Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
31. kvě 2011

ahojte holky po dlouhé době nakukuji a koukám, že už některé máte své drobečky doma tak moc gratuluji jinak. Já jsem teĎ v 27.týdnu a od 4. tt si stále píchám zibor 2500(mám mutaci mhtfr homozygot a mám za sebou dva potraty v 7tt. těhotenství), krevní obraz se zhoršuje, ale zatím prý nebyla potřeba zvedat dávku, tak uvidíme jak dál. Snad už to maličká hravě zvládne a konečně se dočkám miminka 🙂

fiallinka
31. kvě 2011

@vavrenka to je úplně v normě, ten váhový odhad (Jurča se narodil přesně 35+6 a měl 2,65 kg a Kája se narodila 37+3 a měla stejnou váhu 🙂), jsou teď oba velicí - kdyby byli na termín, tak mají kolem tří kil i více, prostě tak akorát 🙂. No a navíc se váhové odhady můžou lišit až o půl kila...

cukor
1. čer 2011

@madormi ...tak držím palce....a neboj sa ani vyssej dávky.krv sa bude nadalej zhorsovat ale s injekciami to určite zvládneš.
@fiallinka ....ahoj....aujímalo by ma kolko uz váži a meria tvoja karolínka 😉

velvet26
1. čer 2011

@vavrenka neboj, tolko ta prenasat istotne nenechaju...no a ako bolia kontrakcie, spociatku je to ako kramy, ale neskor, ked zosilneju, tak ani neviem k comu by som to prirovnala, to ti bude tvrdnut brucho ale hrozne bolestivo a bolest ti pojde od vrchu do spodku sa bude sirit, cim dalej tym castejsie a viac, ja som mala uz posledne dve hodinky kontrakcie asi kazdych 15 sekund, prisambohu...ale zas u kazdej je to ine...neboj, zvladnes to...ja som teraz taka stastna, ze som nemusela mat cisarsky rez, v pohode okolo malej budes moct hned v ten den behat, starat sa o nu, kojit...sice len po leziacky asi zo zaciatku, lebo sadnut sa ti dat asi nebude dat... 😀
a veru, aj moja mama ked ma rodila mna vyvolavali, brat bol prirodzene a ze sa to nedalo porovnat, prirodzeny porod ze bol brnkacka...ale sme silne zeny, ten pocit, ze si to zvladla sama a dietatko je v poriadku na svete zdrave a krasne, ten stoji za tu vsetku bolest...
a ozaj chces mat muza pri porode? ja som nemala a som rada, ze tam veru nebol, lebo ten moj je tak trochu citlivka a neviem veru ako by to zvladol...

lume
1. čer 2011

@cukor Dakujem za odpoved. No nesvrbi ma kazdy vpich. Tak uvidim, pripadne si dam potom predpisat Clexan.

lume
1. čer 2011

@madormi Ahoj, zibor 2500 je co konkretne? Ja som tiez MTHFR homozygot a k tomu aj Leiden heterozygot, ale picham len heparin. Tak by ma to velmi zaujimalo.

nektarine
1. čer 2011

@pancuska dík 🙂 A jak se daří tobě?
@lume já mám clexane, srbívalo to občas zezačátku, teď už ne.
@velvet26 😀 jak víš, že jsem kočka? 😀 Ale dík, je to od tebe milé 😉 To je dobře, že pěkně přibírá, u miminek je to jiný...určitě to není lusťoška 🙂
@vavrenka já mám TP 20.7. a moje gyn mi řekla, že pokud do poloviny července neporodím sama, pošle mě na vyvolání, tekže mě vlastně nechce nechat ani do ukončenýho 40tt. A jsem taky Leiden hetero. Mluvili jsme o tom i na hema, a uplně s tím souhlasí. A epidural bych taky nechtěla, ještě jsem pořádně neslyšela nikoho, kdo by si to chválil, spíš naopak. A kontrakce bolí jako velmi silné krámy jen zezačátku, pak už o dost víc! Ale každá to může mít jinak, tak být tebou, ani nad tím nepřemýšlím, stejně to moc neovliníš.

nektarine
1. čer 2011

@velvet26 @vavrenka
Nás se loni všichni ptali, pořád jestli bude mm u porodu, a přitom, my jsme to vůbec neřešili, ani jsme se o tom nebavili. Asi nám rovnou bylo oběma jasný, že jo. A potom jsem byla strašně ráda, že jsem ho tam měla, fakt mi moc pomohl. A tentokrát se na to přímo těší! Prostě tam chce být s náma (jakoby nad tím chce mít kontrolu a chránit nás). Však jen ať vidí, jak díky němu trpím 🙂

Jinak doufám, že porodím dřív, taky bych se tomu vyvolávání ráda vyhla...

berule
1. čer 2011

@nektarine Ahoj, a jak to budeš mít s injekcemi, když budeš rodit spontánně? Co když začneš rodit chvilku po píchnutí? Já o tom teď furt přemýšlím, jak je to lepší udělat.

pancuska
1. čer 2011

@velvet26 ahoj moja....vies ze som aj vcera na teba myslela ze by som ti mala napisat!! 😉 ja sa mam po starom,dneska idem prvy krat po laparke do roboty....varga ma odomna na cas pokoj 😉 aj ked povedal ze radsej by ma tam videl za inych okolnosti....no a mam za sebou prvu mrchu prisla presne 28dni po laparke takze dufam ze to bude ok...este mesiac a snazime sa.....mozno to ani tolko nevydrzim neviem 😉 a ty sa mi ako mas? aj kojis?

pancuska
1. čer 2011

@lume ahoj takze IVF sa podarilo? v ktorom si tyzdni?.....som rada!!!! 😉

pancuska
1. čer 2011

@nektarine mne sa dari ako sa hovori pomali dalej zajdes 😉 vcera mi starsia segra oznamila ze ma Leidena heterozigot a MTHFR heterozigot (ja mam homozigot) a tak nie som aspon v rodine sama,este to caka aj moju segru! manzel bol tiez na hematologii lebo zasa jeho brat ma tiez Leidena a tak dufam ze moj manzel to mat nebude,27ho budu vysledky!!dneska idem prvy krat po laparke do roboty,ten moj gyn ma musi mat rad ked ma tak dlho nechal doma!ale uz som mala aj mrchu presne po 28dni takze malo by to byt OK....a tebe sa to tiez vsetko blizi a v lete si uz budes len uzivat!!! 😎

madormi
1. čer 2011

@cukor děkuji, snad jo, jen doufám, že jednou měsíčně kontroly stačí 🙂 jdu te´d až 1.7. tak uvidím.akorát se bojím jak s porodem, mudra mi říkala, že není důvod se bát, že porod může probíhat zcela normálně ale na netu jsem četal takových věcí, že nevím🙂

madormi
1. čer 2011

@lume zibor jsou injekce na ředění krve, také miniheparin jen jiná znčka než je clexane nebo fraxiparine. a 2500 je dávka

chomik
1. čer 2011

@lume Ahoj, ja som riešila rovnaký problém - beriem fraxiparine a po určitom čase ma brucho svrbelo ako poštípané od komára, tak som si začala pichať injekcie do ramena, tam ma to začalo svrbieť asi po týždni, tak som "presedlala" na nohy, zatiaľ je to bez svrbenia - už asi 2 týždne...hematológ povedal, že to pokojne môžem pichať aj do stehna...to že sa to môže aj do ramena som našla tu na fóre...

velvet26
1. čer 2011

@chomik jasnacka, moze sa aj do ramena, aj do stehna..ked som bola v porodnici, tak mi sestricka pichla do ramena a ani sa nekafrala, ze mi nejaku riasu urobi a pichne kolmo, pichla mi to len tak v rychlosti a sikmo priamo do svalu...bohovske...ale ked som uz bola na sestonedeli, tak som si pekne pichala sama svoje injekcie co som si donesla z domu, sice kazdy den sa ma pytali, ci nepotrebujem s pichanim pomoct, no sama som si to vedela predsa len lepsie a hlavne som si pichala do brucha ako som bola zvyknuta...
a v ktorom si uz tyzdni? uz by si mala byt pekne za polovicou, ze? co cakate,dievcatko ci chlapceka? 😕

velvet26
1. čer 2011

@pancuska no to je ale super, ze mrska prisla pekne nacas ako mala, to je velmi dobre, ze ti cyklus takto krasne nabehol...urcite este pockajte aspon mesiac, nech sa telo trosku spamata a zregeneruje a sup na to...ja myslim, ze sa vam velmi rychlo zadari, uz sa neviem dockat, kedy prides so spravickou, ze je malinke babenko krasne zahryznute v brusku tam kde ma byt.. 😵 😵 😵
a ano, kojim, mam dost mliecka, z jedneho mala pije a z druheho mi mlieko same tecie medzitym, este by som uzivila dalsieho novorodenca asi... 😀

nektarine
1. čer 2011

@berule no, tak když už budu cítit kontrakce, tak asi nepíchnu, nebo ještě nevím, to se musím zeptat, na kontrolu jdu 7. (příští týden)tak to zjistím. A já jsem minule začala cítit první kontrakce někdy kolem 5hodiny ráno a rodila jsem až ve 4 odpoledne. Předpokládám, že druhej porod bude rychlejší, nevím. no když začnu rodit chvilku po píchnutí, tak se asi nebude už nic dat dělat, v porodnici jim řeknu, kdy jsem si píchla naposledy, aby byli nachystaní, kdyby kvůli tomu byl nějakej problém a bude. To už se pak asi neude dát nic dělat.

lume
1. čer 2011

@pancuska No zadarilo sa. Zacala som 7.tyzden. Tak sa drzime, o tyzden ma caka prvy ultrazvuk.

vavrenka
1. čer 2011

@velvet26 to moj muz chce byt pri porode jednoznacne.. ale bolo zabavne ho vidiet ako zbledol, ked som mu vcera povedala, ze porod moze trvat dost dlho, ze mozem mat bolesti aj 12h, kym porodim , neviem, ci si to predstavoval, ze sa nadychnem, vytlacim dieta a je to 😀, tak osm veelmi zvedava.. aj som mu povedala, ze mu nabalime horku cokoladu, mineralku a bagetu, keby nahodou, aby mal co jest, tak to zbledol este viac.. asi mal fakt prestavu, ze to do pol hodinky bude, zlatko moje 😀
ja sa na porod velmi tesim, normalne som doslova v radostnom ocakavani! strach z bolesti nemam, pokusim sa bez epi, som rozhodnuta to vydrzat, tak dufam, ze to vyjde... a sa velmi tesim, ze nasa babulka tu bude uz v juni! jupiiiiiiii...
hm, a bolesti som si nejako tak predstavovala, dik za opis.. chcem sa dokladne psychicky pripravit na porod, mam silnu skusenost, ze psychika robi velmi vela..

lume
1. čer 2011

@madormi OK, dakujem. Tak potom je vsetko v poriadku.

lume
1. čer 2011

@chomik A neboli to viac ako ked si to pichas do brucha? Mozes si tam vobec urobit nejaku koznu riasu? Mne to stale zatial picha manzel, ale mala by som nabrat odvahu a skusit si injekciu pichnut sama. Posledne 2 injekcie ma uz zase nesvrbeli. 😀

vavrenka
1. čer 2011

@fiallinka jej, dakujem, nebola som si ista, lebo kopec bab okolo mna z MK v mojom tyzdni ma baculatejsie babatka 😉 , mozno nakoniec z malej bude valibuk, ked sa narodi 😀

fiallinka
1. čer 2011

@vavrenka fakt je to úplně normální váha, navíc holčičky bývají menší
@cukor Kája měla přesně před týdnem 66 cm a 6,9 kg 🙂

vavrenka
1. čer 2011

@velvet26 to moj muz chce byt pri porode jednoznacne.. ale bolo zabavne ho vidiet ako zbledol, ked som mu vcera povedala, ze porod moze trvat dost dlho, ze mozem mat bolesti aj 12h, kym porodim , neviem, ci si to predstavoval, ze sa nadychnem, vytlacim dieta a je to 😀, tak osm veelmi zvedava.. aj som mu povedala, ze mu nabalime horku cokoladu, mineralku a bagetu, keby nahodou, aby mal co jest, tak to zbledol este viac.. asi mal fakt prestavu, ze to do pol hodinky bude, zlatko moje 😀
ja sa na porod velmi tesim, normalne som doslova v radostnom ocakavani! strach z bolesti nemam, pokusim sa bez epi, som rozhodnuta to vydrzat, tak dufam, ze to vyjde... a sa velmi tesim, ze nasa babulka tu bude uz v juni! jupiiiiiiii...
hm, a bolesti som si nejako tak predstavovala, dik za opis.. chcem sa dokladne psychicky pripravit na porod, mam silnu skusenost, ze psychika robi velmi vela..

cukor
1. čer 2011

@fiallinka .dik...potom nasa ma nadvahu....ma 63cm a 7 kíl.islo mi hlavne o dlzku.zdá sa mi,ze je malinká ale asi je to tým tukom 😉

zulok
1. čer 2011

@vavrenka prenasanie je po 40tt, ale tak ten termin porodu moze byt taky vselijaky 😒 ale ved uvidis, co ti povedia..

fiallinka
1. čer 2011

@cukor ty nadváho 🙂, naopak, krásně roste 🙂, Kája je spíš menší tou délkou než je průměr. Chceš poslat prográmek, kde jsou grafy růstu, ať si to sama můžeš sledovat 🙂?

velvet26
1. čer 2011

@vavrenka tak potom je dobre, ze chce byt pri porode, moj sa na to veru necitil a psychika robi fakt vela...inak k dychaniu pri porode, ja som nebola na ziadnom kurze, nic, a ani som nepotrebovala ziadne rady, telo presne vie, ako ma dychat, mne velmi pomahalo kricat, tym krikom som dostala bolest von zo seba viac a viac a sestricka mi tam pomaly nadavala, ze to vam nepomoze pani, treba dychat, nosom velky nadych a ustami tri vydychy, ked som to tak skusila, tak mi to vobec nekorespondovalo s mojimi kontrakciami, dychala som po svojom, tak uvidis, ze sa na svoje telo mozes naplno spolahnut..
inak, jedna kocka tam mala priatela pri porode tiez jej vyvolavali a ten ze chudak tam plakal, ked ju videl v akom je stave, ale ze hned po porode jej utekal kupit nejaky sperk ako bolestne... 😀 😀 😀 to ten moj sa este k cinu nemal 😀 😔

katrenka111
1. čer 2011

Babule ktore mate mutaciu FII protromin heterozygot a planujete mimi???alebo už sa snazite???