Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
17. kvě 2010

jo, vveru, já jsem (mimojiné) mthfr homozygot a sice jsem po ivf brala anopyrin, ale to byla víceméně náhoda - a listovku jsem brala v celkem normálním množství, jen běžné těhot. vitamíny - a obě děti byly bez jakýchkoliv vad 🙂, tak neboj...

vveru
17. kvě 2010

Já se omlouvám, že Vás tady s tím takhle otravuju, ale mám strach už ze všeho neznámýho co mi najdou. On je ten Anopyrin prý bez předpisu, je to pravda???

zusika
17. kvě 2010

uplne ste teraz dostali aj mna.... 😒 vveru, nic si z toho nerob.... ja som tiez vedla...
ja mam FV Leiden aj MTHFR.... beriem B-komplex a kys.listovu. (erste nie som tehu).... nemam odporucenu ziadnu konkretnu znacku - firmu - a vzdy ked si v lekarni vypytam kys.listovu, v kazdej mi daju nieco ine.... co presne mate na obaloch vy - firma? - ide o dennu davku? Ved tie tabletky su vsetky kys.listova a tam rozdiel byt nemoze...nie? Ciiiii???

vveru
17. kvě 2010

Zusika, ona je právě prý lepší ta na lékařský předpis, ta se jmenuje Acidum folcum a je od Zentivy, napíše jí i obvoďák.

kapr
17. kvě 2010

v každé tabletce je akorát jiné množství listovky. Nic víc. Takže třeba acidum folikum je jen na lékařský předpis, protože jí je tam prostě hodně. 😵
A přesně jak tu bylo napsáno. Hlavně se nestresovat 😉 Není to žádná tragédie 😵
Já byla na začátku taky vyjukaná.............s mutacemi žije mnoho lidí a třeba o tom ani neví a mají kupu zdravých dětí 😵
Já jsem kdysy prodělala trombozu, takže třeba mě si trochu víc hlídají, ale to je vše. 😉

Jinak Veru to víš přípravy vrcholí 🙂 děkuji za pochvalu fotek. Potěší 😵 ještě máme spousty práce. ale bude to pak hezké
😉 ..šak budeš taky za chvilku připravovat 😵

denisocka
17. kvě 2010

kys. listovu by som kupila iba - acidum folicum !!! je tam 10mg v 1tablete,kdešto ani vo femibione o takej davke nesnívali,tam je tuším 0,8mg a to je sakra rozdiel. proste plaíš za značku

kapr
17. kvě 2010

no vždyť to deni říkám 😉 😵

vveru
17. kvě 2010

Holky moc Vám děkuju. Nevíte jestli je ten anopyrin na recept, nebo ne?

kapr
17. kvě 2010

.........anopyrin nevím 😒

denisocka
17. kvě 2010

kapr,nečitala som 😀 bola som zakukana do tvojho beca

zulok
17. kvě 2010

VVERU anopyrin je bez lekarskeho 30 mg a zevraj aj 40 mg..vacsie davky netusim 😒 100 mg nie je isto bez lekarskeho

kapr
17. kvě 2010

Deni 😀 😀 😀 Tak to potom jo 😉

denisocka
17. kvě 2010

a nemáš foto v reale ,ako to vizera? a kde si kupovala,u vás? ja mam zatial Lea šatku , nosiče som tentokrát nechcela,aj ked - beco by bodlo 😀

kapr
17. kvě 2010

No mám ho doma, takže ti ho můžu vyfotit 😉
jejich stránky jsou zde. http://www.babynositka.cz/index.html
já ho kupovala na výstavě....

denisocka
17. kvě 2010

jj,pofoť a daj mi avizo do IP,lebo tuna mi tvoj alb.neukazuje

vveru
17. kvě 2010

Holky děkuju Vám moc a přeju hezký zbytek dne 😉

kapr
17. kvě 2010

OKI, nafotím a pošlu. Ale stránky se ti ukázaly, že?

veru papa a drž se 😉

denisocka
17. kvě 2010

ukazalo sa mi všetko,aj tvoj fotoblog,len musim kliknuť na profil a gtak prejst na blog

shandy
17. kvě 2010

fiiha tu sa aka plodna diskusia rozvirila 😀
anopyrin je volne predajny a v tehu sa dokonca moze az do davky 100 mg, je to pre plod bezpecne. ale uplne ti postaci podla mna 50 mg.
vveru este jedna otazka, ty mas tie geneticke mutacie zistene z genetickych testov? a bola si aj u hematologicky?
totiz ak nie, a ak som to spravne pochopila, ze mas kombinaciu dvoch mutacii MTHFR (horsia je tusim C677T, tu mam ja, ta lahsia myslim zacina na A), bolo by dobre, ak si u hematologicky nebola, nech tam skocis a poradis sa, co a ako, lebo treba skontrolovat aj hladinu homocysteinu a dalsie veci...potom to bude posudzovat asi aj v suvislosti s tym...
a co dievcence pisali, tak presne acidum folicum urcite je tam 10 miligramov kyseliny listovej a v tom femibione 800 mikrogramov, co je 0,8 miligramov, ak viem dobre ratat 😀 , takze rozdiel...
inak a keby si nahodou sla na ten anopyrin, tak vitamin E ti asi vyradia, lebo ten tiez riedi krv a nemal by sa brat spolu s takymito liekami na riedenie...

kapr
17. kvě 2010

tak já pofotím a pošlu 😉 deni

vveru
17. kvě 2010

Shandy, přesně jak píšeš, byla jsem zatím jen na genetických vyšetřeních a ještě nejsou kompletní, ještě čekáme na výsledky chromozomálního vyšetření.

fiallinka
17. kvě 2010

shandy, u nás teda ta stovka je na 100% na lékařský předpis, ale ty menší možná ne 🙂

shandy
17. kvě 2010

vveru tak ja by som na tvojom mieste isla aj na hemato s tymi vysledkami...a uvidis 🙂
fiall u nas je bez predpisu, lebo ja mam brat 50 a kupujem si stovku a delim ju na polovicu. lebo potom mensia je uz len 30...

fiallinka
17. kvě 2010

shandy: no a ty to nemáš na předpis?

shandy
18. kvě 2010

fiall nie, u nas je to volnopredajne bez predpisu...ani na baleni nie je napisane, ze len na lekarsky predpis, tak neviem ci vam robia ine balenia, kde to napisane je alebo co....

cukor
18. kvě 2010

shandy......asi myslíš na inú listovku,lebo acidum folikum 10mg je aj na slovensku len na predpis.
fialinka...ako sa tehulkuje?mas za sebou uz aj nejaké špeci vyšetrenia?
zulok a ty ako sa mate?

matelko1
18. kvě 2010

ahojte 🙂
cukor co mas nove.

shandy
18. kvě 2010

ahojte,
cukor, aha tak ja som to asi nepochopila. myslela som si, ze sa bavime o anopyrine 😀 , ten u nas nie je na predpis,
acidum folicum samoska na predpis je 🙂

vveru
18. kvě 2010

Jsem Vás do toho pškně zamotala, holky co???!!! 😀

shandy
18. kvě 2010

vveru no aspon sa nieco dozvieme a vzajomne poinformujeme 😀