Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzago
23. srp 2011

@sarafortuna Jj, já jsem taky smutná z jejich přístupu. není to ještě u mě ověřené, ale před dvěma lety jsem porodila zdavého syna - první těhu. Na konci mě hospitalizovali kvůli zvýšenému tlaku a už tam padlo podezření na zhoršenou srážlivost, píchali mi fraxiparin a doma jsem pak brala warfarin. Samozřejmě, že jsem pak byla vyšetřovaná na hema. Mutace u mě doktorka vyloučila. Proto jsem s klidem šla do dalšího těhotenství. ještě před tím jsem si požádala o kontrolu krve kvůli štítné žláze. Na podzim loni potrat v 7.tt a před 8 týdny porod mrtvého chlapečka ve 33.tt. Podle lékařů obojí jen nešťastné náhody! Sama jsem si oběhávala znovu všechna možná vyšetření a teď ta samá dr. na hema doplnila i faktor, který před dvěma lety asi zapomněla, nebo nevím co, no a ten je zrovna špatný (protein S). Se smutnou tváří mi oznámila, že opravdu to mohla teoreticky být příčina smrti našeho chlapečka. Jak se mám cítit? Moje miminka jsem tedy nemusela vůbec zrtatit, kdyby jen vyšetřila vše, jak mi tvrdila, že mám!

cukor
23. srp 2011

@zuzago ...ano a pri tretom tehu mi ihned nasadili heparín.a s ním to šlo a teraz sa vytešujeme z dcerky 😉

cukor
23. srp 2011

@margarita ....držím palce ,nech vám to vyjde a mrcha nech ta zdaleka obchádza 😀

odrik
23. srp 2011

@zuzago
Ahoj moja. To ma neskutocne mrzi ☹ !!! Ja mam tiez vrodenu trombofiliu a zjavne preto sme prisli v maji o nase babulko v 10tt. Mam faktor V Leiden a aj vysoku hodnotu homocysteinu ☹ ! Ale pani primarka povedala, ze to mohlo, ale i nemuselo sposobit potrat. A mam priatelku, ktora si poctivo pichala fraxiparine a napriek tomu uz tretikrat potratila ☹ ! Je to vsetko velmi smutne. A tiez som si vsetky vysetrenia riesila na vlastnu past, pretoze lekar povedal: "Nahoda"! Velmi Ti drzim palceky a prajem uz len vela stastia a vsetko dobre!!!

nektarine
23. srp 2011

@erika12345
@cukor

Čaute kočky, vůbec vás tady nestíhám! Neskutečně rychle to utíká. Dneska máme 6 neděl. Klauduška už spinká mnohem, mnohem líp, ale koliky máme děsný pořád, i když i to je trošičku lepší, ale jen málo. Ale je to naše zlatíčko, je to bezva, mít ji u sebe... 🙂

nektarine
23. srp 2011

Pusinka moje. Museli jsme pořídit klokanku, protože jinak vůbec nic nestíhám, je pěkně vyčůraná, chce se pořád chovat, jinak řve jak bláznivá 🙂

fiallinka
23. srp 2011

@zuzago ahoj, je mi to moc líto... vím, co to je ☹

K těm doktorům - no, spíš je to tak, že někteří to považují za bezvýznamné a druzí za málo významné, řekla bych... u mutací MTHFR fraxiparin nasazují jen tehdy, pokud už člověk má v anamnéze potraty, ztráty dětí... pak bez ohledu na mutaci "radši" nasadí cokoliv, pro jistotu... ale je pravda, že jsem nečetla nic o tom, že by měly mthfr mutace způsobovat problémy v pozdním stádiu těhotenství..., spíš ze začátku...

Ono je to bohužel i tak, že i u "nemutantů" prostě může dojít k úmrtí dítěte, a příčina nemusí být vůbec zjistitelná, anebo i když je příčinou tromboza pupečníku, tak nemusíš mutace mít - u mutací je to riziko jen o dost vyšší. Bohužel ☹.

fiallinka
23. srp 2011

@zuzago ale teď ještě píšeš o proteinu s, to jsem předtím nečetla - to myslím s mthfr nesouvisí, takže jsem ti vlastně předchozí příspěvek psát nemusela.

Ale jinak ani mi nemluv, já jsem šla na hematologii s tím, že jsem měla zjištěné dvě mutace, šla jsem tam před ivf, doktorka mi řekla, že je vše ok a neřekla nic o tom, že v těhu se mám chodit kontrolovat... a já blb si o tom nic nezjišťovala, co tak, když jsem "ok", že... a pak mi taky umřel syn...ach jo...

fiallinka
23. srp 2011

@nektarine sluší vám to, holky...

cukor
24. srp 2011

@nektarine ..krásne ste babenky.ja viem,ze to rychlo ubieha.tie prvé tri mesiace sú najtazsie.ale ja tiez pri malej nič nespravím a my uz lezieme tak musím na nu dávat väčší pozor.a tie koliky prestanu,vyrastie z toho,musíte vydržat. 😀 😀 😀

markytt774
24. srp 2011

Holky berete tu někdo femibion?

laola
24. srp 2011

@markytt774 , jj, beru

zuzago
24. srp 2011

@fiallinka Můžu se zeptat, ve kterém těhotenstí jsi přišla o synáčka? Vidím, že máš ještě dvě děti. Doktor mi tvrdí, e ve své paxi se ještě nesetkal s ím, aby maminka přišla v pozdnm stádiu 2x o miminko, já ale znám už dva takové případy a bojím se. Děkuji, jsi mě uklidnila, nebuu už mít takoý vztek, ale stejě nevíme, co se malému stalo, take ten strach tu bude pořád, pokud budu čekat další.

cukor
24. srp 2011

@markytt774 ..femibion má pre trombofiličky velký prínos,lebo my väčšinou nevieme spracovat kys.listovu a femibion obsahuje látku,ktorá ho pomáha spracovat.

cukor
24. srp 2011

@zuzago ..aj nektarine prisla o svojho synceka myslím,ze v 36tt pred rokom a teraz sa uz teší z dcery klaudinky.je to určite hrozné čo sa ti stalo ale neboj,urcite máš šancu na dalsie mimčo.držím, palce.

markytt774
24. srp 2011

@cukor Já vím, a říkám si, jestli i ty které přišli o mimi s miniheparinem nepřišli o to mimi právě kvůli tomu, že nebrali femibion, a pouze acidum folicum, nevím jen mě to teď tak napadlo, já ho teda beru už delší dobu ale přesto se stále bojím

fiallinka
24. srp 2011

@zuzago 35+6 (mám to všechno v albu), no nicméně z téhle diskuze všichni, kterým se něco takového stalo poprvé, to podruhé s pícháním injekcí zvládli... vím jen o jedné holčině, která přišla o mimi i podruhé, ale na tu se doktoři vykašlali... ono je jasné, že ani fraxík nezaručí 100% jistotu, že dítě bude ok, ale aspoň nás dostane do "normálu" a šance je stejná jako u ostatních...

@markytt774 to určitě ne, to s tím nemá nic společného, listovka je pouze prevence vad...

markytt774
24. srp 2011

@fiallinka mě právě jeden dr. říkal, že když tělo nemá dostatek listovky tak může dojít právě i k potratu, logicky by to bylo tak, že vlastně plod odumře na nějakou vadu a ostatně i na femibionu se píše, že působí jako prevence potratů, ale kdo ví jak je to

lulu10
24. srp 2011

@markytt774 ja som brala aj femibion aj fraxiparin a aj tak som o mimi prisla ☹

markytt774
24. srp 2011

@lulu10 to je mi moc líto a jakou máš mutaci?

lulu10
24. srp 2011

@markytt774 mam MTHFR C677T od oboch rodicov, a v poslednom tehu som pichala fraxik 0,2 a aj brala femibion... a nic... ☹

markytt774
24. srp 2011

@lulu10 já mam teda to samé ale dali mi fraxiparine 0,3 a nic jiného ti nezjistily?? to je divné že to nepomohlo a ty jsi potratila vždy na začátku nebo až později???

lulu10
24. srp 2011

@markytt774 na zaciatku vzdy do 7tt, zistili nam este dost zly spermiogram... nevieme pricinu, ty si tiez potratila? v ktorom tt?

markytt774
24. srp 2011

@lulu10 Já jsem potratila vždy v 11tt, ale to jsem ještě nebrala femibion ani si nepíchala fraxiparine, teď jsem teda znovu těhu v 7tt, ale bojím se pořád

lulu10
24. srp 2011

@markytt774 a kolko krat sa ti to stalo? mne 3x, mas aj nejaku inu mutaciu alebo len MTHFR?

markytt774
24. srp 2011

@lulu10 2x a mam teda jen tuhle mutaci a ty máš taky jen tuhle??

zuzub
24. srp 2011

ahojte, trombošky, mám otázočku ako je to s cestovaním lietadlom pri trombo? ja som si cez tehu pichala fraxík od 0,3 po 0,6.máme naplánovanú dofču do Turecka a dnes som zistila, že som tehotná, preto ma záujma či je vôbec vhodné ísť na takúto dovolenku.Ďakujem.

lulu10
24. srp 2011

@markytt774 ano aj ja mam len tuto, moc moc moc ti drzim palce aby to dobre dopadlo 😵

markytt774
24. srp 2011

@lulu10 děkuju moc já tobě také přeji aby to příště vyslo

eviq
24. srp 2011

@lulu10 ahoj, tiez som taky pripad, aj som si pichala injekcie aj brala femibion a k tomu este kyselinu listovu zvlast a aj tak som potratila. uz tretikrat. zajtra mam kyret. ☹