Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
9. lis 2010

holky, jak píše Bettynka - já jsem už propadala po neúspěšném snažení panice, že opravdu to dítě nebudu mít nikdy, prostě jsem tomu už přestávala věřit, a to přitom to nakonec u nás ani tak dlouho netrvalo... je to asi normální pocit... a on se zlomí 🙂

fiallinka
9. lis 2010

@nektarine jé, já jsem tu úplně přehlédla tu tvoji zprávu o hcg... no, to moc pozitivní není, to je hodně nízké - já jsem tu samou hodnotu měla po neúspěšném ketu... nicméně, kdo ví .-)... rozhodně to zkus brát spíš pozitivně - tvoje tělo reaguje dobře, takhle asi dopadne zpočátku hodně těhotenství, jen nikoho nenapadne tak brzo testovat... určitě to bude jen chvilka, než se zadaří doopravdy, protože jak je vidět, víš, jak na to 🙂

nektarine
9. lis 2010

@fiallinka vím jak na to? Toho jsem s teda nevšimla 😀

fiallinka
9. lis 2010

@nektarine ale jo, podívej na mne, tohle ani bez doktorů nedokážu 🙂..

tonytony
10. lis 2010

@cukor Proč si myslíš, že ten Fraxiparin nemohl způsobovat to zvýšené krvácení?
Já zase řeším, zda může s trombofiliemi spouviset paradoxně i zvýšené krvácení v těhu- já krvácela totiž až do 5. měsíce☹
Přitom mám trombofilii??? Tak se právě taky trochu obávám, abych po injekcích kvůli trombofilii pak nekrvácela ještě víc??? Máte zkušenost někdo?

buburka
10. lis 2010

@tonytony -Ahoj ja uzivam Clexane 40000j a obcas sa mi objavi krvavy vytok a 1x aj riadne krvacanie. Vzdy som v strehu, kedze som o prve mimi prisla. Hematologicka mi povedala, ze to krvacanie by nemalo byt s tych injekcii a ze mi radsej tie davky neznizi na 20000j aby sme nahodou neohrozili babo. Na gynde mi povedali, ze je teraz moc prekrveny krcok v tehotenstve a aj posva a ze staci malo, ked mam rozriedenu krv a ze ked praskne nejaka mini cievocka, tak sa to objavy tym spinenim, pretoze sa ta krv pomalsie zraza ako inym zenam. Tie o tom, ze im praskaju cievocky na sliznici ani nevedia vacsinou....alebo si vsimnu len obcas, co pri roztahujucej sa maternici a pri tom vsetkom je normalne. Takze som kludna, ze to krvacanie nema nic spolocne s mimi a neohrozuje ho. Beriem teraz aj ascorutin na posilnenie ciev a je to omnoho lepsie. Necitala som dopodrobna vsetky prispevky, tak neviem, ci som ti dala celkom taku odpoved ako si chcela. Ale snad 😉 A nemyslim, ze krvacanie v tehotenstve je bezpodmienecne znakom trombofilie...skor naopak. Ja som mala mrtve dieta v tele a krvacat som vobec nezacala. Nebyt usg tak o tom vobec neviem ☹

cukor
10. lis 2010

@tonytony ...aj napriek tomu,ze si picháme krv vôbec nie je extra zriedená.picháš si preto aby krv mala parametre v norme.ja si pichám od zaciatku tehu a ked som to porovnávala tá zrážanlivost je stále o trosku vyssia ako su predpísané tolerancie.takze nejaká rozriedená krv tu myslím nehrozí.

lulu10
10. lis 2010

mne v tehu vobec nerobili kontrolne odbery-ze ake mam hodnoty, skratka som si pichala od 4tt a hotovo...takze ani neviem ci krv bola nariedena alebo nie 😕

lulu10
10. lis 2010

@bettynka222 tak to si niekde zapisem-kanavit a pamba a keby som to potrebovala pri dalsej "potope", dakujem za radu

lulu10
10. lis 2010

@kaciatko81 @madormi baby a vy sa uz snazite alebo ste este cakatelky na snazenie? ja chcem zacat od noveho roku ale este stale sa nato nejako necitim 😔

kaciatko81
10. lis 2010

@bettynka222 @fiallinka ono je to asi zvlastne, ale ja som az prekvapivo nejako v pohode...
@nektarine je to hnusne... ale ked som bola v nemocnici a cakalo sa co bude, tak som si vravela, ze radsej nez pod noz, tak nech babo odide same (zacinala som hcg 5.14)... verim, ze coskoro uz to bude to prave tehu so stastnym koncom. a presne ako pise fiallinka, vies ako na to, ja to tiez bez doktorov nezvladam 😀 😅 @lulu10 ja by som chcela ist v blizkej buducnosti do ivf. ale ked sa na to necitis, tak urcite pockaj

bettynka222
10. lis 2010

@nektarine keď si už raz vynosila zdravé bábätko, podarí sa ti to určite znova 😉 co máš vlastne za mutaciu? daj si pre istotu ak listovku aj v prípade že nemáš MTHFR - vplýva na krvotvorbu aj s tými Bckami a samozrejme aj na vyvíjajúci sa plod.

nektarine
10. lis 2010

@bettynka222 Mám Leidena po jednom z rodičů. To je pravda, když už to jednou šlo, mělo by to jít zase.
@kaciatko81 taky teď tad tím pořád přemýšlím, co bude, MS stále nikde. No, v pátek budu zase vědět víc.
A beru ten Femibion 800, ale že je drahej, tak jen ob den. Poprvé jsem otěhotněla taky bez vitamínů i bez listovky.

kaciatko81
10. lis 2010

@nektarine som velmi zvedava, co ti povedia. myslim na teba, drzkaj sa 🙂

nektarine
10. lis 2010

@kaciatko81 jojo, určitě pak dám vědět, snad to bude o.k.

bettynka222
10. lis 2010

@lulu10 ale to som bola hospitalizovalná keď mi to pichali, neviem či pritom nemusíš byt pod dohľadom.
@kaciatko81 to je len dobre 🙂

tonytony
10. lis 2010

@buburka
@cukor
Holčičky, moc děkuju, kažád info pro mě od Vás je za zlato🙂 Koukám, že obě čekáte mimísky, tak Vám přeju, ať jste už jen šťastný a nám ostatním můžete držet palce s Broučkama v náručí🙂 Díky.

simib
10. lis 2010

Ahojte.Tak dnes bola pre výsledky hemato a dali mi anopirin a kys.listovú.Ak otehotniem,tak celé tehu 0,3 Frxiparinu.To sa potom pichá každý deň???Veď budem dopichaná strašne.Aké máte skúsenosti prosím ?

simib
10. lis 2010

Frexiparin-oprava 🙂

madormi
10. lis 2010

@lulu10 no nesnažíme ale asi tomu nechám volný průběh už od tohoto měsíce a v lednu když do té doby nic na to skočíme na tvrdo :D

lulu10
10. lis 2010

@madormi tak budem drzat palce, aj ja sa chystam od noveho roku tiez na tvrdo na tom pracovat 😀 a dovtedy sa ani snazit nebudeme bo este mame zakazane,a ty si budes tiez pichat fraxiparin do zaciatku? teraz uz uzivas kys.listovu?

lulu10
10. lis 2010

@simib ano picha sa kazdy den 😎

simib
10. lis 2010

@lulu10 Ale ved za 8mesiacov bude to brucho tak rozpichané že nebude kam pichať už.či?

denisekkk
10. lis 2010

Ahojte...ja som mala tiez tento problem v tehotenstve ale nastastie mam zdravu dcerku cize ked si pichas injekcie kazdy den malo by byt vsetko ok. Ja som si v prvych mesiacoch pichala do brrucha ale ked sa napla pokozka na bruchu tak som zacala do stehien- rovnaky ucinok a mensia bolest odporucam 🙂

simib
10. lis 2010

@denisekkk A to si nemal samé modriny s tolkých injekcií.Veď 9 mesiacov každý deň je aj velmi vela pichancov.

simib
10. lis 2010

nemala-prepáč-nejak mi utekajú písmenká

madormi
10. lis 2010

@lulu10 listovku už jím, a injekce nevím nebo jen prášky ale viděla bych to na injekce od začátku, pro jistotu to asi budu chtít když mám homozygota :-/

lulu10
10. lis 2010

@simib ja som si pichala len 3 tyzdne, mala som 1 modrinu, ale tiez si to neviem 8 mesiacov predstavit tak nad tym radsej nerozmyslam, ked to musi byt tak musi 😅

kaciatko81
10. lis 2010

@simib aj mna to caka cele tehu, aj pocas hormonalnej pripravy (niektore dni to budu 3 injekcie)... a ano, je to velmi vela, ked si to mnozstvo predstavim az sa zlaknem, tak si radsej nepredstavujem 😀 😅 ale pre to babo to predsa vydrzime, no nie? 😉

ali87
10. lis 2010

Ahoj, jestli můžu, tak se k vám přidám 🙂 mám trombofilní mutaci nějaké MTHFR, teď jsem 7.den od ET a už od druhého dne po OPU píchám denně 0,3 Fraxiparine