Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alex001
23. říj 2009

ahoj holky, můžu se zeptat: nevíte jestli anopyrin 100 zvyšuje bazální teplotu?

bettynka222
23. říj 2009

lenocik no neviem ani ja ci sa tesit alebo co, tak s asnazim citit tak neutralne. a od tesenia sa mam asi daleko, asi skor blizsie k neteseniu sa, lebo ja sa uz k doktorovi nikdy tesit nebudem, pretoze vzdy z toho vzide nieco zle 😒

leni neboj, pindurik isto zostal ochraneny 😀

vav to je super, ze nebili kvoli tomu problemy v rodine, u nas pre zmenu vsetci umierali a to mam len MTHFR a teda podla dokrotov mi nic nie je. asi trosku niketori MUDri pozabudli na ot, ze kazdy organizmus znasa zdarvotne problemy inak.....

alex podla man nie. ved anopyrin dokonca posobi proti zvysenej teplote. si tehu, ci co?

renko74
23. říj 2009

ahoj betty a myslíš, že je možné užívat anopyrin hned po zjištění těhotenství i bez konzultace s lékařem? Nepokazí se tím něco? Nebo třeba jen tabletu jednou za dva dny...?

bettynka222
23. říj 2009

reni viaceri lekari su toho nazoru, ze naopyrin je ucinny asi ako lentilky. ale zas jedna dr. v nemocke kaze jest anopyrin uz pred preventivne vsetkym, ktore uz raz potratili....

alex001
23. říj 2009

bettynka222: mám zajímavý graf BT tak proto se ptám, zatím jsem netestovala mám strach abych neby zklamaná jinak mám LF 11dnů tak uvidíme v neděli bud prijde MS nebo budou// nikdy jsem nemela teploty tak dlouho nahoře.....co myslíš?

vkládám graf http://www.fertilityfriend.com/home/22f393

cukor
23. říj 2009

reni.....margi brala anopyrin skoro cele tehu,až na konci si pichala.a vlastne,ked zistíš ,že si tehotná určite pôjdeš hned na hemato........a uvidíš čo ti dá.......... 🙂

renko74
23. říj 2009

vážně? No obecně přece ředí krev, viď, takže pokud to nemůže mít negativní vliv na plod, tak proč ne. Ale třeba acylpyrin v těhotenství nedoporučují, paralen ano (v případě chřipky). Víš mám nového gynekologa, je tady hodně vyhlášený, ale řekla bych, že jeho sláva už je pryč a má spíš ten přírodní přístup k těhotenství - nic neužívat a doporučuje vitamíny, které nikdo jiný nepropaguje.Nejvíc mě překvapilo, že když zjistil u mě zamlklý potrat, neposlal mě do nemocnice, musela jsem se tam dostat sama po známostech, aby mi udělali kyretáž.Říkal, že plod zanikne a vyplaví se sám. Doktoři ve špitále se divili takovému přístupu...Jenže vybírat si tady z gynekologů ve městě nelze, ti lepší mají plno a nepřijímají nové pacientky.

alex001
23. říj 2009

jinak mi bylo zjištěno že mám protrombin 20210A heterozygot a při těhu jsem si musela od začátku pícht fraxiparin 0,3ml a bylo mi řečeno že budu muset celé těhotenství a skončit až po šestinedělí....

alex001
23. říj 2009

renko74: to je šílené mě po zamklém těhu v 11tt hned hnali na revizi asi bych vyměnila doktora, není to sranda ☹

renko74
23. říj 2009

Alex ahoj-v Ostravě jsem chodila na UŠ a VŠ, mám tam půl rodiny. Vyměnila jsem doktora před 3 měsíci a hned takové rozčarování, navíc jsem u něj po známostech - strejda je primář, ale bohužel ne gynekolog. Když jsem zkoušela jiné dobré doktory - jak říkám, mají plno, neberou.Takže to dělám tak, že se poptávám v různých diskuzích, hledám si info na internetu. Ještě bych mohla studovat medicínu...je to hrůza, když jako laik můžeš jedině věřit a pak je to všelijaké.Naštěstí se aspoň do špitálu pro jistotu vnutím přes toho strejdu, ale ani on nemá bůhvíjakou moc. Teď mě doporučí taky na hematologii, kam mě dosud nikdo neposlal, i když jsem trombotik - MTHFR a měla jsem trombózu.Jeden potrat mám za sebou a je mi 35 let, takže chci mít napodruhé jistotu, protože když to na jaře zase skončí špatně (snad ne), tak na podzim už půjdu odstranit dělohu - dva myomy.Sázím zkrátka na jedinou kartu.

cukor
23. říj 2009

renko...to kvôli 2 myomom ti chcu odstranit delohu?to sa mi zdá dost drastické?ved deloha sa odstranuje pri vážnych diagnozach.

evkagabkova
23. říj 2009

ahojte vsetky, som tu nova, som rada ze som tu nasla aj takuto temu...prave dnes mi volala moja naj. kamoska, ze ani tentokrat to s tehotenstvom nevyslo ☹ uz druhy krat tento rok prisla o babo,a az teraz po druhom potrate ju nsmerovali na hematologiu, ze pricinou moze byt nieco so zrazanlivostou krvi....tak dufam, ze sa to da nejak liecit, byt pod kontrolou,a babo donosit....drzim vsetkym palce- 😉 ja osobne mam zdraveho 2 rocneho chlpaceka a prave sme sa zacali snazit o druhe babo...tak sa drzte,a napiste ked mate najake skusenosti s tehotenstvoma zlou zrazanlivostou krvi 😒 pa

cukor
23. říj 2009

evka....v tejto téme je vela dievčat ktoré niekolkokrát potratili a nakoniec donosili zdravé babo.hlavné je ,že tvoju kamošku poslali na hemato....a potom uvidí.mne tiež po druhom potrate zistili trombofíliu,ale aj s tymto si vedia lekári poradit.väčšinou sa po zistení tehotenstva pichajú injekcie na riedenie krvi a pichá sa to celé tehotenstvo.tak držím palce.

evkagabkova
23. říj 2009

dakujem...musim na tuto stranku nasmerovat aj tu kamosku (Katku), je urcite super sa "porozpravat" s niekym kto preziva podobne veci ako ty sam...takze zatial dik....moj drobec sa prave zobudil, cize na dnes koncim, ale urcite sa tu este stretneme 😉

renko74
23. říj 2009

cukor- odstranění dělohy mi doporučovala doktorka i když jsem měla myom velký jen 27 mm. Pak se podívala do mé karty a zjistila, že jsem mladší, než si myslela a to vypadám celkem dobře🙂. Já nevím jak jinde, ale tady mi prostě říkají - zkuste těhotenství (s nejasným úspěchem) nebo děloha pryč (mám totiž problémy - silné menstruace, i když jen 5 dní v cyklu). Krev mi kontrolovali a říkali, že nic zvláštního tam nemám, až genetika ukázala gen MTHFR. Nicméně mám za sebou zamlklý potrat - tvrdí, že to byla náhoda - špatné vajíčko nebo tak něco, protože k potratu došlo v 5tt. Ale hematologii si vyšlapu, při plánování těhotenství začnu brát anopyrin a femibion, budu docházet pravidelně na odběry a případně na injekce (říkají mi, že až tak kolem 20. týdne), udělám pro to všechno, víc už neumím...

cukor
23. říj 2009

viem,ženiektoré baby tu brali injekcie už od 3 tt.ale ten femibion môžeš brat už aj pred tehu........a verím ti ,že pre to urobíš všetko..............všetky baby tu robíme všetko 😀

renko74
23. říj 2009

přeji vám všem hezký a odpočinkový víkend a pozitivní myšlení 😉

cukruska1920
23. říj 2009

Ahojte... 9.novembra ma cakaju vysetrenia po dvoch potratoch...kolko ste cakali na vysledky? sa obavam ze do vianoc ich mat nebudem... a ake priciny sa zistia najcastejsie?

alex001
23. říj 2009

cukruska1920: na jaké jdeš přesně vyšetření? Doporučovala bych ti jít i na imunologii já jsem se v pondělí dozvěděla výsledky a je naprosto jasné proč mimísek odešel. Našli mi skoro všechny protilátky co může člověk mít nejhlavnější mám protilátky proti vajíčku, spermiím a embryu. Takže bez léků nemám šanci otěhotnět a donosit mimčo. A to mám genetiku v pořádku až na trombózu.

Přeju moc štěstíčka a hlavně at příjdou na příčinu proč se to děje.

cukruska1920
23. říj 2009

alex...no ja neviem.. genetika urcite, trombofilie tiez a ostatne netusim... tu imunologiu ti robil gynekolog?

w_h
23. říj 2009

teda chvilku jsem tu nebyla a koukam, jak jste se rozjely, pres vikend doctu a budu reagovat, ted jen jednu reakci z posledni stranky...to nevydrzim:

renko:
mam takovej pocit, ze jsi psala, ze jedno ditko mas, predpokladam podle nicku, ze jsi 74. rocnik. dva myomy a vzit delohu - uplne mi vstavaji chlupy hruzou. kam chodis k doktoru?
mimochodem v tehotenstvi vetsinou myomy rostou!! zabira na ne tak klimakterium
ale je spousta metod, jak je lecit - zalezi kde jsou a jak jsou - farmakologicky, nebo laparoskopicky, nebo se nejak zastavi jejich vyziva, ted se mi to nechce hledat...kazdopadne mi to prijde trochu drsny, co ti nabizi..
jinak ja ted trochu ujizdim na poradnach na porodnici.cz - takze doporucuju obratit se na doc. Maru
http://www.porodnice.cz/prehled-poraden
nebo primo na jeho strankach
http://www.myomy.cz/ a domluvit se primo s nim, co by ti doporucil

tak jo, pekny patecni vecer
jdu zase neco delat 🙂

alex001
23. říj 2009

cukruska1920: já chodím do caru a mám za sebou 3.IVF a při posledním jsem otěhotněla a v 11tt jsme o mimi přišli a na základě toho jsme se domluvili v caru na imunologickém vyšetření - ale myslím že by tě tam mohl poslat gynekolog já jsem byla na tomhle vyšetření v Plzni u MUDr.Ulčové-Gállové je nejlepší. Samozdřejmě jsem nejdříve byla na genetice to je základ.

cukruska1920
23. říj 2009

alex...no ved uvidim...moj doky je odbornik velky tak verim ze nic nezanedba

cukor
23. říj 2009

alex..čo ti dali na tie protilátky?

alex001
24. říj 2009

cukor: zatím jen anopyrin a až prokonzultuju výsledky s Mudr. tak prednison a pokud se povede tak až do 16tt pak se uvidí jestli zůstanou stejné dávky nebo ne. Ale stejně je to šílené právě jsem se dočetla, že prednison tlumí účinky léků snižujících srážení krve...a já mám trombózu to bude zábava 😠

cukor
24. říj 2009

alex......fakt je to zábava.....ja som tiež ten prípad.....a beriem prednison už 4 mesiace a je to hnus...takže nie si v tom sama.....tak si budeme držat palčeky 😉

cukor
24. říj 2009

alex.....a je dost neobvyklé,že ti robili testy na protilátky až po 3 IVF.mne to robili pred 1 IVF.

w_h
24. říj 2009

tak jsem dneska nic moc neudelala, pac v noci nemuzu spat, tak to dospavam pres den, nevic jsem mela krec v noze, tak me boli lytko, uff, ale jinak si nestezuju, je to ok 😉

vavenka: moc se nevyznam, jen se v tom chvilema trochu stouram, na tvoji vadu jsem se nekoukala (nemam cas, studuju ted neco jinyho), ale koukam, ze ses zajistena, navic 12.t. - gratuluju
jen nevim, jestli clexane 0,2 je dost?
nevim, jestli zrovna zvysenej homocystein souvisi s potratem - myslim, si ze ne
ale uklada se do cev a muzses pak mit driv infarkt, mrtvici atd.
pokud mas mthfr a zvys. homocystein - tak tahle kombinace se jeste pocita za trombofilii
a ty k tomu mas dalsi vady..

lia: nezapodievas? jako nezaobiras? ja uz taky moc ne, jen kdyz se jdu pichat, tak si trochu vzpomenu, ale jinak to neresim

szkyka: trombo 480? ja nevim, radsi se do toho nebudu michat, to musi rict hematolog, co na desticky v tehu!!!dej na hematologa!!!
kazdopadne na desticky vic pusobi jiny leky (antiagragancia) nez LMWH, ale jestlize mas MTHFR, tak se tim nic nezkazi

aknomis: na hematologii maji vsude plno, jejich zakladni vysetreni by melo byt hotove hned, ale pokud jeste nemas geneticke vys., muzou nabrat krev tam a to trva tak 3-4 tydny

betty: jak si na to prisla - buduci lekarka? 😀
kazdopadne nejsem expert na hematologii!!!, ale myslim si, ze LMWH sam o sobe nestaci a je treba k tomu brat listovku/femibion - a nejen kvuli srazlivosti, ale hlavne kvuli vroz. vadam!!!
anamnezu mas teda ´peknou´ - tu rodinnou hematologickou
ale mam kamosku, ktera ma taky jen mthfr, asi i jenom heterozygot a malem umrela, buhvi co jeste existuje za vady, na ktery se jeste neprislo
huraa - je to cysta - ja ti to rikala 😉 a jaro je tu cobydup

cukor: urcite je lepsi nevedomost 😎 , chjo 🙂

hedva: ted uz doporucujou 3 mesice, nekdo dokonce i min

alex: anopyrin urcite nezvysuje BT, spis naopak, ne? mas peknej graf, jen tak dal

renko: ANP bych nebrala (ma vliv spis ne desticky nebo na zanet)
a pokud mas jen mutaci mthfr bez zvysenyho homocysteinu, tak trombotik nejsi, i kdyz jsi mela trombozu (mam to same)
injekce se doporucujou az ve tretim trimestru ev., pokud te bude sledovat hematolog, driv podle vyseldku hemokoagulacniho vysetreni, driv rikaji, ze je to zbytecny, ale treba si to nekde ´vydupes´

uff, jdu si odsednout od kompu

szkyka
25. říj 2009

w_h,dakujem velmi pekne,ani nevies ako si mi pomohla 🙂

bettynka222
25. říj 2009

alex ja sa v grafoch nevyznam, prepac. tak dufam, ze ms nepride. zato mne by mohla, lebo ma inak asi budu operovat alebo co. a ten protrombin je dost vazny, urcite ti injekcie pomozu 🙂

renko tvoj doktor je divny ☹ no a ked si mala uz tormbozu, tak by malo byt doktorom jasne, ze pri tehu si viac ohrozena ajked mas "len" MTHFR a mali by ti minimlane sledovat koagulaciu ak uz nechcu dat injekcie. ach ja uz tych doktorov nechapem. ked osm bola n a hematku, tak tam vo velkom predpisovali injekcie obeznym ludom, ktory si za svoje problemy vlastne mohli sami. a co my, co za tu trombofiliu nemozeme? nam povedia, ze to ma vela ludi a ze to teda netreba riesit. hlavne ze 60 percent tehotenstiev konci potratom a dost velka cast z tych 60 percent su prave tormbofilne mutacie....

wh no ved to mi presne povedala moja nova hemato, ze sice vysetrujeme tusim 13 faktorov (alebo 15 😕) a je ich este mnoho o ktorych ani nevieme...no vraj ma budu v tehu prisne sledovat, len kedy to bude? 😕

cukor kde si bola na tych protilatkach ty? ja som zistila ze sa nieco vysetruje aj v piestanoch,a le nevedela som sa tam dovolat a potom som sa na to vykaslala...neviem, ci si aj ja nemam dat pre istotu spravit toto vysetrenie, ked sa to takto natahuje. doki povedal,z e ked sa od jari ovu neobjavi, tak pojde asi do UO, lebo vyvolavanie ovu hormonami u mna zrejme nie je to naj....