Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

petah82
2. lis 2011

@madaimod ja som mala tiez svoje injekcie. pichala som si sama.

lenka5731
7. lis 2011

Ahoj holky, prosím, mám na vás dotaz ...
Mám jednu zdravou dceru, teď v létě jsem měla neprosperující těhotenství, v 13. týdnu jsem byla na revizi, při té příležitosti mi zjistili, že mám Leidena a že problémy v těhotenství byly s největší pravděpodobností kvůli tomu. Dnes jsem zjistila //. Co teď? Krev na hematologii mi brali teprve minulý týden s tím, že výsledky budou trvat měsíc a pak se dohodneme, co dál. Mám jít na hematologii už teď? Může mi dr. dát nějakou "provizorní léčbu", když ještě nejsou známy výsledky testů a nebo se bude čekat bez léčby na výsledky? Děkuju.

fiallinka
7. lis 2011

@lenka5731 Leiden se ve většině případů řeší jen v těhotenství - jestli jsi těhotná, tak se může dát i ta "provizorní léčba" a řeš to klidně brzo, pokud nejsi, tak buď v klidu a vydrž... Ta mutace sama o sobě neznamená, že máš nemoc, máš jen vyšší sklon k problémům se srážlivostí...

lenka5731
7. lis 2011

@fiallinka děkuju za odpověď. já jsem dnes teprv 28 DC a měla jsem pozitivní dva testy, tak ještě počkám do příštího týdne a pokud to bude stále vypadat, že mohu být těhotná, tak si pak půjdu nechat vynadat na hematologii (minulé pondělí mi říkala, ať s otěhotněním počkáme, 1.9. jsem byla na revizi a že máme čekat na výsledky krve z minulého týdne).

lenka5731
7. lis 2011

@fiallinka já se ptám právě kvůli tomu možnému těhotenství, jinak bych to neřešila.

fiallinka
7. lis 2011

@lenka5731 jj, tak to bych tak udělala - počkala bych ten týden a zašla tam, oni stejně v těhotenství ti budou zhruba co měsíc (i dýl) brát krev na rozbor, a podle toho ti něco dají nebo ne, takže můžou začít už teď klidně 🙂

lume
7. lis 2011

Dievcata, ake mavate hodnoty DD dimerov? Zvysuju Vam podla toho davky heparinu? Som v 29.tt a mam hodnotu DD viac ako 900.

cukor
8. lis 2011

@lume ....moja lekárka mi vysvetlila ked som bola tehu,že ddimerov si nemám lámať hlavu.posudzuje sa to komplexne na základe zozbieraných udajov.

cukor
8. lis 2011

@lenka5731 .....no určite by som išla čo najskôr na hematologiu.

lenka5731
8. lis 2011

@cukor díky za názor, co je to co nejdřív? zítra? dnes tam stejně nejsou. chtěla jsem počkat do pondělí, jsem 2. cyklus po revizi, tak ani nevím, jak mám dlouhé cykly. Dnes jsem 29 DC, v pondělí bych mohla být 35 DC. Já jsem na hematologii dřív nechodila, o Leidenovi vím asi 3 týdny, na hematologii mi brali krev na všechny testy minulé úterý a výsledky mají být tak za měsíc.

cukor
8. lis 2011

....ak si si našla //.....nemáš prečo čakať.boli tu dievčatá ktoré mali leidena a potracali v 5-6tt.preto neriskuj a chod co najskôr.držím palce.

lume
8. lis 2011

@cukor Dakujem, tak si s tym nebudem lamat hlavu. Nezvysovali Ti ale pocas tehotenstva davku heparinu?

lenka5731
8. lis 2011

@cukor dík za názor, máš pravdu, asi půjdu zítra. nemám s tím zkušenost, s dcerou bylo vše v pořádku a druhé těhotenství se vyvíjelo až do 13 týdne (i když špatně). Leidena zjistili až pak.

lubica69
8. lis 2011

Ahojte dievčatá
Prosím Vás tie čo si picháte alebo pichali ste si poradte niečo na takéto hrozné modriny Môže sa nejaký krém alebo masť?Neviete?Na kontrolu idem až v utorok a doktorovi som sa dnes žiaľ nedovolala
Ďakujem

atreyu
8. lis 2011

@lubica69 fíha tak to je riadna modrina...to čo si robila?ja som také nemala nikdy a to už mám odpichané...ináč na modriny sú krémiky v lekárni ti poradia...neviem ako sa už volá jeden, ktorý som používala na vstrebávanie tých huliek po vpichoch...

lubica69
8. lis 2011

@atreyu no asi som niečo trafila Žilku možno Pichám od začiatku tehu ale teda toto sa mi ešte nestalo
Ďakujem za radu Zajtra navštívim lekáreň a popýtam sa

lume
8. lis 2011

@lubica69 tak podla mna si si trafila fakt poriadnu zilu. Ked sa Ti to nerobi po kazdom vpichu, tak to bude asi len tym. Niektore modriny sa mi stracali aj 2 tyzdne.

lubica69
9. lis 2011

@lume ďakujem Áno nikdy sa mi to takto nestalo 😅

zulok
9. lis 2011

@lubica69 Mne sa sem tam zo zaciatku takato modrina podarila.. Ale potom to uz islo bez modriny, neviem, cim to, ci som si lepsie pichla, alebo si telicko zvyklo..alebo je to nariedenostou... Dufam, ze aj u teba sa to spravi...

zuzulik160
9. lis 2011

@zulok ahojik mne sa modrina spravila ked som si pichala rano a hned na to som sa obliekla do nohavic a pritiahla opaskom vtedy sa mi za niekolko hodin urobila modrina.

mamkamarketa
9. lis 2011

zeny nemate nektera prodelanou plicni embolii,prosim?

mirka200
10. lis 2011

baby,ktoré ste počas tehu užívali anopyrin,ked ste ho vysadili pred pôrodom nemôže sa bábätku ak sa neberie nič stať?ja už mám hocijaké myšlienky a mám strach.

lubica69
10. lis 2011

@zulok ďakujem
@mirka200 ja som brala aj beriem anophyrin A vysádza sa najneskôr v 38tt A musí sa vysadiť inak by si mohla pri pôrode vykrvácať A o bábo sa báť nemusíš
@zuzulik160 preto by sa malo pichať večer keď máš kľud Aj ja tak robím

zlatat
10. lis 2011

holky, brali ste Anopyrin aj pred otehotnením? Lebo mne to hematologička napísala do správy, že mám začať s jeho užívaním už prekoncepčne

mirka200
10. lis 2011

@lubica69 aj ja ho mám zatial ešte brať asi do 38tt a dakujem si ma upokojila 🙂

lubica69
10. lis 2011

@mirka200 vďačne 😉
@zlatat ja nie Ja som začala hneď na začiatku tehu Ale ak máš problém s krvou nie je vylúčené,že sa s ním začína už pred otehu

zuzulik160
10. lis 2011

@lubica69 dakujem za radu vobec ma to nenapadlo 😅 ze vecer by bolo lepsie 😀

zuzulik160
10. lis 2011

@zuzulik160 o chvilku zacnem pichat tak to vyskusam

lubica69
11. lis 2011
cukor
11. lis 2011

@lubica69 ...no pekná modrina sa ti spravila.....hlavne po vpichu nemasíruj,trafila si žilu.a ked si pichala nešla tá injekcia ťažko?no máš ešte dosť pichania tak nech sa ti uz také niečo vyhýba.a natieraj heparoidom.to môžeš.