Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pipinka
11. srp 2014

ahojky holky, mohu mít pár otázek? v těhotenství mi hrozí trombofiliie a měla bych si páchat injekce na ředění krve. chci se optat od kdy se ti injekce musí píchat? již jsem 5x potratila a nechci nic zanedbat. děkuji

vojkina
20. srp 2014

@pipinka Ahoj, zavolej si na hematologii, nebo si tam zajdi osobně a zeptej se jich.
Mám riziko na trombózy a když jsem se ptala na hematologii na případné těhotenství, jak to bude s inejkcemi, tak mě řekla, že podle výsledků krve bysme to pak řešili.

pipinka
21. srp 2014

@vojkina ahojky, už jsem tam byla. jela jsem tam hned druhý den a podle krve jsem nafasovala 5balení injekcí a píchán si už od stimulace 🙂

dadkaj
22. zář 2014

ahoj mě v tomto problému pomohl v těhotenství a teď i při kojení Hemostop gel. Jsem s ním fakt spokojená. Konečně něco co funguje!

martinka24
15. črc 2015

Mám taky leidenskou mutaci, ale zjistila jsem to až po narození dvou dětí a to bez potratů a jakýchkoliv komplikací, má tu lehčí formu...sestra má tu horší, ale taky neměla problém donosit dvě děti 🙂

val123
3. srp 2015

Ahoj holky, ráda bych se vás na něco zeptala, protože jsem trošku zmatenà a přijdu si jak trubička. Po 2 neúspěšných IVF mi byla oznámena trombofílie a k třetímu IVF doporučen nízkomolekulární heparin. Ale pan doktor z centra mi sestavil dlouhý protokol bez jakýchkoliv léků na krev či štítnou žlázu (zjistil hraniční hodnoty její funkce a původně mluvil o lécích).Když jsem se ho zeptala, zda zařadí léky na krev, řekl, že to není potřeba, že až v případě těhotenství. Jsem z toho trochu zmatená, přeci jen, je to už 3.pokus :( Prosím, máte s tim zkušenosti? Děkuji. ☹

hansed
3. srp 2015

@val123 mám Leydenskou mutaci (tedy zvýšenou srážlivost krve), krev jsem ředila až po prokázání těhotenství. U prvního mi chtěl lékař injekce nasadit v 20tt, bohužel ve 2.měsíci jsem už ležela s trombozou.... Nevím, jak to je s IVF, asi bych si zavolala někam na hematologii (kam bys v těhotenství měla docházet na kontrolu)...

val123
3. srp 2015

Můj hematolog právě do zprávy přímo do centra napsal: "Stimulaci ovárií zajistit dávkou LMWH, stejně tak transfer embrya, celou graviditu a šestinedělí." A stejně jsem nic nedostala, tak nevím. A když jsem se zeptala, koukal na mě, jako že mu nevěřím. Cítila jsem se vyloženě trapně.

jabadabadoo
20. srp 2015

Máte některá fraxiparin navíc?

edusik
11. zář 2015

Ahojte zienky - mozno mi niektora poradite - mam diagnozy tromb. 4g/5g a 2 deticky. Mladsia ma to iste ale starsia ma 4g/4g. Docitala som sa ze je to horsie ako s 5tkou ale nezistila som v com. Detska hematoligicka mi len moju info potvrdila ale nevysvetlila. Tak ak by ste niektora vedeli rozdiel budem vdacna

sensen12
15. zář 2015

Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať, veľmi to bolí to pichanie fraxiparínu, ako sa dá zvládnuť počas celého tehotenstva a je to záruka úspešného tehotenstva, alebo len prevencia? Ak môžete, tie ktoré ste si ho pichali, ako ste to zvládali, nemali ste bolesti na tom mieste? Dá sa prežiť tých cca 300 injekcií? Ďakujem za každú odpoveď

lucykal
25. led 2016

@sensen12 naprosto v pohodě já píchala od 5tt až do konce 33týdnu a pak šedtinedelí a bez problému.

daisy18
28. led 2016

Ahojte, ráda bych se zeptala na dotaz ohledně APA syndromu, jsem v 10tt a mám zjištěné na imunologii antifosfolipidové protilátky proti fosfatidylserinu IgG a proti fosfatidylino­sitolu IgG a protilátky proti zona pellucida. Otěhotněla jsem přirozeně. Od Dr. Ulčové - Gallové mám předepsáno od 5.tt Godasal100 1/2 tablety denně a Prednison5g 1/2 denně. Četla jsem, že spoustu žen si ještě navíc píchá fraxiparine nebo clexane. Myslíte, že je nutné si píchat ještě navíc tyto injekce? Nerada bych něco zanedbala. Moje gynekoložka mi řekla, že tomuto nerozumí a mám se držet této léčby. Děkuji za zkušenosti.

jabadabadoo
28. led 2016

@daisy18 to by ti měli říct na hematologii, z vlastní zkušenosti radím zeptat se na více místech

lucykal
28. led 2016

@daisy18 Godasal je antitrombikum

lucykal
28. led 2016

@daisy18 Takže myslím, že určitě nic niného k tomu ne. Jinak Dr. Ullčová je imunoložka?

cell
28. led 2016

@daisy18 : godasal je protidestičková léčba. U APA syndromu by skutečně léčba injekcemi být měla. Ŕešení přes hematologii.

lucykal
28. led 2016

@cell Máš pravdu měla by dostala LMWH jen jako profylaxi. Spíš se divím, že není hlídaná na hematologii. Ale tady jsem našla vyjádření lékaře: pokud nemáte prokázanu žádnou trombofilní mutaci (např. Leidenskou), obvykle stačí navržená léčba Godasalem. Heparinizace je vhodná / nutná, je-li přítomna trombofilní mutace a hladina homocysteinu je mimo normu.

cell
28. led 2016

@lucykal : no mě spíš překvapuje, že jí někdo diagnostikuje APA a neřekne, co dál v těhotenství, pro které se to všechno dělá. Obvodní gynekolog se s tím většinou nepopere, není to jen o nasazení miniheparinu, ale také o jeho sledování v průběhu gravidity. V Praze je na to specializované (nejen) Trombocentrum VFN, ale dotazovatelka není nejspíš z Prahy

daisy18
30. led 2016

Děkuji moc za rady. Nakonec jsem psala Dr. Ulčové a prý je to vše OK, a injekce nejsou nutné. Věřím ji, je to kapacita 🙂 akorát mi napsala, že by mi doporučila zavádět utrogestan 2-0-2, tak jsem z toho jelen 😀 😀 na kontrolu na gyndu, jdu až v úterý. Doma ještě nějaké utrogestany mám z kdysi neúspěšného IVF, tak nevím jestli mám počkat a nebo si je rovnou zavádět? Co byste dělaly? Ale četla jsem, že utrogestan se dává i preventivně na podporu těhotenství, tak snad nic nezvorám když si ho vezmu...Co myslíte?

lucykal
30. led 2016

@daisy18 v Utrogestan je hormon na podporu těhotenství Progesteron tuším. Zavádění je určitě lepší a účinější.

gepe
30. led 2016

Ahoj, taky dotaz mam 🙂 mam leidena a mthfr ac** (oboje heterozygot). V pondeli jdu na Karlak (trombocentrum vfn) a dilema me spociva v jednom bodu 😅 Budou mi brat rano krev, pri objednani (osobnim) mi sestricka rikala, ze bych nemela neco brat cca 4 dny pred navstevou s odbery. Ja vsak zapomela o cem mi povidala, mela jsem s sebou malou, rekonstruovali (mozna jeste), tak to bylo trochu rychly a ja i mirne roztekana. Pro jistotu jsem tam cca pred tydnem volala (vseobecne cislo na objednani) a tam mi sestricka rekla, ze muzu vse co "zobu", vcetne Femibionu s Metafolinem a ten mi prave vrta hlavou, zda treba nemuze trochu zkreslit hladinu homocysteinu ci jine hodnoty v ramci vysledku? Jdu tam poprve, tak dotaz "zacatecnika" 🙂

pavlak5
30. led 2016

Me tam vetsinou rikali ze nemam predtim brat ty leky na redeni krve.

lucykal
30. led 2016

@gepe myslím, že to asi nevadí záleží na jaké odbery jdeš. Ale myslím, že i kdyby si 4 dny dny nebrala Matafolin a Femibion nic se nestane ne? Já nebrala v těhotensví krom listovky v prvním trimetsru nic. Jsi na karláku spokojená?

gepe
30. led 2016

@pavlak5 nic takoveho. Diky 🙂
@lucykal jeste jsem tam nebyla, avsak co jsem se tam byla objednat tak zatim ano, muzu poreferovat v pondeli 🙂 ja taky pri nasi maly brala jen cistou listovku od Naturvity. (Tehotenstvi na prd, i jen prirustek muj za 39tt jen 3,5kg), mala drobna, ale v poradku. Nevedela jsem az do skoro konce 2015, ze neco mam i kdyz jsem v 21ti (16l zpet) mela po operacni trombozu po kanyle i se sepsi.
Zjistila mi to nahodou geneticka, nechala mi udelat trombo mutace, diky te prosle tromboze, ze i moje mama mela trombozu a i plicni embolii. Meli jsme s ni meli totiz konzultaci v ramci tretiho tehotenstvi po porodu nasi male, tak nechala odebrat jen o zkumavku vic. Posledni tehotenstvi jsme nechali ukoncit prave v rijnu v 2.trim pro vvvv, nemelo levou srdecni komoru a aortu, proto genetika plodu v ramci CVS po NT 6,8, kde aspon nastesti PCR, karyotyp i microaray, vse negativni.

gepe
31. led 2016

A jeste polymorfismus promotoru genu PAI-1 4G/5G. Mam pocit, ze nejsem troskar 😀

lucykal
31. led 2016

@gepe jsem zvědavá jak budeš spokojená já odtamtud odešla protože jsem nebyla spokojená a dle jiného lékaře i léčba byla špatná. Šla jsem jinam a tam péče skvělá. Tak snad ty budeš spokojená.

gepe
31. led 2016

@lucykal ke komu si chodila? Mam jit do 3.patra, papirek s kontakem jsem dostala a ved.lekar Kvasnicka. Tak uvidim zitra. Kam chodis?

lucykal
31. led 2016

@gepe chodím na Anděl do polikliniky. Já jsem chodila pokaždé k jiné dr. Chodila jsem tam od března 2009.

gepe
31. led 2016

@lucykal diky 🙂