Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
14. dub 2011

Ahojte... fiha...ste sa tu nejak vrhli do druheho kola... tak skorooooo???? he... sranda...sa nebudete aspon nudit doma 😀

cukor
14. dub 2011

@bettynka222 .....no teraz si ma ty nepochopila...jasné,ze sa novorodenec nebráni....ide o to,ze v zime je toho oblečenia ovela viac+ty sa musíš ešte nababušit+ked vavenka este vandusku bude obliekat---------len tolko,ze bude mat čo robit.ty si mala letné decko takze to nevieš posudit.

tonytony
14. dub 2011

Holčičky, prosím Vás, ještě jednou sos- od kdy jste při IVF píchali miniheparin? Od OPU nebo až po ET nebo kdy Moc díky...

mv
14. dub 2011

@tonytony od začátku stimulky do negativního testu

bettynka222
14. dub 2011

@pancuska dufam ze to bude ok a skonci to "len" ako samovolny potrat 😔
na to ci mas nepriechodne vajcovody sa da prist iba pri laparke, pripadne pri ich prefukovani, nie len tak zo sona. takze neboj nic, mozno to nebude az take zle. vies varga je velmi opatrny, precizny, vsetko skuma...tak niekedy na teba vybafne prilis vela diagnoz. neboj nic, vsetko bude dobre a dockate sa babatka 😉 drzim palce. nemas to teraz lahke, ale uvidis, ze za par mesiacov, ked uz budes chodit s bruskom sa na to cele budes inak pozerat 🙂

tonytony
14. dub 2011

@mv Já vím, že to má právě každý jinak, tak by mě zajímalo, co je prostě nejlepší a nejčastější- zítra jdu k dr. a tak bych chtěla míts ama pro sebe přehled k čemu se klanět... Děkuju všem, kdo ještě napíší, jak to mají oni. Díky.

bettynka222
14. dub 2011

@cukor ok, nemusis sa hned rozculovat. ja viem ako si to myslela. ked teraz totiz porovnam matka ked mal tri mesiace so sestmesacnym matkom, tak by som mala radsej polrocne dieta v lete ako v zime...ved sama uvidis ake to je obliekat dieta, ktore ti unika, odraza ruky, odchadza pocas obliekania 😝
cize aj źimne decko ako je petka ma svoje vyhody 😉

nektarine
14. dub 2011

@maova tak i štěstíčko si k vám našlo cestu, to je bezva, přeju ti to. A ať vám je spolu hezky, určitě bude 😉
@velvet26 @bettynka222 to já jsem vůbec nevěděla, že si to můžeš vzít s sebou. No jo, všude mají jiný zvyklosti...
@vavenka no vidíš, člověk míní, život mění.... Držím palce ať je všechno v pořádku 😉
@pancuska ach jo, to je mi moc líto! Já když nám umřel Patriček (i když je to jiná situace) tak jsem si pořád říkala, že se musím snažit, abych byla zdravá a abych na tom psychicky byla co nejlíp, aby se nám pak brzo podařil sourezenec.... A musím říct, že mi to pomáhalo, vždycky, když už jsem byla vyřízená, tak jsem si vzomněla, co jsem slíbila, a právě kvůli malýmu jsem to chtěla dodržet. Takže nic nevzdávej, hlavu vzhůru a zase bude líp!

mv
14. dub 2011

@tonytony mě řekla mudra v trombocentru, že tohle se odvíjí od konkrétní mutace při IVF, co je pozitvní.á mám leidena a tam je to prý jasný tento postup...

cukruska1920
14. dub 2011

@bettynka222 mas uuuplnu pravdu...ja kym obleciem maleho tak sa najprv ,,ponahaname" po posteli potom sa pogula hore dole a kym ho obleciem som spotena ako mys

cukor
14. dub 2011

@bettynka222 ....ja som sa nerozculovala betty 😉 a nakoniec je to jedno aké maš babo....hlavne ze ich máme.

nektarine
14. dub 2011

@erika12345 no, asi je to běžná praxe, to vysazení v 36tt. Budou tě hlídat, tak to určitě dobře dopadne! A pořád budeš mít injekce... Ale jinak naprosto chápu, že se tvůj strach zvětšuje, já už bych ráda byla za 30tt, ale taky vím, že se pak budu ještě víc bát. Ale to musíme zvládnout a pak nás čeká odměna 😉

Mě řekla doktorka na hemato v úterý, že po porodu, co budu v nemocnici, tak si budu ještě píchat a hned začnu brát warffarin, a až mě pustí domů, tak s pícháním konec a už jen ten warfarin. A po šestinedělí kontrola, a když to bude dobrý, tak už nic. JInak tentokrát krev zase v pořádku, hodnoty pomalu stoupají, ale všude v mezích, takže je to o.k. a zase za měsíc.

bettynka222
14. dub 2011

@cukor jaaaj ok, tak prepac 🙂 to len niekedy tie debaty co nie su nazivo vyznievaju tak tvrdsie ako v skutocnosti su 🙂
ja som ti len chcela povedat, ze je to teraz fakt hrozneeeeee. prebalovanie je nemozne 😀 a prezliekanie veeeeelmi stazene. ja som spotena cele dni - ajked osm len doma v teplakocha tricku. pred odchodom von je to uz uplna katastrofa 😝 a preto som v poslednom case vkuse prechladnuta a chora. j achapem ze ta zima ta uz nabavi, ale uvidis, este najdes pozitiva v tom, ze si malu naobliekavala v zime ked bola malicka. v lete na nu hodis len bodycko a bude po obliekani. a ak bude protestovat pri prebalovani, tak ju nechas na kupalisku bez a bude pokoj 😀
@cukruska1920 noooo a bude hrosie 😀 este sa k tomu prida hnev a krik a plac a total utek. chodia ku mne tri kamosky s chlapcami, ktori su priblizne v rovnakom veku...ked odchadzame von, je to tu aok v muciarni 😝
inak matko sa dnes rozbehol dopredu - s takym tym choditkom co tlaci pred sebou...pisem ze rozbehol, pretoze on nechodi, on fakt bezi 😀

bettynka222
14. dub 2011

@nektarine patrik je priblizne stary ako matko, ze? aj malinka ma mat podobny termin? bude to uz ku koncu rsne, ale nejak to budes musiet vyzdrzat...ajked strach u teba bude horsi kvoli tomu co sa stalo minule 😔 musis si stale opakovat, ze vtedy sa o leidenovi nevedelo, ze mas injekcie, ze ta sleduju...vsetko bude odbre, uvidis 😉 ozaj a ked nechces ten domaci doppler, kup si aspon stetoskop - ajked s nim sme maleho skoro nikdy nenasli 😝 😝 ale obcas ano 😀

nektarine
14. dub 2011

@bettynka222 jojo, tvůj drobek je myslím o 2-3 týdny mladší, asi tak nějak. Tentokrát mám termín 20.7., loni byl 27.7.. Já jsem ten angelsounds dostala od mm jako dárek k výroční 🙂 Je to dobrý, tak někdy ho vytáhnu 1x, někdy 2x týdně. Ale malá mi do toho většinou začne kopat, tak to pěkně skřípe v těch sluchátkách 😀

lucia_soll
14. dub 2011

Viete mi prosim poradit co presne znamena homozygot?

bettynka222
14. dub 2011

@nektarine fuha tak ti to vyslo takto narovnako...no al ebude tam nejaka symbolika ako u fialinky...patrik bude ochranovat klaudynku 😵 matko je teda o 3 tyzdne starsi....uz som si to dlhsie myslela. aj som s abala, ci ti to nie je luto, ked ja o nom pisem a su v podstate rovnako stari 😔
@lucia_soll homozygot coho?

nektarine
14. dub 2011

@lucia_soll to znamená, že jsi to zdědila od obou rodičů. (obě kopie genu jsou mutovány)

nektarine
14. dub 2011

@bettynka222 mě to nevadí, to se nadá nic dělat. Termín jsem sice měla 27.7., ale rodila jsem 11.7. porod se rozběhl sám od sebe.

bettynka222
14. dub 2011

@nektarine teraz to uz bude vsetko dobre 😵 a neboj, casom bude aj chlapcek 😉
kamaratka davala link na toho vasho ministra co chce setrit na nedonosencoch - sama ma totiz nedonoseniatko. tak ma napadlo, ze keby boli preciznejsie kontroly pocas tehotenstva, rodilo by sa menej nedonosencov... 😖 pocuj, a pocas tehu sa trikrat berie krv kazdej tehule kvoli zrazanlivosti. vtedy bola krv v poriadku?
jaj matko si cely vecer sada v postielke (sada a vstava aj inokedy ale dnes je to tusim vkuse) to chodenie ho teda riadne vzrusilo. ktovie co sa mu sniva 😀 ale teda uz ma to nebavi 😝 😀

nektarine
14. dub 2011

@bettynka222 já jsem ty výsledky v ruce nikdy neměla, jen si to doktor prohlídl a vzdycky mi řekl, že je to v naprostým pořádku. Až těch posledních odběrů mi řekl, že tam něco je, že mám brát železo, kvůli chudokrevnosti, že to je normální, že to mají skoro všichni...

nektarine
14. dub 2011

@bettynka222 asi má nějaké akční sny 😀

nektarine
14. dub 2011

@bettynka222 no já už jdu taky do postele, děsně mě bolí záda. Mějte se fajn, dobrou 😉

bettynka222
14. dub 2011

@nektarine hm, zvláštne.
Že je ten dopler super vec 🙂 ja som na ňom posledný mesiac fičala vkuse - lebo vôbec nekopal :-/
Ach jaaaaaj, čo sa nám to sníva? Vkuse zo sna plače. A pritom sme boli len s kamarátmi a navyše maťko nie žiadny bojko. Čo sa boji toho že chodí? 😀 Mm práve prišiel z práce, tak je s ním aby som sa mohla rýchlo najesť a ísť s ním spať. rozmaznanec jeden, zas bude spať vo veľkej posteli 😀

lucia_soll
14. dub 2011

@nektarine ano nieco mi vysvetlila aj doktorka na hematologii.
Pri IVF som pichala fraxiparin 0,3 a teraz som zacala pichat fragmin 5000 uz od zaciatku stimulacie.
Mam za sebou zamlkle tehotenstvo, preto ma zaujima ci sa da aj s takouto mutaciou vynosit dieta.

cukruska1920
15. dub 2011

@bettynka222 no ja sa tiez ,,tesim" ked zacne chodit lebo on je ib v kuse v pohybe...este aj ked obeduje musi trepat nohami a neobsedi ani minutu

erika12345
15. dub 2011

@bettynka222 praveze som otazku citala, len som to brala tak, ze odpovedas vseobecne, ze sa ta trojkombinacia brat nema. Tak som to jednoducho pochopila...Prepac, ja som v tehu nejaka spomalena a chapem, pomalsie. 😉 Vsak ja som bola rada, ked si mi tu vtedy tu trojkombinaciu poradila, boli to veci , o kt. som nevedela. 😉
@denisocka tak to bol ozaj chuducky, ale aj chutnucky. 😉 A nadherne to dohnal.
@cukor zlaty chrustik, aj ja uz take chcem mat pri sebe. 😉

denisocka
15. dub 2011

@erika12345 dakujem, my sme mali prve 3tt problem,že sa nevedel prisat,lebi sa v porodnici naučil na klobučiky /len to žiadna s nimi neskušajte) a doma som ich zahodilaa nedele 3týždne chytit bradavku bez nich,krmila som vkuse len cez hadičku , to som 24hod odsavala,zohrievala,krmila,odsavala ..... a ked som sa v jeden den išla na všetko vysrat,odsala si obe cecky, odložila že mu to dam nakoniec na flašku-že kašlem laktačne,šak to sa tak už nedalo,mlay nepriberal a spal od unavy a slabosti stale nakoniec,ani hladny nebýval...tak v ten den,ako som cecky odsala a on sa zobudil,tak tu prazdnu cecku chytil (plne mu nešli a tie moje melony po porode,ako 2xjeho hlava ) takže nakoniec sme to zmakli... často t u nas vyzeralo takto,ked pil jeden,chcel zazračne aj druhy

erika12345
15. dub 2011

@nektarine ja viem, ze budem mat injekcie, len ked ja som si istejsia aj s tym anopyrinom...Ten warffarin su tablety? No ja si mam po porode pichat cca 10 dni vyssiu davku fraxiparinu a potom do konca setonedelia uz len 0,4 a zas brat anopyrin a po sestonedeli uz len anopyrin. Uz aby to bolo. Super, ze mas vysledky v poriadku, len tak dalej. 😉

erika12345
15. dub 2011

@denisocka nastasite ste to zvladli, aj ked neviem si ten stres predstavit, ked chces kojit a nechce sa prisat, je hladny, unaveny, ty vycerpana...Vyborne si to zvladla, si sikovna, mnohe by to urcite vzdali. 😉