Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
7. črc 2010

CUKOR nadherne NT.. 😀 nech je dalej vsetko vporiadku

DENISKOCKA jeej..tebe sa to ale blizi..super, ze krvicka sa drzi..tak drzim palce, keby sa drobec uz za nejaky ten cas ozval na svet

JANKA..super, ze to tak zvladas..

denisocka
7. črc 2010

@zulok dakujem. Cukor gratulujem k dobrym hodnotam nt,amnio snad este zvazis ak budu tt v poriadku. A betynka gratulujem,nejak mi to uslo,martinko ma krasne miery!ako porod?

cukor
7. črc 2010

@denisocka ahoj ...tak uz si konečne ty na rade.
zuloček aj tebe to pekne uteká.
jana...tak aj vám nech sa darí 😉

denisocka
7. črc 2010

@cukor joj hej,ja ... jupí ,konečne

slavkav
8. črc 2010

ahojte, tak ja som vcera bola u hematologicky - znova zopakovala, ze podla nej nie je dovod na injekcie, ze tehotnost sa zvykne prejavit na zrazanlivosti krvi - a ze podla mojich vysledkov - na zrazanlivost - by ani nepovedala, ze som tehotna ... tak to neviem, ci je ok alebo nie ...
v utorok som bola na uzv - srdiecko bilo, babo sa ma dobre, tak snad to pojde aj bez inj. dalsia kontrola u hemato je v septembri.

denisocka
8. črc 2010

@slavkav nečítala som ťa od začiatku,ale ani mne nedala žiadne injekcie na začiatku až teraz po 22tt tuším a s prvým až v 32tt

slavkav
8. črc 2010

@denisocka - nevies mi poradi, to, ze sa mi tehotenstvo neprejavilo na zrazanlivosti - je ok?

nepamatate sa, pohyby na uzv vam dr. kedy zaregistrovali? moje je podla uzv 7tt+6 (bolo v utorok) a este sa nehybalo, ale srdiecko bilo. ale doktor povedal, ze ma cas do 10t, tak snad ano.

je to sice moje druhe tehu, ale po 2MA ma uz vsetko laka. 😒

slavkav
8. črc 2010

@denisocka - a ty ma aku mutaciu trombofilie?

denisocka
8. črc 2010

@slavkav to je dobre že sa neprejavilo,to znamena že ti nehustne krv -zatial .ked to dobre chapem . a pohyby neviem, ja som bola 9+3 a malo to take male pučiky ako ručky a nožky ale či sa hýbalo,to mi nik nevravel.sak ked bije srdiečko tak je OK. ja mam MTHFR 1... neviem to číslo

slavkav
8. črc 2010

@denisocka - dik, lebo pri prvom tehu som ani netusila o trombofilii. az po tych 2MA
a kym ti nezacala davat inj, tak co si brala? len kyselinu listovu a nejake vitaminy?
ja mam asi to iste co ty - mthfr A1298C a este nejaku PAI a FXIII ...

cukor
8. črc 2010

ahojte ....tak dnes mi zmenili včeličky.z fraxiparínu som sa začala škrabat.tak teraz mam clexan 0,2.a vysledky v celku o.k. ,trošku zvýšený fibrinogén-3,65.pekný den:

ema263
8. črc 2010

Ahojte baby,
ja som tu pisala cca pred tyzdnom, no vidim tu nove tvare, tak chcem radu aj od Vas baby... Som po MA v aprili- vo 8 tt, moje prve tehu. Zistená - MTHFR (A1298C) homozygot s homocysteinom 14,3 umol/l.. Myslite, ze to bolo pricinou??? Liecba - kyselina listova, B12, vitaminy, maso min. 4x do tyzdna, mineraly, antioxidanty. Baby s podobnou diagnozou, ako je to s dalsim tehu? Su problemy s otehotnenim? Vam sa to za ako dlho podarilo? A tie injekcie, co spominate... To by mal asi navrhnut lekar, ak su potrebne, ze? Este stale neprebolela strata nasho mimi a teraz ta hrozne znejuca diagnoza... 😒 Mam velke obavy z buducna... Kazdej jednej Vam velmi pekne dakujem...

moniciak
8. črc 2010

@ema263 co je to MA???

slavkav
8. črc 2010

@moniciak - MA je missed abort - potrat

slavkav
8. črc 2010

@ema263 - ja mam tu istu mutaciu ako ty, len heterozygot - a momentalne som tehotna v 8tt. chodim pravidelne na kontrolu k hemato - ta mi zatial tvrdi, ze inj netreba - niektore dievcata beru inj - tusim dost zavisi od hematologa ... tiez beriem kyselinu listovu, femibion a zelezo (ale to, kvoli tomu, ze som ho mala velmi nizke)

tehotenstvo - podla mna to nema vplyv na otehotnenie ... ja som problem mala, lebo ja mam aj endometriozu ... no proste "idealne" diagnozy ...
ale ja som v tejto teme novacik, ak som nieco zle povedala, budem rada, ak ma dievcata opravia ...

denisocka
8. črc 2010

@slavkav ano,nejaky faktor mam aj ja este k tej mutacii.tiez som po 2ma. Pri prvom som od zaciat.brala ac.folicum 3x1, pyridoxin 3x1 a b12 inj. Kazde 2tyz. Teraz pri druhom len do 12tt to iste a to ani b12 nekazala pichat,ale mala som doma tak mi pichala znama.

slavkav
8. črc 2010

ak som dobre pochopila trombofiliu ako taku ... tak problem je udrzat tehotenstvo? ze je krv husta a nejdu babu ziviny? dobre si myslim? a treba pravidelne chodit na kontroly a podla toho davat liecbu ...injekcie alebo vitaminy ...ono ked je to pod dohladom, malo by to dobre dopadnut ...

slavkav
8. črc 2010

@denisocka - a mala si aj podla krvi malo B12? ja mam teraz hodnotu vo vysledkoch 790 - to sa ma hemato iba opytala, ze to je asi z toho, ze beriem tehu vitaminy ... ale nekomentovala to nejako.

denisocka
8. črc 2010

Neviem ci som mala malo v prvom tehu,ale teraz nie.to som pichala pre istotu.tiez mam heteroz. Baby nic sa nebojte,ked ste uz v rukach hematologa tak bude ok!

slavkav
8. črc 2010

@denisocka - hej dik, vy ste take pozitivne priklady ... verim, ze aj u nas zvysnych to dobre dopadne 😉

ema263
8. črc 2010

Dakujem baby, ja uz len dockam na 3 menzes a zacneme pracovat na babatku 😉 O tom Femibione som dost vela citala, tak sa zajtra musim opytat mojho gynekologa, ci ho mozem uzivat aj ja. Momentalne beriem acidum folicum, tak neviem, ci budem brat aj to, aj to, ale myslim, ze iba ten Femibion staci, ci? B12 mam zatial raz mesacne, tak snad to staci.. Baby myslite si, ze tato diagnoza mohla byt pricinou toho, ze som prisla o babatko???

cukor
8. črc 2010

@ema263 ber aj femibion k tej kys.listovej.a neboj sa,nepredávkuješ sa,čo telo nespotrebuje vylúči sa močom.ja si síce aj pichám-mam tri mutácie-ale stále beriem femibion a 2 x denne acid.folikum.ja som potratila 2 x ale nikto ti s určitostou nepovie,ze na príčine bola trombofília.

kiwi82
9. črc 2010

Ahojte dievcata, chcem sa spytat, tie co si pichate fraxik alebo ine na riedenie krvi alebo ste si pichali, ci ste od 36tt uzviali ten malinikovy caj, resp.caj z osturziny malinovej. ci to nema nejaky vplyv na krv? a ci ste tiez po 36 tt vysadzovali ak ste brali magne B6. dakujem a prajem pekny slnecny den. 😉

hiva
9. črc 2010

ahojte dievcata...chcela by som Vas poprosit o radu....este v marci, po MA v 10tt mi bola zistena mutacia MTHFR A1298C homozygot....isla som na hematologiu, kde mi robili rozne vysetrenia.....vo vysledkoch mi napisali, ze trombofilia je nizistena a bolo tam podozrenie na poruchu agregability trombocytov a isla som na opakovany odber.....potom mi vo vysledkoch napisali, ze vsetko je v norme a kazali dovzdat vysledky lekarovi.....mam to chapat tak, ze je u mna vsetko OK a proste ma uzavreli, ze mi nic nie je?....ale napr. v tych vysledkoch som mala zase trombocyty vysoko nad normu....tusim az 501 :-/ ....trosku som zmatena a nahnevana, lebo neviem co s tym dalej.....bola som v Narodnom Hemofilickom centre na Antolskej v Petrzalke....neviete, berie sa toto ako normalna hematologicka ambulancia alebo mi iba porobili testy a hematologa si mam hladat svojho?....co si o tom myslite? ...vy co mate tu istu mutaciu, Vam potvrdili trombofiliu alebo nie?

slavkav
9. črc 2010

@hiva - ja chodim tiez na antolsku - k MUDr. Pavlikovej - mam tu istu mutaciu ako ty - ale heterozygot - a + este nejake dve. povedala mi, ze mam lahsiu formu trombofilie - a teraz ked som tehu, tak chodim na kontroly - pravidelne odbery krvi - zatial povedala, ze je to ok, tak ani nic neberiem. ty chodis ku komu?

mirip
9. črc 2010

hiva máš IP a slavka pozor heterozygo a homozygot je niečo úplne iné a inak sa k tomu pristupujem počas tehotenstva

slavkav
9. črc 2010

@mirip - ano? je v tom velky rozdiel?

denisocka
9. črc 2010

@hiva ahoj hiva, tak niečo ti je,ked maš tu mutaciu,aj ja ju mám a v sprave mam tiež písane stale,že bez poruchy plazm. neviem čo. ale v prípade tehu mi začali davať toe B vit,toť vsio . teraz už mam aj hyperkoagulaciu vo vn.systeme ale všetko je v ramci gravidity

hiva
9. črc 2010

@slavkav ...no ja som bola na Antolskej v tom Narodnom Hemofilickom Centre...a vzdy tam bola taka mladucka doktorka, ale neviem, ako sa vola....no a neviem, ci to mam povazovat ako hematologicku ambulanciu, do ktorej patrim alebo si mam hladat nejaku inu......tiez som chcela ist k Pavlikovej, ale vtedy, ked som zhanala vysetrenia este vo february ma sestricka odbila, ze maju strasne vela pacientov a mam si hladat niekoho ineho 😒

@mirip - dik za IP....cukrusku poznam a aj som sa s nou uz davnejsie bavila 😉

@denisocka - tak ked zostanem tehu, asi sa skusim znova objednat k nejakemu hematologovi, nech ma vysetri a odsleduje....ja teraz beriem pravidelne Femibion....brala som aj B-komplex, ale ten som potom vysadila, lebo sa mi zdalo ze islo zo mna vsetko von cez moc....tak snad zatial ten Femibion staci a ked budem opat tehu, tak sa skusim Pavlikovevj natlacit do ambulancie nasilu 😀 😀 😀 ...alebo si zbehnem este raz do toho centra a popytam sa tam osobne...snad ma nevyhodia 😅

inak baby, ako vy beriete tie vitaminy?...citala som, ze sa odporuca B12 ....je to ako samostatne vitaminy alebo to beriete v ramci B-komplexu?

slavkav
9. črc 2010

@hiva - no ak ta na antolskej takto odbili - ja by som urcite skusila inu hemato si najst - a este predtym ako oteho - lebo niektore baby si tusim pichaju este pred, resp. hned ako zistia, ze su tehu .. takze ja by som sa dala este raz vysetrit u niekoho ineho, aby si pred tehu vedela na com si a ako sa mas v pripade tehu zariadit ...