Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

matelko1
6. pro 2010

ahojte.davno som tu nebola,
@bettynka222 tak ako maly,ako sa vam dari...
my uz sa na nohy staviame,ak sa pridrzaju niecoho,tak urobia aj krociky,takze mam veselo doma,lebo som sama.mam co robit.maxim mi odmieta uz 2 tt papat zeleninku,masko,robi take caviky,ze az...na silu mu nechcem davat,lebo dostane odpor k jedlu,alex ten zase nenecha ani slzicku v miske.
@cukor jeeej uz sa blizis do finale 🙂 ...este si to uzivaj 🙂

nektarine
6. pro 2010

@erika12345 tak za 2 týdny už ho pomalu budeš cítit 😉 A co rodinka, už jste prozradili tajemství?
@fiallinka no tak přesně tohle jsem se od tebe dočíst nechtěla 🙂 To pak budu taky stresovat. Ale hlavní je, že jste to zvládli a malinká i ty jste o.k. A co Jurýsek říká na ségru? Závidím ti, že už ji máš u sebe. Karolínce přeju hodně zdravíčka 😲
@bettynka222 no, mm je doma líp, než v nemocnici, ale je to doma pro něho míň pohodlné(záchod, sprcha....) V nemocnici byly všude madla a držáky atd. Ale lepší se.

tonytony
6. pro 2010

@berule Aha, děkuji, já se na vše musím ptát jak debil, abych si byla jistá, zda to chápu dobře🙂 Díky moc.

zulok
6. pro 2010

@fiallinka hlavne, ze ste uz doma, vsetci zdrvucki a stastnucki, muselo to byt fakt na slak trafenie.. ta posledna noc.. ja som tiez salela ku koncu, dokonca sme sli na pohotovost, lebo sa malo hybal..no, uz bude len lepsie.. a KArolinka je zlaticko, ze ta v brusku tak ukludnovala

@erika12345 to je super, ze ste vporiadku, radsej zbytopcne plasit, ako neskoro.. no, ono sa tazko tehulkovanie uziva, ak mas za sebou , to co mas, alebo ak vies, co sa moze stat..ale vsetko bude dobre, ved si vas ustrazia.. i ked to hovorim ja ta prava, co mi uz ku koncu extra sibalo..

@bettynka222 pekne si maminkovanie uzivaj a ten spravny cas na surodenceka pride, toho sa neboj, a mozno vas aj prekvapi..maminu mam uz zial v nebicku, tak ale ta nam pomaha z tade ;) ale mam sestry tu na blizku a mozem sa im do telefonu postazovat, to tak dobre padne a chodime si na navstevu a tak.. a ocino s nevlastnou maminou su tiez kusok od nas..ale tak nechcem, aby ocino moc strazil..ten sa o nas sam staral veeeelmi dlho, tak nech pekne oddychuje a jasenie s MAtuskom, ked su u nas na navsteve bohate staci ;)

@matelko1 neboj, ono sa to papanie spravi..AMtusko mavam obdobia, ze nechcel moc papat, potom zas chcel.. dakedy to chcelo zmanu jedalnicka.. kedysi velmi lubil zeleninku, ale uz akosi nie, len brokolicu, spenat, no je to menej, ale polievku spapa len stavu :( zato masko by papal furt, ono sa to meni..nasilim to ozaj nejde, ale neboj, zacne mu viac chutit.. 😵

kraasneho Mikulasa vsetkym, tehulky sup cokosku do seba, nech sa nervy ukludnia 😵

erika12345
6. pro 2010

@nektarine doktor sa ma pytal, ci nahodou uz, lebo mam vsetko nejako viac citlive a babo je uz dost velke, ale zatial nic. Rodinka, ako kto, boli aj taki, co sa extra netesili a aj taki, co od radosti plakali. 🙂
@zulok inak som rada, ze viem, ze v tom nie som sama. Niekedy mam pocit, ze mi preskakuje, ale hormony a strach dokopy, to nie je dobra kombinacia. 😀 Cokoladky som uz vcera pojedla, no nepomohlo. 😉

matelko1
6. pro 2010

@zulok tak si ma trosku potesila,lebo uz som bola zufala..a tak mi krasne obaja papali a potom naraz maxim hlavou otacal,usta neotvaral a plakal...a fakt nasilu som mu nechcela davat,bol len na mlieku,ale zaujimave je,ze ovocie spapa..

berule
6. pro 2010

@tonytony Není zač, na tom nic není, já se taky furt ptám, abych věděla co a jak a klidně svoje poznatky předám dál, když někomu pomůžou 🙂 .

nektarine
6. pro 2010

@erika12345 já jsem minule pohyby cítila od 17tt ale nebyla jsem si jistá, jestli je to ono 🙂 A bylo. 🙂 mm se diví, co pořád píšu a s kým, tak mám pozdravovat 🙂 No, já jsem dneska potkala kámošku, co to ještě nevěděla, tak jsem jí právě nejdřív říkala, co se stalo mm a pak že mám i dobrou zprávu, že jsem v 8tt, tak ta taky měla na krajíčku a hned mě objala a fakt měla radost. Ale tchýně, tý se nelíbilo, že proč jako s tím nepočkám aspoň až budu mít hotovou školu (asi ne, že by neměla radost, ale najevo to teda moc nedala).... No ty reakce jsou fakt různý no....

majjka24
6. pro 2010

@nektarine ahojki, jak pak se máme maminko?

nektarine
6. pro 2010

@majjka24 ahoj 🙂 ale jo, jde to. mm měl těžkej a škaredej úraz, ale mimčo je zdá se v pořádku, tak dobrý. A každej den blinkám 😝 Jak ty?

majjka24
6. pro 2010

@nektarine kdo měl úraz 😅

nektarine
6. pro 2010

@majjka24 můj manžel
🙂

majjka24
6. pro 2010

@nektarine jaj, tak mě moc mrzí a co se stalo? To blinkání určo brzo ustane 🙂 A mám se jinak fajn, dalo by se říct, vůbec mi nepříjde, že jsem byla 3 měsíce doma

nektarine
6. pro 2010

@majjka24 je fajn, že se cítíš dobře. NO, měl v práci lezeckej výcvik a špatný lano a špatnou stopku, to je přístroj, kterej brzdí. Takže projel ze střechy čtyřpatrovýho paneláku, asi 15m. Má naštílpel obratel bederní, zlomenou kostrč, rozdrcenej kotník, vykloubený prsty, naraženou patu atd, atd...... Stalo se to 24.11., vrtulník ho převážel do Brna, od čtvrtka je už doma. Lepší se, ale bude to na moc dlouho, naštěstí chodit bude, to měli i doktoři největší strach, aby nebyla zasažená mícha....

madormi
6. pro 2010

ahojte holkyjá dnes u mudry ve FN Brno na hematilogii nic moc, vlastně nic nevím jsem z toho otrávená. Za prvé jsem total zdeptaná, čekala jsem hodinu a pul to by mi tak nevadilo, ale bylo tam hodně lidí s leukemíí, mladí staří no bylo mi jich tak líto, že jsem celou dobu přemáhala pláč. Seděla tam holčina mladší než já a total bez vlasů, šla na chemoterapii a na testy, všichni hadičky v rukou no hnus fakt jsem si říkala, že jsem blbka a že už si nikdy nebudu stěžovat, že jsou na tom lidi o hodně hůř No jinak co mudra, no vzal mi 7 zkumavek krve, málem to se mnou šlehlo a budou mi podropbně vyšetřovat krev, no nevím co ve zprávě jsou jen zkrratky :-/ no a co až budu těhu to mi neřekl, on není přesvědčený, že tomůže za potraty ta moje mutacce tak mě dost nemile překvapill. fkat co doktro to názor pro výslekdy testů jdu až 5.1. aleco mám dělat pokud otěhu teď to mi neřekl, takjsem z toho otrávená, smutná no nevím co si myslet a co dělat až zjistím že jsem těhu

nektarine
6. pro 2010

@majjka24 na záchod si dojde, tak je to dobrý. Doma bude asi půl roku a musí nosit korzet, kvůli těm zádům, aby mu to dobře srostlo...

nektarine
6. pro 2010

@madormi a co v Hodoníně? Tam jsi na hemato nebyla? To chápu, že tě nepotěšil.

madormi
6. pro 2010

@nektarine tam jsem byla hned jak mi to zjistili a vzali mi jenkrev na homocystein ten byl ok tak to dál neřešili nic mi k tomu neřekli, tak jsem zkusila Brno že tam to bude jiné a ono moc ne ☹ no uvidíme v lednu až bude mít výsledky všeho, ale tvářil se že teda až znovu otěhu že jako nic že budem čekat co a jak žádné hepearin nic tak nevím co si myslet

majjka24
6. pro 2010

@nektarine jaj bobku, tak to je mi fakt moc líto, hlavní je že bude chodit, moc držím palečky aby se co nejdřív uzdravil a byl v pořádku.

nektarine
6. pro 2010

@madormi tak já být tebou, počká do toho ledna, ale kdyby jsi do té doby zjistila, že jsi těhu, tak normálně přemluv, nebo donuť gynekologa, ať si vyžádá pro tebe kompletní vyšetření asi v Hodoníně. NO, držím pěsti 😉

nektarine
6. pro 2010

@majjka24 no, přelomil tam zádama, jak dopadl, nějakej betonovej panel. takže žádný následky mít snad nebude ale to léčení bude dlouhý... Tak dík 🙂

madormi
6. pro 2010

@nektarine no uvidíme noa le asi to nechám na leden no ty tří týdny to ještě vydržím 🙂

nektarine
6. pro 2010

@madormi já jdu na hemato zítra. To bude taky zas na celej den....

Tak jo kočky, mějte se fajn, jdu podávat mm večerní léky, injekci, namazat záda........ Je ze mě prvotřídní ošetřovatelka 😀

madormi
6. pro 2010

@nektarine tak dej pak vědet co ti tam řekli

tonytony
6. pro 2010

@madormi Tak to jsi na tom jako já- já dopadla stejně- krev vyšla ok, taky si nemyslí, že by to mohlo za moje potraty, takže taky nic, až otěhu, tak zkontrolujeme krev a mám si jen brát listovku a B vitamíny! Taky jsem čekala, že raději dostanu injekce a budu mít klid, ale já teda v těhu krvácím, takže se dr. asi bála i kvůli tomu, nevím- mch. jsem taky byla v Brně- u sv. anny... Jakou máš přesně mutaci? Já jsem homozygot v MTHFR677 a hetero v MTHFR1289. A v kolika tt potrácíš? Já hned na začáktu- nejdýl v 8.tt to bylo☹

tonytony
6. pro 2010

@nektarine Tak to mi je líto, manžel si to ještě pěkně "užije" a Ty taky☹ Hlavně, že to ale zvládl aspoň takhle, byla to docela vejška☹

cukor
7. pro 2010

@fiallinka .....dakujem za info 😉
@erika12345 ...ten stres budeš mat az do konca....poznám to,tiez to prežívam a ked nekope uz som v strese.a pohyby som začala cítit az v 20tt.tak len musíme verit,ze to teraz dobre dopadne 😉

dayanka
7. pro 2010

Dievcata, chcem sa spytat, vy ste si pichali tie injekcie az ed ste otehotneli, alebo uz v obdobi ked ste planovali mimco ale ste este neboli tehotne??? Dakujeeeem

lebo chcem vediet ci sa to bere az od toho dna co zistis ze si tehotna ale reventivne radsej od zaciatku obdobia co sa definitivne 'snazilkujes' o babatko??

buburka
7. pro 2010

@dayanka - ja az ked so zistila, ze som znovu tehotna...cca asi od 6tt. Myslim, ze je to ale individualne... a bude ti vediet poradit len tvoj hematolog

madormi
7. pro 2010

@tonytony no já jsem mthfr C677T homozygot a potrácím hned zkraje 6 týden ☹ já chtela pro jistotu vědět že příště něco budou dělat tak teĎ mám strach do toho jít znova ☹