Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

staza
8. únor 2010

dakujem za odpovede a všetkým držím palce🙂

fiallinka
8. únor 2010

vavenka: no, bohužel nemáme - ale ještě máme dva hrazené (no hrazené - přinejmenším třicet tisíc za jeden se stejně vyplázne) cykly ivf, dvojčata se předtím povedly napoprvé - takže to není tak špatné...akorát už teď je mi zle z té představy píchání dalších injekcí, narkozy...a hlavně toho čekání, jestli se to povedlo... Jenže co se dá dělat, že.

bettynka222
8. únor 2010

vavenka na morfo idem 17.2. tomu dr čo som unho bola na tom prvotrimestralnom skriningu. inak dnes som čítala že ten je oveľa presnejsi ako ten tripple. mne ho napríklad vôbec nemohli vyhodnotit, lebo maly je o dva a pól týždňa väčší ako je vyratany termín....

fialik to ja škoda ☹ ale neboj, ešte to vyjde 😉 a k tomu krcku, veď doki sa mi už nejak vyjadrí. ak mi prikaze ležať, tak potom posluchnem 🙂

carmen neporovnavaj sa, ty máš dosť blbe mutacie v spojení s endo. pekne pichaj heparin a uvidis čo ti prinesie 😵

lucie30
9. únor 2010

bettynka moc dekuji za odpoved 😉

zulok
9. únor 2010

Fiallinka..je mi to velmi luto..ze sa nezadarilo..drzim vam dalej palce a hlavne nech sa dokazete tesit aj teraz z toho casu na cakanie..

fiallinka
9. únor 2010

Zulok: no, přiznám se, že jsem tomu moc šancí nedávala, tak neházím flintu do žita...a hlavně už doma mimoška mám, tak to je fakt jiné "čekání"...

maova
9. únor 2010

Ahoj holky, hooodně dlouho jsem tady nebyla a teď si taky tak brouzdám, tak jsem vás přišla aspoň pozdravít 🙂

fialinko, jsi to ty, s kým se znám odjinud? 😉 Mrzí mě, že KET nevyšel ☹

betynko, moc moc děkuju 🙂 a držím palečky, aby všechno probíhalo v pořádku 🙂

A jinak doufám, že se máte všechny krásně 🙂

maova
9. únor 2010

jo fialinko, teď mě napadlo, že tady mám jiný nick, tak možná nebudeš vědět o koho jde 😉

vavenka
9. únor 2010

Ahoj maova, hrozne drzim palce aby secko co najskor prestalo boliet ☹ aj ked asi nikdy uplne neprestane...

maova
9. únor 2010

vavenko, moc děkuju. Myslím, že to nejhorší je pryč a snažíme se na to nemyslet a jít dál 🙂 Už vím, že se musím zaměstnat spoustou jiných věcí, aby to tak šlo a jsem sice strašně unavená, ale je pravda, že myšlenky jsou jinde 🙂 A já pořád věřím v poslední pokus, strašně moc a to nám asi teď pomáhá 🙂 A jestli to nevyjde, tak toho se bojím teda strašně moc a nevím, jak bych to zvládla, ale na to snad ani nechci myslet, tak to musí dopadnout dobře 🙂

maova
9. únor 2010

Já si pak přijdu pro držení palečků, až jednou najdeme zase // 😉 🙂

vavenka
9. únor 2010

Maova spravny pristup 🙂 este raz drzim palce, odomna mas podporu uz teraz 😉

walle
9. únor 2010

bettinka - si poklad, ďakujem za odpoveď, idem si to pozrieť...
zulok - ďakujem tiež za snahu... 😉

walle
9. únor 2010

staza - aj ja si mám fraxik pichať mesiac pred KET...tak uvidíme... 😖

walle
9. únor 2010

maova - máme v sebe podstatne viac síl ako si myslíme... 🙂 niekedy ak niečo ťažké prežijeme...po čase si povieme, no teraz už by som to nezvládla...a predsa, zvládli by sme to...tie hranice sú obrovské...tak nech ti to vyjde... 😵

zulok
9. únor 2010

MAOVa..taak som rada..ze si sem zavitala.. moooc silno drzim palce..nech vsetko pekne vyjde.. a miminko v brusku budu strazit vsetci anjelickovia a budu ho tam drzat zubami nechtami..

cukor
10. únor 2010

ahojte kočky
maova.....som rada,ze si sa tu ukázala.......myslela som na teba hlavne cez vianoce .....aj na zrníka........velmi vám prajem všetko dobré 😉

staza...ja som tiez pichala fraxiparine pred iui...

ahoj vavča aj betty......včera som bola na hysteroskopii......v celku to dopadlo dobre.primár mi povedal,ze tam nie sú žiadne zrasty,len mam maternicu srdcovitého tvaru....este mi zobrali vzorku na histologiu a potom mi povie asi čo a ako... teraz trosku krvácam ale som spokojnejsia a dam si este spravit hormonálny profil....možno tá slabá mrcha ma niečo spoločné s hormonmy.

bettynka222
10. únor 2010

ahojte 🙂

jeeej maovciatko nas prislo pozriet 😵 ahoj mojko, myslim na teba staaaaaaaaaaaale 🙂

fialik jasne, zadarilo sa raz, zadari sa zase? a je nejaky dovod preco to ide iba cez IVF?

cukor supeeeeeeeeeeeeeeeer. taqkze to mas uz za sebou a v maternici ziadne zrasty - sa tesiiiiiim 😵 nooo srdíeckova maternica je torksu problem, skus pokukat, urcite tu je nejaka take tema...ale to tusim bola dvojroha maternica, tak teraz neviem 😕 jasne profil nech ti spravia, a mozes pit aj alchemilku - ta pekne upravuje ms 😉 a cvicit mojzisku,a le to som ti uz urcite pisala, ze? 🙂

walle, lucka nemate za co 😉

zulok a vsetky ahoooooooooj 🙂

vavenka
10. únor 2010

Ahojte, cukor super super, ta maternica by nemala byt asi problem - teda mam 2 kamosky s touto "diagnozou" a keby chceli tak rodia ako jablone 😉 Tvoj mangel bol na vysetreni?
Cau betty, ako sa ti tehuluje? 😉

cukor
10. únor 2010

matelko.......zlatučky su tí tvoji......dvojnásobná radost.......a rozoznáš ich?...ty asi ano....... 😉

fiallinka
10. únor 2010

Maova: ahoj, to víš, že jsem to já 🙂 a o tobě taky vím, že jsi to ty (podle tvého osudu není těžké o tobě nevědět, bohužel...)... to, že ket nevyšel, je sice blbé, ale ne až tak, že.. když to už nevyjde nikdy, taky se svět nezboří...ale tobě už to vyjít musí!

Betty - manžel má hrozný spermiogram - je to způsobeno problémem s varlaty v dětství a bohužel se s tím nedá nic dělat - prostě nějaké rapidní zlepšení očekávat nejde... je to ale tak špatné, že nám "hrozili" i dárcem, protože tam jednou skoro žádné dobré a rychlé spermie nemohli najít... takže bohužel jsem v tomto směru v zázrak přestala věřit... kupodivu ve mně, i když taky nejsem zdravá ve více směrech, žádný gynekologický problém nikdy nenašli 🙂

lenka_66
11. únor 2010

zdravim babulky 😉

mao, som rada ze ta vidno a hlavne ako tak v pohode

lenoc , ako sa mate? prikrmujete?pretacate sa?

marekovi uderom polnoci sa nechce spat len si vyspevuje.asi oslavuje 1/2 rok . 😀
no a uspala som ho trochu zvlastneaz teraz (konecne).otvorila som dvere a kocikovala v pyzame pri vytahu na poschodi.on cely happy ze sa ide von usmev neskutocny pokopkal od radosti labkami dal hlavku na bok a zatuhol . zlatko moje tak so mama klame
ked na nahodou videla suseda caz kukatko .... 😀

bettynka222
11. únor 2010

fialinka super že to vyšlo už predtým napriek takémuto problému 🙂 určite sa to zase podarí 😵 ale ako sama píšeš, jedno dieťatko už máš- vlastne dve 😔 - a tak to nie je až tak veľmi stresujuce 🙂 super že to berieš takto, psychika hra v tomto tiež svoju rolu- teda tvrdia to lekári ajked ja tomu moc neverím 😅

vavenka dobre sa mi tehulkije a tebe? 🙂 som bola u svojho gyn a ten sa cudoval, že on by 2,5 cm dlhy krcok nikdy nenazval skrateny. ako nemeral mi ho, ale veď má nič neboli 😀 a štvrtok idem na morfo, tak možno mi ho zmeria ten dr sonom. a ak nie, začiatkom marca je kontrola 😉
pocuj už si rozmyslala nad polohou pri pôrode? rodiť budeš v KE? tu v TT sa dá tuším iba po leziacky, ale ešte si overim či majú aj to kreslo skôr ako sa vydam po porodnicisch v iných mestách 😀

leni ahoooooj, len nech si spieva, hlavne že je spokojný 😀 a takto ho môžeš salit stále 😀 len či ti na to nepríde

lila61
12. únor 2010

ahojte,
mala by som taku otazku - ked ste chodili /chodite/ do poradne, na zaklade coho vam lekar povedal ako male rastie, kolko vazi a meria.
Lebo ja som bola cca pred mesiacom na 3D - tam mi lekar povedal co a ako, ale celkom rada by som vedela ci maly rastie tak ako ma... Dalsi ultrazvuk sa robi tusim okolo 3Oteho tyzdna, tak treba dovtedy cakat? 😢
Bettynka - som rada ze sa to s tym krckom vyriesilo a je vsetko OK. Mna caka buduci tyzden vo stvrtok poradna, tak uvidim co sa dozviem 😲

fiallinka
12. únor 2010

Lila: ano, pokud nemáš doktora, který ti je ochotný udělat ultrazvuk při každé návštěvě, tak pak se dělá až ten kolem 30. týdne...

vavenka
12. únor 2010

Lila tak tak, moja gynekologicka nastastie mi stale spravi utz, takze viem ako mala napreduje.... Ty si budes musiet pockat asi az do toho 30tt..... Mas nejaky dovod sa znepokojovat? Este by si teoreticky mohla zneuzit pohotovost, ze sa ti nieco nepaci a tam vacsiou spravia kontrolne sono.... Ale kym brusko rastie a normalne priberas tak bud klude....

Betty super ze krcok je ok 😉 nad polohou nespekulujem, idem na kozu a neriesim 🙂 teda ak bude prirodzeny porod samozrejme.... Ja vseobecne moc nespekulujem nad nicim, pevne verim ze nebudu komplikacie, porodnica je blizko, odrodi ma moja gynekologicka (dufam 🙂 ) mozno pojdem na poucenie v ramci epiduralu a to je vsetko... Ziadne spekulacie, duly, porodne plany, ziadni pritomni pri porode, specialne efekty 😀 rozmyslam ci vobec na nejaky predporodny kurz ist....

lila61
13. únor 2010

vavenka tak to mas super ze ta vzdy poriadne pozrie a presne vies ako malicka rastie. Ja som zatial pribrala 4 kg, a zda sa byt vsetko v poriadku, len vies... proste clovek stale rozmysla a spekuluje, ci nahodou... Nechcem aby sa nieco zanedbalo a potom uz bude neskoro daco riesit. Ale je to proste divne, ze jeden doktor pozera vzdy a druhy 3 x pocas tehotenstva. Myslim, ze urobit raz mesacne urobit sono alebo apson raz za 6 tyzdnov by nemal byt taky problem.
No nic, vo stvrtok idem na poradnu tak sa ho spytam, ze by ma zaujimalo ako maly rastie a som zvedava co mi povie 😲

vavenka
13. únor 2010

Lila len 4kg? To mas super, ja uz mam na sebe 10 😀
Ale neriesim, chudnut sa bude pocas materskej 😉

No netreba rozmyslat a spekulovat, vsetko je tak, ako ma byt..... Uzivaj si tehotenstvo, uz nam ostava len par tyzdnov 😉

zulok
13. únor 2010

Lila..v sukromnych nemocniciach robia uzv platene na objednanie..napriklad u nas v BA je to GPN Ruzinov..

ostatok zdraviiim

lila61
13. únor 2010

vavenka hej len 4 kila a to jem uplne normalne, tak ako predtym. vobec nemam nejake extra chute. ja myslim ze telo si samo povie co potrebuje. ale zasa, ked mam chut na sladke, snazim si dat radsej pomaranc alebo dajake ovocie, ale tiez nemam problem ked zjest aj celu cokoladu 😀

zulocka - ja mam lekara ktory teda nie je uplne statny, napr. za ultrazvuk som platila tusim 10eur - a to bol ten povinny, cize ziadny nadstandard. tak sa skusim spytat ci by mi aj teraz nemohol spravit... nech viem co mlady pan vyvadza a ako rastie 🙂

Co sa tyka porodu - tak to ja riesim 🙂 ja som taka ze mam rada veci pod kontrolou a rada si veci planujem, no je mi jasne, ze v tomto pripade mam asi trosku smolu 😅 V mojom pripade ale bude asi prichadzat do uvahy aj CR, nakolko mam genit.herpes a ako spustac mi celkom dobre funguje stres. A pri mojom stasti by sa mi urcite prejavil prave v case porodu, alebo potom po porode - to si ani nechcem predstavit ak by som bola pozasivana a dostala by som to 😨 Tak ja by som ten cisarsky asi aj brala, v spinali, sice je tam hojenie rany ako po kazdej operacii, ale pre maleho by to bolo isto bezpecnejsie. No ved uvidim...