tym su spojene dalsie komplikacie.

kolumbia
18. pro 2009

zulok...dakujem ...doktor mi ukazoval sono mam tam len vacok este tam nic nevidi tak zbytocne nebude predpisovat injekcie ,povedal ze o 3 tyzdne to skontroluje a ak tam bude babo tak mi hned nasadi tie injekcie ...viac mi nepovedal nic ,len aby som sa zdravo stravovala ,mala klud ,cvicila a t d ...

lenoc
18. pro 2009

Zuzi, fialinka, 😉 je to moja láska zlatá. Budem parafrázovať jednu známu - o mojom synčekovi môžem OBJEKTÍVNE povedať, že je najkrajší. 😀 😀 😀

Zuzík, vy budete mať tento rok ozaj krásme Vianoce s Matúškom. 😵 😵 Aj vlani síce už mala 9 mesiačikov a dosť toho vnímal, ale tento rok to bude isto ešte krajšie... Nášho krpca budú zaujímať iba svetielka... 😵
Jooj, a kráááááááááááááááásne prianie.

Kolumbia, gratulujem potichučku a prajem, nech to tentokrát dobre dopadne...
A veľa piť treba!

Leni, tak malý upírik sa nekoná? ☹ 😀 Ozaj, dnes mi dorazilo také lehátko, ako máte vy, tak som vytešená a ešte viac budem, keď sa v ňom bude krpcovi aj páčiť. Uvidíme po Vianociach.

Matita, tiež si myslím, že u mňa príčinou potratov nebolo moje MTHFR, alebo bolo len sčasti, proste - bolo to
"z každého rožku trošku".

Jeeej, mounty sa ukázala. Veď pokiaľ je len trombofília nie sú s ňou probémy, to nie je až také strašné. Hlavné je vedieTˇo tom.

Baby, u nás dnes chodil ujo Mrázik a maľoval na okno. Umyla som okno na našej izbe a kým som ho stihla vyleštiŤ, už bolo zamrznuté. 😀

trinitka87
18. pro 2009

ved aj bola paradna zima a mrzlo 🙂

lora
19. pro 2009

Ahojte, Chaarleene, Failinka, dakujem za odpovede - idem zhnata hematologa nech to poriadne vysetria. Vsetko sa mi to zda taaak pomaly, a na vsetko sa Dr prosit - on sa akosi neponahla, ale ja ano ☹, v marci mam 42, hoci sa citima na 30 ☹. Deticky mam s tym istym partnerom, s ktorym sa teraz snazime. To je pre mna zahada, ze vtedy som ziadne problemy nemala. Asi mate pravdu, ze vela drobnosti ked sa nazbiera, je z toho slusny problem... Tak cafte, letom studovat vase starsie maily, aby som sa nevypytovala stale na to iste. Trinit, zima je teda krasna, hned mam lepsiu naladu.

fiallinka
19. pro 2009

Lora: víš, to asi těžko přesně zjistíš, čím to je, že se dlouho nedaří a potratila jsi, ale dost možná i tím věkem, prý šance otěhotnět klesá, takže asi proto to čekání..i potraty jsou častější ve vyšším věku...čímž vůbec ale nechci říct, že jsi na mimčo stará, jen hledám důvody...ono se to podaří!

w_h
19. pro 2009

ahoj
od pondelka mame miminkoooo 😀
holcicka 3260g 50 cm narozena ve 37.t. - trosku jsem ji pomohla na svet kdyz jsem upadla na ledu - tak si, holky, davejte pozor
😉

janula.k
19. pro 2009

Zuzanka tak ty si ma predbehlaaaa 😀 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 a aky bol porod?

vavenka
19. pro 2009

Jeeeej w_h tak z celeho srdca grautlujeeeem 🙂 🙂 a vsetko je v poriadku? Pis pis, ako si to prezila cele....
Dufam ze si si tym padom neublizila.....
😨

matelko1
19. pro 2009

wh jeeeej blahozelam a drzte sa. 🙂

cukor
20. pro 2009

wh----krasny vianočný darček....teším sa a gratulujem 😲 😲 😲

margarita
20. pro 2009

w_h supeeeer, tesime sa s vami, nech ste obe zdrave a stastne 😉

mounty, pravdu mas, dieta mam len jedno, no v poslednej dobe nejako nestiham (ale nie kvoli dietatu).
Same stretavky, mikulasske party, predvianocne povinnosti a este k tomu otec v nemocnici...ved ked nebude minus 10, dajme nejake rande vonku v Sade alebo kde 😉

zulok
20. pro 2009

W-h gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 uzasne miery na taky tyzden.no sikulkyyy stee..tak nech ste stale tak stastneee a hlavne zdravuckee cmuk

cukruska1920
20. pro 2009

Ahojte...aj ja sa pripajam ku gratulacii 😉

baby chcem sa spytat...kedy ste isli gynekologovi a nasledne na hematologiu? hned ako ste nasli //? lebo ja sa bojim aby som tam neprisla neskoro

vavenka
20. pro 2009

Cukrus neboj sa, urcite nedojdes neskoro 🙂 mas to jedno.... Mne gynekologicka povedala, aby som zbehla na hemato, ked najdem //... Takze v piatok som vycikala //, v stredu som skocila na hemato, tam mi len povedali nech si picham kazy den (dovtedy som si pichala 3x do tyzdna) + vxali krv a potom az na dalsi tyzden v piatok tusim som sla ku gyndoske 🙂

cukruska1920
20. pro 2009

vaven..a neni to o tom ze musim ist cim skor?

vavenka
20. pro 2009

Cukrus ale sak normalne, ocikas test, budu //, tak v najblizsich dnoch si naplanujes navstevu u hematologa.... Teda neviem ako ta informoval tvoj gyndos, mozno on chce aby si sa najprv ukazala jemu.... Ale tak na gyndu som sa moc nehrnula, kedze viem ze je este zbytocne sa tam trepat skoro, na utz by nemuselo byt este nic vidno....
Neboj, sa, par dni hore dole nehra ziadnu ulohu.... Ved aj u teba nastal problem vzdy az okolo toho 9tt..... A dovtedy sa urcite dostanes aj na gyndu aj k hematologvi 😉

w_h
20. pro 2009

ahojda, moc vam vsem dekuju za gratulace
upadla jsem a zlomila jsem si pravou ruku, par hodin nato mi odtekla voda
porod je sila, makacka, epidural slibenej - s tim by to byla pohoda - ale prej pri 7 cm uz to nema cenu - ma!!!
ale dobre to dopadlo, ted se snazime kojit, a vsechno doma sladit
tatka ma dovcu a moc hezky se o nas stara
fraxik pichat budu cely sestinedeli

a ted je rada na janule - drz se

az budu ok s rukou, tak sem dam i nejaky obrazky