Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

denisocka
18. čer 2010

@andrea76 ale ona tam už nebola niekolko mesiacov,je tam Kazimirova v ten štvrtok

fiallinka
18. čer 2010

@kolumbia teda řeknu ti, to je na jednoho člověka fakt až moc ☹, ach jo

bettynka222
18. čer 2010

biela.ruza ale coby, iba tie tri tyzdne 😀 ale stacilo 😝 ajked bola tam sranda - mile baby aj sestricky, ale ten stres 😠

jani ja uz neviem ktory den to bude.,...neriesim, ale zda s ami, ze to riesa vsetci ostatni 😀 vkuse mi niekto vola 😀 inak obavam sa, ze ani ja nebudem vediet spat ked budem moct konecne vidiet svoje babatko nazivo 😵

matelko zda sa ze som celkom nachystana, akurat sme isli vymenit autosedacku, lebo je nejaka vadna 😀 no a otvorena som obla v pondelok an 1 prst - tade matko zatial neprelezie 😀

zulocik dakujem 🙂 ale ja nijak nestresujem. akurat ma naposledy vydesila poloha do korej sa maly dostal (zadne postavenie halvou dolu - vraj abnormalna pozicia), ale uz to neriesim. ved pri porode sa ukaze ci vyrotuje alebo nie, ze? 😉

denisocka zlatucke babatko 😵

andrejka dobre ze sa vie vsetko uz teraz. pekne si ta dopredu postrazia, vsetko naplanuju a dockas sa babatka 😵 a ja mam protilatky proti mliecnej bielkovine - to je horsie, pretoze ty si mozes dat synteticku laktazu a mas po probleme, nie? inak ked to s mliecnym neprehanam, tak je to ok. a pocas tehu beriem biomin s vitmainom d 😉

kolumbia to je hrozne ☹ viem ze si uz predtym o sebe pisala, ale takto komplexne to tusim nebolo. drzim palce aby tentokrat vsetko uz len dobre dopadlo 😵

cukor
18. čer 2010

denisočka....krááááássssa......... 😉
andrea76....ja mám tiež intoleranciu laktozy.treba podotknut,ze to nie je alergia na mlieko.liečba intolerancie spočíva v eliminácii mliečnych výrobkov ale pozor!v prvom rade sa nesmie celkom zakázat konzumáia mlieka a mliečnych výrobkov.len to treba obmädzit a vlastne sa trocha pozorovat,čo robí najväčšie problémy.treba konzumovat aj maslo a hlavne tvrdé a zrejúce syry,jogurty aj zakysané výrobky.sice obsahujú laktozu,ale aj zivé kultúry,ktoré napomáhajú štiepeniu laktozy.su preto dobre tolerované.takže všetko s mierou......asi tak 😉
a ja som bola dnes u dr.máme 32mm a šermovalo nožičkami a ručičkami......som bola taká dojatá,krásny pocit 😉
a vsetky vás zdravím.........

erika12345
19. čer 2010

Aojte,
neviete nahodou, ako je to s trombofiliou a zubarom? Zubar mi ma trhat zub, prepokladam, ze mi da nieco proti bolesti. 😖 Anopyrin (100g) uzvivam vzdy rano, ale ked idem k zubarovi, davam si ho az po navsteve. Niekde som to citala... Ako to riesite vy? A este, ked vas nieco boli (mna zuby) a nie ste tehotne, pozerate na lieky, ci to mozete uzivat vzhladom na trombofiliu? Lebo mne podla tych pribalovych letakov sedi len Valetol a ten strasne zle znasa moj zaludok. Co mate na bolest odskusane vy? No a uz vobec neviem, co budem uzivat v tehotenstve, Valetol sa nesmie....
Vsetkym drzim palceky, nech to s batkami dobojujete do uspeneho konca. 😉

andrea76
19. čer 2010

@cukor
Môžeš jesť kyslomliečne výrobky aj jogurty? Mne zase mudr. zakázal kyslomliečne výrobky. Mne je zle aj od jogurtu

andrea76
19. čer 2010

@erika12345
Ahoj. Ja som bola dať si vytrhnúť zub a mám trombofíliu. Musela som vysadiť lieky na zrážanlivosť a 3 dni pred plánovaním zuba nasadiť iné lieky ( proti krvácaniu ) alebo injekcie. Potom až na 3. deň som mohla začať užívať lieky na zrážanlivosť opäť. Inak ti nevytrhnú zub.

cukor
19. čer 2010

@andrea76 .mne jogurty nerobia az tak zle.skôr mlieko a smotana.kazdy znáša inak laktozu.preto sa treba sledovat,čo ti vyhovuje lebo ako som písala nesmú sa úplne vylučit mliečne výrobky.

lenoc
19. čer 2010

Ahoj babuľky, ja už len nakúkam, či ste všetky v poriadku a vždy si len vydýchnem, že hej, týždniky krásne naskakujú, jedna radosť. 😵 😵 😵
A Maťkovi sa nechce zatiaľ von ,ale veď ešte má čas trochu a dobre mu je u maminky.

Dnes nášmu drobcovi vyšiel už druhý zúbok. A minulý týždeň padlo u nás prvé slovo! 😵 Hádajte aké???
No tata. 😀 😠 On už dával dokopy všelijaké slabiky ako dede, baba, dada, ale toto je vyslovene také, že často sa stane (keď sa mu chce), poviem mu, povedz tata a on buď ta alebo ata, občas tata. ale je milený.
no dnes sa mi vyštveral asi na štvrtý schod na poschodie, neviem ,ako to dokázal.špekulant.

Erika12345, tak takéto veci som vôbec neriešila, ale zas nemám až takú závažnú formu trombošky.

papa, pusu všetkým, aj drobčekom v brušku.

lenka_66
19. čer 2010

ja sa tiez pridavam k nakukajucim a palceky drziacim 😉

my uz mame prve slovo .skoro som umrela ze ake ale tak co uz KRTKO.to r sice prehltne ako deti co ho nevedia vyslovit ale inac mu rozumeju aj ti co nevedia ze ho ovlada.vsade kde zbada tak povie a ukaze prstekom krtko 😵 .

som rada ze sa vam dari kindrkovat

19jana
20. čer 2010

ahojte.. 😅
no ja som cela rozpoltena... totiz este stale som to nedostala a to je uz 10 den... zatial som odolala a este som si ani test nekupila.. no moj muz uz zacina byt netrpezlivejsi viac ako ja... tak zajtra ak to zostane ako je, zbehnem do lekarne pre test.. mne sa len nechce verit, ze by sa to podarilo hned ako mi praskla cysta.. alebo mam vacsi strach, ze nie som tehotna a bojim sa, ze budem velmi sklamana... doteraz som nemala ziadne priznaky, len dnes mam trochu citlivejsie prsia.. boze tak velmi by som to chcela... inokedy by som sa uz davno testla, ale teraz... hmm sama sebe sa cudujem ako to oddalujem...

erika12345
20. čer 2010

@andrea76 A co si vtedy uzivala? Lebo ja uzivam len ten anopyrin, no uvidim. Ale dakujem. Zatial nie som tehotna, tak som myslela, ze by som par dni bez anopyrinu vydzala.
@lenoc Ja by som to tiez neriesila, ale na letaku Anopyrinu 100 je pisane, ze mam informovat o tom zubara...A keby to nebol zub mudrosti, tak to vobec neriesim. Inak sila, uz par tyzdnov mam dovolene otehotniet, vysledky z hematol. su o.k a zacali ma boliat zuby. A pritom nikdy v zivote som so zubami nemala problemy. Je to uz 3 a pol mesiaca... Stale dookola som chodila k zubarovi, boleli ma spodne zuby, sem tam nieco ine,spodna sanka, ucho, hlava, liecil mi stale dookola jeden zub a nepomahalo. Som sa bala otehotniet, lebo som stale jedla nejake lieky proti bolesti, bala som sa, ze zapal ublizi dietatku. Teraz naposledy si vsimol, ze na zube mudrosti hote mam velky kaz a niecim ho vyplnil je po probleme. 😎 Tak sa ho chcem este rychlo zbavit, lebo kazy su pre babatka skodlive. Neviem, ci sa i toto nepodielalo na mojom potrate alebo i potratoch... Nemate s tym skusenosti? Aj ked dufam, ze hlavnym vinnikom je tromboska a tentoraz to uz bude o.k.
@bettynka222 uz o chvilocku bude so svojim Matejkom. 🙂 Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne a ste obaja v poriadku, drzte sa.
@19jana drzim palce, aby to vyslo. Prsia boli u mna 1 priznakom. 😉

katrenka111
20. čer 2010

baby,chcem sa opýtať ci Anopirin beriete pravidelne???

bettynka222
20. čer 2010

lenociatka a lenusiatka no matkovi sa teda veru nechce von a navyse ma velmi zlu polohu - tvarickou nahor, tak som zvedava ako nakoniec dopadneme. viem ze sa toto stalo lie (inak ta nas teda dlho nebola kuknut) a hned ju brali na sekciu a mne dr povedala ze to bude ok....dost sa bojim, lebo je to dost nebezpecne takto rodit....ale zatial sa snazim matka presviedcat nech sa trosku pohne 🙂

jani este vydrz 😉 dufam ze to bude tehu a budeme sa tu spolu s tebou tesit 😵

andrejka mne anpriklad kazali konzumovat kyslomliecne produkty - lebo tam uz ta mliecna bielkovina presla urcitym procesom a nevadi mi to. ale zistila som, ze ked sa v konzumovani mliecnych vyrobkov miernim, tka mi nevadi nic. inak mi teda njvacsie problemy robila slahacka. a co sa tyka jogurtov, tak tie osm nemala nikdy rada a vraciam z nich dodnes 😝

erika mne vytrhli vsetky zuby mudrosti uz davno - nezmesitli sa mi do pusy a stlacali mi ostatne zuby. pocuj ved zavolaj zubarovi ze beries anopyrin, ze co mas spravit a tiez hematologicke, ze ci ho mozes vysadit. ale ak si na anopyrine a nie na niecom silnejsom, tak podla mna ok 😉
a dakujemeeeeeeee, uz sa nevieme dockat 😵

zulok
20. čer 2010

Lenocka, Lenka, vy mate teda ukecane deti 😀 gratulujeeeem

Lenocka a gratulujem Maroskovi k zubkom a ze je take stveradlo sikovne

Erika, neviem, ako je so zubkami..ale lepsie je sa spytat hematologa, ono kazy by az tak v tehu vadit nemuseli..ale nejaky zapal aj ano a trhanie zubku v tehu nevadi, ale moze sa aj lokalna, ale taka, co neobsahuje adrenalin...

Jankaa. drziiim palce, aby boli dve ciarky

Bettynka, tak nakukujem, co vy ..no, keby sa daco rozbehlo, drzim palce. A hadam sa MAtko otoci..

andrea76
20. čer 2010

@erika12345
Ja som užívala Plavix a aj stále užívam kvôli trombofílii. Hematologička mi dala potom Ascorutin a ešte jedny lieky, ale sa už nepamätám na ich názov. Keďže mi trhali len 1 zub, tak mi dala len 2 druhy liečiv a nie injekcie. Ako som písala, 3 dni pred vytrhnutím som prestala užívať Plavix, nastavila ma na ascorutin a tie druhý neviem ich názov. Jedny raz denne a druhé 3 krát denne. Potom na 3. deň som prešla na Plavix

lenka_66
21. čer 2010

@zulok ze 19 tt .to ale leti 😵
@bettynka222 neboj vraj sikovny dr. dokaze babo otocit 😉 .

andrea76
21. čer 2010

@bettynka222
Bettynka. Mne zakázali mlieko a kyslomliečne výrobky, mäsové výrobky, omáčky, prívarky, pudingy, knedľu, segedínsky guláš. Ja mám aj chronický zápal pažeráka, tak musím mať aj šetriacu dietu okrem bezlaktózovej.
Držím Ti palce, aby sa porodila šťastne a bez komplikácii

andrea76
21. čer 2010

@bettynka222
Aj smotanu mi zakázali jesť. Mne úplne chýba enzým laktáza.

bettynka222
21. čer 2010

ahojte 🙂

no zda sa ze sa maly otocil - na pravy bok, tak nech mu to vydrzi 😵 😀

@lenka_66 nooo, tak nasilnemu otacaniu kliestami by som sa prave chcela vyhnut...ale snad nebude treba 🙂

@zulok aj dr sa divila,z e som este neprisla rodit, vraj ma cakala kazdym dnom 😀 ale placenta uz fakt konci, tak povedala ze mi dava maximalne tyzden

@andrea76 ale ved laktaza sa da doplnat tabletkami nie? a dakujem 🙂

matelko1
21. čer 2010

@bettynka222 ahoj.ty co tu este robis 😀 😀 😀 a ja,ze uz matko je na svete.nejako sa mu nechce ist na svet,v brusku mu je dobre.

andrea76
21. čer 2010

@bettynka222
Dá sa doplňať tabletkami, ale nie vždy zaberajú. Ak zješ väčšie množstvo mliečnych výrobkov, tak ti nepomôžu

19jana
21. čer 2010

vsetkym zlatym tehulkam i snazilkam...
tak dnes som si kupila test a podarilo sa! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
som tehotna !!!!! nas tatko je v miernom soku 😝 , ale tesi sa.. a moja mala dcerka mi cely den hladka brusko a pyta sa ako sa bude volat nase babatko... a ja som taka stastna, ze sa mi to ani verit nechce... 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
21. čer 2010

@19jana gratulujem

lenka_66
21. čer 2010

@19jana ja sa pripajam k gratutlke. no pre istou len ticho

@bettynka222 ale sak som pisla ze sikovny a vtedy to ,,vraj" nie je az take 😝

zulok
21. čer 2010

Jankaaaa..uzasneee..gratulujeeeem a nech je vsetko vporiadku a cela rodinka si tehulkovanie uzivateee..juchuuu

Bettynka..nno MAtko je sikulko,.tak asi sa uz chysta von, nezbednicek zlatunky.. drzte sa

cukor
22. čer 2010

@19jana ....krása.....super....teším sa s tebou 😉

19jana
22. čer 2010

dakujem vam 🙂 🙂
dohodli sme sa totiz ze zatial to nikomu nepovieme ak to nevytara nasa mala..
ale musela som to povedat aspon vam.. ved ste tu boli po cely cas so mnou..
este raz vdaka... 🙂

joda
22. čer 2010

Jana19 blahozelam nech to dobre dopadne.Baby je tu taka alebo ste nepoculi o nejakej ktora mala mised abort a pichala si flaxik?

bettynka222
22. čer 2010

@matelko1 ano dobre mu je 😵 ale dlho nebude - placenta je KO, v pondelok bude musiet ist von.... 😝 na vyvolavacku sa teda necitim,t ak neviem co bude a ako bude. ved uvidime 😀

@andrea76 aha to som netusila. som sa hnevala ze preco nemam radsej intoleranciu laktozy, t aje bezna, je takych kopec produktov a navyse da sa obist s tou syntetickou laktazou. som si to predstavovala ze hodim do seba cokolvek a pomozem si liekmi 😀 no ale mliecna bielkovina sa neda obist nijak 🙄

@19jana teisme sa 😵

@lenka_66 co cikovny? matko je sikovny? no to dufam 😀

@zulok dakujem aj vy sa drzte 😵 pozeram ze uz 19 tt....to ani nie je mozne ako ste uz daleko 😵

@cukor jeeej uz 11 tt, uz sa citis istejsie, vsak? 😵

@joda o nikom takom som nepocula. stalo sa ti to?