Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mima11
14. zář 2009

Lenoc, gratulujem!!!!!!!!!! To je teda chlapisko!!! 😀 Hlavne veľa zdravíčka!!!

andys004
14. zář 2009

Lenoc obrovská gratulace at 😀 😀 😀 😀 😀 😀 at vám drobeček dělá jen samou radost a do života mu přeji jen to nej nej nejlepší a hlavně zdraví.Teda to je opravdu macík a abych řekla pravdu tak tvoje bříško na to nevypadalo to já bych řekla, že mám větší břuch😝.
Cukor máš pravdu ted jsem na řadě já 😎 ,ale zatím mi to nějak nedochází třeba to ještě přijde vždyť mám ještě nějaký ten den před sebou i když dneska poprvé za celou dobu se cítím nějak divně a všechno mě bolí hlavně záda a o nohách ani nemluvím ty už mě sotva unesou.Tak to jdu rozhýbat a stoupnout si k žehlení FUJ.
Zulok ty jsi velký informátor a posel dobrých zpráviček.Jsi zlatíčko a moc děkujeme😉.
Zdravím i ostatní mějte se všichni kráááááásně a hlavně se opatrujte pa pa pa.

margarita
14. zář 2009

lenocka gratulujemeeeee 😀 😉 a tie miery,no klobuk dolu 😎
andys, tak si na rade - myslis, ze lenocku vo vahe tromfnes? 😉

lenka_66
14. zář 2009

lenoc , gratulujem.prejem vela mliecka a malo placu 😵 😵 😵

andys , jedes 😀 😀 😀

andys004
14. zář 2009

Margarita,Lenoc asi netrumfnu tedy co se týče váhy miminka,ale možná ji předběhnu v celkovém přírůstku váhy 😝 .Já když byla naposledy na utz ve 32tt tak drobek měl asi 1880g a tak v době porodu by prý mohl mít 3 až 3,5kg.No uvidíme necháme se překvapit.Tobík když se narodil tak měl 3380g a 53cm a oproti jiným dětem mi připadal strašně velkej 😲 ,tak jsem hrozně zvědavá na fotečky od Lenoc a na jejich obříka.Je to neuvěřitelný a moc hezký a jsem hrozně ráda,že se dočkala tak velkého štěstíčka 😵 😵 😵 a jen doufám,že i vy ostatní se brzo dočkáte, všem to z celého srdce přeji 😉 .Mějte se pááááááááááááááá 😀 .

andys004
14. zář 2009

Lenka nestraš začínám se bát 😅 😀

veselinka
15. zář 2009

Lenocka, veliká gratulace, přeji malému 🙂 i jeho rodičům všechno nejlepší a hlavně zdravíčko.
Andys, moc na vás myslím 🙂

bettynka222
15. zář 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeee 😎

jeeeeej lenocik GRATULUJEEEEEEEEEm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 podla mier to bude islacisko..a ot je dobre 😎

liusik no konecne foto. mala bude krasavica 😉 a foto bruska bude kedy, hmmmmm?l

enuska ako s babatkom? zvykate si? a tanitka s anam ako ma?

cukricek ty ides na UO teraz volakey? aby sme na teba mohli mysliet 😉

mimka, tormboska ahoooooooj 😎

veselinka
15. zář 2009

Ahojky holky, prosím pícháte si některá Clexane? Jak se mi udělali ty červené fleky po vpichách, tak mě to začalo svědit a dostala jsem místo Fraxiparinu Clexane. Stalo se to taky někomu? A pak to zmizelo? A ještě prosím, může se ten Clexane píchat taky do stehna? Děkuji

lenka_66
15. zář 2009

veselinka, ja som bola opacne .najprv clexan neskor fragmin.moze aj do stehna.

betty... , hehe neako ti pismenka popreskakovali 😀 .ano zvykame

w_h
16. zář 2009

ahoj lenoc:
mooc gratuluju k Maroskovi, skoro 5 kilo, hmmm, je videt, se ze mu u tebe darilo, mas vubec takovy veliky oblecky?? tak at dal spokojene roste a obema se vam dari
p.s. to se ti nedivim, tak velky miminko bych taky nechtela rodit 😀
nase mala zatim vypada taky porad vetsi, tak jsem na to zvedava
jen tak pro zajimavost - kolik meris? 😉

veselinka: ja jsem taky uvazovala o clexanu, ale pak jsem vymenila dezinfekci a mista vpichu a zlepsilo se to, tak zatim vaham s vymenou, nepis, jestli svedeni preslo

jinak ja uz picham fraxi 0,4 (anti Xa bylo jen 0,1, jinak koagulace zatim ok), mam navrch doma asi 14 kg, u dr. asi 9,5, tak uz jsem si to asi zaslouzila

andys004:
no a ted jsi na rade ty, ze jo?
uf, to to leti

kvetinka9811
16. zář 2009

Chcem sda opýtať keď má žena trombofilne mutacie vie donosiť dieťatko?,,

lucia_b
16. zář 2009

Lenoc, aj ja sa pridavam so srdecnou gratulaciou, obom vam prajem hlavne vela zdravicka 🙂

Veselinka, aj mne sa po Fraxiparine zacala po vichu tvorit kozna alergicka reakcia aku opisujes a tak mi hematologicka vymenila znacku a tiaz picham Clexane. Spociatku som pichala do ramien, ale dost to bolelo a navyse sa mi tvorili neskutocne modriny. Teraz picham do bokov a je to uz ovela lepsie. Ja nemam odvahu pichat do stehien, lebo ja mam chudulinke nohy a navyse si na nich vidim cele krvne rieciste 😀 , tak mam pocit, ze tam pichnut nie je kde.

Kvetinka, samozrejme, ze s trombofilnymi mutaciami sa da donosit babatko, je dobre, ze to lekari vedia, budu ta sledovat na hematologii a ked bude treba nasadia injekcie. Dokazom su aj najnovsie babatka Lenky, Lenocky a dalsich dievcat z tejto strany. Tak drzim palce.

dana009
16. zář 2009

Ahoj, vsechny zdravim. Hledala jsem neco o trombofilii a nasla vas blog. Jsem 2 roky po cevni mozkove prihode a letos v kvetnu mi pani primarka sdelila, ze mam trombofilii s hormohomocysteinemii.Vsechno zacalo po asi mesic po priletu z dovolene. Je mi 34 a deti zatim nemam. Znam vsechna rizika.Deti bych chtela. Tak jsem se chtela poptat, jestli byste mi mohli poradit cemu se vyvarovat a tak.Dekuji predem za tip. 🙂

bettynka222
16. zář 2009

ahoj kvetinka, pisala osm ti predtym do tvojej temy.neboj, dietako sa donosit da, len ty uz po tom, co sa stalo budes musiet byt pod stalou kontrolou

bettynka222
16. zář 2009

dani musis byt sledovana na hematku a najlepsie uz pred otehotnenim a potom ked otehotnies, tak si ta uz postrazia. len sa spytaj dr. ci ti zu odporuca otehotniet po tej prihode.... ☹ drzim palce

lenusik no mne stal epreskakuju pismenka. pisem prilis rychlo 😀

kvetinka a uz si bola na hematku? 😕

2910
16. zář 2009

Holky mám na vás dotaz, Mám Leidenskou mutaci- heterozygot, začínám taktéž se stimulaci na IVF, hematoložka mi žádné ijekce nedala, že prý až kdyby to nevyšlo, Dr. v Gennetu mi dal Anopyrin, že to tím pohlídá, ale vyděsil mě příbalák, je tam psáno, že se nesmí brát před těhu ani při něm, poradíte?

cukor
16. zář 2009

ahoj 2910.....ja by som mala íst na budúci mesiac na insemináciu a začala som si pichat fraxiparine.....mne povedala hematologička,že aspon mesiac pred by sa malo pichat podla toho aku maš mutáciu....tak neviem....a pritom ak dobre viem leidenská mutácia je tá najhoršia.....ale asi vedia čo robia

veselinka
16. zář 2009

Ahoj holky, všem děkuji za rady.
W_h- dám určitě vědět, jestli se to zlepšilo. Ty si také pícháš Fraxiparin. A můžu se zeptat jakou máš dezinfekci?
Kvetinka - muze, jen si více sledována 🙂
Lucia-b - já si právě píchám jen do stehen,mám tam tuku dost 🙂 do břicha bych to asi nezvládla, nevím. Píchala si si od začátku těhotenství? Prosím, za jak dlouho po tom, co sis začala píchat Clexane se to zlepšilo? Já mám pocit, že mě včera po vpichu svědil i Clexane 😒
2910 - Leidenská mutace je myslím docela závažná, myslím, že by si injekce mít asi měla. Zkus se ještě zeptat jiného dr. Anopyrin brala naše Margaritka tuším až do 36t. a má krásnou holčičku. Takže toho se neboj 🙂

margarita
16. zář 2009

presne ako pise veselinka, Anopyrin som hltala do 36tt a ani jednej z nas to neuskodilo 😉

tehulky, snazilky, maminky - drzte sa 🙂

hviezdickamaria
16. zář 2009

ahojte spolubojovnicky... 🙂 chcela by som sa k vam pridat, ak mozem ☹
Takze moj "zivotny pribeh":

- mam 23 rokov a v novembri 2008 som potratila prvykrat a to v piatom tyzdni tehotenstva. doktor ma poslal na genetiku(zistili, ze sme s manzelom uuplne zdravi) aj na hematologiu (zistili mi trombofilny stav, ale vraj iba v tehu), takze hned ako som s radostou zistila, ze som opat tehotna, som musela prist na hematologiu. tam mi hned nasadili clexane 0,2 ml a ten som si musela pichat 3x do tyzdna do brucha a este kooopu inych vitaminov.

- vsetko slo velmi dobre, vysledky z hematologie takmer kazde 3 tyzdne boli stale takmer vynikajuce, ja som nemala absoluuutne ziadne problemy a dokonca som chodila do rizikovej poradne.

- az!!! v 21.tt som sla na morfologicke vysetrenie uplne natesena, ze opat uvidim moje deticky (cakala som dvojicky), a tam mi oznamili tu najhorsiu spravu, aku mozu buducej mamicke povedat... ziadna akcia u nijakeho plodu...

- takze som ich musela porodit mrtve ☹ ☹ ☹ a ked som sa spytala na pricinu, tak vraj ten trombofilny stav, vraj nizka davka... nechapem... preco potom vsetky vysledky boli stale veelmi dobre...??? ked som sla potom s prepustacou spravou z nemocnice, doktori len nechapavo krutili hlavou, ako je to mozne... ☹

- teraz si picham clexane kazdy den a je mi jedno ze to boli... kludne by som zvladla tie injekcie kazdy den aj pocas tehotenstva, ak by to pomohlo... v piatok idem na hematologiu, tak som zvedava, co mi na to povie moja doktorka... ☹

- neviete mi povedat ako dlho budeme musiet s manzelom cakat, kym sa budeme moct pokusat o dalsie??? nikdy sa nevzdame... aj ked v ten osudny den, ked nam to oznamili, som si povedala, ze uz nechcem dalsie tehotenstvo... prist za jeden rok o tri deti... a pritom som vraj uplne zdrava mlada zena...

- tak dufam ze som nebola veelmi dlha, ale musim sa "vyzalovat", aby sa mi ulavilo... ☹ DAKUJEM... ☹

tromboska
16. zář 2009

Cauko Hviezdickamaria,

neviem, co Ti mam k tomu napisat, pretoze to muselo byt velmi tazke...
Ale chcem Ti napisat, ze Ti drzim palce. A ze trombosky, ktore su uz mamicky, mi davaju nadej,
ze aj ja, aj ostatne trombosky raz budeme mat deticky a budeme sa vytesovat 😉

pa pa

lucia_b
16. zář 2009

2910 - ja som brala anopyrin 100 mg denne pred otehotnenim az kym mi nenasadili v 7tt injekcie, nie je velmi ucinny, ale ja som mala aspon pocit, ze aspon trosicku krv riedim. Kedze mi ho odporucil gynekolog a hematologicka, urcite sa pred tehu a aj pocas neho moze. Hpci aj mna vystrasila informacia v letaciku.

Veselinka, pichala som si hned po tom, ako sa objavila akcia srdiecka. S Clexane som bojovala tak 2 tyzdne, kym presla ta strasna bolest, tiez trosicku po vpichu miesto svrbi, ale ani z daleka som nemam take velke cervene flaky srbiace este 2 dni po vpichu ako po Fraxiparine.

Hviezdickamaria 😢 , je mi to tak luto 😢 . Prajem ti vela-vela sily, my sme to nechali na prirodu a hned po sestonedeli po tom nestastnom porode sa nam podarilo otehotniet. Drzim palceky, aby sa to podarilo aj vam, aj ked je to velmi tazke a strach je naozaj obrovsky.

kvetinka9811
16. zář 2009

babenky ja som dnes bola u doktorke a poslala ma na to vyšetrenie ..tak som strašne zvedavá že čo bude.......

hviezdickamaria
16. zář 2009

lucia_b! hned po sestonedeli si otehotnela znovu??? to sa moze? 😕 ja som pocula, ze by sme mali pockat aspon pol roka, ale ty si uz v 21 tt to je uzasne... aj ja chcem byt opat tehotna a taka stastna ako posledne mesiace... 😢 😢 😢

lucia_b
16. zář 2009

Hviezdickamaria, ja som mala prirodzeny porod, vtedy mi doktor povedal, ze staci pockat na 1. MS (no, ja som ani nemala poriadnu), ale sme si povedali, ze ak je telo pripravene, tak otehotnieme, ak nie, cyklus bude anovulacny. A navyse, ja som bola na tom tak psychicky zle, ze mojou jedinou nadejou je len dalsie babatko. Podla lekarov som bola ok, po potvrdeni trombofilii vieme, ako mozno dalsiemu nestastiu predist a tak nam to povolili. Ale ten polrok pockat je idealne, ta moja "narusena" psychika a neustaly plac mohli na zaciatku tehu naozaj ubliz nasmu babatku. Ale nastastie to zatial malicke krasne zvlada 😉 Uvidis, ako sa budete citit, ja vam drzim palceky (vsetkych 40).

bettynka222
16. zář 2009

kvetinka daj potom vediet ako si dopadla. ale aj keby ti nahodou ziadnu mutaciu nenasli, tak trvaj na hematologickych vysetreniach pocas dalsieho tehu, pretoze zrazanlivost sa moze pocas tehu "pokazit" aj zdravej zene

ahoj hvezdicka, uz som ti pisala vo veriacich snazilkach. je mi velmi luto, co si si prezila. kvetinka teraz preziva nieco podobne 😔

luci jeej to je super, ze si tak rychlo otehotnela po takom smutnom zazitku. ja mam od potratu takmer pol roka a moje telo este stale nie je ok. ajked vo mne sa potom este mesiac a pol vyvijal dalsi plod....tak asi preto 😒

w_h
16. zář 2009

veselinka:
jo-o, fraxik mam
dezinfekci jsem mela Skinsept F, nevim, jestli to bylo tim, ale skoro vzdycky to svedilo, pak jsem zkusila Braunol, ten byl ok, ale barvi hnede. ted pouzivam ciste alkoholovy (70%) polstarky, jsounavic jednotlive baleny, takze si je s injekci muzes vzit pohodlne kamkoliv, jemnuji se Con-Zellin, koupila jsem je v lekarne, 100ks v baleni, cca 100 Kc.

hviezdickamaria:
je mi lito, co se ti stalo
nevim, co mas za mutaci, ale pokud uz ti neco dali, proc jen ob den?
ja si picham fraxiparine 1x denne, jednou za cas by se mela sledovat aktivita antiXa, jestli je lecba ucinna (preventivni hladina 0,2-0,4)
drzim palce, at se brzy zadari a miminko/miminka vydrzi az do zdarneho konce, teda spis do jejich zacatku 😉

tanity
17. zář 2009

G 😀 R 😀 A 😀 T 😀 U 😀 L 😀 U 😀 J 😀 E 😀 M LENOCKA!

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vsetko dobre vam ako rodinke, Maroskovi vela zdravicka a stasticka v zivote a nech ma okolo seb len dobrych a milujuch ludi...drzte sa leni, krasne aj narocne chvilky zacinaju, vela sil, energie a nech ti usmev z tvare nezide 😀
inak, Marosko ma ake miery silakovske 😵 a to som sa prisla pochvalit, ze nas Brunko vcera na kontrole mal 511og haha...to vyzera pri Maroskovi ako drobatko 😀
tak len sa nam pekne drzte, rodinka a dalsi pan na holenie je na rade-andys 😀

tanity
17. zář 2009

zdravim vas inak vsetucke vsetky-stare aj nove (to stare berte s rezervou, ok? 😀 ) ako sa inak mate? musim si podocitavat..posledne dni nemam vela casu na net, ani chut, priznam sa vam, lebo je vonku tak krasne, ze len s brunkom labzujeme hore dole 😵 je to jeden nadherny, spokojny, dobrucky chlapcek-naozajstny pokladik 😀 po tolkom utrpeni sme dostali krasny dar-asi lepsieho chlapceka sme ani nemohli "dostat" 🙂
tak vam prajem spokojne deticky, tehulkam spokojne bruska a snazilkam vela zdrau a uspechov a skore objavenie si carovnych //, ktorymi to vsetko zacina xxx

pekny den babule xxx