Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
9. srp 2010

@bettynka222 ....no ty uz myslíš na môj pôrod.si zlatá.ja určite cisarakom aj preto,ze mam operované oči.to ako ti zistili ,ze sa ti skracuje krcok?aj si niečo cítila?alebo si mala nejaké problémy.?ja sa stále pozorujem a uz mi z toho asi 😝

fiallinka
9. srp 2010

@cukor cukříku, mně se taky zkracoval a necítila jsem vůbec nic, jako většina 🙂

nonika
9. srp 2010

@cukor Dakujem....snazim sa nato nemysliet ale akosi mi to velmi nejde ☹ mam uz sice krasnu 6 rocnu dceru s ktorou som ziadny problem nemala....a velmi by chcela aj ona surodenca, tak verim ze do tretice to vyjde 🙂

zusika
9. srp 2010

caute kocky..... hlasim, ze uz tyzden si aj ja picham fraxiparin 0,3 ..... teda moj manzel sa na to podujal, lebo ja som na to asi strasne makka..... sme 10tt+2 a v piatok idem konecne po mesiaci do poradne a na usg.. tak uz sa neviem dockam ci sme OK....

ako sa mate?

zusika
9. srp 2010

@nonika - ooooj, zlata moja.... strach nesmie byt silnejsi ako ty!!!
teraz viac ako na cokolvek ine mysli na babatko co nosis v brusku a nalad ho pozitivne na tento svet, davaj mu pocitit ako velmi po nom tuzite a lubite ho.....
ja na taketo veci verim, keby nie - tak nikdy nebudeme mat deti...

Uz sme sa raz na tuto cestu vydali, tak to musime zvladnut. Kazda si nesieme svoj kriz a nevolame sa Trombofilicky dobrovolne a preto, ze by sa nam to pacilo.... ale my to ZVLADNEME! kazda jedna sa dockame babatka!!

(Teraz si prosim dobit pozitivnu energiu spat aj mojim smerom.... mne to vzdy ide opacne lahsie 😀 - ale nie, snazim sa zo vsetkych sil tak sa snazme spolu!!! )

cukor
9. srp 2010

@fiallinka ....ahoj...ako ste sa mali?a ty si v poriadku?
@nonika ...no vsak mas dcerušku,tak mysli pozitívne.uz mas dieta,tak je to pre teba obrovské plus.neboj,vsetko teraz dobre dopadne.
@zusika ...no ty si moja krvná skupina.......ja tiez verím,ze budeme mat babo,tolko uz bojujeme,ze sa mi nechce verit,ze raz ten boj nevyhráme.a nikdy som si nepripustila myslienku,ze by som mala ostat bez dietatka.a tolko problémov mam,ale nestažujem sa.

cukor
9. srp 2010

@zusika a ako zvládate injekcie?kam ti to pichá.my sa uz blízime k zavrseniu prvej stovky injekcii.minulý tyzden som si aj poplakala,tak zle ma manzel pichol do ramena a fakt to bolelo ale nič to, ide sa dalej s pichaním,zatnut zuby 😀 a vsetko vydržíme.
@fiallinka ..ja nakoniec nejdem na amniocentézu.triple testy vysli nega. 1:3100 a vlastne ma tam posielajú len pre môj vek.dr.z centra mi to sama neodporučala...

bettynka222
9. srp 2010

@cukor moja aj som sa furt pozorovala. ja som patrila na rizikove kvoli tomu trojtyzdnovemu krvacaniu, takze mna zakazdym vysetrovali aj rukou...

zusika
10. srp 2010

@cukor - do bruska pichame, neskor prejdem do stehna asi.... tak ty stovka, ja prva 10-tka .....
kam je to podla vas najmenej bolestive, resp. neprijemne.....
manzelik sa snazi, vraj chce byt ku mne nezny.... mna to len stipka ked to prejde cez kozu, ale potom je to OK.... a iba 1x sa mi urobila malilinka modrinka...sikovny je.....

cukor
10. srp 2010

@zusika ...no mne manžel pichá do bruška ale teraz viac do bokov.rameno sem tam a do stehna ma to dost boli.vsak uvidíš.hlavne ked trafíte cievku tak tam ostane hrčka 😉

nektarine
10. srp 2010

Ahojte holky! Mám velkou radost, tak se s váma musím podělit. 😵
Včera jsem byla za novou doktorkou na ženském. Manžel šel nakonec semnou, aby jsme se vyptali na všechno možný, co a jak dál... Docela nás podpořila. Udělala mi vyšetření, řekla, že měsíčky už se blíží (do 2až 3 týdnu) a doporučuje nechat proběhnout alespoň jeden cyklus a můžem se začít snažit! Nejdřív teda říkala, že by bylo dobrý to nechat bejt 3 měsíce až půl roku. Ale po tom, co mě prohlídla(od porodu mám teprve měsíc), tak říkala, že napodzim už můžem... A docela mě uklidnila i v tom, že už se nám to stejné nezopakuje. Injekce mě neminou. Takže si už mám nakoupit vitamínky a kys. listovou. Mám radost 🙂 Teď už jen, aby se nám povedlo tak rychle, jak u Patrička a byla bych nejšťastnější...

@fiallinka Jak jsi na tom? Doufám, že o.k.

fiallinka
10. srp 2010

@cukor při takových výsledcích bych taky nešla, máš to hezké 🙂, no jinak byla jsem na kontrole v pátek v Brně, všechno je v pořádku, i když mám teda ještě být v klidu do konce srpna... ale samozřejmě se pozoruju, dnes jsem zase propadla panice, když mne cosi kdesi zapíchalo a cítila jsem se unaveně 🙂, já si to asi vsugerovávám...
@nektarine tak to je super, nějaká naděje je fakt potřeba 🙂 a taky mi každý říká, že se to skoro nikdy nemůže opakovat, navíc s injekcema...

jinak holčičku, která se nechce fotit 🙂, mám v albu..

pindruzka
10. srp 2010

@nektarine tak to jsou dobre zpravy, urcite se brzy zadari. a doporucila ti nejakou novou hem???
me ted prisla lekarska zprava z hem a pisou tam, ze si budu pichat i v sestinedeli, tak jsem si na tebe hned vzpomnela, jestli bys taky nemela ted neco brat

denisocka
10. srp 2010

ahojte.tak mne clexane dalej pichaju,som este v porodnici,dnes ma cistili bo v maternici ostali nejake zvysky,chvalabohu nejak extrem.nekrvacam. A som stastna,ze uz mam maleho pri sebe ,tehu bolo fakt narocne. Konecne to prinieslo ovocie. Dievcata drzte sa!

slavkav
10. srp 2010

@denisocka - blahozelam 😵

zulok
10. srp 2010

@denisocka jeeeeeeeeeeej velikanska gratulacia, nech je uz len dobre a pekne si uzivate krasnu rodinku

cukor
10. srp 2010

@nektarine ...no vidíš,tolko radosti...je to super,ze si fajn naladená....vsetko sa podarí 😉
@denisocka .....gratulujem a prajem vám vela stastíčka a zdravíčka.no vidíš ,tak si to zvládla pred termínom.

denisocka
10. srp 2010

xixi,2 dni pred tp. Az ma pustia tak na pc napisem viac

bettynka222
10. srp 2010

@denisocka gratulujem 😉
@fiallinka 😵

lenka_66
10. srp 2010

@nektarine drzim palce 😉
@denisocka gratulujeeeeeeeeeeeeem
@bettynka222 ako?
@zulok @cukor krasne sa vam tt zbieraju 😵
@lenoc ???????????????????????
u nas je veselo .marek stale nieco vymysla 😀 .som zvedava aky bude zajtra oslavenec 😀

bettynka222
11. srp 2010

@lenka_66 Jeeej moja gratulujem k rociku 😵 ja som práve dokojila, malinky spinkal od deviatej 😀 inak u nás všetko ok,len posledné dva dni malinkeho hrozne bolelo bruško 😖

kaciatko81
11. srp 2010

@denisocka gratulujem 😵 a zelam vam vsetko naj, hlavne aby ste boli zdravi 🙂
@nektarine drzim palce, aby to vyslo co najskor 🙂 a az do vitazneho konca 😉

cukruska1920
11. srp 2010

@denisocka jeeej..tak uz to mas za sebou....gratulujem 🙂

cukor
11. srp 2010

@lenka_66 .....vsetko najlepsie marekovi.....ako rýchlo ten rok zbehol.si pamätam ako si posledné tyzdne chodila ako na klavir k dr.,ze uz ideš rodit a nič ......a ten rôčik strašne rýchlo prešiel.tak nech ti robí len radost a nech je zdravučký a spokojnučký 😉

denisocka
11. srp 2010

dakujem baby *

nektarine
11. srp 2010

@pindruzka No, gynekoložka se tvářila, že je to takhle v pořádku. A doporučila mě počkat na ty potvrzující výsledky, že prý je Znojemská hematologie vyhlášená a je tam spousta odborníků. Hlavně primář Simonides, že hned jak otěhotním, napíše mi žádanku přímo k němu, že si mě 100% pohlídá, že je pečlivej. A mluvila jsem o tom i s mým obvoďákem, a tem mi řekl to samý, že jsou prej moc dobří. Tak za týden tam zkusím brnknout, jestli už ty výsledky mají a pak se snad konečně nějakýho doktora dočkám... 😨
@denisocka Moc gratuluju! Přeju Vám oběma hodně zdravíčka... 😉
@kaciatko81 Díky, přesně jak píšeš. Co nejdřív a hlavně taky až do zdárného konce.

erika12345
11. srp 2010

@denisockagratulujem! 🙂 obom vam zelam vela zdravicka.

fiallinka
11. srp 2010

@denisocka gratuluju a napiš podrobnosti 🙂

matelko1
11. srp 2010

ahojte.

@bettynka222 to som velmi rada,ze sa mate dobre.my tiez 😵 kojis?ako ti buba v noci?
@cukor ty mas co nove.brusko ti uz rastie,alebo este ani nevidiet.

cukor
11. srp 2010

@matelko1 ...bruško uz mam ....je to na mne vidiet.trosku ma trápi nejaká alergia,pár krát za den sa zacnem skrabat,vyhodí sa mi flak,trosku to svrbí a potom to prejde.ale ko je v poriadku aj hepatalky.tak neviem z čoho to je.aj fraxparin som vymenila za clexan a aj tak.inak celkom pohoda az na to moje pozorovanie.asi som velmi uzkostlivá.