Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katka28
2. dub 2008

dievcata, aj vam sa stava, ze pisete spravu, ked ju poslete, tak to neodosle a dokonca ste odhlasene z MK? Ja mam potom riadne nervy 😝 . Preto teraz, kym prispevok odoslem, radsej si ho pre istotu skopirujem, lebo pisat odznova sa mi potom nechce.

kapp
2. dub 2008

Jáááj, Katuš - mne sa to stáva pravidelne (MK a mazanie správ) = najčastejšie v robotke - tam sa najprv prihlasujem, vtedy ma to po nejakom časovom limite jednoducho zruší a tiež milujem, keď sa rozpííííííšem a zrazu idem to poslať a je to celé v keli ...

Nuž o tých huncúctvach - jáááj dievča - to už bolo dávno, ale spomínam si na malého hadíka v učebnici, červíka v šuplíku - spisovne zásuvke, hádzanie si vajíčok so spolužiakmi za chrbtom učiteľky, schovávanie sa po iných triedach (to bývalo na 1.apríla) ... a samoška, že šróbovanie stoličiek - to som poradila Nane JA 😝 ... Raz sme na strednej vyviedli našej triednej, ona bola taká XANTIPA, tuším zrovna na 1.apríla, že sme tesne pred poslednou hodinou, ktorú sme mali mať s ňou, zdrhli na transfúznu stanicu akože darovať krv, ale keď nás sestričky na tej stanici zbadali v počte 30 ks, tak nám celí natešení začali vysvetľovať ako nám to budú brať, no a z 30 ks zostalo asi 5 ... Potom sme sa vrátili naspäť do triedy cez celé mesto pre školské tašky, no a v triede nás čakala nasupená triedna, dala nám všetkým neospravedlnenú hodinu a boli sme po škole až do 15,30 hod. 😀 😀 😀 Krááásné to mládí 😅 ... Bola som dobré číslo 😉 , v tom dobrom slova zmysle = vždy sa mi to nejako prepieklo = presne ako hovorila tuším Alinuška, alebo Katuš - neviem už babuľky, je to na druhej strane ...

Alinuška - no - ja som to, prosím pekne, najprv oscanovala a potom v kresliacom programe upravila na minimálnu kapacitu, s tým som sa pohrala (tuším v Paintbrush sa volá ten program = je to súčasť Windowsu) ... Potom som si založila album a tam máš takú kolónečku, že tuším - vlož fotku a už som len vlepovala obrázky ... Ono ťa to v podstate naviguje samé, ale kľudne, dušička, keby si mala problémik, popíšem ti to podrobnejšie, nevadí ... Ja som tiež nad tým najprv maturovala, a potom šup-šup a bolo to = tešila som sa ako malé decko 😀 ... To zvládneš = si ŠIKULKA! 😀 A prstíky bolia, bolia ☹ - ono to bolí, kým sa ponalievajú pluzgieriky, potom je už dobre ... Ale dá sa to vydržať, nebojkaj!

kapp
2. dub 2008

Jéééj, Katuš - a vieš, na čo som si ešte spomenula - no ja som s mojím manželom začala chodiť - mala som nejakých 15,5 roka (mama ma skoro zahlušila, lebo manžel mal vtedy takmer 22 rokov)- no a manželík ma chodil ráno, prv než išiel do práce, odprevadiť do školy a tam sme sa pred školou "ňufkali" - akože boštekovali, stískali a tak... No a po istom čase ma v triede navštívil zástupca riaditeľa strednej 😝 , že pohoršujeme s manželom prvákov, aby sme sa krotili 😕 - a keď sme sa lúčili vo štvrtej triede, už keď sme vychádzali po maturách - tak sa mi zástupca prihovoril, že či ešte chodím s tým chlapcom, no a na moje kladné prikývnutie povedal, aby sme sa veľmi rýchlo zobrali - odpovedala som: VYKONÁM 😀 - sa rehotal, že vy ste teda číslo - keby ste neboli taká dobrá študentka, tak vás prehnem cez koleno ... 😀 Takže tak ...

lenoc
2. dub 2008

Ahoj zlaticka moje, hned z uvodu posielam pusinky vsetkym terajsim aj buducim maminkam aj drobcom - aj tym v brusku. CMUK.

Alinuska, no,zabudla som vam napisat mena... 😕 hmm, tak to musim hned napravit: Uz dlho -asi 5 rokov - mame vybrate mena Dominika a Samko, od prveho tehu nam ostala Laura, teraz pribudli este Marek a Matus (ahoj, Zuločka 😅 ). Ale moc sa o otm nebavime, az ked budeme vediet. Po minulych skusenostiiach, kedy sme mali od zaciatku aj mena a dokonca aj kociky sme obzerali, to akosi prirodzene nechavame na neskor.

Kapp, Nanusa je svetova. Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuukam ti aj ja prsteky, aby moc neboleli. A uz minule som ta chcela pochvalit, ze si sikulka, ked si sem povkladala tie fotecky, ale zabudla som, no. 😎
To musela byt laska ako hrom sa tvojim drahym!

Kati, aj mne sa moc pacia mena ako Lea, Ema ci Nina, ale mame ich bud v rodine alebo u najblizsich susedov. Ale v chlapcenskych sa tusim zhodneme.
Aj mne sa to na konikovi stava, preto sa snazim si to vzdy najprv kopirovat a az potom odoslat - pre istotu - hlavne, ked pisem dlhsi prispevok sa mi to stane.

alinuska
2. dub 2008

Babenky zlate, len v kratkosti...mam este par minut do konca 😀 . Aj mne sa to s tymi prispevkami dost casto stava, hlavne ked pisem dlhsi, tak ako pisala Lenocka.

K tym menam: Katuska, Ninka sa velmi paci aj mne, aj Ema a Lea su pekne mena 🙂 . U mna momentalne vyhrava Natalka. Tomasa a Martina mame dokonca v rodine = su to deti mojho brata a zaroven moje krsniatka, teda oni su uz velki dospelak (18) a pubertak (14). Matus a Marek su tiez fajn (ako evanjelisti). Mne sa paci k nim do partie aj Lukas. Lenocka, Samko je moja srdcovka uz niekolko rokov 😵 !!!! Dominika sa narodila v septembri mojej kolegyni z prace a zaroven dalsej sa narodil s odstupom par dni Dominik. Laura tiez moze byt 😉 .

Tot vsjo, papa zajtra...cmuk

emicka1
2. dub 2008

Ahoj holky,jsem tu poprvé a tuto diskuzi objevila moje kamarádka.
Četla jsem jen první stránku 🙂 a zjistila jsem,že nejsem "sama",kdo má Leidenskou mutaci,kterou mi zjistili asi před 6 lety,po častých trombozách.Taky plánujeme miminko,o první jsme přišli loni v prosinci, ve třetím měsíci.
Jsem ráda,že existuje takováhle diskuze.
Ráda by jsem se k vám připojila,jestli to nevadí.

kapp
2. dub 2008

Emička1 - jasnačka, berieme každú príbuznú dušičku!

K tým menám - mne sa sníva - úplne bežne o tom, že budem mať dvojičky - chlapcov (normálne mi to ten sen vsugeroval do hlavy - no sranda, pritom ja som čím ďalej, tým viac presvedčená, že asi sa nám viac potomkov nezadarí) - Dominik a Šimon by boli ich mená, keby ... Ale manželovi sa páči aj Tomáško. A dievčenské mená - no, keďže Natálku mám, tak asi Lenka (ahojko Lenočka 😉 ), Nikolka, Vikinka ...

Lenočka - Laurika je pekné meno ....aj tá Lea, či Nina a Emka neznejú zle ... Jáááj kočky, trošku závidím 😒 .... a stráááášne sa za to hanbím ... 😔 No - a Naňuša je taká malá potvorka, šibalka je to! Čo s ňou - je po mame, ale aspoň je nám doma veseeeelo!

Pápá - a tehuľky - povinne pohladkať mimískov 😀 😀 😀 aj za tetu Kappušu! 😀 Treba hladkať o dušu! 😅 Jéééj, ja som dobrá, mne sa to rýmuje!

kapp
2. dub 2008

Emička - ešte som zabudla - je mi ľúto, že si prišla o bábenko - my všetky sme prišli, niektoré z nás aj viackrát ... ☹ , ale vidíš, nevzdávame sa, neboj, kočka - poď sa k nám požalovať, my ťa vypočujeme a pofúúúúkame boľačky! 😀

Ozvem sa zajtra - musím tú moju beťárku skontrolovať, či má všetko nachystané do školy ... 😀

katka28
2. dub 2008

jejej babulky, ale ste sa pekne rozpisali 🙂 dakujeme za vycerpavajuce odpovede. Potesili. Dnes som mala celkom pekny den, aj ked sa nic take nestalo. Bola som na poste a potom na navsteve u kolegyne, ale tak ma to vspruzilo, ze som cela natesena 🙂

emicka, myslim, ze napisem za vsetky kocky, ze Ta tu uprimne vitame, sme tu jedna vesela kopa , skoro vsetky so smutnou minulostou, ale s o to vacsim optimizmom do buducnosti. Kazda z nas si prezila svoje. Bolo by lepsie, keby sme sa stretavali v inej teme, pod inym nazvom, ale ako pises aj ja som rada, ze tato tema existuje. Predtym som si myslela, ze som jedina a pozri kolko nas je. Dievcata mi stale dodavaju nadej na zdrave babatko. Takze este raz Ta tu vitam 🙂

Kappuska, dakujem pekne za prihody. Uz aspon naozaj vieme, po kom Nanuska je 🙂 🙂 Teda bola si riadne cislo. A s manzelikom ste sa teda zobrali podla rady zastupcu? Krasne, ze vam to tak pekne vydrzalo.
My s manzelom sme mali pohnute stretnutia - Bol moj spoluziak od 1. triedy ZS a od 2. triedy ZS som po nom poskulovala 🙂 Ale kym sme sa zacali spolu vaznejsie stretavat ubehlo 11 rockov. Nikdy na mna nezabudol, zo 4. triedy ZS mu ostala jazva na cele, rozbila som mu hlavu. Moja terajsia svokra na mna riadne nadavala, ze nech ju (teda mna) dostanem do ruk 🙂 A nakoniec som sa prihlasila sama. Ale o tom mozno neskor.

Majte sa pekne 🙂 ... toho tyzdna sa teda v pisani prekonavam, mali by ste ma krotit 😝

katka28
2. dub 2008

opravujem chybu vzpruzilo (asi) 😅 😅 😅 a dalsie, ak sa tam nachadzaju

lenoc
2. dub 2008

ahoj emicka, vitaj, katuska to za nas vsetky krasne napisala, niet k tomu co dodat. Akurat ma mrzi, ze aj ty si prisla o babeno.

Kocky, Natalka sa paci aj mne, ucim jednu malu s tym menom, volam ju Naty.
Dosiel drahy domov, idem mu dat jest, tak koncim, pa.

zulok
2. dub 2008

Lenocka , MAtusko pekne spinka, iba dakedy ked sa napapa, ho trapia prdiky a mrvka sa a kruti sa, a ako je malinky , tak dakedy zaspi pocas papania, tak sa zobudi za chvilu a papka znova. Ale vacsinou hajka kraasne, budi sa raz za 3-4 hodiny, no, len dakedy hodinu uspavame, ako nas trapi brusko. Aach jaaaj,a uz som mu spravila vyvysenu plosinku, tak negrcka tolko, sa tesiiim. Juch
Kocik mame x-lander XA, uz sa tesiime, ako ho odskusame
Pokial ide o zavinovacku, v porodnici sme mali klasicku perinku a zda sa mi byt lepsia, sice trva dlhsie, kym tam bvabo zamotas, ale da sa stiahnut ako chces, kdezto na zavinovacke mas len jeden suchy zips, tak bud mu je to este vekle, a potom vyrastie, takze klasicka perinka ma lepsie vyuzitie, ale na to som prisla aj v porodnici. Mam aj klasicku doma, ale zas chyba v nej vankusik, ale uz sme si na rychlozavinovacku zvykli.
Ja vobec netusim, kolko stoja v obchode, setrse som dala kartu a nakupila nam celu vybavicku, kedze som lezala, je to anse zlaticko, tak nam vsetci pomahali a aj vy tu. Cmuuk
Sranda snicek 

Katka, daco som kupila aj z netu, deku, lebo bola lacna, ale v Ikei maju zevraj super deky za 60,- to je super cena a v porodnici ich mali, su fakt super.-
Katuska a cochvila sa ti brusko bude od kopancekov nadhadzovat, juuj, to bude perfkentee, ako nam o tom tu budes pisat

Alinuska, ani nahodou nie si trafena, aj ja beriem tehu ako zazrak a to,z emame dietatko, nieco uzasne, dakedy tomu neviem este uverit, je to naozaj zazrak mat dietako a zdrave.

KAppuska, Nanuska je teda ciiislo, hihi, ta musi byt jednonacne po tebe.

Lenocka, KAtuska, krraasne mena mate vybraneeee

Emicka, ahoj, skoda, ze si tu, vies, ako to mysliim, je mi luto, ze tiez mas tu krvnu potvorku. A je mi luto, ze mas aj ty smutnu dusicku. Verim, ze ti tu s nami cas rychlo ubehne a budete sa tesit z babatka. Cmuk

A prepacte, ze som sa dlho neozvala, chcela som reagovat an prispevky, ale akosi som nestihla to cele, co som chcela napisat. Teraz som tu napisala takeee dlheee, az strach.
Joj

Ja som najstastnejsia na svete, co dodat, posielam vam cmuky cmuk a drziim palceeeeeee.
A tu je nas albumcok
http://zulok.rajce.idnes.cz/

zulok
2. dub 2008

Jooj a uz sa tesiim, ked sa dozvieme, koho skryva Lenocka v bruskuuuu 😀 😀 😀

alinuska
3. dub 2008

Emicka, vitaj a dlho sa tu neohrej, vsetky sa chystame postupne prejst do inej temy 😉 , ale dovtedy nam kludne mozes robit spolocnost, teda tak vzajomne to myslim, samozrejme 😀 .

Zulocka, uchvatne fotecky, Matusko je take vase male slniecko, chrobacik najdrahsi a najkrajsi 😅 😵 !!! Je nadhernyyy a aj vy s tatinom ste sympaticki 😉 !!! A dakujem za podporu, viem, ze nie som sama, co ma dopredu taky hrozitansky strach, ci bude v tehu vsetko v poriadku prebiehat, ale niekedy si fakt pripadam, ze to nezvladam a niekedy zasa tak ako nasa Kappuska, ze mna to proste obide... ☹ 😢 . Ale s vami vsetkymi tu mi je fajn a velmi ma drzite nad vodou 🙂 😀 ...dakujem...cmuky cmuk!!!

Katuska, len pekne pis, pis, my sme len radi, ze mame co citkat a tesit sa s tebou a malinkym v brusku, co o chvilku uz da o sebe aj vediet 😝 😀 ... Ani nahodou ta nebudeme krotit 🙂 !!! Mate s Lenockou pripravene v zalohe fakt pekne mena! Som zvedava, ktore nakoniec vyhra... 😕 ???

Kappuska, tak zahada vyriesena, sa priznavam, ze som doteraz netusila, ake je "obcianske" 😀 meno vasej drahej Nanusky...a teraz uz viem, ze je to moja favoritka...Natalka 😵 . Dakujem za navod k tym fotkam, este som to neskusala (vcera som so sebou nemala fotku a dnes som ju pre istotu zabudla zobrat), ale zajtra snad sa pokusim a potom dam vediet, keby som zlyhala 😝 🙄 . Nanuska je fakt betarka po mamine 😉 , ale kde by sme boli, keby uz ani sranda nebola... 😒 😀 !!! Mate to doma fakt asi riadne vesele 😀 😀 😀 . A fukam na prsteky, nech je im dnes zasa o trosku, teda o dost, lepsie!!!!!!!!!

Lenocka, uz sa neviem dockat piatku 😉 😝 😀 a zaroven vam silno drzim prsteky, nech je tam v brusku vsetko ako ma byt = teda v najlepsom poriadku 😅 !!!!!!!!!

alinuska
3. dub 2008

...jeeemine...tak toto som uz fakt prehnala (tych smajlov)...prepacte 😔

zulok
3. dub 2008

ALinuska moja zlataaaa, posielam pusinku, a aby si nemala zlý pocit, tak cmuk 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 už je lepšie? 😉 🙂 🙂 😀

alinuska
3. dub 2008

Zulocka, ty si proste poklad!!! Uz sa citim ovela oveeelaaaa lepsie! Dakujem....cmuk...cmuk...cmuuuuuuk 😵 😵

alinuska
3. dub 2008

...a si ma teda fakt rozosmiala...papa zajtra...cmuk

emicka1
3. dub 2008

Ahoj holčiny,děkuji vám za krásné přijetí 😀
Můžu se vás jen tak ze zvědavosti zeptat, jak jsem vás tak pročítala,tak je tu asi většina slovenek,že jo 🙂 A to žijete v čechách,nebo na Slovensku?A taky jsem se chtěla zeptat,jestli je tu některá z vás s Leidenskou mutací a už má zdravé miminko?My se od dubna zase začneme snažit,tak doufám,že už se to tentokrát povede ☹
Mějte krásný večer,pa

zulok
3. dub 2008

Alinuska 😀

Ahoj Emicka, ono je modrykonik.sk aj cz. a niektore diskusie su spolocne, preto taky misung 😉 ja zijem na Slovensku. A poznam dievcinku s Leidenskou, maju uz polrocnu dcerku, zdravu ako buk, narodila sa sice predcasne, ale to s trombofiliou nic nemalo, ale je velka sikulka. Ta ale nechodi sem a este jednu babulku tehulku, ktora ju tiez ma, ale tiez sem nechodi, ked chces, dam ti na ne kontakt.
A verim a ty pekne ver tiez, ze teraz sa to podari, pekne si budes pichat vcelicky a budete mat babatko ako buk 😉
Ale chapem tvoj strach, keby si videla par stran dozadu, ako som plasila, chudiatka tu dievcinky. Velmi mi pomahali a teraz plasim tiez 😕

katka28
3. dub 2008

Ahojte,
Zulocka, s tymi smailikmi si rozosmiala aj mna. Teraz uz fakt Alinuska nemoze mat vycitky. Bol to skvely napad 🙂 🙂
Pozrela som si fotky, budem sa opakovat, ale ste velmi sympaticky parik a Matusko je uplne na zjedenie. Je teda riadny strapacik 🙂

Kappuska, ani ja som doteraz nevedela, ktore meno vlastne ukryva Nana, Nanuska. A som rada, ze som nebola jedina, ktora nad tym spekulovala 🙂 Paci sa mi to 🙂 Tiez fukam na prsteky, nech su zdravucke.

Lenocka, drzim na zajtra prstiky. Urcite sa ozvi, ako ste dopadli. Pohladkaj za mna drobcekov 🙂 🙂 🙂

Emicka, tak skromne dufam, ze ja budem v septembri jednou z maminiek s Leidenom. Dufam, ze sa nam to podari. Pevne drzim prsteky, nech si hned v aprili tehulka a potom, tak ako pisala Zulocka, budes si asi pichat vcelicky a vsetko dobre dopadne. Ani sa nenazdas a pri mene budes mat 38tt a my tu na MK budeme v ocakavani s Tebou. Ta ako pred nedavnom so Zulockou 🙂 🙂

Alinuska, kedze zajtra je uz piatocek, este raz Ti prajem dobru zabavu, poriadne sa vysal a nech Ta manzelik povykruca 😀 Vsetko si zapamataj a v utorok Ti nad klavesnicou budu prsteky "horiet", ako nam budes vsetko referovat 🙂 Teda aspon ja som riadna zvedavka 😀

Aj ostatnym dievcatam prajem krasny vikendik, oddychnite si, uzite si manzelikov a sem tam nieco napiste. Nech aj ja tu mam co robkat 🙂

lola19
4. dub 2008

Ahojte babenky,pozerala som fotecky zulocka, no maly je na zjedenie 🙂 🙂 🙂 aj ja cem
ja som sa rozhodla, ze aj my sa zacneme snazit od tohto mesiaca, dnes by som mala dostat mrchu a potom to bude zemetrasenie 😀 😀
sice este doliecujem tu mykozu, ale popritom sa to bude dat 😎
ahoj emicka, vytaj medzi nami 😎
kapus, tak natalka je velmi velmi pekne meno, keby kamoska nedala dcere taketo meno, tak ja by som dala take dcere 😉
a k nasim tehulkam, tak leni som zvedava, co nam napises, ale hlavne nech ste zdraví, mate velmi pekne mena povyberane a aj katka ty, ja som tiez za slovenske mena, ktore si najdem v kalendari, a nie nejaka Esmeralda, to nechcem nikoho urazit, no ja radsej tie slovenske a su velmi pekne 😀
dnes som si kupila zase alchemilku, aj ked mi ten caj nechuti, ale je vraj dobry a ma sa pit pred ovulkou, neviem presne, ale niekde som to citala
a chcem sa vas spytat, ja mam krvny obraz v poslednom case celkom dobry, len trosku malo anemicka som, ale lekarka hovorila, ze to je uplne v poriadku, len sem tam si mam dat zelezo,takze mozem si ho naordinovat pocas snazilkovania?

kapp
4. dub 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Tak začnem pekne skraja:
Lolika - ja si myslím, že železom počas snažilkovania nič nepokazíš ... Ja teda beriem Calibrum baby plan (teraz už len sporadicky), a tam je aj železo - neviem síce koľko, ale je ... A supriš, že krvička poslúcha! 😀

Emička - tááááák ja mám Leidena a dcérku - budeme mať za chvíľu 9 rokov, ale vtedy som o Leidenovi nemala šajnu ... , ale v krvi už bol, beťár jeden 😉 ! Ale nebojkaj, Emi, za chvíľu budeš tehuľka - je to tu dosť nákazlivé, len ja som asi imúnna 😀 😀 😀 ...

Alinuška - ty si teda veselá osôbka 😀 😀 😀 Supriš, že si tu! 🙂

Zuločka - malinký je zlatúúúúšik ... 😀 😀 😀 Pozerala som fotky, aj som si pobulila, aj som sa škerila od ucha po ucho, až sa na mne doma rehúňali, tí dvaja moji loptoši! 😅

Lenočka - posielam pohladenie po brušku pre tvojich drobčekov - myslíme aj s Nanou na teba, sme zvedavice zvedavé, koho máš v brušku! 😉

Musím končiť, babuľky - napísať týchto pár riadočkov, uuuuuuufff, ufff ... 😒 Prstíky neposlúchajú, ale veď ono sa to postupne bude zlepšovať, len treba vydržať ... musím byť trpezlivá ... 😠

Krááásny víkend, prajem - dúfam, že budúci týždeň sa už medzi vás zapojím naplno ... 😵

lola19
4. dub 2008

kappus, pozerala som fotky, mala je cela moja neter, tiez ma kucery a dlhe asi po pas, teda a ma 10 rokov 😉
no a tusim ste sa fotili na svadbe na Smolenickom zamku, zeeee 😉
my tiez, uz to budu tri roky, mna tam moj muzicek poziadal aj o ruku, jaka romantika, ze 😎

alinuska
4. dub 2008

Ahojte babule, ja len na skok...dva...tri

Kappuska moja, aj ja som rada, ze som medzi vami!!! Fotecku som aj dnes, ako inak, zabudla. Fuuuukaaaaam...

Lenocka, uz to vieeeees???? Joj, aka som zvedava baba!!!

Loli ahoj, sa tu niekto chce predbiehat?! Pekne do radu !!! Je nas tu takych viac, co zaciname so snahou...pokus o vtip, ako keby v tomto existoval nejaky poradovnik...hehe...to by som uz cakala snad tretie babo...cha

Snazim sa bez smailov, tak je to take suche, ale dala som si zavazok, ze aspon jeden prispevok bez nich...ale ma to tak laaaaka!!!

Zajtra ideme na tu svadbu, ale ako na potvoru sa mi znova ozyva hrdlo a vobec, cela som taka nachladena ci co a este aby nebolo malo, tak dosla aj teta mrchovata, potvora, ale si tentokrat dala totalne nacas (prave teraz, ked nemusela byt presna, inokedy si dojde s takym meskanim, jak by sa nechumelilo...co dodat?!). Takto presne mi snad neprisla za celu dobu (a to je uz nejaky ten rocik...hahaha).

Tak sa na dnes lucim plna ocakavania, co bude hlasit Lenocka?

Vsetky nase babuliatka v bruskach a zlaticko Matuska bozkavam a prajem vsetkym krasny vikend...cmuk

P.S. A nabuduce budem riesit trojite vykricniky...chichichi (nemozem vsetko naraz)

lenoc
4. dub 2008

Ahoj babulky, tak hlasim, ze dievcenske mena padli, cakame dvoch CHLAPCOV. Su rovnako velki a vsetko je v poriadku.
Tak Alinuska, ak este nakuknes, nedozvies sa posledna....

lola19
4. dub 2008

Lenoc, tak sa tesiiiiiim s tebou, ja to viem prva hehe, teda tu na diskusii. Gratulujem, som stastna s tebou, ze su v poriadku.
A smiem sa ta spytat, ze ako casto ti kontroluju krvicku?Sa vyzvedam dopredu 😎

alinuska
4. dub 2008

Lenocka, parada, kukam-kukam, su to chalaniska...super, ocino je urcite hrdy! A viem to prva, prvaaaaa! A uz nevydrzim... 😵 😵 😵 ...blahozelam a nech su hlavne zdravi!!! A teda tie mena budu ake? Jedno viem, to je ta moja srdcovka a druhe? Som ja ale zvedavka...

Lenocka, sa velmi s tebou tesiiim 😅 !!! Drzkajte sa nam.

Zatial teda chlapciatka, tak asi my s Kappuskou zahajime dievcensku jazdu, co povies draha?! 😀 A samozrejme sa Lolka prida a aj ostatne babule - snazilky...a raz-dva budeme v prevahe 😀

lola19
4. dub 2008

Takze budeme mat malych futbalistov, juchu 😉

alinuska
4. dub 2008

...no dobre, tak som to nestihla odoslat prva, ale to len preto, lebo som sa trosku viac rozpisala...ale viem to medzi prvymi=teda pojdem spokojne na tu svadbu 😀 😀

este raz krasny vikend vsetkym

P.S. Tak toto mi zasa nevyslo celkom, iba na 50%, kedze som tipovala parik, ale asi skor priala, ako tipovala. Tentokrat to vyslo Kappuske tusim. Ona hadala dvoch chlapcov. Tak my sa tu s Kappuskou vzajomne doplname, vsak zlatino ?! 😉 Ozaj, tipovala ma byt spravne ake i/y, pani ucitelky?