Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
1. čer 2010

Baby,dnes mi manzel pichal Clexan,prvy pich tak strasne bolel,ze som skoro umrela.tak som mu to kazala vybrat a jak siel pichat na druhu stranu,tak 3x vobec neprepichol brucho.stalo sa vam to?

nannynka
1. čer 2010

@denisocka - me se to na nekterych mistech stava taky. A pak prepichuju jinam, jen proste nevim proc to nekde jde a nekde ne. Vydrz, bude lip.

denisocka
1. čer 2010

Ja som musela pichnut druhu,novu.ostali mi len 3,musim do piatku zohnat recept

gejbule1
1. čer 2010

fialinka já jsem asi 6tt.Takže začátek

kiwi82
2. čer 2010

@denisocka je pravda, ze niekedy to ide tazsie, hlavne ked uz su tie miesta po vpichoch take tvrdsie. ale ja si od 25 tt nepicham do bruska. lebo ma to uz dost bolelo lebo uz tvrdne. preco radsej nepichas do stehna alebo ramena?

kiwi82
2. čer 2010

... a mne picha tiez manzel, sama by som to asi nezvladla, tiez citim, ze niekedy ked pichne to ide tazko ale vtedy asi treba viac pritlacit alebo rychlejsie vpichnut, neviem....

denisocka
2. čer 2010

joj,ta do ramena som pichala minuel tehotenstvo a bolelo,a do stehna sa bojim že boli najviac 😀

kiwi82
2. čer 2010

@denisocka do stehna som sa aj ja bala, ze to bude hruza ale vobec to neni take hrozne. to pichas do vonkajsej strany a zevraj v 45 stupnovom uhle. ja si hned prilozim po vpichu lad a nie je to take hrozne 😉 Poviem pravdu, ja by som sa do bruska uz bala pichat aj ked viem,ze brusna stena je hruba ale predsa. 🙂

denisocka
2. čer 2010

Cize do stehna nie kolmo?

cukor
2. čer 2010

ahojte...mne sa uz 2x stalo,ze po pichnutí ma miesto svrbelo.čo robím zle.? a košičanky .......čo chodíte k hulíkovej....kedy si mam pichnút ked ráno o 9,30 idem na kontrolné odbery.alebo je to jedno?ja si pichám večer okolo 18,30.
denisočka.....mna to do stehno bolelo....no uvidíš ty

denisocka
2. čer 2010

Pichni si vecer,ja k nej tiez chodim rano

gintare
2. čer 2010

Cukor, já mám taky problémy se svěděním. Prý to je alergická reakce a stává se to. Kdyby se to zhoršovalo, tak prý vyměníme Fraxiparine za něco jiného. Zatím bojuju, zkouším mazat Fenistilem, ale svědí to dost, někdy si to v noci rozdrápu, je to na houby.. Kdyby někdo měl nápad, co s tím, uvítám!

lucka84
2. čer 2010

nannyka,denisocka a ostatne,ktore mate podobny problem... neviem,ako vas to ucili pichat v nemocnici alebo ambulancii,ale ja som zdravotna sestra a nielen z praxe ale aj z vlastnej skusenosti viem,ze najlepsie je pichat si do bruska (pretoze odtial sa najlepsie vstrebava) a to tak,ze si spravite koznu riasu,ktoru uchopite medzi palec a ukazovak a kolmo pichnete, pricom pocas aplikacie koznu riasu musite drzat.ked si to vpichnete,riasu pustite a miesto vpichu nemasirovat.takto nezostaveju ziadne resp.minimalne modriny a tiez ked si koznu riasu dobre uchopite,tak to ani nestipe.ja som v 35.tt a picham si uz mesiac,takze som si to odskusala aj na sebe a fakt to plati.samozrejme ze ak si pichate dlhsie a brusko je uz dopichane,tak sa to moze vpichnut aj do ramena alebo steha a postup je taky isty ako do bruska.tak to skuste a uvidite ze to sipe minimalne a aj ihla ide do koze lepsie

denisocka
2. čer 2010

Lucka,aj ja som sestricka a picham si to presne tak.
Cukor,a hulikova robi?v presove uz nebola par mesiacov,ani o tyzden nebude

cukor
2. čer 2010

denisočka.....robí....ja idem k nej v stredu 9.6.

lucka84
2. čer 2010

denisocka,tak ja potom neviem,ale u mna to zabera.ked si dobre stlacim riasu,tak ma to vobec nestipe.ale mozno je to individualne....neviem...

denisocka
2. čer 2010

Ja nechapem preco nechodi do presova,skus sa jej opytat.ja som mala ist 10.6. Ale kedze aj tak nepride,tak som sa preobjednalala na 8.6. A potom idem do KE NA 3D

denisocka
2. čer 2010

Luci,mne zatial brucho vyhovuje,len vcera bola tupa ihla

cukor
2. čer 2010

denisočka.....a potom ako si pod kontrolou ked sa tam neukáže?a kto ti dáva injekcie?

denisocka
2. čer 2010

Tak miesto nej ten kazdy stvrtok ordinuje Dr.kazimirova.ona ma aj nastavila na clexane.ja som chodila do presova kvoli hulikovej,keby som vedela ze prestane ordinovat chodim radsej do SNV

lucka84
2. čer 2010

denisocka: aha,tak to je potom jasne 🙂

denisocka
2. čer 2010

@cukor je kliknem na odpovedz pri tvojom nicku a nabehne zavinac s menom

denisocka
2. čer 2010

@lucka84 co je jasne?xi

lucka84
2. čer 2010

denisocka ved ja ta asi poznam,kukám na fotku....nechodila si nahodou na zdravotku do le?triedna ti bola ivetka vierikova a z tvojich spoluziacok si pamatam tanu kalanvsku a dankuz podvojsku...

denisocka
2. čer 2010

Jezis,odhalena ...

lucka84
2. čer 2010

@denisocka he he

denisocka
2. čer 2010

Svet je maly,a ten moj xicht zas nezabudnutelny.uz sa tesim kto si ty,xe

lucka84
2. čer 2010

si mi to ukradla z jazyka ...xi xi

denisocka
2. čer 2010

Ty luci,a ty jak?kde si?bo nemas vypisany profil.som rada ze tu mam krajanku,sak si tuna spoza humna

19jana
2. čer 2010

caute baby 🙂
som tu prvykrat a nahodou som nasla tuto stranku, lebo som hladala nieco o mojej dg. vrodena trombofilia - som heterozygot pozitivna V leiden aj MTHFR..
precitala som si poslednych par prispevkov a vidim ze ste tu tehulky k comu vam zo srdca blahozelam... 🙂

chcem sa spytat ci ste mali problem s otehotnenim a ci ste mohli brat nieco, co by mi k tomu tehu.. pomohlo..
mam 3r. dceru a uz rok a pol sa snazime o dalsie babo, ale nedari sa... pri prvom tehu som nemala ziadne problemy ani netusili, ze mam takuto dg... vyslo nam to hned na prvykrat... nemala som chvalabohu ani ziadne potraty...
no teraz mam cystu na vajecniku asi 3cmx2,5cm.. ktora sa po troch mesiacoch zmensila az o 1mm... 🙄
vajecnik mi vraj ovuluje na 50%... ☹

dr. mi chcel predpisat duphaston a pregnyl inj... no ked som mu povedala o trombofilii vsetko stopol a teraz sa proste nic nedeje... zostali sme na bode mrazu...
je nieco cim by som si pomohla aj pri tejto dg? dal mi jeden vitaminovy doplnok na rastlinnej baze... ten mi aspon upravil pravidelnost cyklu, ale inak nic..
alebo to mam nechat na osud? kazdy mesiac dufam, ze tentoraz to vyjde.. no je to tazke...

poradte prosim ak o niecom viete...
dakujem 🙂