Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alicka25
24. srp 2011

ahojte, som tu nová..ja mám mutáciu F II protrombin, GP III a GP I v heterozygotnej forme. Som po 2 potratoch, 1x v 14 tt a druhý v 12 tt.. Doposiaľ som nepichala. Teraz som v 5 tt, pichám už Fragmin 2500 0,2 raz denne každý deň. Máte niekto s touto mutáciu skúsenosti.Ja sa bojím hlavne aby hematológ ( Dr. Beňová Košice ) tie dávky správne upravoval. Vopred ďakujem za každú odpoveď. A

lulu10
24. srp 2011

@eviq to je mi luto, a aku mas mutaciu? zistili ti este nieco kvoli comu sa to deje? aky mate spermiogram?

eviq
24. srp 2011

@alicka25 ahoj, tiež chodím k beňovej, tiež som pichala Fragmin 2500. Bola som po 2 potratoch 7 a 11 tt a zajtra ma caka treti napriek pichaniu. Tiez som v 11tt. Dr. benova je povazovana za jednu z najlepsich odbornicok a urcite ta bude pravidlene sledovat, ja som chodila kazde 3 tyzdne na dbery a krv som mala ok, takze tentokrat to nebola pricina. Pytala som sa inych dievcat co k nej chodili (v teme Fragmi) a tiez brali fragmin 2500 od zaciatku. ona to potom mozno zvysi, ale az neskor a podla vysledkov z krvi, elbo zbytocne vysoka davka by ti mohla sposobit krvacanie. inak pichaj si fragmin vecer a nie rano, tak to odporucaju, aby si potom bola v klude....drzim ti silo palce 🙂 a papaj k nemu femibion...asi ti da raz tyzdenne aj B12 do "zadnice" 🙂

eviq
24. srp 2011

@lulu10 mam nejaky PAI homozygot, vsetky ostatne vysledky mame dobre, takze sme momentalne v koncoch a bez napadov, ako to riesit dalej a ci to vobec este riesit....

lulu10
24. srp 2011

@eviq urcite to ries, aj ked teraz verim ze sa ti vobec nechce a nemas silu, ja som od posledneho rok a este stale mam veeeeeeeelky strach ist do toho znovu, bol partner na spermiograme? genetiku asi tiez mate ze?

eviq
24. srp 2011

@lulu10 mame uplne vsetko, aj spermiogram aj genetiku aj aj aj...skratka vsetko mozne.... ☹ a výsledky sú stále v poriadku

alicka25
24. srp 2011

eviq ďakujem za odpoveď..femibion papam. A vieš čo je príčina teraz?a ide o MA. Mne sa tie predchádzajúce začali vysokými teplotami, spravidla to bolo sprevédzané nejakou infekciou sekundárne a najprv mi odtiekla plodová voda.Pevne verím že teraz to pojde ok, ked uz zistili príčinu.

lulu10
24. srp 2011

@eviq aj hysteroskopiu a štitnu zlazu? do kelu preco sa to deje?! nepremyslala si nad IVF s PGD? ja neviem ci skusat este prirodzene alebo to skusit cez IVF...

eviq
24. srp 2011

@alicka25 nevieme vobec pricinu...kyrat mam len zajtra, tak po tretom vraj posielaju plod na genetiku...snad tam nieco zistia....ja som okrem tej trombofilie uplne zdrava aj manzel a doknca sme ani chori neboli....a ty uz si mala MA viackrat? v ktorych tyzdnoch ked ti uz aj plodova voda odtiekla?

lucinocka
24. srp 2011

@eviq fragmin vecer? lebo aj v nemocke mi ho pichali vecer a ja stale rano..a este mi vraveli v nemocke ze oc som sisi pichat si to do brcuha, ze som mala do ruky.. no vysomar sa z nich..

cukor
24. srp 2011

@alicka25 ...neboj,ja som síce nechodila k benovej ale k hulíkovej ale krv ti budu sledovat a podla toho prispôsobia dávkovanie.

alicka25
24. srp 2011

@eviq raz v 12 tt a raz v 14 tt. Uz neslo o MA ale o spontanny potrat, nikdy sa nezacal krvacim ale odtokom plodovej vody. ja som na genetike bola uz po druhom, súkromne v Bratislave až, to vyšlo ok. Keď ti môžem poradiť dobre je absolvovat aj vyšetrenie v tkanivovej banke a protilátky proti ováriam.. a pod.

eviq
24. srp 2011

@lucinocka ja som si ho pichala rano a do brucha. az teraz v pondelok (ked sme este mysleli, ze vsetko je ok) a bola som na kontrole u benovej, tak mi povedala, ze rano nie je problem, ale ze vecer je to lepsie, lebo pri zenach, ktore su aktivne a nelezia, by to cez den mohlo sposobit spinenie...takze je vraj lepsie vecer a potm si vklude a spis....iba kvoli tomu....poznam baby co si to pichaju do ramena alebo do stehna, to asi nie je podstatne, mne hovorili ze do brucha...a nevadilo mi to, nebolelo ma to tam....inak ja som so ti pichala rano a potm sme boli aj na turu aj v jaskyni a nespinila som, takze to hovori asi len pre istotu, aby sa niekto nevystrasil...

eviq
24. srp 2011

@alicka25 to všetko už mám vyšetrené...☹

lucinocka
24. srp 2011

@eviq aha oki, lebo ani ja som nespinila a bola som v kuse v pohybe..kazdy den v praci na nohach a poobee sme sa chodili kupat..a do ruky si sama nepichnem..mm odchadzal z izby ked som vytiahla ihlu..taze jedine brucho, na nohach sa mi robili strasne modriny.. no skusim sa pyopytat este na kontrole ze co jak..

eviq
24. srp 2011

@lucinocka presne ako u nas 🙂

alicka25
24. srp 2011

@eviq myslis ze to nemoze byt napr. v malej davke fragminu?a zistili ti to na UVZ?

eviq
24. srp 2011

@alicka25 ano, zistili to na ultrazvuku pri beznej kontrole, nemam ziadne tazkosti....davka by mala byt postacujuca, este pred tyzdnom mi brali odbery a benova mi povedala, ze je velmi spokojna, ze mam ukazkove vysledky - aj mi ich ukazala - žiadna odchýlka tam nebola.....takže tentokrát to asi nebude krvou....

eviq
24. srp 2011

@lulu10 moja, neviem, ci som ti odpisala...takze neuvazujem o ivf lebo nemam problem s otehotnenim, vzdy to islo na prvy sup....len donosit je problem....

lulu10
24. srp 2011

@eviq ani ja problem otehu nemam, pricinu nevieme len hadame a skusame... a nikto nevie poradit 😔 a ja nemam silu na dalsiu stratu...

eviq
24. srp 2011

@lulu10 a kolkokrat to mas za sebou? neviem ci som sa ta pytala, lebo som hovorila s viacerymi babami....

zulok
24. srp 2011

@dusika11 jeeejda, hroza, co vsetko je v tych pripravkoch a ani o tom netusi a tead pismo velkosti, ze ani lupa nestaci 😒 dakujeme za info...a uzasne, ze dvojicky

@margarita mooc vam drzim palce na surodenceka, ktovie, co v tom je :( ja som pri Daliborkovi vitaminy a injekcie mala tiez az od nejakeho 7tt.. a dovtedy nic, ziadna listovka a podarilo sa a pred MAtulakom dve nevydarene tehu a to som bola vitaminmi ako nastopana.. 😒

lulu10
24. srp 2011

@eviq 3x tak ako ty ☹

dusika11
24. srp 2011

@zulok no jo esteze v centre bola lekarka ktora ma okamzite poslala na hematologiu ked som zistila ze som tehotna...ked citam ze niektorí lekari to riesia az po potratoch co je podla mn blbost dneska hemato vysetrenie by malo byt povinne...predislo by sa potratom infarktom porazkam....emboliam pluc....a len tolko poviem ze moj byvaly gynekolog ma poslal na psychiatriu lebo ma bolela hlava pocas tehotenstva ale paradne az som vracala...on sa mi vysmial ze som hysterka a ze deti asi; nechcem...tak som isla do centra car tam ma znova poslali na hemato a vysli mi tak zle vysledky ze mi zdvojansobili liecbu....a bolest presla.....lebo krv bola husta a cievy sa roztahovali v hlave a mohlo to inac skoncit........takze su lekari a lekari..ano vybojovali sme dvojicky na hematologii....

eviq
24. srp 2011

@lulu10 ☹ takže asi presne vieš, čo cítim....

margarita
24. srp 2011

@zulok
presne, ako tu aj ine babulky pisu, niekedy je na vine aj nieco ine ako nasa tromboska,
a ani injekcie nezarucia vzdy stastny porod. nechcem, aby to vyznelo skepticky a depresivne,
ale sama som toho zivym prikladom, ze napriek liekom, vitaminom a vsetkej starostlivosti som 3.x potratila prave ked som to najmenej cakala, lebo som myslela, ze ked to konecne vyslo raz, tak uz to vzdy nabuduce vyjde zas.

a s tymi gyndakmi a hemato - mne hovoril moj (uz byvaly 😀 dr), ze na hematologicke vysetrenie mam z poistovne narok az po 3. spontannom potrate...hlavne ze opitym bezdomovcom robia CTcka a MRka na pockanie, to poistovnu nezatazuje, lebo az by im umreli, obvinia ich zo zanedbania starostlivosti, a nejake zeny, co potracaju opakovane, to sa do sprav beztak nedostane 😠

@dusika11
to nebol gynekolog, ale nejaky magor 😠 hrozny pristup...

zuzago
24. srp 2011

Holky jsem na vaší diskuzi teprve třetí den a už jste mi moc pomohly! Mám o trošku menší strach jít do dalšího těhu. Dnes jsem si koupila Femibion s metafolinem, jak jsem se tu dočetla. U mě sice není vyšetření na mutace kompletní, ale myslím, že není na škodu. Mám nejvyšší čas začít viamíny, beru od toho týdne sice mamavit, ale eď zkusím obojí, snad to nevadí. za pár dní by měla přijít 2.MS a po třetí bychom mohli začít snad zkoušet!

jarkalada
24. srp 2011

chtěla bych se vás zeptat, začínám 30tt s dvojčátky, od začátku jsem si píchala fraxiparine, pak fragmin 2500, tento týden mi to ale Dr. zvedl na 5000.. Hodnoty mám prý v pořádku, ale udělaly se mi pořádný křečový žíly. Jenže se mi u dr. udělalo špatně, takže jsem jen čapla recept a vůbec na nic se ho nezeptala. Nemůže takový zvýšení něčemu vadit? Hlavně dětem, nebo i mně? Zdá se mi to hodně, jednou tolik takové zvýšení. Berete někdo taky tu 5000?

dusika11
25. srp 2011

@margarita no ano odisla som od neho..respektive on ma mal tu drzost vyhodit lebo mi v CAR dali pesar lebo som sa otvarala...a on ma nechal taku otvorenu odist...nemohol rozdychat ze je niekto lepsi ako on..a este doktorka ku tomu...no s lekarmi som si svoje uzila pocas tehotenstva...dala som za jeho pristup staznost na lekarsku komoru samozrejme ze nic...a ako bombonik vymazal vsetky moje navstevy s centralneho pocitaca u neho..aby dokazal ze som nezodpovedna lajdacka co nechodi do poradne...no zabudol na tehu knizku a zabudol ze pred kazdou navstevou u neho mi na centrale daju potvrdenku o dalsom termine, co som mala odlozene...a na hemato bol jeho nazor ze zbytocne novodobe blbosti...takze asi tak...je dolezite vediet o trombofilii a nedat sa odradit ziadnym blbcom akeho som mala ja za lekara....

dusika11
25. srp 2011

@jarkalada 5000 som nebrala ale podla mna ...vzdy je dobre ze ta takto udrzuju len vydrzat horsie by bolo keby sa ucpavala pupocna snura a babetko by nedostavalo vyzivu...skus sa spytat ja nie som lekar, ale aj mne viac krat zvysili fraxi a bolo to pre babetka dobre...nevidim na nich nic zle...ziadne nasledky. pekne sa vyvijali a dosli sme do vahy 2950 a 2820...v 37 tyzdni.....no skus to skonzultovat aj s lekarmi a nedaj sa odbit povec ze chces vsetko vediet