Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

joda
19. srp 2010

@erika12345 Ja mam zlatu lekarku ktora sa mi snazi pomoc a myslim ze mi pomohla.Povedala mi ze anopyrin je slabi.Ono tato liecba je draha preto takto spekuluju a ty by si si urcite mala pichat ked mas lepive dosticky skus sa poradit sgynekologom.Alebo vymenit hematologaprajem ti aby si aj ti zazila co su to kopance v brusku.Drz sa nech je to cim skor.Ja si myslim ze s heparinom sa ti to podari.Kedze ja uz jedno dieta mam znova by som chcela strasne aj donosit to druhe.

cukruska1920
19. srp 2010

@joda mala si zle vysledky ked mas az 0,6 ?

joda
19. srp 2010

@cukruska1920 Nie vyswledky su dobre od zaciatku si picham 06

joda
19. srp 2010

@cukruska1920 neviem ci sa to nedava aj podla vahy.Ja mam problem aj s vysokym tk apri prvom tehotenstve znamky preklamsie.

joda
19. srp 2010

@fiallinka chcem sa ta spytat na sone ti tiez naznacili ze dietatko bude mat ds

cukor
19. srp 2010

@erika12345 ......špinila som trošku asi dokopy tyzden.a potom to prestalo.ale ja som mala na začiatku velmi vysoké HCG ,dr.mi hovorila,ze to vyzeralo na dvojičky a možno to špinenie znamenalo to,ze to druhé sa vyplavilo.len sa nestresuj,chápem ta,ze chceš velmi dieta,neviem síce kolko máš rokov ale stres je tvoj najväčší nepriatel,tak klud a ono to príde. 😉

nonika
19. srp 2010

Ahojte babenky, mam otazocku....tyzden si picham fraxik 0,3 a dnes rano som mala miesto vpichu opuchnute a strasne to svrbelo.....co s tym?....v zime som si pichala preventivne fraxik ale vyssiu davku ako teraz a po tyzdni sa mi vytvorili hrcky a neskutocne ma to svrbelo ☹

cukor
19. srp 2010

@nonika ...ahoj .....ja som si do 11.tt pichala fraxiparin a stalo sa mi to iste.je to alergická reakcia.ja som isla na hematologiu a zmenili mi to na clexan.a teraz je to v pohode.
@joda ...urcite sa to nedáva podla váhy.

poleva
19. srp 2010

nonika ja to mam stale,potieram si to heparoidom,a po vpich si na to davam lad...mne to pomaha
hrčky mam stale,aj modriny

cukor
19. srp 2010

@poleva .....tiež som to potierala ale pokial sa to vstrebalo tak to dlho trvalo.nonika je len na zaciatku tehu a zbytocne sa bude trápit.clexan neobsahuje alergickú zložku.

poleva
19. srp 2010

ja som to vravela mojej lekarke a nechcela mi dat clexane
ale rozmasirovat to urcite treba,potom sa robia uzliny
ale zas na každeho plati niečo ine...

nonika
19. srp 2010

dakujem za rady.....cukor, v zime som si prestala pichat a Dr. Hulikova mi povedala ze som dobre urobila....asi jej zavolam a poviem co sa deje.....poleva,hrcky este nemam ale modriny ano a to picham len tyzden ☹ .....nemoze to byt tym ze pichame zle????

modra
19. srp 2010

Ahojte.. mozem mat na vas jednu otazku?? Ma niektora z vas antifosfolipidovy syndrom? A bolia vas pri tom nohy? Konkretne lytka? Lebo ja ho mam a mam aj MTHFR a strasne ma bolia lytka ako keby som ich mala stiahnute pod kolenami. Bola som aj u cievneho ale z jeho hladiska je to v poriadku.. Tak si zhanam info ze co to moze byt a ci nema niektora s tym skusenost.
Dakujem

nonika
19. srp 2010

este nieco....som v case kedy by som mala mat normalne mrchu a zacala som mat dost silny vytok 😒 ...je to dost neprijemne 😖

poleva
19. srp 2010

nonika ja mam vytok cele tehu,strasne silny,dala so si urobit vyter a je negat pre istotu 😵
ale myslim že v nejakom 12 tt robia vytery automaticky ci nemas chlamydie a podobne,lebo bakterialne infekcie sposobuju predcasne porody.
MODRA mna velmi bolia stehna od pichania,a ako vravim same uzliny a hrcky,modriny
myslim že to nie je že zle pichame,mne sice picha manžel ale asi je to obrana organizmu,su tehulky čo si cele tehiu do bruška pichali,a nič im nebolo,nemali vedlajšie učinky a to nevravim o tom ake som mala bruško dopichane a ubolene
a od nejakého 7 tt pichame len do stehna,vraj sa da pichať aj do ruky,ale vraj to veľmi boli 😢

lintea
19. srp 2010

Ahoj, Modra ja mam taky antifosfolipidovy syndrom, ale lytka me neboli.
Jinak dr. mi k tomu nic nerekl, jen ze je to slozite na vysvetlovani a napsal mi anopyrin a femibion,
takze taky moc nevim co od toho ocekavat.Chystam se ted na 3IVF, vzdycky jsem sice otehotnela,
ale doslo k potratu v ranem stadiu tehotensvi a jako moznou pricinu dr. urcil prave ten syndrom

modra
19. srp 2010

@poleva
@lintea dakujem 🙂 ja zatial beriem len anopirin ale mna to boli uz velmi dlho kratko po tom ako mi to zistili tak neviem v com to moze byt.. teraz si nepicham vcelicky takze z toho ma to neboli
dakujem

cukor
19. srp 2010

@nonika ....a ja chodím k hulíkovej,je to fajn dr. tak chod a porozprávaj sa s nou.modrinky môžeš mat z toho,ze si trafiš nejakú cievku.urob si riasu a drz ju pokial nevyberieš ihlu.a nechaj tak,nemasíruj ani nič.a výtok mam aj ja ale ma nič nesvrbí,nepáli,nestipe.
@poleva .....mna do stehna dost bolí,manzel mi pichá teraz do bokov.tam sa dá urobit pekná riasa a ani to tak nebolí.

nonika
19. srp 2010

@cukor este k tej riase, treba ju drzat silnejsie, alebo len tak pozvolna? no ani mna nic nesvrbi,nestipe ani nic, len to je velmi neprijemne....ak sa mozem opytat kam chodis na gyndu?

cukor
19. srp 2010

@nonika ...síce mne pichá manžel ale ju poriadne chytí.

fiallinka
19. srp 2010

@joda jé, taky někdo s 0,6... akorát jsem ho teda už 2x píchla a oproti tomu 0,4 to dost bolí (právě ten konec vpichu, kdy tam píchám víc tekutiny než minule), nestalo se ti to? A jinak s tím DS - ve 12. týdnu se právě to miminko na ultrazvuku otočilo zády, takže nebylo vidět, jestli má nosní kost (asi by nemělo a do by byl docela varovný signál), ale z krve mi to vycházelo jako negativní screening (i když ne ideální, ale u dvojčat to těžko poznáš)... ale triple test mi vyšel hrozně blbě a následně ultrazvuk pak ukázal určité znaky DS, proto jsme se rozhodli i pro amniocentézu...

nektarine: ono to možná nemuselo bý testem, ale někdy se embryo dýl zdrží ve vaječníku a v děloze začne produkovat hcg později, pak to fakt jde vidět až o dost později... nebo jsi mohla otěhotnět o dost později (kámoška měla po ivf stíneček na tom testu, pak šla na krev a hcg bylo jen 8, ale už to bylo vidět... , takže mne to dost přesvědčilo...)

erika12345
19. srp 2010

Strasne moc vam dakujem za reakcie, no nakoniec sa mi rozbehla ms. Po nej pre istotu skusim este test, snad tam nebudu //, lebo to by ma vystrasilo.... Asi by to nic dobre neznamenalo. Nikdy som to nemala ms takto skoro, tak som uz myslela na najhorsie. Ale aj tak vam vsetkym, co ste reagovali moc dakujem, je fajn, ze sa tu mozem takto s vami poradit, dufam, ze nabuduce sa vam uz ozvem s niecim prijemmnejsim. 😉
Tak sa majte krasne, uzivajte si svoje tehu alebo pripravy na tehu. 🙂

joda
19. srp 2010

@fiallinka Niektore inj su dost stipave ale ine zase ani neviem ze si picham.Dik za info.Tak sa drzkaj.

joda
19. srp 2010

@fiallinka Niektore inj su dost stipave ale ine zase ani neviem ze si picham.Dik za info.Tak sa drzkaj.aj mna bolia potom tie vpichy uz neviem kde pichat

slavkav
20. srp 2010

@erika12345 mne mesiac pred oteho dosla MS po 23 dnoch - sama som bola z toho v skoku. zvycajne mi chodila tak 26-28. v tom case dokonca 30 dni ...

erika12345
20. srp 2010

@slavkav mozno t telo ciltilo. 😉 dufam, ze tomu bude tak i u mna.

erika12345
20. srp 2010

@slavkav mozno to telo citilo. 😉 dufam, ze tomu tak bude i u mna.

slavkav
20. srp 2010

@erika12345 drzim palce 😉 este ma napadlo, ja som hned po zisteni tehu, zacala brat anopyrin 50 - mala som ho brat preventivne, ale dost som to flakala, ale vlastne brala som ho len tyzden, lebo potom na zaklade krvi mi povedala hemato, ze nemusim brat.

erika12345
20. srp 2010

@slavkav dik anopyrin beriem 100, mam ho na cely zivot preventivne kvoli dostickam. tak dufam, ze ked budem tehu, tak tie prve dni, nez na to pridem , tak mi anopyrin postaci.

slavkav
20. srp 2010

@erika12345 verim, ze ano