Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
13. dub 2010

Andzi no standardne sa okolo 20tt dava robit krvny obraz, takze len si robil svoju pracu a je dobre, ze ten fibrinogen nezanedbal.... Myslim ze sa nemas cohoobavat..... Ja mam fbg z posledneho rozboru 6,5, pricom norma je do 3,5 a hematologicka z toho nerobila vedu 😉 v tehotenstve je to proste tak...

bettynka222
13. dub 2010

vavusik viem ze vies (dobra veta, ze 😀), ale to bolo k niecomu co ste tu s tou druhou babenkou riesili....uz ani sama neviem k comu 😅 😀 inak ja mam stale zvysene hodnoty...ale ved kym nemam tu sedmicku ako andzi, tak sa to da, nie?

zulocik mi sme s dokinou dohodnute tak, ze nespravi nastrih rutinne, ale bude cakat a keby uz fakt hozilo potrhanie, tak jasne ze bude strihat. mna ajtak z celho porodu najviac mata ta poloha. normalne osm dnes volala do dunajskej a rozmyslam ze pojdem rodit tam...len ci mi budu rozumiet? 😀 sestricka hovorila po slovensky, ale mala dost drsny prizvuk a co som pozerala zoznam mien, no neviem ci cely personal ovlada slovencinu....a mm sa tento napad nepaci, boji sa ze nas orban obsadi 😀

vavenka
13. dub 2010

Betty no sak ja viem ze ty vies ze ja viem 😀 😀
Ozaj, preco mas taku paniku z polohy?
Tie hodnoty mam aj ja stale vyssie - fbg a dimery; a nizky trombinovy cas a hemoglobin, ale ako som pisala, hematologicka je spojojna, tak som spokojna aj ja 🙂

cukor
14. dub 2010

dobré ránko...tak tu sa uz preberaju také vážne témy okolo pôrodu.......a betty má asi uz vsetko naplánované.......no nezabudni na to porekadlo,,,,,,,,,človek mieni,pán boh mení.........aj tak si myslím,ze vsetko vypáli uplne inak ako si predstavujete.
ja by som to brala s nadhladom ako vavča.......čo má príst príde......
zuločik a ty ako zvládaš začiatok tehulkovania?
tak snád sa máte všetky dobre.....aj tehulky aj netehulky......... 😉

lilinka81
14. dub 2010

Tak babulky hlasim sa po dlhsej dobe.....z mojich // bolo mimomaternicove a uz ho mam prec aj s jednym vajickovoidom ☹ Uz som sa objednala do GF za 2 tyzdne,dufam ze do vtedy sa z toho vylizem a doki mi povie co dalej .A tak sa ma rychlo zbavili,ked som im oznamila ze som tehotna a uz tam budem naspät ☹. Je to dost zla skusenost,ale musime skusat dalej,ved mozno nabuduce......

vavenka
14. dub 2010

Lilinka ☹ je mi to luto ☹ ☹

cukor
14. dub 2010

lilinka......smutné správy........ten život je niekedy strašne krutý.......ale držím ti palce......neboj,raz to vyjde 😉

zulok
14. dub 2010

Lilinka..jeejda..to mi je luto.. na slak trafenie, ako byva dakedy vstko tak tazke..drzim palcee

Cukor..aj na teba myslim, ze uz to musi vyjst..u mna je to zatial fajn..;en sa desne obavam , co bude na hematologii a vseobecne sa bojim..no. ale kto nie..

Bettynka..no to je dobre..ze ste sa tak dohodli..tak drzim palce, nech je vsetko podla predstav.. sa to bliizii 🙂

fiallinka
14. dub 2010

Lilinko, to je mi strašně líto...ten testík vypadal tak hezky... jak se na to přišlo - měla jsi bolesti nebo to viděli bledě už na ultrazvuku...?

U mně to naopak vypadá takto: na ultrazvuku DVA gestační váčky...holky, já nevím, jestli vůbec někdo takový jako já existuje, po dvou ivf dvakrát dvojčata... Ale nemusí to ještě nic znamenat, často se stává, že to jeden z nich cca do 12. týdne vzdá.

lilinka81
14. dub 2010

Babulky dakujeem vam vsetkym ☹
fialinka..............no ja som isla k sukromnemu dr. vo stvrtok..,lebo moja ma objednala az na pondelok a ja som uz chcela vidiet fazulku,.. a nic sme na sone nenasli,tak ze nech pridem rano na krv do nemocnice,HCG bolo 1450 a tak si ma tam aj nechal .V nedelu o 1h. rano som dostala strasne krce tak kazde 2 min. a uz ma brali a nechali si aj moj vajickovod.Telo sa mi hoji rychlo,ale dusa asi este chvilu bude boliet ☹
Ale tesi ma ze aspon tebe a aj ostatnym babulam to vyslo 🙂 , ja sa dam dokopy a budem as za vami ponahlat .A ty si davaj pozor aby tam ostali obidve,je to dvojita radost 🙂

fiallinka
14. dub 2010

Lili, aspoň, že to ten doktor nepodcenil, mohla jsi dopadnout ještě hůř... ach jo, je to naprd (a hcg přitom velké a rostoucí...). No, tak teď k tomu ivf bude fakt důvod... i když, kdo ví...

mounty
14. dub 2010

Ahojte, ja sa hlasim opat po dlhociznom case a poslusne hlasim ze moje dve zazracne vylezane deticky pekne prospievaju a tesia sa zo zivota. Hlavu hore vsetkym co sa snazia, drzte sa a verte!!! Oplati sa vytrapit, obiehat doktorov, lezat, pichat si injekcie denne a vsetko ostatne, sme toho zivim prikladom, a to dvojnasobne............nuz a v lete sa ideme pokusat o tretie 😉 majte sa, papa

lenka_66
15. dub 2010

mounty mas svatu pravdu oplati sa a drziim palce 😵

bettynka222
15. dub 2010

vavi noooo panika tu je preto, ze ta poloha je maximalne nevhodna. neviem teda ake mate kresla vo vasej nemocke, le tu v TT okrem jedneho dobreho su tri lehatka, zboku maju zeleza z ktorych visia take latkove oka na nohy dooost vysoko nad telom. som si tu polohu doma skusala - mm sa ma pytal preco sa hram na mrtveho chrobaka 😀 no a ksusala osm v tej polohe zapnut brusny lys ako nas to ucili a vobec to neslo. vie spo leziacky sa babatku obvela tazsie ide von a aj ty musis ´vyvinut omnoho viac sily na jeho vytlacenie. potom sa to vacsinou konci tak,z e babam skacu po bruchu porodne asistentky aby ho odtial vytlacili. no ale buduci tyzden s aidem pozriet do tej dunjaskej...ale tam ma trosku odradza to cestovanie v den porodu (halvne ked mi napriklad povedia ze este nerodim,a lebo opacna moznost - ze porodim na ceste 😅 😀)

lili ☹ to mi je velmi luto 😔

cukor, jasne ze sa neda upniut na vsetky body z porodneho planu. ale ked existuje nieco, co sa zabezpecit da - napriklad to kreslo - tak preco nie, hmmm?
a ty co teraz planujes? kedy ides zase do centra?

zulocik dakujem, aj ja tebe drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂 daj vediet kao na hematku 😉 ty si mavala dost vysoky fbg pocas tehu, ze? ktoru mas vlastne mutaciu ze nad injekciami vahaju?

fialinka jeeej grautlujem k dvojickam 😵 davajte si na seba pozor 🙂

mounty, lenusik ahojte 🙂

vavenka
15. dub 2010

Betty hmm...
Ja som sa nad tym ani nezamyslala 🙂 myslim si ale, ze ked zena rodi, tak je v krvi tolko adrenalinu ze zvlada nadludske vykony, takze to, ze si si to doma skusala a neslo ti to, by som velmi do uvahy nebrala.... Myslim ze tam, kam idem ja, su tiez klasicke "kozy" porodne, ziadne vymozenosti.... Ale tak porody su tam na dennom poriadku a babatka sa rodia, tak neverim ze prave ja by som mala byt vynimka 😀 😀 Ja by som isto bola viac nervozna zo vzdialenosti nemocnice alebo ze mi nebudu rozumiet ako z toho, ci budem sediet alebo lezat 😅 ale samozrejme kazda sme ina a kazda mame svoje...... Tak budem drzat palec, aby ti vsetko vyslo podla predstav 😉

bettynka222
15. dub 2010

ale šak zas ti maďari vedia po slovensky 😀 vrd sú to slovenski madari. ale jasne, čo komu vyhovuje. ak ty nemáš problém s lahom, tak prečo nie. ale nehovorím že v majú by som neodrodila-že to je nemožné. Ale prečo ak sa to dá lepšie. V minulosti ženy rodili v omnoho prirodzenejsich polohách ako dnes a v sucasnosti sa veľa porodnikov vracia k tomuto prirodzenejsiemu spôsobu a ja s nimi 😀

vavenka
15. dub 2010

Betty ale ved nemusis svoj postoj obhajovat, je to vysostne tvoja vec 🙂 presne tak, kazda mame nieco, co je pre nas dolezite viac a co menej......
Pre mna bola priorita porodnik a vzdialenost nemocnice - zhodou okolnosti moja gynekologicka sluzi v nemocnici, ktoru mam doslova pod oknami, takze nebolo o com 🙂 a tym padom neriesim ani vybavenie, ani ostatne veci, sice je to stara nemocnica a kebyze niet tychto dvoch faktorov, tak isto nejdem rodit tu, ale tak co uz 🙂 nemozem mat vsetko 😀

bettynka222
15. dub 2010

no veď tá vzdialenosť má trosku odrádza - hlavne keď by som chcela ísť bez vyvolavacky, žiadny plánovaný pôrod. a dochádzať tam na poradne a s každym problémom....obidve nemocnice majú svoje pre a proti.
vieš čo by ma pobavilo? keby som sa dotrepala do dunajskej a tam by mi zahlasili že musím ísť cisarskym 😀

vavenka
15. dub 2010

Betty 😀 😀 no tak by bol fakt dobry paradox 😀 😀

denisocka
16. dub 2010

čaute baby,
no mna včera v hemomedike teda potešili 🙄 moja docentka tam už 2x nebola a zasupovala iná a prave teraz v labaku zmenili vyšetrenie D dimerov - že hodnoty niesu do 250 normal tuším,ale nove 0 až 0,50 🙄 a mne teraz vyšlo že 1,3 / predtým som mavala D-dimery tak 270 - trošku nad normu / a fbg mam teraz iba 5 ... a rafla mi Clexane 🙄 🙄 🙄 🙄 tak a už mam po pekných ramenách na leto,zas budem sama modrina

pichate si niektora do stehna???

chodi niekto do PO do hemomediky?

denisocka
16. dub 2010

ináč,pri prvom som bola tiež na Clexane,ale až od 31tt a od fbg 7,5 a toto ma fakt zdesilo,že už musim pichať 😔

vavenka
16. dub 2010

Denisocka ja som v hemomedike ale v KE a clexane picham od zaciatku, a to som mala vysledky len jemne nad normami 🙂
Stale picham do brucha, takze neviem, mam pocit ze stehno by stipalo 😅 ale daj vediet ked sa odhodlas 😉

vavenka
16. dub 2010

Inak sranda, vacsinou su tu zeny ktore by strasne chceli pichat lebo sa boja aby nepotratili, malokedy je tu taka ktora sa tomu brani 😀 😀
Ale ved to su uz len 3 mesiace, to das v pohode 😉

denisocka
16. dub 2010

vavi,a ku komu chodiš? ja k Hulikovej . minule tehu som pichala do ramena,ale štipalo a teraz uvažujem do tých pneumatík na bruchi -aôe cca 20cm od pupku, nie vedla pupka . nohu neskusim,nech sa podujme iná

ty to mas ale už za pár,sledujem ta tak občas od začiatku,aj vlasy ti riadne narastli 😀

vavenka
16. dub 2010

Denisocka 😀 no hej, nestrihala som sa azda aj rok 😀
Ja tiez chodim k Hulikovej, ale mladsej, to je nevesta... Strasne mila a prijemna.... No ja mam velke brusisko, takze picham skoro az do boku, a aj to len do jednej strany, lebo na tej druhej sa mi moje dieta casto vyduva, tak mam taku paranoju, aby som ju nepichla 😀 😀 ale zatial sa da, ani modriny nemam...... Ja som v podstate uz s hemomedikou nateraz skoncila, akurat pocas sestonedelia sa mam prist ukazat pre istotu na odber, ci mi este treba injekcie... Joj sa tesim, koky, to bude skoro rok a pol s injekciami 🙄

denisocka
16. dub 2010

vavi, stašia hulikova teraz nerobi,neviem prečo,.hadam už nabuduce pride. predsa jej viac doverujem a pozna ma od 2007 , no ale čo už . ináč,už to maš za par,pamatam si ako som bola na poslednej kontrole na mikuláša 2007 a potom až na koci januára a clexane som potom poslala dovi dopo

vavenka
16. dub 2010

Denis aj pani docentka je v pohode, ona uz vobec nerobi - vacsinou uz sedi tam ako su labaky......
Joj tesim sa tesim, ked uz to bude z krku, a pravda, mam to uz za par - Vanda je dost velke babatko, gynekologicka vravela ze isto nevydrzim do terminu, vidi to tak na koniec mesiaca 🙂 uz sa celkom aj neviem dockat, dlho mi je a som na malu hrozne zvedava 🙂

denisocka
16. dub 2010

vavi verím ti,že sa nevieš dočkať . ked je to tak vytužene babo,človek je strašne napätý . ja som svojho chcela rodiť už 3t skor - na mikuláša,ale prišiel až týžden pred vianocami - 10dni pred termínom a na vianioce poobede nas pustili . toto druhe je už ine tehotenstvo,člevek sa teší,ale nema čas sa až tak vytešovať ako s prvým a zas,nemam čas tak sledovať kde ma pichne ako s prvýnm,teraz si prajem hlavne donosiť zdrave dieťa v termíne,teda aspn 2týž skor by som chcela porodiť 😀

vavenka
16. dub 2010

Denisocka presne - tiez to beriem ako vysadu prvorodiciek, so vsetkym stresovat a tak 😀 a ked je to fakt "vydrete" tehotenstvo, tak o to viac 😉
Len dufam ze bude vsetko v poriadku a mala bude hlavne zdrava...Nic viac nepotrebujem 😉

denisocka
16. dub 2010

určite bude v poriadku, všetko ,neboj. ja si teraz želám,okrem ineho,aby aj porod bol taky super ako prvý ... tak sme sa bali z gyndoškou nejakých komplikacii s kravacaním,krv bola nachystana a jediny problem som mala zlatu žilu 😀