Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
27. zář 2010

@fiallinka myslis, ze to moze zapricinit to spinenie? V letaku je,pisane, ze moze sposobit male krvacanie u viac ako 1 z 10 ludi. Myslela som, ze sa tym mysli krvacanie po vpichu. Prvy tyzden, co som si to pichala som nespinila, az teraz. Ja viem, kedy som otehotnela (1.9 bola ovulacia.), doktorka hovorila, ze s tym datumom by to sedelo, ze este nemusi byt nic vidno, no nie som si ista, ked uz som to zazila tolko krat...Pretoze hovorila, ze to vyzera na 4 tt, ale ja podla ms musim byt 6tt, tak neviem. Som si myslela, ze v 4tt podla ms este nemusi byt vidno ani vak.. Dik moc za odpoved i za drzanie palcekov. 😉

erika12345
27. zář 2010

@kaciatko81 Dakujem, tak mozno to vazne sposobuju tie injekcie, ale preco sa to prejavilo az teraz., netusim.

fiallinka
27. zář 2010

@erika12345 mně se na to doktor i přímo ptal, jestli nekrvácím 🙂, může to být z toho, ale fakt nevím, z čeho to je... s tím týdnem vůbec neplaš - myslím, že doktorka myslela 4. týden faktického těhotenství, což je 6. týden podle poslední menstruace, to ti sedí... můžu tě jen uklidnit v tom, že 2x jsem byla na ultrazvuku někdy 5+0 (s tím, že vím, kdy jsem přesně otěhotněla) a byl vidět jen váček - dřív nešlo ještě vidět nic, jen zvětšená sliznice.

erika12345
27. zář 2010

@fiallinka dakujem, tak asi je to z toho. Ja uz som totiz zufala, velmi sa bojim, ze ani toto tehotenstvo nedopadne dobre, strasne si zelam mat aspon 1 zdrave dietatko... A tym injekciam som verila, pretoze na nic ine sa neprislo... Preto som sa dala na dalsie tehu, bez diagnozy by som nemala odvahu. Aj hematol. mi hovorila, ze ak je toto moj jediny problem, tak dieta to zvladne, no takto neviem, ci som nemala absolvovat este nieco ine... A s tym vackom som trosku kludnejsia, ved v takom skorom stadiu je to asi bezne, ze nie je nic vidno. Dakujem za ukludnenie, ste tu perfektna podpora. 😉

cukor
27. zář 2010

@erika12345 .....mne sa stalo pri tomto tehu presne to iste.zobrali ma do nemocky v 5tt+3 pre špinenie a slabé krvácanie.tiez tam bol vidiet len vačok,bola som tam 5 dní a pozri som v 25tt......dufam,ze to nezakríknem.neboj sa,nič zlé to nemusí ešte znamenat,,aj ked si viem predstavit ako sa cítiš,presne aj ja som to tak prežívala.a akciu srdiečka som mala az v 7tt.držím palce a musíš verit. 😉

stvura
27. zář 2010

Ozaj kocky, mozno odveci, ale spytam sa, nejako specialne vas sledovali s diagnozou pocas porodu, resp. po porode? Kazdu chvilku sa chystam rodit, pri prvom ma nikto nesledoval, ale teraz mam v papieroch napisane ze sa vyzaduje nejaka pooperacna starostlivost.

erika12345
27. zář 2010

@cukor a co ti v nemocnici na to dali? A kedy ti potom este robili uzv a bolo vidno babo? Dakujem za palceky i za odpoved a tiez drzim palceky, uz si za poovicou. 😉

cukor
27. zář 2010

@erika12345 ....pichali mi tam 2 x denne nejaké injekcie,uz neviem ako sa volali.a utz mi robili az v tom 7 tt.ked som isla domov tak ma len palpačne vysetrili.ale lezala tam so mnou kočka,ktorá dost krvácala,az som neverila,ze z toho niečo bude a babo sa im podarilo udrzat.a ty si doma alebo v nemocke?

erika12345
27. zář 2010

@cukor ja som doma, ze ked nekrvacam, nie je to na hospitalizaciu. Ale aj tak by som do nemocnice neisla, bo 2 krat mi tam davali len lieky na spanie a dufaston, tak som sa nahnevala a povedala som im, ze to si mozem dat i doma a podpisala reverz... Bola som tam vtedy asi 5 dni a fakt so mnou absolutne nic nerobili, nic mi nepichli...ani ziadne vysetrenia, len na zaciatku uzv. Vraj som tam mala len lezat, ale to fakt mozem i doma. Boli nahnevani, ze odmietam liecbu..Tak som sa ich spytala, aku konkretnu liecbu myslia? Ci tie lieky na spanie, o kt. som si neziadala a o kt. mi na zaciatku hovorili, ze su to lieky na udrzanie, len ked som sa pytala lekara na vizite konkretnejsie, co su to za lieky, tak ze na to, aby som mohla kludne spat.. Asi mam smolu na nemocnicu.
neostava mi nic ine len verit, ze to bude v poriadku a injekcie mi zaberu..

cukor
27. zář 2010

@erika12345 ..prakticky mas pravdu.ani so mnou tam extra nič nerobili.tak sa neboj,určite to bude dobre,musíš verit,ze teraz to vyjde.

erika12345
27. zář 2010

@cukor verim, ale sa aj bojim. No aspon ti tam davali tie injekcie 2-krat denne, mozno tie pomohli. Mne tam vtedy nedavali absolutne nic.

tonytony
27. zář 2010

@erika12345 Já při svém jediném podařeném těhotenství krvácela snad do 5 měsíce a dost☹ Někdy víc někdy míň, ale žádné léky ani injekce jsem nebrala... Bohužel mám strach, že i to může právě souviset s těmi mými potraty a proto chci to hematologické vyšetření taky absolvovat...
Jinak já ovulovala později- až asi 23.DC, takže taky dlouho embryjko nebylo a já to obrečela- krvácela jsem, test slaboučce pozitivní, HCg ale hodně nízké a na UZ nic, takže stras šílenej, ale nakonec to dopadlo dobře- sice jsem pořád lítala k dr. a do nemocnice, vždy mě uklidnili pak později, že to je ok...
Takže těhu přes krvácení je možné, ale když bereš ty injekce, tak nevím no, já tenkrát brala Ascorutin a Utrogestan ana ředění nic, nikdo by to neřešil ani ted, ale já díky nepodařenému IVF si prostě ty testy nechám udělat pro jistotu...

erika12345
27. zář 2010

@tonytony jasne, pre istotu si ich daj spravit.. A nepovedali ti, preco si krvacala, nevideli na uzv napr. hematom?

fiallinka
27. zář 2010

@erika12345 eri, ono to zní blbě, ale jsou prostě lidi, kteří trošku špiní i při naprosto normálním těhotenství, vůbec to nemusí být z injekcí...

erika12345
27. zář 2010

@fiallinka ja viem, ze niekto pri normalnom tehu spini, ale u mna to vzdy znamenala MA, preto mam z toho nervy. Tak ma trosku ukludnilo, ze by to nebolo MA, ale injekcie...

fiallinka
27. zář 2010

@erika12345 eri, naprosto chápu, ale zatím máš naprosto normální nález, dokonce jsem si to kontrolovala ve svých papírech, kontrolu jsem měla asi 5+1 a byl tam jen váček a potom 6+1 a to už tam byly vidět embrya se srdeční akcí a jedno mělo 3 a druhé 4 mm 🙂, a v téhle době rostou asi 1 mm každý den, takže to by tak přesně odpovídalo u tebe 🙂

erika12345
27. zář 2010

@fiallinka a nemas tam nahodou napisane, kolko mm mal vacok v 5+1?

fiallinka
27. zář 2010

@erika12345 už jsem to schovala, ale myslím, že jeden 7 mm a druhý 9 mm

tonytony
27. zář 2010

@erika12345 Ne, ne, právě, že hematom tam nebyl, nikdo nedokázal říct, proč krvácím az čeho, jen jsem si vzpomněla, že ještě kdysi dávno se mi víc dělaly modřiny, vypadala jsem, jakoby mě někdo týral☹ Byla jsem na vyšetření krve a měla jsem prodloužený APTT- prostě horší srážlivost... Což si trošku s trombofiliemi asi protiřečí, pak se to ale upravilo a já už to dál neřešila, možná to s ntím ale může nějak souviset??? Nevím, uvidíme, co zjistí... Dám vědět, snad to bude brzy...

erika12345
27. zář 2010

@fiallinka dakujem, ta to by celkom sedelo, ja som mala 5+3 a 9 mm. Dik, potesila si ma, lebo doktorka hovorila, ze na 6 tt to je male...
@tonytony mne sa tiez tvoria dost modiny, mm mi hovori, ze to vyzera, ako keby ma tyral. 😀 Ale mam skor sklon k hustejsej krvi, preto tie injekcie, tak ja uz neviem. Ale ked na nic u teba neprisli, krvacala si dlho a babo to zvladlo, tak snad zabojuje aj to moje, velmi ho o to prosim, nech vydrzi, ze potom mu bude s nami fajn. 🙂 Tak po vysetreniach daj vediet.

tonytony
27. zář 2010

@erika12345 Určitě dám vědět a pokud něco objeví, budu s Vámi tady bojovat dál🙂
Fakt věřím, že to zvládnete i přes krvácení!

slavkav
27. zář 2010

baby a mozem sa spytat - trombofilia to vlasne znamena hustejsia krv, vsak? a vsimli ste si to napr. aj ked vam odoberaju krv? ze tecie pomalsie, resp. je problem pri odoberani?

cell
27. zář 2010

slavkav: trombofilie znamená vrozenou tendenci k většímu srážení krve - čili ta krev nemusí být vizuálně hustší. Ale je velmi důležité hodně pít, protože při dehydrataci ta krev samozřejmě hustší je a to je další rizikový faktor

slavkav
27. zář 2010

@cell dakujem za vysvetlenie 🙂

erika12345
27. zář 2010

@tonytony 😉
@slavkav mne sa skor zda, ze odkedy si riedim krv, tak mi tecie po odbere viac. Ale neviem, ci to s tym suvisi.

matelko1
27. zář 2010

@cukor ahoj.co mas nove.ako si uzivas tehu.
ahojte.co je s betynkou.neviete.ako sa ma.

slavkav
27. zář 2010

@erika12345 ale ty si pichas, nie? ja som mala skor na mysli situaciu, ked si nepichaju inj - ako ja napr. 🙂

inak dnes som bola na morfo uzv - cakame chlapceka a vsetko je ok 🙂 tak verim, ze vsetko pojde pekne tak hladko ako doteraz.

erika12345
27. zář 2010

@slavkav no picham, ale take som to mala i predtym. Si pamatam, ked som bola 1. krat na vysetreni na hematol, strasne moc mi po odbere tiekla krv a to som vtedy este nic nebrala.
To je krasne, chlapcek 🙂 tiez verim, ze to uspene dotiahnete do konca, drzte sa. 😉

slavkav
27. zář 2010

@erika12345 aha, tak ja som bola v tom, ze ked je hustejsia krv - tak aj horsie tecie ... tak ste ma vyviedli z omylu 🙂

erika12345
27. zář 2010

@slavkav neviem, ci na tom zalezi, pretoze mne vzdy po odbere treba ten vpich drzat dlhsie, vtedy na tej hematol. som musela klopat dovnutra, lebo mi to cele pretieklo... A vtedy mi akurat zistili trombofiliu, tak neviem, ci je to automat. i husta krv.