Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
7. zář 2010

@slavkav tak toto nekomentujem... Sestricka asi nevie, ake to je, ked zena pride o vytuzene babo... Nevie, ake su to pocity a strach v dalsom tehu. Toto je nenormalne, to sa im mas akoze podakovat za to, ze ta flakaju? Byt tebou, tak drzo by som sa dozadovala kontroly o mesiac a ak by to neislo, radsej ich zmen, chod jednoducho k niekomu inemu, vsak dievcata ti urcite poriadia, kto je dobry v tvojom okoli. Ved ide o tvoje dietatko...A aj o teba...Nemohol by nejako zasiahnut tvoj gynekolog?

slavkav
7. zář 2010

@erika12345 vsak uz sa nieco snazim vyvijat, tak uvidim. nech sa mi aspon pozrie na moje spravy iny dr - tak uvidim, ci sa mi to podari 😉
gyndos - on plne doveruje hemato - na poradni ani nechcel moje spravy vidiet, ale o 2t mam poradnu, isto sa ho na to spytam

erika12345
7. zář 2010

@ved to verim, ze sa snazis.. Aj moja gynekologicka doveruje hemato... Myslela som, ze v tehu budem mat automaticky vcelicky, no hemato povedala, ze netreba, tak moja gynek. mi ich neda. ☹ Ale su tu kocky, co len vdaka anopyrinu donosili babo, tak dufam, ze to bude i moj pripad a viem, ze na moju diagnozu toto funguje najlepsie. Najlepsie budes mat, ked to ukazes este inemu doktorovi. Drzim palce. 🙂

slavkav
7. zář 2010

@erika12345 dakujem 😉 aj ja tebe

erika12345
7. zář 2010

@slavkav tiez dakujem 😉

fiallinka
7. zář 2010

skippy: když bereš hormony + clexane, tak právě tím clexanem ty tizika TEN snižuješ na přijatelný "normál", proto se třeba berou i při hormonálních stimulacích na ivf, apod... i když ještě není ženská těhotná 🙂

skippy7
7. zář 2010

@fiallinka ahaaa....tak dikes 😉

@erika12345 ...dakujem 🙂....aj tebe nech sa darí 🙂

nektarine
7. zář 2010

@erika12345 aha. Mě doktorka řekla, že máme nechat proběhnout jeden cyklus, ale ty první měsíčky furt nikde. Vlastně mi ani neřekla, že se máme nějak chránit, jen že doporučuje se aktivně nesnažit. Pro jistotu jsem si dnes koupila test, ale nevěřím tomu, že tam budou 2. Jen abych byla klidnější, mám v plánu si ho udělat v pátek - o víkendu máme totiž vinobraní, tak abych se kdyžtak moc neopila 🙂 A pokud nepříjdou, jdu v podnělí k doktorce, nejspíš mi dá injekci ☹ Plánovala jsem si to teda jinak, nějak se nám to aktivní snažení pořád oddaluje... 😢 Ale napoprvé s Patričkem jsem otěhotněla 2 měsíce po vysazení HA, a vůbec jsme se na to nijak nesoustředili, bylo to spíš překvápko.

bettynka222
7. zář 2010

@cukor ale coby som rozmyslala nad druhym...to sa ma skor vsetci naokolo vypytuju...ty by si chcela este jedno baby potom? ci by blba otazka teraz, vsak? uvidi sa po porode 😉

@zulok jeeej uz 30 tt 😵 mne vtedy uz zacinalo byt luto za tehu...som tusila ze sa blizi porod...ale zas som sa tesila aj na porod a na obdobie po nom 🙂

@erika12345 no to si neviem ani ja predstavit. bolo by mi strasne luto keby som s drobcekom nemohla byt ☹ ja to radsej riskovat nebudem. ajked zulocka povedala spravne, monzo to bude zariadene inak 😉

@w_h no tak dnes a vcera spal vely den, lebo si otocil den s nocou - al euz osm ho usmernila 😀 v nedelu som mu totiz supla infacol proti kolike, lebo ma vsetci presviedcali,z e place kvoli brusku a psosobilo mu to extremne trvaneie, tak bol celu noc hore a kakal a pytal si dokola jest 😀 a on v skutocnosti plackal, pretoze mu styri dni po sebe robili sondaz slzneho kanalika - a ja som plakala s nim ☹

w_h
7. zář 2010

@zulok no jo, ono cim dyl, tim to pomalejs utika, i kdyz s tim druhym ditkem se mi to zda, aspon zatim, nejaky rychlejsi, tobe ne? Co Matusko, tesi se na sourozence, nevite, jestli to bude kluk nebo holcicka? a jmena mate?
tohle tehu je zatim hodne podobny, jako to prvni, jim vsechno, nic mi nevadi, trochu vic mam chut treba na pastiku, sadlo, kdyz jsou doma okurky, snim okurky, kdyz nejsou, tak mi nechybi, predtim jsem silene jedla vlassky orechy, mam je v planu, ale cekam, az je nekdo ocese a oloupe a ja je pak vsechny vykoupim 🙂))

@bettynka222 4 dny po sobe? nestaci to jednou? kdyz to nezabere, tak se to pak dela nejak operacne v CA, ne? chudacek, tak at se vam to spravi
obracena noc a den je spatna, ale to snad nemate, proste ted ma trapeni, pak ho to prejde, drzim palce

cukor
8. zář 2010

@bettynka222 ahoj betty.....ja aj ked som stále chcela viac detí uz asi dalsie nebude.budem vdačná aspon za to ktoré mam teraz pod srdcom.v mojom veku uz dalsie nestihnem.o pol roka mam 40 😀 😀 😀 ..........strasne to uteká....fakt budem stastná ak sa mi podarí toto dotiahnut do uspešného konca.

bettynka222
8. zář 2010

@w_h možno by stačilo keby to mal len nevyvinute,ale mal tam zrasty a dr tvrdil že sa mu to za noc zase zrastlo 😒 ale na tretí raz povedal že už to bolo dobre, tak nechápem načo to opakovali... A k tomu spaniu-on spí teraz aj v noci aj cez deň, ibaže sa mu nejak prehodilo travenie -dnes v noci papal každé tri hodky a včera cez deň iba raz a raz večer. asi to chce ešte čas kým sa uprace...

@cukor jasne jedno bábätko stačí - aspoň si malinku poriadne uzijes 😵 určite to dotiahnes do úspešného konca, už si ďaleko 😵 davaj na seba a na bábätko pozor 😉

vavenka
8. zář 2010

Caute zeny, ako sa mate? Dlho som nebola, ale nejak sa flakame s Vandou kade tade, vcera oslavila 4 mesiace, dnes som jej prvykrat dala kasu, normalne jedla ako velka slecna, lyzickou, zlata bola 🙂

Cukor neveriim, 22tt???? Kokoooosss!!! Super 🙂

Betty, W_h ako sa mamickuje?

OZaj, dievcata, ako riesite antikoncepciu? Mne samozrejme lekarka uz HAK nechce dat.... Ako je to u vas?

w_h
8. zář 2010

@vavenka ahojda, mamickovani jde, obcas jsem utahana, ale mala je skvela
dneska jsem mela jit do hospody (na nealko 🙂))) ale nevyslo to, tak holt si ´odpocnu´ jindy
antikoncepci jsme resili kondomem, stejne jako kdyz jsem mela trombozu
po porodu mi dr. nabizela HAK jen s progesteronem, ze tu pry muzu, ale myslim, ze barierova antikoncepce staci
uz papkate kasi? my jsme zacinali zeleninkou

cukor
9. zář 2010

@vavenka ...ahoj...,ze si sa ukázala......no 22tt ani mne sa nechce verit ale do januara je este daleko,dufam,ze to zbehne a bude vsetko v poriadku.

vavenka
9. zář 2010

Cukor, jasne ze bude vsetko ok 🙂
w_h - ty si tehulaaaaaaa 🙂 🙂 jeeej 🙂 gratulujem 😉

eviq
9. zář 2010

Ahojte, pisem sem prvykrat. Mala som 2 spontanne potraty a na hematologii mi zistili nejaku diagnozu "homozygot", vraj ked najblizsie otehotniem, mam prist a budem si pichat nejake injekcie.
V tejto teme s tym mate asi skusenosti, preto by som sa chcela opytat, ci tie injekcie ste dostali az po otehotneni alebo uz predtym - lebo mne sa to zda neskoro, kym mi ukaze test tehotenstvo a potraty som mala relativne skoro 6-7 tyzden.
Tiez sa chcem opytat ci beriete nejake vitaminy alebo ine lieky a ci vam robili aj geneticke vysetrenia...

dakujem a vsetkym drzim palce

fiallinka
9. zář 2010

@eviq ahoj, ta diagnóza určitě není jen homozygot, pravděpodobně tam máš MTHFR homozygot nebo Leiden homozygot... (spíš to první), že jo?

fiallinka
9. zář 2010

@vavenka ona už má 4 měsíce? To není možné 🙂

bettynka222
9. zář 2010

@vavenka jeeej ahoj mamina 🙂 no dobre sa mamickuje a tebe? skoda ze uz nie je leto....neda sa kojit vonku 😒

w_h
9. zář 2010

@vavenka diky 🙂))

kellina
9. zář 2010

@nonika a jak často tam chodíš na tu hematologii a když jsi zjistila že jsi těhotná za jak dlouho tě na Hematologii vzali čekala jsi dlouho a co ti řekli tam tam ti nasadili hned prášky nebo ti dělali ještě naký vyšetření

kellina
9. zář 2010

@fiallinka ne ne ještě né 17 jdu k doktoru byla jsem tam ted 8 ale má dovolenou a ještě jsem to nedostala tak doufám že mi to vyjde

nektarine
10. zář 2010

Ahojte holky, máte některá zkušenosti s vyvolávací injekcí? Co to třeba udělá s ovulací? A jak to zabírá a tak....

kaciatko81
10. zář 2010

@nektarine ked ti ju pichnu, tak cca do 10 dni by si mala dostat ms... co to narobi s ovulaciou netusim...

nektarine
10. zář 2010

@kaciatko81 aha, tak to jsem myslela, že to bude rychlejší. o.k. dík za info

cukor
10. zář 2010

@eviq .....az ked otehotnieš dajú ti pravdepodobne injekcie.pred otehotnením to nemá vyznam,lebo práve po otehotnení začínaju hormonálne zmeny a ich vplyvom začínajú problémy s krvou.a treba brat dost kyseliny listovej,väčšinou tu vsetky berieme ešte femibion a vit.E.vlastne ked budeš // hned chod na hematologiu....to budeš nejaký 4 tt a oni si ta uz postrázia.........a to homozygot znamená,ze si to zdedila po oboch rodicoch. 😉

fiallinka
10. zář 2010

@nektarine já jsem ji měla dvakrát, jednou ms za 4 dny, jednou za 9... a myslím, že sice to nějak tělo rozhodit může, ale brala bych to potom jako normální ms a ovulace prostě jako normálně...

kaciatko81
10. zář 2010

@nektarine ja som raz dostala na 3den po injekcii... predpokladam, ze to aj zavisi od aktualnych hladin hormonov, ked ti to pichaju...

nektarine
10. zář 2010

@fiallinka @kaciatko81 No tak jo, snad pak příjde ms brzo. Dík holky
A máte nějakou zkušenost s letadlem? Můj obvoďák mi říkal, že když mám Leidena, že bych mohla mít v letadle problém. Za 2 týdny jedeme do Turecka - letecky. Ale letadlem jsem už cestovala 2x (jednou ve 12-ti letech a pak ve 20-ti) A nikdy jsem žádnej problém neměla. Byly to teda vždycky krátký lety do 4hodin.