Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

dahra
1. črc 2009

Lenka,
dakujem 😀 😀 😀
Dobry napad, inak tromboza to je upchatie ciev? Tusim moj prastary otec na to umrel v nemocnici, ked si zlomil nohu. Dufam, ze som to nezamenila s inou diagnozou.
Tak modriny sa mi robia, staci, ze ma niekto silnejsie chyti a je tam. Minule sme sa "blaznili" s manzelom, tak mi nechtiac stisol ruku a mala som pat prstov na ramene 🙂 To sa takto prejavuje?
Co silnejsie krvacanie pri MS?

mimusa4
1. črc 2009

ahojte..tak bola som si dnes po výsledky, a nemusím si už pichať ten clexane, som veeeľmi rada..dúfam, že o mesiac na kontrole to nezmenia...tak sa držte, držím vám palce a ďakujem za rady 🙂

amadora
1. črc 2009

Mimus super!!! 🙂

Dahra veru človek sa musí sám pýtať keď niečo chce 😒 Aj keď potom pozerajú na teba ako na hypochondra, ale radšej zbytočne narobiť paniku ako potom neskoro ľutovať, no nie? 😉

To som nevedela že z trombo sa robia modriny. A to silné krvácanie pri MS môže byť tiež? 😕 Lebo ja sa práve stresujem že už 10. deň krvácam a stále to nekončí 😒

dahra
1. črc 2009

Amadora,
ja neviem o tejto chorobe vela. Krvacanie byva dlhe s viacerych pricin, je to asi aj pri trombo, ale maju to aj zeny s endometriozou.

bettynka222
1. črc 2009

amadora ja is nemyslim, ze dlhe krvacanie ma nieco spolocne s trombofiliou (ja ju mam tiez). praveze napriklad pri porode baby s trombofiliou prestanu ovela skor krvacat, ako by v skutocnosti mali... ja som vzdy mavala znizeny hemoglobin, vela modrin, praskali s ami cievy, s otcovej strany boli same potraty, embolie, infarkty, umrtia pred 50tkou...

bettynka222
1. črc 2009

ahaaa, a zabudla som co som chcela. amadora a vy sa snazite o babo? lebo desatdnove krvacanie......no mozno by si mala zajst ku gyn....

margarita
1. črc 2009

ahojte,
hlasim, ze sa mame dobre, len ako je teraz pekne tak sme skoro cely den vonku a prec a preto sa tu menej objavujem, ale poctivo komtrolujem kazdy vecer, ci uz niektora neporodila, alebo niekto novy neotehotnel 😉

betty - ja neviem, ako je to pri porode, ja som praveze krvacala asi viac, ako doktor predpokladal, aj preto to v polke sitia vzdal, ze nech sa zvysok zhoji sam, lebo kazdy vpich´krvacal 😒 ale mne to nevadilo, aspon som si tam polezala na sale este par hodin dlhsie...prakticky cely den 😉

amadora
1. črc 2009

Betty ja som aj po pôrode dosť dlho krvácala, modriny sa mi dáko extra nerobia, potraty sme v rodine nemali, skoré úmrtia tiež nie a infarkt jeden, starká v 75-ke 😒 O bábo sa momentálne nesnažíme. Ale na kontroly chodím pravidelne, takže to nechápem. Všetko by malo byť ok... kvôli dlhému krvácaniu som si dala vybrať aj teliesko lebo mi doktor povedal že je to tým. Ale evidentne nie 🙄

bettynka222
1. črc 2009

margi lae ty si si pichala frax a homocysteiny si mala v norme, takze to mohlo byt aj preto. a citala osm prace od viacerych hemato a vraj zenam s trombo pri porode hrozi rychle zastavenie krvacania a preto sa musi aj pocas sestonedelia davat nieco na riedenie...
amadora a ked si mala teliesko...to proti pocatiu, vsak? no a teraz si akoze nejakym sposobom davate pozor pred otehotnenim, alebo nie? lebo ja osm sice tiez raz krvacala dlho...niekolko tyzdnov a tam bol taky dost blby dovod toho krvacania...

amadora
1. črc 2009

Betty no je to také zložité s trombo a antikoncepciou 😒 Skoro všetky sú hormonálne a teliesko sa mi navyše stále zošuchovalo dole takže tam bol problém. Takže teraz beriem pred stykom vaginálne čípky Pharmatex.

bettynka222
1. črc 2009

ahaaa, tak potom ok. ja osm sa pytala kvoli tomu ci nie si nahodou tehu alebo co.... a ten pharmatex neobsahuje hormony?

amadora
1. črc 2009

Myslíš že by som mohla byť tehu keď mám menzes a k tomu tak dlho? 😕 Lebo dnes si už tretí človek čo to spomenul a mne to príde šialená teória 😅
Pharmatex je nehormonálna antikoncepcia, lokálna, na spermicídnej báze.

bettynka222
1. črc 2009

hmmmm, no al emoze to zlyhat predsa... no a mas bolesti alebo co? mne sa zas stalo po prvom neuspesnom tehu, ked ma dr. napichala metylovymi injekciami na stiahnutie maternice, ze som krvacala tri tyzdne vkuse (a to som pred kyretazou krvacala uz dva tyzdne)...ale ot bol dalsi potrat, tak preto....dufa, ze toto nbie je dovod krvacania u teba. ale k dr. by si asi mala ist, ved to je divne....a aj dost neprijemne tak dlho krvacat...ajked ja som si to uzila dlhsie 😀

amadora
1. črc 2009

Viem že to môže zlyhať... bolesti nemám. Ale je to aj trochu čudné lebo vždy pri mrche mávam migrénu a teraz nič. Myslíš že keby si teraz urobím test tak by bol objektívny keď ešte krvácam?

bettynka222
1. črc 2009

no to neviem...predsa len a krv to asi moze trochu skreslit...ale zase to je test na hcg...no a vela krvacas? cely den, aj v noci? a silno?

amadora
1. črc 2009

no teraz už nie veľmi silno, ale jeden deň už vyzerá že skončilo a zrazu sa rozkrvácam znova, aj keď slabo. teraz to zase vyzerá na koniec tak som zvedavá 😒

bettynka222
1. črc 2009

hmmm, uz fakt neviem, ved si sprav test, ale zajtra by si mohla zavolat gyn co si o otm mysli...ajked budes asi hovorit so sestrickou a tie nic netrapa...podla tych ziadny problem nie je problem 😝

amadora
1. črc 2009

No zajtra spravím test a na piatok alebo na budúci týždeň sa objednám k doktorovi a uvidím čo mi povie 😒 Ďakujem za rady 🙂

bettynka222
1. črc 2009

nemas za co anech ti to dobre dopadne 😎

lenka_66
2. črc 2009

no ohladom tych modrin. raz som pozerala relaciu o antikoncepcii. a tam vraveli co vsetko treba dr. povedat pri jej vypisovani.aby vedel spravne nasadit.fajcenie .... , no a spomenul ze modriny a trombozu v rodine(este nieco len som zabudla) mnohe zeny ani nespomenu a pri tom sa jedna o dost dolezity udaj kedze moze indikovat zlu zrazanlivost krvi.
inac je to aj moj pripad obvodna.dr. sa ma spytala ze kde som k tomu dosla.a ja ze to mal aj dedo(trombozu v nohe).ona mi odpovedala ze preco som si nedala vysetrit krv uz skor ale az po 3 abortoch.kto to mal vediet?a ani ma nenapadlo a mala som vtedy asi 10r.
este k mrche. ja ju mam praveze kratko a slabu.

bettynka222
2. črc 2009

leni aj ja mavam slabu ms...ved prave ze znakom trombofilie nie je zvysena krvacavost, ale skor rychlejsie zastavenie krvacania...
inak ja osm mojmu gyn. hovoirla, ze s ami praskaju civy ked som brala HAK a ze vobec nemam ms...a on ze to je vraj vyhda....a k cievam sa vobc nevyjadril. a inak nikdy mi nebral krv...a to ani moj sucasny gyn...ktoremu som povedala, ze HAK nechcem a on ma na nu nahovaral. je to zvlastne ako k tomu lekari pristupuju ked je to tak enebezepcne. nielenze my nie sme dostatocne informovane, ale mam pocit ze ani samotni lekari. len ti nie su informovani z jednoducheho dovodu - su prilis pysni na to, aby sa po skole aj nadalej vzdelavali.... ☹

bettynka222
2. črc 2009

trombofilky a teraz mam na vas pre zmenu otazku ja. tie co ste si prezili trombozu....bolelo vas nieco? lebo mne sa nieco uz par dni deje v lavom ramene...a ked to par dni trvalo, tak ma na padla aj ta nasa trombofilia. nakopirujem sem co som pisala v inej teme:
od vcera ma vkuse picha v lavom ramene ako keby takou hnusnou hrubou ihlou...najprv som mala to rameno par dni citlive na dotyk, bolelo to, ale ziadna mozdrina, potom ma pri dotyku na tom miestep palilo a teraz ma lhboko vnutri picha. vecer som s tou bolestou zaspavala a rano som ju hned po prebudeni zas pocitila...co to asi moze byt?

lia
2. črc 2009

betty,ja ti neporadim 😒
baby,cakame dievcatko 😵 .dnes poradna poobede,som zvedava

janula.k
2. črc 2009

Liuus to ako vies? boli ste na 3D?? 😵 gratulujem k dievcatku!!! a co pohyby? furt nic? 🙂

lia
2. črc 2009

furt nista pista.
nie,z DNA 😉

amadora
2. črc 2009

Lia gratulujem k dievčatku 🙂

Betty ja keď som prišla k môjmu gynekológovi tak už som vedela o trombofílii a nebrala som už HA. Ani sme sa nechránili lebo sme si hovorili že ak bude bábo, tak sa budeme tešiť a neriešili sme to. A môj doktor stále pri každej návšteve mi ponúkal ochranu. Už mi liezlo na nervy stále hovoriť že nechcem 😒

lia
2. črc 2009

dakujem babulky 😵

zulok
2. črc 2009

LIAAA..gratulujeeeem k dievcatku

skoro-maminkam drzim palceee na co najlepsi porod..drzte saaa 😀

a ostatnym nech sa pekne darii..papa

lia
2. črc 2009

kujeemmmm 😵

lenka_66
2. črc 2009

betty, hmmm netusim

lia gratulujem , a nech uz cim skor pocitis ten krasny kopancek 😉

zulok, tak dik , vynasnazim sa si ten porod uzit co najlepsie 😀 .matuskovi daj boztek na licko za mna.

HAK- no moze byt ze dr. su plateny / odmenovany distributorskou firmou.