Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
24. črc 2010

@rebeca_1 ...velmi ti držím palceky...nech to vyjde ....viem,čo to obnáša,aké to je tazké tak tfuj,tfuj,tfuj...nech sa to podarí
@nektarine .......je to hrozné čo sa ti stalo ...celé tehotenstvo si to vynosila a nič z toho.......tak ti prajem nech ti zistia čo najskor čo bolo príčinou a nech sa zadarí a neboj budeš mat zdravé babo 😉
fialinka...velmi som na teba myslela.....ako ste dopadli?

rebeca_1
24. črc 2010

@cukor dakujem moja.
Ty uz vies co mas v bjusku ukryte? Hm? Dievcatko alebo chlapcek?

nektarine
24. črc 2010

Moc Vám děkuji za podporu.
Dnes o tom manžel mluvil s jednou známou, co pracuje na patologii (je to doktorka), a ta nám doporučuje i zajít do genetické poradny na vyšetření. Kdyby aspoň čas běžel rychleji... Krev mi brali teprve v pátek a výsledky budou až za tři týdny. To mi připadá strašně dlouhá doba, žijeme přece v 21. století, jak je možný, že to trvá tak dlouho ☹

rebeca_1
24. črc 2010

@nektarine s tym si nepomozes. Mne to na genetike doktorka vysvetlila tak, ze na odobranu krvicku nabaluju protilatky a nechavaju kultivovat. Kde je kultivacna doba 2-3 tyzdne, zostava len cakat, nic ine....
Ale prejde to, vybehnite si niekam s manzelom, kup si nieco pekne, nove na seba! Potes sa a nemysli len nato kedy budu vysledky a ake budu!!!!
Je to tazke ale zabojuj!!!!
A urcite budes milo prekvapena.....

cukor
25. črc 2010

@nektarine ......hlavne klud a teraz si oddychni.predsa si 38tt nosila babätko.aj tvoj organizmus sa musí trocha spamätat.daj mu čas,aby si mohla to druhé babo v zdraví donosit.pár mesiacov hore,dole.si velmi mladučká,nič nezmeškáš.ja mam39 a na babo čakám roky a fakt som trpezlivá.maš kopec času,netlač na pílu ako sa hovorí.
@rebeca_1 ....neee,neviem a je mi to jedno.teraz idem na amniocentézu a verím,ze je babo zdravé a to je pre mna najdôležitejšie.

rebeca_1
25. črc 2010

@cukor jasne, zdravie je najdolezitejsie.
A mena uz mas vybrane?

cukor
25. črc 2010

@rebeca_1 ....neeee......vsetko budem riešit az po amniocenteze 😉

rebeca_1
25. črc 2010

@cukor drzim palce na amnio ))))

fiallinka
25. črc 2010

ahoj holky, jsem zpátky doma, zatím se po zákroku cítím v pohodě, ale riziko trvá ještě pár týdnů, tak nepřestávejte držet palce... ani nebudu rozepisovat, jak to bylo hrozné, nicméně jsem ráda, že to bylo teď než za dva týdny... a navíc se zdá, že ten nález na mozku miminka by byl hodně závažný, prý asi horší než postižení samo, tak svým způsobem to trošku zmírnilo můj pocit viny...

cukor, držím palce

nektarinko, je mi to moc líto, zažila jsem něco podobného a víceméně vím, jak se cítíš... na ty výsledky čekat musíš, stejně se dřív jak po šestinedělí snažit nemůžeš, resp. nevím, kdy se vám to stalo, ale já sama bych ti taky tu genetickou poradnu doporučila, aspoň pro váš klid (ale počítej s tím, že tam ty výsledky taky trvají přes měsíc). Bohužel vím, že vyrovnat se s tím ti bude trvat ještě dlouho, měsíce či léta, ale kéž by se brzo podařilo další miminko. Neboj, je obrovská šance, že případné injekce v budoucím těhu to vyřeší a bude to ok...

cukor
26. črc 2010

@fiallinka ......som rada,ze si sa ozvala a že to uz máš za sebou.teraz to uz určite dobre dopadne.myslela som na teba,tak velmi som ti drzala palceky.si silná babenka a nemusíš mat ziadne pocity viny.urobila si to najlepsie čo si mohla spravit.teraz mysli len na to mimčo čo ti ostalo,drz sa a velllllaaaa síl.

andys004
26. črc 2010

@fiallinka Máš můj obrovský obdiv a smekám před tvojí statečností.To vše nakonec musí být odměněno a to doufám,že i bude 😵 . Držím všechny prstíky co mám a pěkně odpočívej 😉 .
@nektarine je mi to hrozně líto co tě potkalo ,jo život je někdy krutej a nespravedlivej 😠 drž se.
Zdravím i všechny ostatní mějte se a opatrujte se paaaaaaaaaaaaaa 😀

tanity
26. črc 2010

ahojte babule,

prepacte, ze som sa dllllllllllho neozvala, jednoducho sa to pri tom malom sidle neda 😀

ale nedalo mi nenakuknut a pozriet si "stare" trombosky a len pozeram 😲
ze bettynka je uz maminka 😀 😀 😀 😀 no strasne blahgozelam betty, takze chlapcek? a tiez julovy ako nas bubo? 😀 😀 😀 tesim sa prevelmi, ako sa inak mate? ako to zvladas? ako sa zzivate? joooj krasna sprava 😀

mirip, tiez len pozeram, ze 8tt tehu 😀 waw! kedy ste to stihli pri malej bianke? 😀 😀 😀 zte sa aj nadalej xxx

a dodatocne blahozelam maminkam vavenke, w-h...a asi aj spuste dalsich ktore som nejako prepasla, ved ako nakukam do pasu, zuzka ma uz 7m a vanduska je tiez velka slecna...no kedy to zbehlo baby? ved nedavno (naposledy co som tu bola), som vam k dalsim tt gratulovala 😀
pusinku drobcom xxx

zulok 😀 😀 😀 😀 tak vy ste sa rozhodli matuskovi surodenca zadovazit? 😀 ze 24tt...supeeeeeeeer! drzim paluchy xxx

uppsss...maly placka..utekam, drzte sa mi xxx

tanity
26. črc 2010

prepacte,
pisala som dalsie prispevky, ale jasnacka, brunko je sikovnmejsi a vsetko to vymazal..

len som chcela vyjadrit uprimnu lutost nad stratou babatiek nektarinke a fialinke 😢 😢 😢 mi to velmi luto xxx

nektarine
26. črc 2010

fiallinka - koukala jsem na tvoje alba. Muselo to být pro tebe hrozné, ale máš aspoň Juráška, to ti určitě muselo být obroskou útěchou. My teď nemáme nikoho a jen spostu času, kterej jakoby ani neutíkal.
A teď ti hlavně moc držím pěsti, aby jste to s miminkem dobře zvládli... Budu na Vás myslet.

szkyka
26. črc 2010

@fiallinka Držkaj sa

zulok
26. črc 2010

@fiallinka moooc drzim palce, aby bolo uz len dobre.. drzte saa

@tanity jeej..no Brunko ma uz rok..nejak rychlo to ubehlo 😀 tak uz mas doma riadne divosidlo.. nech sa vam dari

fiallinka
26. črc 2010

@nektarine to víš že jo, Jurášek je obrovský dar a bez něj by to bylo šílené... taky ostatně nepíšu, že jsem zažila přesně, co ty, ale přesto ty pocity byly asi dost podobné, ale rychleji jsem se z toho mohla díky Jurčovi vyhrabat... u nás byly dvojčata navíc po ivf, jsem skoro o 10 let starší jak ty, to člověku nepřidá.... ty z tohoto pohledu aspoň máš jedinou výhodu - snad brzo otěhotníš, nemusíš čekat po císaři, a hlavně - budeš mít kupu zdravých dětí... jinak nektarinko, znáš třeba dlouhou cestu - prázdnou kolébku, už jsi na to narazila na netu?

mirip
27. črc 2010

@tanity dík no ešte sa netešíme velmi som v sobotu absolvovala aj pohotovosť, som ráno začala špiniť len hnedé to som ingorovala vlastne nie len to ešte nič nie je ked hnedé a na obed už hnedé a riadny prímes krvy som hned nabehla do sprchy a podho trapom na pohotovosť / aj tak moj dr má do 2ho dovolenku/ a tam dr nebol ochotný ani pozrieť na ordinácie a že hned aby som ostala, ked mu sestrička do telefonu povedala že ja mám doma malé dieťa a velmi nechcem ostať tak navela sa dotiahol ma pozrel "jemne" pichol dnu aj tie železá /moj dr nie on len pozrie rukou či sa otvára alebo nie a už na rukavici vidí či niečo je alebo nie/ a tam aj železá a že ked má ostať tak otane tak ostane ked nie tak nie....že ved mám doma jedno dieťa a keby aj odišlo tak sa poteším s malou, no velmi milé od neho a že žiadnu krv nevidí a že maximálne dostanm injeckiu kanavitu že od nej prestane špinenie.............no super keby som vedela tak si dám doma kanavit malé deti ho berú prvý polrok a ostalo mi po malej
ked som prišla domov tak na toaletáku a na intimke kopa kri to od jemného vyšetrenia akurát sestrička tam bola na nočnej porodná asistentka a tá mi povedala že ked mám si dať doma 10kvapiek kanavitu a sledovať si a snažiť sa pár dní čo najmenej naťahovať malú na rukách.............takže asi tak ono asi ked je vlastný gynekolog na doolenke tak ostatní človeka odbavia len tak halabala........................v nedelu ešte niečo bolo a teraz v pondelok už ani nie, tak uvidím hádam bude dobre a sa neviem dočkať kedy príde moj dr z dovolenky, takže až potom ak bude všetko ok potom ten strach opadne ale na pohotovosti zo mna totálnu kravu dr zo mna dr urobil že som tam chodila zbytočne vraj

erika12345
27. črc 2010

@mirip nemam slov na taky pristup. Vraj jedno dieta mas, sa potesis aj s malou... To nemoze normalny clovek vyprodukovat, som zhrozena. Sice od niektorych ludi som si v nemocnici tiez zazila hocico. Tiez sa so mnou raz primar po kyrete strasne vadil, ze som si ho dovolila v noci otravovat a dotrepala som sa na pohotovost. Uplne ma odbil.... Aky bol vsak prekvapeny, ked ma o necelych 12 hodin videl opat na operacke.... No ale chapem, v noci som ho zobudila, tak to dal najavo. Ani som sa nestazovala, nema to cenu.
Drzim palceky, aby to bolo v poriadku, hlavne sa snaz malu moc nedvihat. A mysliet pozitivne, aj ked to ti radi ta prava, ja som vzdy stresovala a myslela na najhorsie.

cukor
27. črc 2010

@mirip ......no zvláštny prístup....ja som 6tt len trosku krvácala a nechali si ma tam 4 dni.tak si dávaj pozor a klud 😉

nektarine
27. črc 2010

@fiallinka ne, ještě jsem na to nenarazila, kouknu se na to. Dnes jsem potkala ve městě maminku, co semnou chodila na předporodní kurzy. Samozřejmě jsme se zastavili a hned se ptala, kde mám malýho, a že mi závidí, že už mám porod za sebou... Bylo hrozný ze sebe vysoukat, co se stalo.
A co ty? Doufám, že se cítíš dobře a že je vše o.k.

tanity
27. črc 2010

@zulok ahoj moja, veruze je divosidlo 😀 ale krasne 😉 drzkaj sa a nech ti krasne ubiehaju tt xxx
@mirip uf, tak sa len drz...snad to spinenie nic neznamena a prestane...a ten dr, to sa radsej ani nebudem vyjadrovat...drz sa xxx
@nektarine muselo to byt pre teba velmi tazke, je mi to luto, ze si toto musis teraz zazivat ☹ ked som prisla o adamka, velmi tazko mi bolo sledovat ostatne maminy, ako im dalej rastu bruska a maju deticky...a ja nic, len smutok v dusi a prazdno v srdci 😢 verim, ze budes mat dobrych ludi okolo seba, citlivych, ktori ti pomozu prekonat narocne a smutne obdobie, budem na teba mysliet, aj na fialinku xxxxxx

len zopar fotiek brunka, ako rastie

fiallinka
27. črc 2010

@nektarine Ahoj, já píšu jen tu adresu - www.dlouhacesta.cz, ale doporučuju číst jen sekci o Prázdné kolébce, nebo tě ty příběhy vyděsí... tady na MK je taky témátko "Zemřelo mi dítě", je to někde zvláštně mimo, ale snad to najdeš... tam je holek s podobnými osudu hodně... a na babycafe je témátko "pro maminky andělů" a tam se taky můžeš mrknout... může ti to pomoct aspoň v tom, že bohužel v tom nejsi sama...

víš, já ti nechcu psát žádné moudra, protože jsem byla v jiné situaci, ale přesto snad jediné - já jsem měla pocit, že ten můj smutek nikdy neskončí, že se z toho nevyhrabu, že nikdy nevylezu z té "záclony", přes kterou jsem viděla svět... a to vše za situace, kdy mám spoustu dobrých známých a super chlapa, kteří to se mnou sdíleli, a hlavně Juráška...

ale pomalu, postupně to přecházelo... první dva měsíce byly šílené, v půl roce se to trošku zlepšilo, v roce už to bylo výrazně lepší... i když na to nikdy nezapomeneš, tak to je jediné, co ti chci říct - bude to lepší, i když se to tak nezdá, věř mi..

a mluv o tom, co to dá - pokud můžeš... pomáhá to hodně a nejvíc, neboj se s tím lidi "obtěžovat" a říct, co se stalo, neboj se na miminko vzpomínat i na těhotenství, a to i před ostatníma... nám to většinou pomáhalo a pokud to někomu vadí, je to spíš jeho problém... (nepočítám blízké členy rodiny, kterým jsme tím nechtěli zbytečně ubližovat)... pro mne bylo těžké i to, že lidi na našeho druhého chlapečka zapomínali, tvářili se, že nebyl... ale časem jsme to zlomili, protože my jsme o tom mluvili hodně.

Držím pěsti ve všem, L.

kaciatko81
28. črc 2010

@nektarine je mi velmi luto, co sa ti stalo 😔 velmi drzim palce. to cakanie je naozaj zle. ja som cakala na vysledky skoro dva mesiace a este sa cudovali, ze co vlastne stresujem...
@fiallinka si velmi statocna, drzim palceky, aby druhe babenko bojovalo a zvladlo to vsetko v poriadku.
ja som minuly tyzden hovorila s mojim dr z car a povedal, ze mi da fraxiparine od zaciatku bez ohladu na vysledky, ze radsej skor ako neskoro...

dilema
28. črc 2010

baby, mne uz asi sibe...dnes som bola u jednej...no ja neviem jak ju nazvat, ale vraj vie zdiagnostikovat organizmus...tak ma chytila za ruku a opytala sa ma, ci som pripravena na to, ze dieta mat nikdy nebudem....hmm...no povedala som ze na to teda nie som pripravena, tak zmenila, ze budem ale az o 4 roky najskor...no to budem mat uz 40 rokov, hmm.... vraj mam uvazovat o adopcii, co si o tom myslite? inak som vraj v poriadku, len nebo mi nechce dopriat, vraj karmicky dlh.... ja som uz 3x potratila, tak teraz naozaj neviem, a to som sa uz chcela zacat pokusat o mimi, s tym, ze fraxik pomoze, teraz som trochu zneistena, hmm....muzovi ani nepoviem kde som bola, asi by mi vynadal 🙂 chvilu mavnem rukou, ze blbosti, zas nic take cim by ma ohurila a ziskala si doveru mi nepovedala, ale na druhej strane, mozno by som mala aj s takou alternativou ratat, hmm...no asi som nemala nikam liezt, ale doslaka ked aj ti lekari mi nevedia nic normalne povedat :(

zulok
28. črc 2010

@dilema fraxiparin alebo ine injekcie ozaj vela uz stastnym maminkam pomohol.. teraz to uz vyjde... 😉 a treba tomu fakt verti, ze sa podari..
prepac, ja som veriaca a tak sa na taketo panie pozeram tak trosku inak.. najprv povedala, ze nebudete mat dieta, potom ze o 4 roky.. neviem, neviem, ale znie mi to viac nez divne...je mnoho tehuliek, co nemohlo prirodzene otehotniet a lekari tomu nedavali moc sancu..a u vas to prirodzene slo, tak mozno fakt chybal ten fraxik alebo kopec vitaminov alebo kombinacia oboch..
pokial ide o adopciu, isto by ste boli uzasni rodicia a dietatko by bolo u vas stastne, ale sak to nevylucuje, ze budete mat aj vlastne.. skuste este ten fraxiparin, i ked chapem, ze 3 potraty mat za sebou je viac nez dost..
nam sa na 3 krat podarilo a mame MAtuska a teraz verim, ze to tiez zvladneme..
a milu pani budes moct za nejaky cas prist pozdravit s malym upistanym drobizgom.. drzim palce do snazilkovania a chapem, ze clovek so smutnou utrapenou dusickou hlada pomoc vselikde, aj u takych vselijakych alternativnych liecitelov, ale skor by som si davala na nich pozor a radsej sa im vyhybala...

dilema
28. črc 2010

@zulok jaj zulok no ved vsetko co si mi napisala mi hovori aj moj zdravy rozum 🙂 len som asi potrebovala povzbudit 🙂 naozaj moc dakujem.... 😉 a drzim palce....

fiallinka
28. črc 2010

@dilema nenech se zblbnout, je jasné, že v tvojí situaci tě takové řeči lehce ovlivní, protože se bojíš toho, co bude, ale fakt bych se na nějakou bábu vybodla... akorát ti podrývá psychiku... navíc když už někdo předpovídá seriózně, málokdy se zmiňuje o konkrétních letech nebo událostech, fakt na to prď...

dilema
28. črc 2010

@fiallinka diky moc...veru kaslem na to, co ma prist to pride...to je proste zivot... len som to mala cerstvo v hlave a som sama doma, potrebovala som ventilovat... diky....moc...🙂

cukor
28. črc 2010

@dilema ....no nielen manzel by ti vynadal........aj ja.... 😀 .....otehotnela si 3x a to je uz velký uspech.ja som tiež vyskúsala vsetko možné ale tam by som nešla. a vzdy som verila,ze to raz vyjde a nevzdávam to ani teraz.a to som bola dokopy 12 x na umelom.proste musíš verit,a takéto baby ti na psychike nepridajú. a ja ked sa vsetko podarí budem rodit skoro ako 40 ročná.....no a čo.....proste osud nezmeníš a čo má príst príde. ttakze ...veríme...a basta 😉