Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzanka2905
6. bře 2012

@erinka123 musíš len veriť a bude neboj sa aj ja ti držím palce aby ti to všetko dobre dopadlo

zuzanka2905
6. bře 2012

@zuzukaa jaj že sa ti asi skracuje krčok ak sa nemýlim no neboj ved v 37tt je bábo už považované za donosene tak by to už malo byť ok

sarafortuna
6. bře 2012

@lume , ale prvách 40injekcií bolo v pohode...
asi ich o mesiac vysadím a dáme pauzu - ja pichám iba prekoncepčne, takže radšej si ešte posanujem brušku na tehotenstvo... ke´d nepomohlo, tak nepomohlo 😒 😒 😒 (idem v apríli na kontrolu a uvidím)

sarafortuna
6. bře 2012

@majuska251 , ja mám tiež PAI a nad ním lekárka "mávla rukou" 😉 - nemal by to byť veľký problém, ak máš ostatné veci OK ... ja mám zbierku 5tich zistených "porúch" a PAI je aj v mojej kombinácii vraj "takmer neškodná" - takže samé o sebe by to nemalo robiť neplechu 😕 😕

merry_v
6. bře 2012

žienky užíva niekto clostilbelgyt a pichá si aj fraxiparín?????

merry_v
6. bře 2012

@erinka123
konečne sa našiell niekto ako JA..........ánoo aj mne to doky predpísala ale to sa nesmie podľa mňa !! užívašš to?? ako ti je???

erinka123
6. bře 2012

@merry_v ahoj zacinam od zajtra lebo koncim s utrogestanom,ale doki povedal ze utrogestan je silnejsi nez duphaston,ze sa nemam bat,ze to je ten isty hormon ktory zhustuje krv,ale ze ked si davam fraxik a dotetaz neboli problemy tak sa nemam bat,a tebe robil zle duphaston??? Aj si pichala fraxik???

merry_v
6. bře 2012

nie nie, ja mám opačný problém, mám brať clostik aj dufik o tri dni, a fraxik mi dajú že vraj až ked budem tehotnáá, ale ved ako aj ty pises to sú hormony co zhustujú krv, ja tomu nerozumiem, moja lekarka ze to je ok, nemusim brat injekcie teraz ked nie som tehu, a moja sesterka si ich picha tiez ked neni tehu eeste no neviem čo mam spraviť ..

erinka123
6. bře 2012

@merry_v ja si ho tiez picham a este som tehu nebola,zacala som cca 3tyzdne pred ovulaciou a ked som otehu tak pokracujem a chodim pravidelne na krv. Ked mas v tele vela hormonov a mas trombofiliu tak je tam vysia pravdepodobnost zhustenia krvi,mna ked stimulovali pri IVF tak som si musela pichat fraxik,a duphaston vraj zhustuje krv 2-3 viac nez clovek co ho neuziva je to v letaku. Zavolaj hematologicke a porozpravaj sa s nou.

merry_v
6. bře 2012

@erinka123
tak ja tomu vôbec nerozumiem, musím jednoznačne zmeniť hematológa!!!! a fraxiparine si picháš? nemáš z toho hrčky?? že vraj clexane je lepši ...no uvidime v utorok budem múdrejšia...

merry_v
6. bře 2012

@erinka123
a ako dlho ste sa snažili? už je s teba tehuľka gratulejšnn 🙂 brala si aj niejaké iné lieky?

erinka123
6. bře 2012

@merry_v hore som ti dopisala .my sme sa 3 roky snazili a mame v nebicku 2anjelikov,preto sme isli na IVF. Ja s fraxikom nemam problem,obcas modrinka ale to preto ze som trafila cievku.

merry_v
6. bře 2012

@erinka123
a manželik ma dobry spermiogram? zoberú nás tam aj ked ho ma dobry ale asi vo mne bude chyba&,,,????

erinka123
6. bře 2012

@merry_v nema,ma ho zly ale ak mas trombofiliu tak je tam sanca,ale to na konzultacii preberes s dokym a on ti povie co a ako,a potom uz len cakas ci to poistovna schvali.

merry_v
6. bře 2012

@erinka123
ďakujem ti pekne za info, ako dlho ste nato čakali???

erinka123
6. bře 2012

@merry_v najprv si porobis vysetrenia a snimi ides do centra ,podpises ziadost do poistovne cca mesiac cakas,no ja som cakala 2 mesiace. Ziadost som podala v septembri a koncom decembra zacala stimulka.

pondelok2012
7. bře 2012

ahojte môže mi niekto punúknuť gonal 450 alebo puregon , cetrotide 0,25 ? dakujem vopred

franzziska
7. bře 2012

ahojte baby, viete mi poradit, ked tu vsetky nemozeme hormony, co mozeme papat z prirodnej bazy na podporu otehotnenia a na ovulaciu ???

hhranolka
7. bře 2012

Ahoj holky, v pondeli 27.2.2012 se nam cisarskym rezem narodila Terezka 3210g a 49cm. hned po porodu jsem urgovala, ze chci hned prevest z clexanu na warfarin... Trochu se cukali, ze to pry az po 6-ti nedeli... Tak ja ze ne, ze muj hematolog mi rekl, ze me prevedou hned v porodnici... No nechtelo se jim, nekolikrat volali hematologii a vysledek... Jsem prevedena 😀 takze adie injekce!!!!!!!!!!

cukor
7. bře 2012

@hhranolka ..velká gratulácia....

sorka77
7. bře 2012

@hhranolka gratuluji!!!

franzziska
7. bře 2012

@hhranolka gratulujem mojka 😉 😉 😉 😉

sarafortuna
7. bře 2012

@erinka123
@merry_v
kočky, mne hematologička ešte pred pichaním fraxíka vravela, že dufaston môžem - že sa nemám obávatť brať ho aj dlhodobe. Nemá taký efekt - na letáku nájdete takmer všetko - píšu to tam pre istotu.

sarafortuna
7. bře 2012

@hhranolka , blahoželám k Terezke.. 😵

fiallinka
8. bře 2012

@hhranolka gratulujůůůůů!

fidac
8. bře 2012

@hhranolka gratuluju k holčičce 🙂 já si taky píchám ale Zibor.....mě to ani neřekli, že je to možné....teď po porodu totiž dost zapomínám si píchat...

hhranolka
8. bře 2012

@fidac diky... Zeptej se sveho hematologa... Treba te taky prevede....

fidac
8. bře 2012

@hhranolka já mám už přes2 týdny po porodu...a na kontrolu jdu až 12.4. Mě ty injekce nevadí, protože mě to manžel píchá, že to ani necítím...ale fakt zapomínám

l.s
8. bře 2012

baby prosim vas brali ste niektora anopyrin v 9mesiaci tehu resp.v 38tt ja ho beriem ale na letaciku je ze sa nesmie brat tak neskoro ze moze poskodit plod a zkomplikovat porod 😢 uz som stoho nestastna a moj dr ze to je ok .poradte az mate niektora podobnu skusenost.

margarita
8. bře 2012

@l.s
ja som brala len do 36tt, posledne 4tt ma previedli na injekcie.
co mne vravel moj dr vtedy, ze moze poskodit dietatko, lebo sa mu moze upchat, zuzit nejaka cievka v srdiecku, ale ze to je tiez len riziko a ak by mi robili pravidelne uzv a meranie prietokov babetka, nemusi sa stat nic.
ale porod s anoyprinom je nebezpecny kvoli vyssiemu riziku krvacavosti.
urcite treba skonzultovat s inym doktorom, chodis aj na hematologiu?