Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
1. únor 2011

ahojte holky, jen hláším že u nás zatím vše snad v pořádku, už jsme 9 tt+2 na ko včera vše dobrý a dnes na hematologii taky, tak nadále píchám zibor 2500. už mám za sebou nějakých 36 injekcí nebokolik a dá se 🙂

erika12345
1. únor 2011

@velvet26 fibrinoge som mala z 3 g/l 3,1g/l a d-dimer z 0,17mg/l 0,45 mg/l. Tieto som mala v pohode vzdy. Mne sa zhorsilli hodnoty tykajuce sa mojho syndromu (agregacia trombocytov.), tam som mala hranicne vysledky, tak preto mi to zvysila.. Vsak ty mas dimery este lepsie, nie? Kde chodis na hemato?

erika12345
1. únor 2011

@madormi jeee, krasne, blahozelam a drzim palceky, nech sa dari. 😉

velvet26
1. únor 2011

@erika12345 dakujem za info...ja chodim na hemato do trnavy, ako hematologicke doverujem, je tam primarkou, ale sondujem, ze ako ste to mali vy aby som bola trosku v obraze.. 😉

fiallinka
1. únor 2011

@dayanka ty vitamíny jsou důležité spíš pro ty, které mají mutaci mthfr, u Leidena je to jedno - ale neuškodí ti, hlavně hodně kyseliny listové. A jinak - ono to povzbuzení je potřeba, já jsem poprvé o mutacích věděla, ale doktorka mi řekla, že to není třeba řešit, nepíchala jsem nic a přišla jsem o chlapečka před porodem. Podruhé za pomoci injekcí vše ok... a takhle to tu mají skoro všichni, podruhé s injekcema to vyšlo, i když ten strach je velký... takže neboj... asi je fakt nejdůležitější, že to víš a v tomhle směru ta tvoje tromboza vlastně byla dobré znamení, že v těhotenství budeš hlídaná a nic se nepodělá.

erika12345
1. únor 2011

@velvet26 vsak jasne, ja tiez mojej hemato verim, ale tiez mam strach, tak zistujem ako to mali ostatne. 😉 Prijemne tehulkovanie. 😉

velvet26
1. únor 2011

@erika12345 dakujem erika aj tebe..drzim ti velmi palce.. 😉 inak, teraz beries fraxik aku davku?

erika12345
1. únor 2011

@velvet26 Dakujem. 😉 Tiez drzim palceky, mame termin pri sebe. 😉 Fraxik mam 0,4 a beriem aj anopyrin 100.

zulok
1. únor 2011

@madormi gratulujeem, len tak daleej 😀

@velvet26 mas krane vysledky, ja som mala o dost horsie a mala som clexane 0.2

tehulkam siilno drzim palceee

berule
1. únor 2011

@zulok Ahoj, to jsi měla celé těhu jen 0,2 clexanu? Já se ptám jen proto, že mám taky jen 0,2 Fragminu a vidím, že ostatní holky mají větší dávky a naposledy v 17.tt mi ho dr. nezvedl, že mám výsledky v pořádku. Tak jsem přemýšlela, aby se něco nepokazilo.

madormi
1. únor 2011

holky ještě jsem se chtěla zeptat, došlo mi acidum folicum myslíte, že mámjít pro recept nebo už femibion 800 v kombinaci s listovkou obýčopostačí?

cukor
1. únor 2011

@velvet26 ....suhlasím s dr...........a na konci tehu som mala d -dimery tuším 1,38 a stačil mi clexan 0,4.

sarafortuna
1. únor 2011

ahojte, dievčatá..
prosím vás tie injekcie dáva lekár až pri zlých výsledkoch alebo už preventívne počas prvých týždňov tehotenstva.
ja mám Faktor V Leiden hetero + MTHFR homo a jeden MA v 8tt.
Mám tlačiť na lekárku že chcem injekcie už skôr - pretým som ich mala "sľúbené" až od 20tt... zdá sa mi že tí lekári si robia to čo im práve príde na rozum - niekomu dajú hneď, u niekoho čakajú až sa vecí pokafrú...

Nevie ešte niekto poradiť, ako to je s málokrvnosťou u nás trombofilikov? je to pridružené, súvisí to nejako s tým? ja mám posledné 2 roky stále zlý krvný obraz - hemoglobín tesne pod hranicou aj napriek užívaniu spomínaných B-čiek. A aj môj otec - po ktorom mám toho Leidena- vraví, že on má tiež od cca 30tich rokov stále nedostatočný.
Napadlo ma to v súvislosti s tou B12 a inými Bčkami ktoré sú nám odporúčané.
vďaka

velvet26
1. únor 2011

@zulok
@cukor diky za info baby, hned som pokojnejsia...hlavne je, ze sme pravidelne sledovane a pichame si...urcite ta 0.3 teraz postacuje...uvidime, co bude na dalsej kontrole.. 😉

@sarafortuna ak mas leidena tak ako zistis, ze si tehu chod co najskor k dr. nech ti nasadi fraxik, moze tak urobit aj tvoj gynekolog, ak o mutacii vie..aby si zbytocne nestracala cas, dalsie kontroly budu uz na hematologii, tak to bolo u mna..a mozno ta hned posle na hemato. Inak moj gynekolog mi chcel ako mi zistili leidena nasadit fraxik uz od ovulacie, aby sa co najlepsie vyvijala placenta od sameho pociatku...no stacilo od 4 tt..niektore baby si zacali pichat aj neskor.

neviem ako ostatne baby, ja mam krvny obraz dobry, len trosku zvysene biele krvinky, no to v tehu maju asi vsetky baby, ostatne parametre v norme...tak mozno ta malokrvnost nesuvisi ani tak s mutaciou ako s tym, ze si ju po otcovi jednoducho zdedila..neboj, to nic neznamena.. 😉

berule
1. únor 2011

@sarafortuna Ahoj, já mám taky špatný krevní obraz, ale kvůli železu, mám ho furt strašně málo, ikdyž ho beru už od začátku těhu. A měla jsem ho málo i bez těhu, ale nikdo to neřešil, jen když jsem chodila darovat krev, tak mě vždycky odmítli a napsali mi prášky. Taky jsem přemýšlela, jestli to má souvislost s MTHFR, s tím železem má problém i mamka a ji hnali po všech vyšetřeních a stejně na nic nepřišli.

nektarine
1. únor 2011

@madormi no vidíš, to je bazva, že se vám daří 🙂

ratonito
1. únor 2011

@tonytony mně právě o kyselině listové hematoložka nic neříkala. Já teda nemám MTHFR tak nevím jestli se to horší vstřebávání týká i té mé mutace PAI-1. Ale koupila jsem si kyselinu listovou Forte a ta obsahuje také B1, B2, B3, B5, B6 a B12.

nektarine
1. únor 2011

@majjka24 tak držím pěsti 😉
@erika12345 ahoj, jojo, už jsme přestěhovaní. No, je to fajn, ale musíme si zvykat. Všechno je jiný a hlavně je tady hodně ticho. Je to jiný jak v centru města, no. Ale jinak se nám líbí. Akorát ještě není všechno uklizený, sem tam nemůžeme něco najít... a tak. Všude bedny, krabice....

sarafortuna
1. únor 2011

@berule, ja len uvažujem /musím si to zajtra poriadne pogoogliť/ že ak MTHFR spôsobuje nedostatok listovky, s čím vraj súvisy B12 tak to možno má nejaký vplyv... ja pociťujem na tele nedostatok B-čiek - proste že mi ho telo asi zle spracováva - od detstva afty, kútiky, zlá pleť... skúsim pogoogliť, možno to ešte ani lekári a vedci neobjavili, že tam nejaký súvis je 😉 ... ja sa do biológie vyznám len ako laik 😉

@velvet26, ďakujem...
len ma to niekedy štve, že už pred otehu sme vedeli o Leidenovi + MTHFR a môj gyndoš ma tam vôbec neposlal na kontrolu, išla som na hemošku sama od seba a hematologička podľa krvného obrazu iba povedala, že mám brať Bčka a kontrola o 4 týždne... ta sa už neudiala, lebo bol MA a ani po nej ma tam neposlali..

a teraz som u novej gyndošky, ta ma poslala na hemošku kvôli tomu že chce "čerstve výsledky" ale tiež skonštatovala že moje mutácie by nemali byť problémom k donoseniu bába... tak ja neviem, či ma iba nechcela teraz strašiť, alebo to tiež bude mať na háku...
povypytujem sa na hematológiu a požiadam, aby sa to v ďalšom tehotenstve "poistilo" - aj tak sa nedarí otehotnieť a keby som to zase mala prežiť, tak to už by bolo na moje nervy fakt veľa... 😕

ja osobne som uverila tomu, čo všade čítam že moje mutácie nespôsobujú preoblémy v I.trimestri.. no ako čítam mnohé smutné prípady tu, tak to nesedí nejako s tou teóriou a pravdupovediac som dosť z toho zmätená, že čo je vlastne pravda... 😕 😕

tonytony
1. únor 2011

Tak jsem si dnes doma vše připravila, kdyby se jelo na ET už zítra, ale spíš to vidím, pokud teda bude co, na ten čt, jak říkali... Jsem docela grogy... Holky, já mám břicho jak v 6. měsíci- nekecám, vidět mě někdo, tak mi prostě neuvěří, že těhu nejsem☹ Což by mi teď teda fakt nepřidalo☹ To je děsný, kdyby jste to viděly... Kamarádka je v 7, měs. a zdaleka takový pupek nemá... Kdyby to byl těhu pupík, vůbec by mi to nevadilo, ale takhle to je teda docela dostat se do zbytečných problémů a spekulací!
Zítra se tak bojím toho telefonátu, že si to neumíte ani představit, mám obavy, aby tam pro nás nějaký Bobíček vydržel... Je to tak dlouhá doba, co tam jsou beze mě, samotný☹

cukor
1. únor 2011

@sarafortuna .....čudujem sa ,ze ta lekár neposlal k hematologovi ked si bola tehu.však leiden je asi najtazsia forma trombofilie......bola tu jedna kočka čo 3 x potratila hned na zaciatku,potom jej zistili leidena a dalsie tehu s injekciami zvládla v pohode a ma uz babo.tak sa nedaj a bojuj ...drzim ti palce 😉

dusika11
1. únor 2011

ahojte ako trombofilicka som s injekciami zvladla tehu s dvojickami ..ale to som mala stastie ze ma lekarka na zaciatku poslal preventivne na hematologiu..lebo to co tu citam..mohlo to dopadnut horsie..takze hlavu hore dnes je hematologia na urovni..

sarafortuna
2. únor 2011

@cukor, ja som mala takého debila lekára - už som ho vymenila... hneď v 5tt som sa pýtala, či mám ísť, lebo dajako som sa vtedy nedohodla s hematologičkou - a on že ešte nie.. no v 6tt som bola sama od seba..
koalugácia bola v poriadku... preto sa teraz bojím že sa bude ohradzovať tými výsledkami a presviedčať ma že táto "oblasť" bola pod kontrolou.. ale určite jej poviem, že k mojej spokojnosti chcem hoci len najnižšiu dávku hneď ako budem tehu...
podľa mňa je veľmi individuálne ako sa tie mutácie správajú - asi sú tam aj iné faktory, na ktoré lekári kašlú a ktoré je ťažko odhadnúť,

a ty už máš Peťulku? 🙂 🙂 🙂 tak nech ste zdravučké a nech pekne rastie...

tonytony
2. únor 2011

Tak k PGD vyšetření jsou jen 4 embryjka... Dnes ET nebude... Zítra budu vědět ráno po tel. zase víc a padne pak definit. verdikt... Je mi na nic... Navíc mě od včera pořád škrábe v krku, manžel i malá kašel, rýma☹

luly3
2. únor 2011

@tonytony no ale ved 4 sú pekne uvidíš že budu aj dobré 😉
chcem sa ta spítat čo stojí to PGD????

tonytony
2. únor 2011

@luly3 No, všude asi jinak, u nás za 3 vyšetřená embryjka 15 tisíc a pak každé další jedno za dalších 5 tisíc...

tonytony
2. únor 2011

@luly3 No, normálně bych to brala asi v pohodě, ale právě díky minulé zkušenosti, kdy ze 6 vyšetřených bylo jen 1 v pořádku, mám strach, že nebude nic☹

luly3
2. únor 2011

@tonytony a kam prosím ta chodíš do akeho centra????

tonytony
2. únor 2011

@luly3 Do Heliosu.

velvet26
2. únor 2011

@sarafortuna drzim palce, aby si co najskor otehotnela a bez hned na hematologiu, ze proste bez tych injekcii neodides...hod na doktorku smutne oci, ak ma trosku citu hadam ti ich da..aj ked by ti ich mala dat okamzite...proste nenechaj sa v ziadnom pripade odbit..

@tonytony pevne verim, ze budu embrijka v poriadku, urcite sa tam take najdu..a drzim palce aby sa riadne zavrtali kam treba a vydrzali 9 mesiacov v brusku.. 😵
a inak, to su ine palky, co pytaju za tie vysetrenia...boze, to je iny biznis... 😠