Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kaciatko81
25. lis 2010

@fiallinka drzim palce 🙂 😵
@tonytony drzkaj sa v car a daj vediet, co ti povedali 🙂

lulu10
25. lis 2010

@tonytony ahoj chcem sa ta spytat aky mal manzel spermiogram? v tom nemate problem? my riesime aj to v suvislosti s tym mojim opakovanym potracanim ☹ moc ti drzim palce aby to vsetko pekne vyslo este tento rok 😵 a po novom roku idem na rad ja IVF a PGD 😉

erika12345
25. lis 2010

@fiallinka zajtra budem na vas mysliet, drzte sa, uz zajtra budes mat svoje dievcatko pri sebe. 😉

berule
25. lis 2010

@fiallinka Tak držím všechny palce, které mám 🙂 , všechno bude v pořádku. 🙂 🙂

budoucimatka
25. lis 2010

Holky, prosím poraďte. Píchám si Fragmin do bříška. Ale jsem v 6 tt a mám strach. Ptaly jste se některá doktora, jestli nemůžete zasáhnou dělohu injekcí? A když pícháte, uděláte "špek" k pokožky, který v průběhu píchnutí pustíte, nebo držíte tuto kožní řasu až do vpíchnutí celé davky? Díky za reakce a přeju vám vše hezké.

budoucimatka
25. lis 2010

Opravuji, jsem v 6 měsíci...

slavkav
25. lis 2010

@fiallinka - drzim palce 😵
@tonytony - prajem dobre spravy v CAR

@budoucimatka - ja si tiez picham do bruska - akurat som to tu minule rozoberala - lebo si picham len tyzden. dievcata ma ubezpecili, ze nemozem zasiatnut babo ... vraj aj najchudsia zena ma hrubsiu vrstvu ako je dlzka tej ihly. ja si picham fraxiparin a picham si takto - spravim riasu - pichnem - vytiahnem ihlu - pustim kozu. teda riasu drzim aj pocas vytlacenia tej tekutiny a rozpustim ju az po vytiahnuti ihly.

cukor
25. lis 2010

@budoucimatka ..neboj sa,urcite si nič neprepichnes.a presne ako piše slavka......urobit riasu,vpichnut,vybrat ihlu a az potom pustit riasu. ........ dnes si pichám uz 200 injekciu 😀

slavkav
25. lis 2010

@cukor waw, ja si picham len tyzden a uz ma to veru zacina boliet .. .obdivujem vas ...

slavkav
25. lis 2010

ale je mi jasne - pre babo vsetko 😉

nikinka1981
25. lis 2010

Ahojte, som tu po prvý krát. Mám mutácie na trombofílie, zlú zrážanlivosť krvi. Zistili mi, že moje tri potraty boli kvôli tomu. Teraz si pichám od 11tt fraxiparine. Lekári sa zhodli na tom, že najvhodnejšie je ak budem rodiť cisárskym rezom. Nemôžem mať ani epiduralku ani spinalku. Je tu niektorá, ktorá si pichá fraxiparín a bude rodiť cisárskym rezom?

nikinka1981
25. lis 2010

@budoucimatka mne to pichá manžel, lebo ja na to nemám odvahu 🙄 pichá mi to do bokov brucha, nie priamo do predu a tiež do stehien, ale len z gornej časti takmer pri slabinách pod kožu. On si urobí takú riasu a pichne a nerobia sa mi ani modriny...teda raz za čas sa urobí, ale nie každý deň... Kázali Ti pichať celé tehotenstvo?

budoucimatka
25. lis 2010

Tak holky, moc děkuji. Tak já budu držet kožní řasu až do vyprázdnění jehly.
nikinka: Ještě nevím, jak dlouho, doktor mi poví. Těhulkám přeji zdravá miminka. Snažilkám přeji hodně štěstí.

nektarine
25. lis 2010

@fiallinka to je super, závidím ti 🙂 Držím pěsti, ať je porod v pohodě a rychlej, ať se ti jizva co nejrychleji hojí a pozdravuj Karolínku 😉

Holky, já na kontrole na hema v pořádku, vše v normě, další kontrola za 2 týdny. A v po 29. jdu na gyn, tak jsem zvědavá na utz. Ale co je horší, mm je v nemocnici ☹ Včera ho převážel vrtulník za Znojma do Brna, v práci měli lezci cvičení (je hasič) a slaňovali se z čtyř patrového paneláku. Měl špatný lano a nefunkční stopku, nebrzdila, takže sice na laně, ale proletěl to celé dolů(asi 15m). Má naštíplej druhej bederní obratel, rozdrcenou kostrč, rozdrcenej pravej kontník a vykloubenej jeden prst na noze, na druhé noze má naraženou patu ☹ Nesmí se hejbat. Min. 4 měsíce bude mít korzet kvůli těm zádům. Ale díky bohu, nervová soustava je v pořádku a ochrnutí by už nemělo hrozit. Co se to kolem děje??? Před 4 měsíci jsem přišla o syna a včera málem i o manžela. Mojí kámošce umírá maminka na rakovinu, už jí nezabírá morfium. Co nás ještě čeká? Doufám, že aspoň drobeček bude v pořádku...

nektarine
25. lis 2010

@janulka002 jo, já si to píchám taky, dnes 10 den. štipká to a nebo tak jako pálí. Sestra na hemato říkala, že to má, že to je v pořádku. Přejde to po 5-10 minutách. A modřiny mám za těch 10 dnů 3. Tak jestli je nemáš, tím líp, ne? 🙂

tonytony
25. lis 2010

holky, ani nedočítám, happy end se nekoná☹ celou cestu z Caru jsem prořvala☹ Jediný týden v roce je ten, kdy mi vycházelo OPU, takže v prdeli... Všechny přípravy vč. domluvy hlídání atd. jsou v tahu, Wobenzym jsem dlabala taky zbytečně- vše posun o celý šíleně dlouhý měsíc s mými dlouhými cykly i o víc a krom toho mi to díky tomu bude vycházet nba tak důležitou věc, že celé IVf budu muset posunout ještě o další měsíc- ta věc nejde odříct nebo zrušit, takže to nejhorší, co se mohlo dnes pro mě stát, stalo se☹ Navíc dr. znova koukal na ty výsledky genetiky embryí a moc šancí nám nedal, takže jsem v totálním srabu a vzdávám to předem, nemám sílu už v něco věřit, místo akce, která mohla začít už tenhle víkend- nIC, nula☹ Já na to asi nemám zvládat to, věřila jsem, že to dopadne a zase nic... I manžela to sebralo, protože to čekání je šílený a já to prostě fakt nezvládám☹ Naváíc se mi to totálně zkomplikuje s prací a žádostí do školky, prostě fakt v háji celý...
To jsem se včera těšila, jak začnu dnes optimisticky s výzdobou apečením- takže teď místo toho budu přes další pro mě totálně zničený Vánoce jen trpět, trápit se vzpomínkami( potraty a úmrtím) a utápět se v nevíře, že to stejně nikdy nedopadne... Já tady od srpna, ky se to nepovedlo, odpočítávám den po dni a pak stačí jen pitomá MS, která přijde o týden dýl a já se klasicky se svým štěstím trefím do jediného týdne, kdy tam nejsou☹

tonytony
25. lis 2010

@lulu10 Spg taky nic moc- hl. v cíleném pohybu a morfologii...

berule
25. lis 2010

Ahojky, tak dnes už se mi taky stalo, že když jsem vytáhla jehlu, tak se mi tam udělala bublina(kapička) asi Fragminu. Zítra jedu po týdnu píchání injekcí na kontrolu na hematologii, tak jsem zvědavá co mi řeknou nového. Dnes byl teda den blbec, od rána je mi špatně od žaludku, že musím i rozdýchávat, abych nezvracela. Tak jestli na mě leze střevní chřipka nebo co, hrůza. Snad to zítra vydržím do těch 10 hod nalačno 😒 Mohl by mě doktor objednat až na leden, ať mám chvilku pokoj 😉

cukor
26. lis 2010

@nektarine .....neboj,,vsetko dobre dopadne...prajem vela zdravia a nestresuj sa 😉

baby ja som také nemehlo....vcera som sa zosypala zo stoličky.ani neviem ako sa to stalo,naraz som bola na zemi aj so stoličkou.tak som sa zlakla,ze som sadla hned do auta a isla k dr.malá je naštastie v poriadku a ja mám fajnu modrinu na zadku aj ruke.doma nič nerobím kvôli tomu skracujúcemu sa krčku a ani uz sediet poriadne neviem 😀

lulu10
26. lis 2010

@tonytony tak to je teda pech, ale musis ist dalej, neboj pride ten spravny cas, kedy bude vsetko spravne nacasovane a dobre to dopadne! Tes sa so svojim dietatkom a uzite si krasne vianoce. Ja by som bola najstastnejsia na svete keby sme mali aspon to jedno. Nazufaj, mesiac ci dva to nic neni, ked si uz tolko cakala tak to zvladnete 🙂 viem ze lahko sa to pise ale horsie preziva. Prezivam to iste co ty, ale ja este dieta nemam... Vcera som preplakala cely den ale dnes som si povedala ze idem dalej! Moc ti drzim palce, a hlavne nech ten cas uteka rýýýýýýchlo 🙂

kaciatko81
26. lis 2010

@tonytony je to smola 😔 ale neboj, zvladneme to, nie si v tom sama... mas doma aspon jednoho drobca a mozete si spolu spravit krasne vianoce. ono zasa ked si vezmes, ze cez vianoce maju vsetci dovolenky, tak je to mozno aj dobre, ze nam to takto posunuli. keby sa nieco stalo, tak nikoho normalneho nenajdes. zvladneme 🙂

nektarine
26. lis 2010

@cukor 🙂 to snad není možný s tebou. Hlavně, že jste obě v pořádku.
@berule tak já rozdejchávám dneska a docela dost 🙂 a u mě to předpokládám střevní chřipkou není. už včera mi nebylo dobře. Mám strach i něco sníst, ale musím.
@tonytony ty jsi strašně moc pesimistická. Jak píšou holky, nezoufej, navíc ti to stejně nepomůže ☹ Musíš to vzít, jak to je, tak se to holt musí posunout, je to smůla a je to špatný, ale nedá se nic dělat. A naděje umírá poslení, musíš tomu věřit, nebo aspoň doufat... A jednoho prcka už máš, tak přichystej pěkný vánoce pro ni (je to dcera, že?). Mrzí mě to, ale musíme žít dál......a ty máš pro koho. 😉

bettynka222
26. lis 2010

@cukor jeeemine cukor, sak sed radsej na zemi 😀 a super ze uz si 33 tt 😵 😵 😵 to uz vydrzite, sa tesiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵
@nektarine ☹ chudak manzel...ako je na otm psychicky? bola si za nim?
@tonytony vydrz to este. chapem, ze uz si chela mat babatko v brusku....ale vydrz este. pozri na cukor, jej sa to nakoniec podarilo, podari sa aj tebe 😵 ja si vzdy hovorim, ze to zle co sa mi deje, ze to tak malo byt....napriklad, keby tie prve tehu vysli, tak tie babatka by mali zrejme razstepy, alebo by som o ne prisl aovela neskor a to by bolo hrozne ☹ ☹ drz sa cez viancoe, budeme na teba vsetky mysliet

bettynka222
26. lis 2010

@lulu10
@kaciatko81 babulky drzte sa, nech je to poviancne ivf uspesne a navzdy zmeni vas zivot 😵

bettynka222
26. lis 2010

@lenka_66 no aj ten tvoj 😀 ja som taka strasne stastna...kazdy den ho milujem viac 😵 a s tm vsetko ok?

nektarine
26. lis 2010

@bettynka222 no, je naštvanej, smutnej.... V noci má škaredý sny, jak padá..... JO, byla jsem za ním už ve středu večer a teď každej den, i dneska tam jedu. Ale mě to nějak vyčerpává všechno. Jsem hrozně unavená a nic se mi nechce, vůbec nic. A to mám práci do školy a ještě jsem nenapsala ani čárku, asi ani nenapíšu....

kaciatko81
26. lis 2010

@nektarine az teraz som precitala, co sa stalo tvojmu mm. zelam mu skore uzdravenie, verim ze smolu ste si uz vycerpali... to, co si napisala @tonytony je velmi pekne. ja chapem, ze je to velke sklamanie, tiez som z toho bola smutna, ked povedali, ze az januar, ale nepomozem si 😒 moja kamaratka hovori, ze nadej nesmie zomriet nikdy 😅
@bettynka222 pevne tomu verim 😵 dakujem 😵

erika12345
26. lis 2010

@nektarine drzte sa, neboj, dobre to dopadne, hlavne, ze nie je v ohrozeni nervova sustava a nebude ochrnuty, ostatne zvladnete, prajem vam obom - teda vsetkym trom vela sil a ty sa hlavne setri, aj ked v takej situacii sa neda byt kludna.
@tonytony viem, ze si uz chcela byt tehulka a velmi som ti to priala, len zivot nam to niekedy naschval komplikuje, ale je pravda, ze je jedno, ci bude dieta o 2 mesiace skor alebo neskor, pekne ich vyuzi, riadne si oddychni, cvic, rob si zeleninove a ovocne salatiky spolu s mm, on na spermijky a tvoje telo bude potrebovat kvanta prirodnych vitaminov, pij cajiky na maternicu a ono to ubehne. Aj ked je mi jasne, ze cez vianoce ta pochyti smutok, ale tie dalsie uz budes dvojnasobna mamina. 😉 musis verit, ak chces babo, treba bojovat a nikdy to nevzdavat, ten maly poklad za ten boj stoji. Viem, ze toho mas uz za sebou vela, ale ver tomu, ze to jednoducho musi vyjst, ale musis tomu verit. Drzkaj sa.

nektarine
26. lis 2010

@kaciatko81 @erika12345 děkuju holky.

nektarine
26. lis 2010

fiallinka už to má možná za sebou, že? Tak doufám, že je všechno o.k. a těší se z malé 🙂