Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
12. čer 2008

Barag gratulujeeeem ku svadbe 🙂 hlavne to zdravíčko nech slúži a nech ste si jeden pre druhého navždy oporou. Cmuuk
Pekne sa tu u nás motaj 🙂 , ale zas dufam, že budeš zdravučká a budeš sa tu motať len tak 🙂
Nam vyšetrenia robili v gynfive, reprodukčne centrum, objednali sme sa sami, lebo nas nikam neposielali, zevraj tie potraty len blbe nahody, no jasneeee. A aj my sme mali druhé tehu brané ako biochemicke ... A žiadanku si sice sama nemôžeš dať, aaale. JA mámmnormalne môjho gyndoša, ale tam sme boli len na vyšetrenia, dokonca sme ani neplatili. Alebo chod k obvodacke a nech ti da ona odporucanie..
My sme genetiku nemali, ale keby som zas potratila, šli by sme, rpetože dakedy môže mať aj trombofiliu manžel a ak majú obidvaja z páru, môže mať drobec vlastnu trombofiliu a na to clexane ...nezabera. ale toho sa neboj, inak aj na to sú lieky, lekári sú šikuliaci.

Lenočka, aahoooj po dlhej dobre, to je fajn, ze v práci je to dobré a normálne zíram, aklé tam máte dobré vzťahy, že ti povie, že si najprv ty, a až potom škola., u nás to tak, žiaľ, nefungovalo, i keď sa vravelo inak.
A s tými vyšetreniami, Ďakujem za ozrejmenie, tak to je ozaj lepšie ísť až potom. Už teraz držím na ne palce.

JAbluncanka, JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM a siiilno držíme aj s Matušiačikom palceeeeeeee.

A inak, teraz nechodim už von, ako natierajui, smrdí to desne, nech Drobcovi neublížim a nechcem obtrieť kočík a všetko možné, bleee.Veci sa mi ano nahodou nechce kupovat. Ale manžel s oranžovými chlpami na rukách bol fakt príťažlivý,. Hiiihhii

KAtuš, no hovor nejaké zážitky, čo štikútka hopsalky...aké robí nezbedy.. a držím palce na cukor

Kde je KAppuska, dufam, ze je NAnuska už vporiadku

A naša Lolka

lenoc
13. čer 2008

ahoj dievcence, prave mi to zmazalo prispevok.... 😠
krasny den vam prajem a este krajsi vikend. 🙂 Mama vas rada, cmuk.

nina23
13. čer 2008

Ahojte babulky, prajem vam krasny a uspesny den 🙂 , nina

zulok
13. čer 2008

Ahojte cmukinkyyy 😀 😀 😀 neviem, čo napísať, všetko, čo som chcela, som zabudla, tak nech sad arí a pekný víkend 🙂

barag
13. čer 2008

zulok, dík moc, jdu si sepsat, co po něm budu chtít, když sem si psala s tímhle centrem jen email - odpovídal pan primář a ten i přesto, že podruhé t bylo biochem. těhu tu genetiku doporučoval, já sem blbá, nechám se u doktorů vždycky odbýt. tak dneska se přeladím na jinou vlnu - s takovou jsem totiž mohla zůstat u svého gymnekologa.já nevím...jaktože jim přijde normální po takaové době jediné dva úspěchy jeden potrat (ale spíš taky bipochem. těhu) po třičtvrtě roce to samé. a jinak nic. to je jako za 2,5 roku normální???

no nic, odjíždím ve 12 hodin směr praha, tak se jdu připravit. děuju za podporu!

alinuska
13. čer 2008

Barag, musim ta podporit a povzbudit, aby si bola neodbytna, aj ked je to niekedy tazke, ale po dvoch potratoch neviem co ti lekari este rozmyslaju?! 😠 Musim povedat, ze ja som v tomto mala stastie a moja byvala gynekologicka ma poslala tam, kam som chcela 🙂 , teda aj na tu genetiku mi vypisala ziadanku ona a to hned po prvom neuspesnom tehu a tiez bolo asi iba biochemicke, ale bolo, takze sa rata a je potrebne to vysetrit, ved kolkokrat musi zena potratit, aby ju racili zacat vysetrovat?!?!? 🙄 . Ja som si pozistovala sama, kam ma treba nasmerovat, doktorka mi iba vypisala papiere, ale ako vidim, aj to je dost dolezite 😉 ... A aj terajsiu mam uzasnu, urobi takmer vsetko, co chcem, asi mi chce maximalne vyjst v ustrety, ked vidi, ako to (ne)ide ☹ Takze z toho vyplyva, urcite je potrebne urobit vsetky mozne vysetrenia vratane genetiky aj hematologickej genetiky zrazanlivosti krvi, aby sa nabuduce to riziko co najviac eliminovalo!!!

Drzim ti prsty, nech sa podozvedas vsetko, co potrebujes a nech ta poposielaju kade-tade, aby sa odhalila a liecila pricina tych potratov a coskoro si hlasila uspesne tehulkovanie!!! 😵

Ostatnym babulkam zelam krasny vikend 🙂 !

katka28
13. čer 2008

Ahojte 🙂
uz mam vysledky cukru, najprv som sa trosku potesila, ale asi predcasne. Nevies, Zulocka, ake su este normalne hodnoty? Volala som na gynku a sestricka tentoraz nebola velmi prijemna. Na nete som si nieco nasla, ale je viac nazorov, takze neviem. Asi nebudem jest nic sladke az do septembra, aby som bambulke nepohorsila. Ved ja to uz nejako vydrzim, aj ked uz teraz chodim po byte, ze co by som mohla zbodnut 😉
Inac mame asi obdobie relativneho kludu, cez den citim len sem - tam take pohladkanie, asi ked zmeni babulka polohu, trosku vecer a od vcera som si povedala, ze vstanem z postele az vtedy, ked sa mimi prebudi. Tak som vcera spala do pol jedenastej 😀 a dnes do pol desiatej 😀 🙂 🙂 Asi sa jej v brusku dobre spinka 🙂 To som ja za maminu, este nie je ani na svete a ja jej nedozicim poriadny spanok 🙂

Vsetkym babulkam prajem krasny vikend 🙂

zulok
13. čer 2008

Barag, len sa nedaj a nech ti vyšetrenia pekne spravia!!! 😉 🙂 Držíím palce

Alinuska, super, že máš dobrú lekárku, tá je základom, keď je blbý dr., všetko je blbé a človek je zo všetkého len smutný a nevidí tak pozitívne všetko to snaženíčko. Určite s ačoksoor zadarí cmuuk.

KAtka, no to si sa spýtala na cukor tej pravej. Tiež som počula rôzne názory, no. JA som mala pred pitím glukozy 5,0 a op vypití 7, , čo je už cukrovka. NA fórach, hlavne českýchs a mi zdá, že majú tú hranicu vyššie. KeĎ mala cukrovku sestra, tak mala 6.2 a už amla tehu cukrovku, tak ja fakt neviem.
Len viem to, že som ju nemala tak hroznu, lebo dr. že stačí dieta nepapať nič sladké. Keď bol môj dr. chorý, zastupovala iná dr., tak tá, že akoto, že nechodím do ambulancie.
Keď som bola na kontrole už v porodnici, tam, že akoto, že som neprišla do rizikovej poradne. no a teraz si vyber 😒 To som ti pomohla, čoo???
moment nájdem dačo na nete...

aha tutok: http://www.diabetacek.cz/view.php?cisloclanku=2...

no ak ju máš, papaj často po menších dávkach, hlavne tmavé pečivo, grahamové, jogurty, mliečko, pozor, hovorí sa , že sa nemajú tučné jedlá, ale si tehulka, ZIADNE NIZKOTUCNE JOGURTY A MLIEKA. Smotana.. nema tolko tuku, syry môžeš, šunku, määääska kolko len chceš, zeleninku, pozor na vela mrkvy a kukurice, tiež su dosť sladké, banán len semtam (ja som jedla raz za den, lebo som nemala pomaly čo jesť), hrozno a melón vobec, pozor na marhule, ovsene vlocky môžeš.
A ja som jedla aj bravčovú masť, ževraj tučná, ale prdlajs, má 40 percent tuku, čo je menej ako tavený syr, takže vpohode. No ono sa má papať viac mäska a zeleninky ako ryže.,..., ale aj ryžu môžeš aj zemiačiky úplne vpohode, aj cestovinky s mierou.
JA mám takú tabulku, kde je kolko sacharidov, pohladam, dobre?

zulok
13. čer 2008

KAtka, poslala som ti IP, nech tu kazdeho s tym nezatazujem , bolo to totiz eeextra dlhee, no tam sa pise, ze vaz si jedlo, jeejda, kto by sa s tym prplal, od oka, a hlavne nehladuj!!!
a ono som jedla aj topeničky an oleji so syrom, nevedela som čo jesť a trocha mastneho neuškodí 🙂

zulok
13. čer 2008

ak nemôžeš sladké, super mňamka je: ovsene vločky, jogurt,a lebo mliečko teplé, (to chutí sladšie) nakrajane jablko, alebo aj banáán, mňaaaaaam

alebo len jogurt s bananom alebo s jablkom 😀

no ja už idem, lebo ma tu capnete 😅

zulok
13. čer 2008

oriešky môžeš, slané oplátky, slané tyčinky... pagáče som milovala 😝 tuším som hladná, pappapaa

zulok
13. čer 2008

ozaj, neprehanaj to s cesnakom, kvoli trombofilke, uvolnuje zrazeninky a to by nemuselo byt to prave orechove, ale trochu mozes 😉

katka28
13. čer 2008

Zulocka, dakujeeeeeem za vycerpavajucu odpoved, ja som mala nalacno 4,0, po 1h 8,0 a po 2h 7,5. Takze urcite to bude pozitivne ☹ Presne tak na ceskych strankach som citala, ze hranicna hodnota je 7,8 po dvoch hodinach. Tak som nevedela. Ale je pravda, ze radsej sa budem nadalej obmedzovat, (vazne oriesky a tycinky mozem?) ako potom lutovat. Ved uz iba 106 dni 🙂

zulok
13. čer 2008

hej, môžeš oriešky, je to aj v tej tabulke, ale pomenej, aj tyčiniek menej lebo suz bielej muky.., ale môžeš
😉 ale do septembra už kráátky čas, to zvlááádneš 😉
môžeš si spraviť aj ovsenu akšičku, daš si variť jablka bez šupky, oni varením zosladnu, šupnem trošku mliečka a napučané ovsaky v mliečku, je to sýte ako nikdy a menej sacharidov 😉
to je výhoda, že leto , kopec zeleniny a ovocia, uvaríš si za lavooor polievky zeleninovej, šupni koopec zemiakov a veela mäska a môžeš jesť kolko ti hrdlo ráči 😉
vytiahneš kura a to zmrskneš so zemiakovou kašou 😉 a všelijaké tekvice plnené mäskom... 😝 teraz toho bude dosť, budeš mať čo papkať,

zrnik1
13. čer 2008

no ZULOK nechces vydat zbierku receptov? Tak ti to ide....
Aj mne to ide....tyzdne ubiehaju a ja sa zachvilu dozviem vysledky z hema 😉
Som sa sem k vam zaradila a ani neviem, ze ci k vam vlastne patrim...
Kycham a kaslem, to je straaasneee......kazdy den beriem ZODAC, som si ho sama naordinovala,ale neviem asi som mala ist ku Dr. chystam sa ale nieje cas...
Asi si naordinujem aj kyselinu listovu, lebo zevraj je dobre jej mat dostatok...
kazde rano pijem citronovu vodu, vitamin C, nalacno..normalne som si zvykla...odporucam..je to osviezujuce..

Konecne som dostala mrchu,uz to bolo neznesitelne.Bola som taka zla na manzela a na risinka mojho malickeho..Dostavam sa do normalu,ale ta alergia...

Pekny den a vela vody 🙂 🙂 🙂 ,u nas prsiii a prsiiii

mucilienka
13. čer 2008

ahojte babule, ja si robim prehlad, kto - co - kde a ako.. stale som tu nova, tak sa orientujem.. posledne dva dni ma boli sakramentsky ta noha, v ktorej bola tromboza, tak dufam, ze to prejde a je to len zmenou pocasia.. zajtra sa mi konecne vrati manzelik zo sluzobky, jupiii.. bo nam uz je samym dvom smutno... dala som si dnes vysvetlit od kamosky meranie bazalnej teploty, stale mam z toho chaos ako vyhodnocovat ovulaciu a kedy...
zulok, ja som nevedela, ze cesnak s mierou? pocuvaj, ty vies teda vselico... a co este mozeme a co nie?
katka, ja som sa v tehu najviac bala, ze budem diabeticka po otcovi a v tehu mi to vybehne.. a vidis, som trombofilka po mame...
barag, moja mama mala 6 potratov, kym sa jej narodila sestra a potom dalsie tri, kym brat... mna uz mala bez problemov - ale az v 40tke... 😅

zulok
13. čer 2008

Zrnik, žiadna kucharksa kniha, ono je to des, stale papať to isté, keďže človek dokopy nič nemohol 😕

Mucilienka. A ten cesnak, ten sa môže v snažilkovaní aj normálne, len pozor, aby vam neklesol moc tlak a nebolo zle, len počas tehu sa všeobecne neodporúča, že môžu tie zrazeninky, ktoré sa jeho užívaním odlúpia, narobiť šarapatu.
No, vyhla by som sa v tehu aj šípkovému čaju, ovplyvňuje hustotu krvi, aby bola ako má byť, ale neviem, či ked si riedime krv, či zhustne, alebo nie. To by sa hodilo odskusať, ako nesnažilka som dobrý adpet, tak budem srrrkať čaj... , ale nezistím, čo to robí, lebo ved kto mi spraví krvný obraz, ja kravička muuuu. 😕 to ešte má za následky tá tehudemencia 😅

Zrnik, to je super, že si sa sem zaradila, a ja dufam, že sem patriť nebudeš, ale budeš sem chodiť len tak ako zdravučká osôbka.
Fuuuj alregiaaaa, držíím palce ☹ mnam citronáda, ked dokojim po roku..., začnem ju chlastať 😀 JA MILUJEM TAKú VELAKONCENTROVANU, VEEELA CUKRU A VEEELA CITRONU, MňAMKY.
a prišla mrcha?? mrcha jedna!!

Mucilienka, konecne bude manželík doma, to je v dome tak smutno, aj my sme bez mileho, tiez zajtra pride 😀 ale on odišiel len dnes 😕
fuuuha a to nôžka potom zvykne bolieť? ja som myslela, že keďs a vylieči, už je to ako rpedtým 😖
Jeejda, ale maminka si toho veela vytrpela. teba mala potom ako odmenu za všetko to trápenie, ked s tebou to šlo vpohode. BAbulky, ale je to staršné, kolko šarapaty to narobí a je to ešte akoby v plienkach, keď mnohým trombofiličkám ani vitamínky v tehu nedaju 😖

Ja mám trombofilku po starom ockovi, mamina bola vpohode. aspon sa nevie, že to mala. a moje sestry su tiez vporiadku.

lenoc
13. čer 2008

ahoj!
Ali, nieeeee, nerobila som si poznamky, len som si postupne citala a pisala a ukladala a tak dookola. 😉

Jabluncanka, gratulujem, drz sa nam a aspon obcas sa otvi, ako sa dari, ako tehu pokrqacuje. 🙂

Barag, takisto gratulujem, ale ku svadbicke, vela vela lasky a nech je vo vasom odteraz spolocnom zivote kopec krasnych strastnych dni a co najmenej tych smutnych. A babatinko samozrejme, nech k vam pride co najskor.

Zulocka, nie je to ani v nasej skole vzdy ruzove ale v tomto je sefstvo fajn. Zrejme to ale bude aj tym, ze sme dedinska skola. V podstate sa mam malokedy na co stazovat. Pravda, okrem deti. 😀

Muci, obdivujem velmi tvoju maminu. Bude pre mna vzorom, ze to netreba nikdy vzdat.

Zrnik, super, ze prva mrcha prebehla, uz si o krocik blizsie k dalsiemu tehu. 😉 Ja uz ocakavam druhuuuuuu! A v stredu odchadzame na skolsky vylet az do piatku. (Pane Bože, stoj pri mne! Dufam, ze sa nevratim sediva a ze mi ti moji potvoraci nic nepovyvadzaju, hlavne nejakej alkoholovej party sa bojim) Ideme na kupko a ja budem mat kramy.... 😠 ale neva, aj tak by som sa este nemala kupat, aspon ma to nebude lakat.

krasny vikend prajem.
Ozaj, vcera som tu na konovi nasla temu o hackovani, kde bol aj link na navod na hackovanie, tak mi siblo a zacala som sa to ucit - ved co budem robit doma, ked budem (hadam coskoro) na rizikovom lezkat. 😉

zulok
17. čer 2008

No, a teraz by ma zaujimalo, kde sa vššštky túúlate, kolko som sa nahľadala našu diskusiu.

Lenočka , už len 2 týždne a prááázdninyyyyy, no práázdniny, škola bez tych nezbedníkov 😉

Ninkaaa, držíím palce a aj všetkým ostatným,

A vyhlasujem pátranie po Kappuske, dúfam, že sú vporiadku 😒

a Lolka tu tiež dllho nebola, a tuším tu nikto dllho nebol 😕

nina23
18. čer 2008

Ahojte babulky 🙂

zulocka dakujem, zatial som este nedostala, tak sa necham prekvapit...

Zulocka a dakujeme za uzitocne rady 🙂

No dnes mame krasne uprsane pocasie 😒 , ale zajtra ma vyt uz krajsie.

pekny den, papa 🙂 🙂 🙂

nina23
18. čer 2008

ahojte, takze IUI sa opat nepodarilo ☹ .nina

katka28
18. čer 2008

Ahojte,
ninka, to je mi luto ☹ Trosku som si o tom citala, dostala si mrchu alebo ti robili testy? Prepac, ze sa pytam, nemusis mi odpovedat, ak nechces. Viem, ze je to velmi bolestive.
zulocka, ja tu chodim stale mrkat, ci niekto nieco nepridal, ako sa ma. Aj mna prekvapilo, ze som nas hladala asi az na tretej strane, ale nove nemam nic. Len dufam, ze viete, ze na vas vsetky stale myslim.
...a vazne, kde su Kappuska a Lolka?

Prajem pekny uprsany den

zulok
18. čer 2008

Ninuška ☹ ☹ ☹ je mi to tak luto ☹ ☹ ☹ držkaj sa nám a hlavne vela sily, posielam pohladkanie po srdečku. cmuk . verím, že čoskoro budeš tehulka a budeš sa tešiť.a možno ťa // pútrekvapia a objavia sa po prirodzenom snažilkovani.

Ahoj Katuška, aj ja mysim na vas, babulky zlate.

nina23
18. čer 2008

Ahojte babulky, takze som dostala, ani som nebola na krvi.Prisli vsak nejako skor.
No musime zabojovat, proste musime.
Dakujem za podporu, ste zlate, papa 🙂

zrnik1
18. čer 2008

Je to neuveritelne, ale tych 6 tyzdnov sa scvrklo na 9 dni.To sa hned lahsie pocita 🙂

Som taka zvedava...
Inac keby ste ma teraz videli tak sa ku mne neprihlasite.To jak teraz vyzeram...puberta je slaby odvar...ale urcite to ma suvis s tym vsetkym cim si moje telo preslo.

Ninka dockame sa, uvidis 🙂

Katka aj tebe to ubieha, nie? Uz sa tam ukazuje 26 tyzdnov...kraaasne 🙂

Zulok neviem ako ostatne babulky ale ja sa pripravujem na pohovory do zamestnania....to ako to rychlo ubehlo je neuveritelne...moj krpcek ide do skolky...pomoooc ☹

zulok
19. čer 2008

Emička prišla o babatko ☹ ☹ ☹ ☹ v 8tt mala začať brať anopyrin a ani sa potial tuším nedostala ☹

Zrník, bleeee, o práci ani nehovor, fuuj, až mi je zle, ked si spomeniem, že za 3 roky do práce, ale mám MAtušiačika, tak hlavne ench je zdravý a práca nech dobre vynáša, na ostatné budem kašlať zvysoka 🙄
Drž sa a dufam, že sa stretneš len s milými zamestnavatelmi...

zulok
19. čer 2008

Nejak začína byť táto diskusia smutná ☹ ☹
viem, že mne sa lahko hovorí, som najšťastnejšia na svete, ae babulky, určite budete čoskoro šťastnunké aj vy.
JE jasnéé, že budete vynikajuce maminky, ale čo ockovia??? Ponúkam video, aby sa postupne začali pripravovať..
😉
http://www.mojevideo.sk/video/101f/babatka_vs_o...

alinuska
20. čer 2008

Ahojte babulky,

Ninocka, je mi to tak luuuto 😢 , ale verim, ze coskoro ides do toho znova a stasticko sa nalepi uz aj na vas 😵 !!! Teraz si trosku vydychni a potom sups na to do tretice...vies ako sa hovori...do tretice vsetko naj 😀 .

Aj Emicka to ma teraz tazke, posielam pohladenie na dusicku a pusinku na celo...cmuk. Nebojkaj, my to nakoniec vsetky dokazeme!!!

Zulocka, super video, ti chlapi su teda riadne citlivky 😝 😀 ...

Krasny vikend zelam a nech je konecne slnecny a usmiaty, ved nadej zomiera posledna!!! 🙂

lenoc
21. čer 2008

Ahoj dievčence,
na vylete nam bolo fajn. V podstate sme si ho uzili aj my s kolegynkou, kedze sme deckam (deviatakom) nemuseli robit program, boli radi, ked na s nevideli. 😅 Mali sme super pocasie, aj na kupanie. No a decka posluchali a boli proste "fantasticke". Bude mi za nimi smutno.

emicka, ninka..... neviem, co povedat, je mi to moc moc luto. ☹ 😢 Posielam aspon pusinku a virtuálne pohladenie.

Katuš, hoď nejaké ďalšie foto bruška, nech sa potešíme... 😉

Zrnik, to ten menopur (dufam, ze som to napisala dobre) tak na teba posobi?
A prepac, asi mi nieco uniklo, na co si mala cakat 6 tyzdnov? Kym zacne menopur posobit a budu vajicka? ale urcite znie lepsie 9 dni ako 6 tyzdnov.

Praca? 😖 Ako, teraz uz vydrzim, aj si poplacem asi pri rozlucke s mojimi deckami, ale september je bleeee. Ja som povodne chcela oducit jeden rok, nech mam nejaku prax a potom ze sa zacneme snazit a bude babo a materska.... No a namiesto toho zacinam v septembri uz stvrty rok.... nieze by mi bolo v robote az tak zle, ale babo je babo.

Zulocka, ahoj, mas dalsie krase fotky tvojho pampusika zlateho, jeeej!

emicka1
22. čer 2008

Ahoj holky,tak už jsme zase tam,kde jsme byli ☹ ☹ Bohužel jsme nedotahli ani 7 týden ☹ Nevzdáváme to,ale neděje nám nějak vyprchává ☹ Chci vám moc poděkovat za podporu 🙂

Ninuško a ty nesmutni,my byli taky 2x na IUI,nepovedlo se,a po třetí jsem otěhotněla "normálně" přirozeně.Takže už se ani 3IUI nekonalo! Takže moc držím pěstičky 🙂

Kačenko slyšela jsem od Zuločky,že máš hodně podobnou diagnozu jako já,tak jsem tě chtěla poprosit,jestli by jsi mi mohla něco o sobě napsat,jako co užíváš za léky,jak dlouho jste se snažili a jestli se vám to povedlo napoprvé.Teda jestli ti to neva.Díky moc a moc ti fandím a držím pěstičky

Mějte krásnou neděli,pa 🙂