Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fidac
27. říj 2011

@velvet26 ptala jsem se proto, že mě právě na hematologii řekli, že si to musím píchat ve stejnou dobu každý den a když jsem šla na kontrolu na krev, tak jsem musela nejpozdějc do 3,5 hodiny od aplikace být nemocnici, aby vůbec věděli, jestli to účinkuje...

nektarine
27. říj 2011

@fidac já jsem píchala vždycky kolem 8 ráno. A na hematologii jsem chodila na 11. Taky mi chtěli kotrolní odběry vždycky dělat 3-4hod. po aplikaci injekce. Tak jsem si dala budíka, a když jsem některej den nic neměla, tak jsem pak zalezla zase do postele a spala dál 🙂

misula.g
29. říj 2011

Dobré ráno, ráda bych se Vás zeptala, zda se při špatné srážlivosti krve v těhotenství píše pracovní neschopnost? U nás v rodině trpí trombózami maminka i teta, mne teprve vyšetření krve čeká.

nektarine
29. říj 2011

@misula.g ahoj, záleží na přístupu tvého gynekologa a taky na tobě. Pokud za sebou nemáš žádné potraty (vlivem poruchy srážlivosti) a je to tvoje první těhotenství, můžeš normálně chodit do práce. To bude záležet na tvém aktuálním stavu. Ale myslím, že pokud budeš chtít být doma, a raději mít klídek, než každý den v práci, gynekolog by to mohl pochopit a nechat tě doma bez problému.

Já jsem byla doma téměř od začátku obě těhotenství.

velvet26
29. říj 2011

@fidac zaujimave, mne take nic nehovorili, ze musim pichnut rano, hmm. kazdopadne mne to vyhovovalo takto podvecer a co si pamatam, tak niektore kocky si tu pichali az okolo 22 hod, ked isli spat..ale ked ti hovorili, ze treba rano, tak pichaj tak ako kazu..

katrenka111
30. říj 2011

@velvet26 Ja si tiež pichám až okolo 21,22h pred spaním...podla mna je to uplne jedno kedy, doležite je aby sa na to nezabudlo....

katrenka111
30. říj 2011

@misula.g No napríklad mna neskutocne bolia nohy, vela krát mi ani neni dobre ale do práce zatial chodím..... a dki mi neraz hovoril že ci mi neda PN aby som si oddychla a tak a ja že nie...zatial nie.... no ale ked budu nejake poladovice a zima tak asi od januára už budem doma....aj tak mam okolo 20.1.2012 už nastup na MD.
Je to individualne ale vela bab ide hned na rizikové.....

katrenka111
30. říj 2011

Inak baby pocujte mne už asi 3 den po sebe sa leje krv z nosa vždy dobeda.... a dosť dlho...stava, stavalo sa to aj Vám???

misula.g
30. říj 2011

@nektarine @katrenka111 Já chci právě doma zůstat (bez ohledu na případnou vrozenou srážlivost krve), mám dosti stresovou práci. Jen nevím, jak to oznámím zaměstnavateli. Říct mu, že kvůli stresu, na to jaksi nemám 😒

katrenka111
30. říj 2011

@misula.g No pokial si este nenahlasila zamestnavatelovi tehotenstvo tak by si mala nahlasiť písomne co najskôr a pokial chces byt PN a s doktorom sa dohodnes, tak zamestnávatela to nemusí zaujímat.... jednoducho pojdes na rizikove tehotenstvo... No stresy su vsade.... ja mam tiež... ja by som sa doma asi unudila....

mirka200
30. říj 2011

čaute baby,mne sa to už blíži o týžden idem k hematologičke a povie kedy vysadiť anopyrin,už sa začínam báť dúfam,že všetko dopadne v poriadku.

katrenka111
30. říj 2011

@mirka200 No držíme palceky.... a ty berieš len ANP??? Injekcie nie??? a už vieš ako budes rodiť???

mirka200
30. říj 2011

@katrenka111 vdaka🙂ano len anopyrin plus nejaké vitamíny železo a b12,injekcie nie ja nemám trombofoliu len pozitívne protilátky na aps syndrom,nio praveže neviem tiež by som už rada vedela o týžden mám poradnu,tak už sa musím informovať ako to vyzerá a potom povedať hematologičke,nechcem byť dlho bez liekov odporúča sa týžden pred pôrodom ich vysadiť.

katrenka111
30. říj 2011

@mirka200 Jaaaj no sa mas... ja zas picham každý den tie hnusne bolave injekcie... ☹ 😠
No držím palce aby to bolo prirodzene.. 😉

mirka200
30. říj 2011

@katrenka111 mne to je jedno ako budem rodiť,len nech sme obaja v poriadku,ja som sa bála brať anopyrin v 3 trimestri,lebo na letáku píše že môžu ublížiť malému tak neviem. 😉

pancuska
30. říj 2011

cawte baby!!! uz som tu dlho nebola.....musim prelistovat spat aby som sa dozvedela ako sa mate 😉 dufam ze ste zdrave aj s detickami a tak vam chcem popriat krasny den 😉

yesu
30. říj 2011

Ahoj holky, mám dotaz, dneska sem testla a našla dvě čárky! Před třemi lety sem měla trombozu, půl roku mě léčili a teď už chodím jen jednou za rok na kontrolní testy. Ale doktorka říkala až budu těhu, že musím přijít....nevíte kdy se tam třeba objednat?až to budu mít potvrzené od gyndařky?

cukor
30. říj 2011

@yesu ...no ja by som na tvojom mieste šla hned.ja som nečakala až mi to potvrdí gynekologička.velmi som sa bála aby som zase nepotratila.

yesu
30. říj 2011

@cukor Aha ježiš ty mě děsíš...ráno ještě udělám test a pokud bude čárka silnější, zavolám na tu hematolku a domluvím se s ní!

fidac
30. říj 2011

@velvet26 a kdy teda chodíš na krev???

fidac
30. říj 2011

@yesu já jsem šla hemat. hned při pozit. testu

silvia371
30. říj 2011

@yesu ahoj, aj mne kazala dr. prist hned po pozitivnom teste a necakat na potvrdenie od gynekologa.

madaimod
31. říj 2011

Ahoj holky, můžete mě prosím napsat, jak probíhá porod s Clexanem? Za jak dlouho po injekci se může rodit? Plánovali vám doktoři porod? Může se s injekcemi přenášet? Moc děkuji za odpovědi. Moje hematoložka a gynekoložka se nějak nemůžou dohodnout, tak vůbec netuším co dělat.

velvet26
31. říj 2011

@fidac no uz nemusim chodit, uz je mala skoro polroka na svete 😵 😵
inak chodila som rano na 7 hod. kym som dosla na radu bolo aj 10 hod... 😀

velvet26
31. říj 2011

@madaimod normalne si pichnes ako si zvyknuta, nakolko si pichas uz dlhsiu dobu, nehrozi nejaka komplikacia.ja som si vecer pichla, resp. uz ma prijali na prijem den pred porodom, nakolko som nebola otvorena ani na spic prsta, dostala som tabletu na dozretie krcka a sestricka mi dosla pichnut injekciu vecer o 18 hod. ako som si pichala aj dovtedy..pichla mi ju do ramena a ani neurobila riasu nic, sikmo mi to pichla, ako nic prijemne ja som pichala cisto len do brucha cely cas a kolmo..no a na druhy den mi porod vyvolavali, prenasala som 5 dni,viac uz porodnik nechcel aby som prenasala, takze do toho tyzdna co by si prenasala tak ti uz porod vyvolaju urcite..a mas uz dohodnuteho porodnika, ktory ta bude rodit?

hhranolka
31. říj 2011

@misula.g muj dr. to na rizikove nevidel, ale protoze jsem hned na zacatku (mel dovcu) trochu spinila, tak jsem sla na ambulanci do nemocnice a doktor me kvuli leidenovi nechal doma jeste ten den...

hhranolka
31. říj 2011

@yesu ja sla na hematologii ihned po potvrzeni tehu - gestacniho vacku, jeste bez srdicka...ale stejne jsem nic nedostala,.. ale krev mi odebral a zacla jsem opet previdelně docházet....

misula.g
31. říj 2011

@hhranolka Já na začátku také špinila, lékařka mi napsala akorát Ascorutin a zatím mám klid.

madaimod
31. říj 2011

@velvet26 děkuji za odpověď. Dnes mi gynekoložka říkala, že kdybych cítila, že to na mě jde, tak už si nemám píchat a mám jet rovnou do porodnice. A mám si s sebou vzít do porodnice i injekce? Porodníka dohodnutého nemám a určitě mít nebudu. Moje doktorka nerodí a nevím, jak to teda je.

velvet26
2. lis 2011

@madaimod ano zober si aj injekcie, ja som pichala svoje a sama..drzim palce 😉