Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
25. bře 2010

betty, nějaký ten faktor dvanáct, nebo jaký to byl, byl nějak na hranici a prý to nic neznamená 😒 Když já jsem byla na hematologii, která je tady v Praze prý nejlepší, tak vůbec nevím, kam jinam bych šla ☹

cukor
25. bře 2010

maova.......a protilátky proti embryu a trofoblastu ti vyšetrovali?.........a teraz v ktorom tyzdni si mala ten zamlknutý potrat.?......fakt je to uz na porazenie ale snád to este vyjde.......
ja tiež stále verím aj ked niekedy mam velké pochybnosti a aj biologické hodiny bijú ostošest.......dnes mam 39.....to uz fakt nie je čo oslavovat 😝

maova
25. bře 2010

cukor, to je na imunologii tyhle vyšetření viď? Na tý jsem byla dokonce dvakrát, pokaždé u někoho jiného, plus něco dělal i můj doktor. Nejsem si úplně jistá, protože už se v těch vyšetřeních ztrácím, ale na 90 procent tahle vyšetření taky mám hotová. Teď ten zamlklý potrat byl v 8tt, ale už tak nějak od začátku to bylo pořád divný, všechno moc posunutý, opožděný.
A přeju všechno nejlepší k narozeninám 🙂 a moc držím palce, aby se i u vás zadařilo a už bylo všechno v pořádku 🙂

lilinka81
25. bře 2010

bettynka222....ano beriam este B-komplex,B6-piridoxin a davam si zas aj kys.lystovu.Tie B-cka som si nasadila sama,lebo som tu citala ze to beriete a dr. ma pochvalila,aj calibrum som vymenila za Femibion,beriem si z Vas priklad 🙂 A hematologicke idem za 3mes. na kontrolu a potom uvidime,dovtedy dufam uz budem tehu 😀

dibla
25. bře 2010

Holky mohu se zeptat na co přesně jsou vitamíny typu B a Femibion? kyselinu listovou beru také..

fiallinka
25. bře 2010

diblo - určitě ti holky poradí kvalifikovaně, ale laicky: když máš mutace, hlavně mthfr, tak tvoje tělo nezpracovává kyselinu listovou úplně přesně tak, jak by mělo, což by mohlo vést k vývojovým vadám mimina - v kombinaci s vit. B a potom také s jakousi látkou, která je ve Femibionu, by to mělo být ok, tělo to už dokáže zpracovat - proto je dobré pro mutanty to takhle kombinovat...

maova
25. bře 2010

Holky a když jste u těch vitamínů, poradíte mi, co bych měla brát až příště otěhotním, nebo ještě před těhotenstvím? Beru ten Femibion a nic víc, tak jestli by nebylo dobré k tomu ještě něco přidat?

irsina83
25. bře 2010

maova ahoj, som u sice taky novacik...ale mne pomohol ten femibion a pila som aloe vera na detoxikaciu organizmu... a ked som otehu tak mi tie lieky len pribudali 😅 femibion, b komplex, b12, magnezium, anopyrin a dopegyt na tlak... v tom femibione mas vsetko co potrebujes a ked chces tak si pridaj tie becka 🙂 ja teraz cakam na vysledky z hematologie na potvrdenie trombofilie...tak uvidime,,,potom pridem po rady ja 😉

cukor
25. bře 2010

maova....ja tiež beriem ten femibion a k tomu B-ečka/b-komplex/,E,C,a zinok a kazdy druhý den železo.

maova
25. bře 2010

Děkuju holky, takže hlavně ty Bečka, plus ještě další. Musím si to někam napsat. A jak se říká, že když se jí hodně vitamínů, jsou velké děti? Neplatí to? Já bych potřebovala, aby to naše miminko naopak rostlo příště pomalej, že radši ať se dobře vyvíjí, ale není moc velké, aby v bříšku vydrželo co nejdýl. Jak má určitou váhu, tak chce prostě ven ☹

fiallinka
25. bře 2010

mao, já třeba nevidím důvod brát toho až tolik, femibion, béčka a třeba ještě listovka by fakt měly stačit - pokud teda nemá š nějaký problém. ONo v tom femibionu ty vitamíny všechny jsou.

maova
25. bře 2010

fialinko, děkuju. No tak já to zvážím, až otěhotním. Přijdu se pak ještě zeptat 🙂 Já jsem si totiž i teď říkala, že jak se objeví srdíčko, začnu ten femibion brát tak obden, dva, abych ho nebrala tak moc. Tím, že vždycky to miminko bylo větší na své týdny, tak si říkám, jestli to těma vitamínama fakt nemůže být. Ono je to na jednu stranu dobře, ale kdyby bylo menší, třeba by právě nabralo aspoň dva týdny navíc v bříšku a to by mu moc pomohlo. Třeba je to nesmysl jak uvažuju, jen tak mě to napadlo 🙂

fiallinka
25. bře 2010

Mao, nevím, já bych ten jeden femibion radši lupla každý den a nic víc k tomu - a ještě bych zkusila vydolovat nějaký názor z doktorů. Jestli byli mimoši větší, nemuselo to být vůbec vitamíny, ale holt geneticky k tomu můžeš mít předpoklady - třeba by zas ke konci přibírali míň. Mám prostě pocit, že tím to moc neovlivníš. Ale fakt tomu nerozumím.

maova
25. bře 2010

fialinko, děkuju za názor 🙂 Asi to fakt neovlivním,to jen takové úvahy 🙂

cukor
25. bře 2010

MAOVA...tymi Bečkami sa nepredávkuješ......telo si zoberie svoje a zbytok sa vylúči močom.......myslím,ze to nemá vplyv na velkost .......a ten femibion aspon jeden denne....
viem,ze hladás príciny ale to je dost obtiazne a dost stresujúce............ale ty urcite budeš mat babo,velmi ti fandím a možno ešte neprišiel ten pravý čas............aspon ja si to tak stále hovorím.......musíme byt trpezlivé. 😉

trinitka87
25. bře 2010

akurat som pozerala na B komplex od roznych firiem, a tie druhy - B1, B3, B2 atd kazda znacka ma inu hodnotu, mnozstvo v jednej tabletke, niecoho je viacej v jednom, v druhom zase menej...
podla coho ste sa rozhodovali, co je lepsie, alebo ktory druh je dolezity? podla coho vyberate? 😨 😕

cukor
25. bře 2010

trini-ja beiem b komplex od firmy generika----100 ks stojí okolo 3 eura..........mne to poradila lekárnička

trinitka87
25. bře 2010

aj to som nasla tusim jedine po 100ks, potom B komplex forte - firma Rosen, a Zentiva. po 20ks v baleni

uvidim co mi povedia v lekarni, co odporucia, kedze sa nevyznam .
cukor dik za info popripade aj ostatym ked budu vediet 😉

cukor
25. bře 2010

trinitka ale velku hlavu by som si z toho nerobila,pretože ak berieš aj femibion, tak aj to su bečka.....tak urcite potom toho mas dost...

trinitka87
25. bře 2010

ano, beriem, aj femibion, len som chcela nieco viacej.

neviem, ci mam brat aj femibion aj listovku na predpis. ci len listovka na predpis + B komplex....

cukor
25. bře 2010

no ja briem kazdé ráno femibion a jeden vecer listovku na predpis a druhy den b komplex........ale femibion ber určite kazdý den.

lukr
25. bře 2010

Ahoj trochu se vám vmíchám do diskuse o vitamínech. 🙂
Nesouhlasím s názorem,že se béčkama nepředávkujete.Jediný vitamín,kterým se nepředávkujete je Céčko,tam přebytek vyčůráte.Se zbytkem opatrně.
Já mám dvě mutace Leiden a MTFHR a ve zprávě z genetiky mám:zvýšená medikace Ac.folicum 2deně a vit.B komplex 1 deně po celou graviditu.Moje gynekoložka je současně i genetik a ta mi doporučila Femibion 800 i v době snažení,prý je tam ta kyselina listová lépe využitelná,zvláště u lidí s mutacemi(v pohodě prý stačí jeden deně.Druhá možnost je to co je ve zprávě).

bettynka222
25. bře 2010

mao to je jendo kam by si sla, pytaj sa znamych, hladaj hematologov na nete. ja som si tak nasla sukromnu hemato, ktora ma ale ja zmluvy s poistovnami, ale bola az z kosic tusim, ale radila mi cez net a v pripade ze by som si nenasla dobreho hemato, tak mi chcela zariadit odbery v BA a odtial by to poslali k nej. urcite niekoho najdes. chapem ze uz na nich nemas nervy, ale pokus sa s tymi bezcitnymi dr bojovat, 😉
pocuj a pisala si ze to bolo cele nejake divne - opozdene a taaaak. to sa mi stalo pri prvom tehu a vtedy som mala neskoro ovu a to tiez neni dobre. kedy si bola u gyn? po troch mesiacoch by ti mohol spravit hormonalny profil a ak bde ovu neskoro (po 16 DC), tak by pomohol clostil. a cvic mojzisku. pocuj a pri matyskovi ti kontrolovlai placentu? neboli v nej infarkty? nebola zvacsena?
pred otehu ber femibion a listovku - 10 mg, je len na predpis, tak popros obvodaka, nech ti to predpise. ja osm to brala tuism dva mesiace pred otehu. a ked som zistila z eosm tehu, tak aj magne B6, no a est epre otehu mi raz pichli B12 1000 mikrogramov, potom zase za tri mesiace a potom som si to tusim davala uz kazdy mesiac - tiez mi predpisal obvodny 😉

lili no pekne si sa od nas poucila 😀 pocuj ale ked otehotnies, tak chod k nej uz skor a popros ju nech ti skontroluje tu zrazanlivost. a spytaj sa jej ci ti nebude kontrolovat krv kazdy mesaic, ok?

dibla ako ti uz pisala fialka, pri mthfr organizmus tazsie spracovava listovku. ale ked ju budes brat samoztnu, zacne sa ti minat B12tka, pretoze prave tento vitamin listovku metabolizuje. no a B6 v spolupraci s listovkou a B12 zase pomaha znizovat homocystein, co je pri mthfr tiez dolezite 😉

cukor, trinitka ahojte 😉

vavenka
25. bře 2010

Mao ja som brala len femibion prvy trimester, a mala bola tak akurat, uz hodne dlho neberiem nic - len teraz som si nasadila zinok kvoli vlasom a ked ma napadne tak si dam B-komplex - a moje dieta je o 2 tyzdne vacsie, ako by malo byt! V 33tt mala uz 2,5 kila! Takze neviem, moja je nejaka velka aj napriek tomu, ze vitamny uzivam len vo forme ovocia a zeleniny... Ale je pravda, ze tento nazor som uz pocula - ze z prenatalnych vitaminov sa rodia velke deti - aj ked netusim, co je na tom pravdy.....

irsina83
26. bře 2010

maova ja mam malu primerane velku, dokonca mi moj dr. vravi ze je mensia ale kazde babo sa vyvija inak 😉 co sa tyka tych firiem ktore vyrabaju vitaminy som sa pytala mojho dr. a on povedal ze od firmy Zentiva a Merck, vysvetloval mi ze ako ich testuju a tak...takze ja mam vsetky vitaminy od tychto firiem 😉 😉 a ja este kazdy den jem alebo odstavujem vela ovocia ako mango, avokado, melony, jablka, mrkvy, pomarance, banany aj kvoly tomu ze mam problemy s placentou a snazim sa ju posilnit...ja mam teraz tolko vitaminov co som nepojedla za cely zivot 😅 ale tak pre malinku vsetko 🙂 podla mna kazde babo je individualne, nemusi byt ze z vitaminov bude extra velke.... skor by som povedala, ze pomahaju babetku k zdravemu vyvoju...ale to je len moj nazor 😉

maova
26. bře 2010

Holky, jste zlatý, všem vám děkuju moc za rady.

Betty, myslím, že placentu vždycky vyšetřovali a nikdy se nic špatného nenašlo. To je právě ten problém, já jsem tak zdravá, až to není ani možný 😀 , takže prostě není co řešit, vždycky už jsem si přála, aby se na něco přišlo, ale zatím bohužel nic.

lilinka81
26. bře 2010

bettynka222...dakujeem,..no prave som si robila testik,lebo mi meskaju od soboty a nasla som tam // ,aj ked jedna je slaba a teraz neviem co mam robit,....este nikdy som tam nemala ani slabu ciarku,...asi nestresovat a este pockat a zopakovat test.

fiallinka
26. bře 2010

lili, ty čárečky jsou opravdu slaboulinké nejdřív - test zopakuj třeba za dva, tři dny a čárečka bude sílit (udělej test stejné značky). No a pak to můžeš konzultovat s doktory 🙂, když tam jdeš moc brzo, tak na ultrazvuku se ještě nic nevidí, ale třeba ti jen vezmou krev na hcg.

fiallinka
26. bře 2010

a mrkni třeba tady na Čepečka, jak vypadají těhu testy, jak je čárka slaboulinká: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/cepecek/albu...

lilinka81
26. bře 2010

fialinka...dakujeem aj som to uz mrkla,ta moja je asi ako ta 2. najsilnejsia, len for je v tom,ze vraj mam nepriechodne vajecniky a moj drahy pomale a malo spermii a som tesne pred KET,len som cakala poslednu mrchu....Nie ze by som sa netesila,len to tu poznete,ake to je ked si myslime ze sme v tom ,tak sa bojim tesit.