Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
16. čer 2011

@enanena většinou tam, kde je větší hematologie, je nějaká lékárna, kde ten lék je fakt levný (rozdíl byl fakt hodně velký), takže se ti to vyplatí zjistit 🙂

cukor
16. čer 2011

@enanena ....no lebo my vsetky sme chodili pravidelne na hematologiu.v tehotenstve raz za mesiac,ku koncu častejsie takze mi je čudné,ze o pichaní chce rozhodnut len gynekolog.ja by som sa na tvojom mieste pýtala na hematologiu.predsa na hematologii robia podrobnejsie testy. 😉

vavrenka
17. čer 2011

ahojte, kocky, tak zajtra idem rodit, huraaa 😵 😵 , vcera som bola na poradni, mam CS 10! to je pozitivna cast, ale uzv a prietoky sa mi vraj zhorsili kvoli trombofilii, tak ak dnes neporodim, zajtra nastupujem na vyvolanie porodu, lebo mala musi ist von. Vcera som mala strach, somm sa modlila, aby to vydrzala do zajtra, ale rozhodla osm sa nebat, verim, ze uz tu chvilonku vydrzi, zlaticko moje. mam dozajtra uz iba polehavat na boku a cakat... jaj, ja sa tka tesim, ze uz bude hanka s nami...
inka, je to zvlastne, lebo krv na hematke som mala celkom fajn, tak neviem, preco sa to z gynekolog. hladiska pohorsilo ☹

markytt774
17. čer 2011

@velvet26 no ono to asi jinak nepůjde zítra jedem naštěstí ke známému doktorovi tak jsem zvědavá co on mi na to řekne, každopádně jestli se dostanu na tu samou hematologii kde jsem naposled byla tak si postavím hlavu a bez injekcí neodejdu, je možné že to vše bez nich zvládnu když beru femibion ale už nic nechci riskovat

markytt774
17. čer 2011

@atreyu mám mthfr c667t v homozygotní formě

atreyu
17. čer 2011

@markytt774 tak vymeň hematológa...ja mám to isté "len" heterozygot. a dr. mi napriek vynikajúcim výsledkom predpísala fraxiparín a to sa o mimčo ešte len snažíme...právaže tieto mutácie sú o tom, že tehotenstvá končia veľmi skoro...

pallacinka
17. čer 2011

@markytt774 Ja mam rovnaku mutaciu a pichala som si injekcie iba v sestonedeli. Mozno som ale mala stastie, ak by som mala za sebou potrat, tak by som si ich "vydupala" skor.

atreyu
17. čer 2011

@pallacinka mňe aj dr. vravela, že to je o šťastí...že niektoré ženy s hroznými mutáciami krvy vynosia a porodia bez problémov a niektoré majú tú najjemnejšiu formu a vždy potratia...teším sa s tebou, že je malá v poriadku nech pekne silnie a rastie do krásy 😵

pallacinka
17. čer 2011

@atreyu Tak to mala asi pravdu 🙂 Bol to aj pre mna boj (hlavne psychicky) no stalo to za to- dakujem za mile zelania, prajem ti, aby si co najskor to obrovske stastie zazila takisto 🙂

atreyu
17. čer 2011

@pallacinka ďakujem a bodaj by si mala pravdu 🙂

velvet26
17. čer 2011

@vavrenka drzim palce, nech mas zajtra co najrychlejsi a najpohodovejsi porod.. 😵

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
enanena
17. čer 2011

@cukor @fiallinka no ja som sa ho dnes pytala nato a kedze mam prist o tyzden na kontrolu tak mi povedal ze si pozrie podrobnejsie tie vysledky a potom mi da vediet co a ako...ale povedal ze asi pojdem do Bratislavy na konzultacie ....

mima9
17. čer 2011

Ahojte baby, len v skratke sa pripomeniem,jedno dieta mam(7 rokov) a potom 5 krat missed, mthfr heterozygot, meska mi menzes a hematologicka tam uz nie je dnes,mam recept na fraxik, este som si nepichala nikdy. Mam po pozitivnom teste hned pichnut alebo mam cakat do pondelka a ist k hematologicke. Ona kazala pichnut pri pozitiv. teste a co najskor prist. Dakujem za odpoved. Mima

denisocka
17. čer 2011

@mima9 tak ked kazala,tak si pichni . ked nedokažes sama,tak nech pichne muž 🙂 a hlavne,vela štastia !!!! 😉

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fiallinka
17. čer 2011

@vavrenka neboj, už jenom chvilka! A ty průtoky můžou být zhoršené třeba proto, že si zrovna trošku přimáčkla pupečník, to nemusí být ani krví. Zítra dobře poroď 🙂, s CS 10 už to bude možná i v noci, ne?

zulok
17. čer 2011

@vavrenka Drzim palceeeeeeeeeeeeeee 😀

velvet26
17. čer 2011

@mima9 pichni si hned pri pozitivnom teste, tak som si pichla aj ja, hned ako som si nasla dve ciarky na teste...drzim ti vsetky palce, nech to vyjde, no s fraxikom to urcite dopadne dobre, ved je nas tu vela takych, ktorym to nakoniec s nim vyslo.. 😉

berule
17. čer 2011

Ahojky, tak hlásím, že konečně je naše zlatíčko s náma 🙂 V neděli 12.6. se nám v 9.10 narodila Julinka...3640g a 49cm.

duschankova
17. čer 2011

@berule Gratuluji k nadherne holcicce... hodne stesti a zdravi rodicove

duschankova
17. čer 2011

Holky poradte jsem 36hodin po embryotransferu a mam dosti kvasinkovy vytok, takovy tvarohovity a svedi me rodidla... Nemuze to ohrozit uhnizdeni? nic jsem si nezavadela zadne tablety!!!!! to by me ani nenapadlo!!!!! Diky za odpoved.

madormi
17. čer 2011

@markytt774 ahoj, já mám mutaci mthgr homozygot, dva missed za sebou. teď jsem si injekce vyloženě vydupala a píchám si od 4tt+2( doktorům se do toho nechtělo. všechny výsledky na hemce byly ok, ale přesto mi tedy napsali zibor 2500 a píchám si. Na poslední kontrole mi doktorka řekla,( ne ta co mi je nechtěla napsat), že bez injekcí by to nemuselo dopadnout dobře, že se mi postupně hodnoty v krvi zhoršují. Zatím ale nebylo potřeba zvedat dávku. a prý píchat i v 6 nedělí. takže já z vlasntí zkušenosti bych ti doporučila si injekce vydupat!

cukor
17. čer 2011

@berule ...gratulujem....jejej ..zase tu máme dievčatko...tento rok je nás viac....tak prajem vsetko dobré,nech je na tomto svete zdravá a štastná♥

lucyer
18. čer 2011

Holky je tu nektera ktera ma trombofilii a bere antikoncepci?

tehulka12
18. čer 2011

@markytt774 já být tebou,tak taky změním hematologa.I za cenu,že bych měla někam dojíždět.

chomik
18. čer 2011

@markytt774 Ahoj, u mna to bolo trosku opacne - nemala som ziadne problemy ale sestre diagnostikovali trombofiliu a ked som to pri najblizsej navsteve povedala gynekologovi, tak mi hned predpisal fraxiparine - preventivne, kym nebudem mat aj dalsie vysetrenia, to som bola v 8tt...nebola som z toho vobec nadsena, zdalo sa mi to zbytocne...na vysledky z hema som cakala nejake 2 mesiace ale potvrdili rovnaku diagnozu aj u mna a hematolog uz len potvrdil, ze si musim pichat az do 6nedelia, inekcie mi aj nadalej predpisuje gynekolog...momentalne som v 26tt...

chomik
18. čer 2011

@vavrenka Drzim prsty, nech to ide rychlo a s co najmensimi bolestami 🙂

chomik
18. čer 2011

@mima9 Tiez suhlasim, ze ak kazala, tak pichni...mne lekar nasadil inekcie preventivne - este som nemala ani testy urobene - povedal, ze ak sa mutacia nepotvrdi, tak inekcie neublizia ale ak treba, tak pomozu...

chomik
18. čer 2011

@duschankova Ahoj, netusim, ale kvasinky vraj 'ziju' zo sladkeho a teda zena by mala uplne vylucit sladke 😒