Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
26. srp 2010

@mirulapirula miri, nedokážu ti říct, co je správně a jaká bolest je ještě ok a jaká ještě ne, ale opravdu hodně holek bolí břicho jako na menses i tehdy, pokud jsou těhotné... na druhou stranu pokud si děláš test takhle brzo, tak pokud by ms přišla, těžko se to dá považovat za potrat (vím, zní to blbě...), protože takových případů je asi hrozně moc, jen o nic nevíme, protože test si málokdo tak brzo dělá... akorát bych řekla, že jsi v 4. týdnu 🙂

cukor
27. srp 2010

@mirulapirula ....aj mna bolelo bruško,dokonca som si myslela,ze sa mi mrcha rozbieha lebo som spinila a nakoniec som bola //.treba vyckat a klud 😉 držím palce 😉

skippy7
27. srp 2010

dievčata, chcem sa vas opytať, picham si Fraxik 0,3, v pohode to znašam, nemam modriny, ale teraz čo som si 2x pichala do brucha na ľavej strane, mi to trochu napuchlo,sčervenelo a svrbelo, ale do 2 dni sa to stratilo, tak neviem, je to alergicka reakcia na to ?? vas to potom trochu nesvrbí ?

cukruska1920
27. srp 2010

@skippy7 s fraxiparinom ma viacero bab problem lebo vyvolava alergicke reakcie...ja mam clexane a v pohode...ziadne modriny, opuchy nic

skippy7
27. srp 2010

@cukruska1920 dakujem, poviem mojej hematol., idem k nej bud. tyždeň....

cukruska1920
27. srp 2010

@skippy7 no treba ak ti nerobi dobre....mne dala hned clexane

cukor
27. srp 2010

ahojte trombošky...nejako je tu mlkvo.tak ja som dnes absolvovala morfologický ultrazvuk,som strasne rada,ze je vsetko v poriadku,ked som pozerala na ten monitor az mi slzy tiekli.máme 316g a nemáme pipika 😉

fiallinka
27. srp 2010

@cukor jůůů, to je dobře... tož snad ten pindík nenaroste, když začneš nakupovat růžové hadry 🙂

cukor
28. srp 2010

@fiallinka ...tak ja som velmi opatrná a preto čo sa týka kupovania nejakých vecí určite to bude az posledný mesiac.nechcem nič predbiehat,som vdačná za každý den s tym babom a nechcem nič zakriknut. 😉

cukruska1920
28. srp 2010

@cukor takze dalsi chlapcek...gratulujem... no darmo...chlapy su v prevahe 😉

erika12345
28. srp 2010

@cukor tak to som rada, ze ste v poriadku, drzkajte sa obe. 🙂 S vecickami ti rozumiem, ja som si pri prvych tehu hovorila, ze po 12tt pojdem nieco kupit, ale ked budem tehu, urcite zacnem kupovat az neskor... Strach je strach...

nonika
28. srp 2010

@cukor gratulujem....len sa drzte 😉

cukor
28. srp 2010

@cukruska1920 ........cukruska ale my nemame pipika a ako povedal dr. z toho uz pipik nevyrastie.

@erika12345
@nonika ....dakujem

zulok
28. srp 2010

@cukor jeej gratulujeeeem, hlavne nech je vsetko vporiadku a ty sa vysantis v kupovani ruzovych veci.. pri MAtuskovi som nakupovala tiez az neskoro..az od nejakeho 28tt..no, ale teraz by som uz najradsej vecicky chystala, neviem sa dockat..ale tiez este fura casu..ale kedze u nas to vyzera na chlapca, ani nic kupovat nemusim.. 🙂
ale radsej zacni zhanat skor..ktovie, ako sa ti bude dat chodit s velikanskym bruskom a navyuse bude zima, aby si sa nemusela v blbom pocasi trepat po obchodoch.. 😉

joda
28. srp 2010

@cukor No tak blahozelame k dievcatku.A mi uz mame aj pohyby ale ja som druhorodicka tak si uzivame tie mase kopanceky.Na ult ideme v septembri a tiez sme zvedavy co to tam je,Naposledy nam v 17tt ukazalo iba zadocek dufam ze nam ho neukaze aj teraz

katrenka111
28. srp 2010

caute babule...chcem sa opýtať mali ste už problemy s MS,že Vám meskala velmi dlho....mohli Vám pichnut vyvolavacku??? Kedže ta obsahuje hormony,ktore sa nesmu pri týchto krvných ochoreniach....

cukruska1920
28. srp 2010

@cukor aha,,,ja som citala ze mame pipika 😀

cukor
28. srp 2010

no a dnes sa to moje babo prvýkrát prejavilo.....taký slabučky kopanček som dostala.ale nech kope aspon budem vediet,ze je o.k.
@zulok ......zuločik dakujem,dačo zdedíme po segrinej malej a niečo kupime.teraz fakt nie je s ničím problém a môj manžel je taký života schopný človek,ze ten sám dokáze kupit vybavičku......ako hovorí...,,na mne se múžeš spolehnout,, 😵

zulok
28. srp 2010

@cukor jeej..no same krasne spravy, gratulujem ku kopanceku 😀 a uzasne, ze manzelik tak vie kupit vybavicku..tak nech si to pekne uzije..

@katrenka111 ja som dostala vyvolavacku asi pred 4 rokmi, vtedy som este nevedela, ze mam trombofiliu... ja som brala vtedy k tomu aj ATB a MS mi prisla extra silna..ale neviem, ci to malo nejaky suvis, alebo nie 😒

katrenka111
28. srp 2010

@zulok no ale pri trombofilii sa nesmu brat žiadne hormony.... ja som brala ATK a mala som s nou stale problemy,zistili mi trombofiliu tak som musela okamžite vysadiť a už nemožem žiadne hormony a problem je aj v tom že mam velmi malinku maternicu,skoro ako male dievča.... ☹

zulok
29. srp 2010

@katrenka111 no to je blbe, ze teda ani ta vyvolavacka..no a s tou maternicou, .zevraj sa kazdym tehotenstvom zvacsuje..hadam by to drobcek zvladol aj v malej do tolkeho tyzdna, aby uz zvladol aj pobyt mimo bruska.. 😒 kamaratke sa tak narodilo predcasne, ale vsetko pekne zvladlo...a co ti nato dr. povedal, ze ako to vyzera :(

katrenka111
29. srp 2010

@zulok no bola velmi prekvapena,že taka je malicka,ako 10r.dievča....no musim navštívit homeopata a potom sa uvidi....

fiallinka
29. srp 2010

@katrenka111 no vidíš, to mně ani nenapadlo... už jsem ji 2x měla, ale to jsem o trombofilii nevěděla, a bylo to ok... ono asi hodně záleží i na tom, jestli tu krev máš v normále... ale těžko říct... přesto i při trombofilii se vesele stimuluje na ivf a občas i bez léků a injekcí... takže těžko říct, taky nevím, co máš za mutaci...

@cukor gratuluju ke kopanci, to mi na tom těhotenství přijde fakt krásné 🙂...akorát potom člověk potom pořád plaší, když se mimčo rozhodne si schrupnout a chvíli nekope 🙂
a jinak úplně chápu, že nechceš moc věcí pořizovat předem, ale stejně doporučuju si alespoň pár malých růžových radostí udělat, já jsem teď opatrná, ale stejně neodolám... stejně jsem si řekla, že věci za to nemůžou, když se něco stane...

biela.ruza
29. srp 2010

neznasam tuto diagnozu...nepamatam kedy naposledy som mala menzes a vtedy predtym len vytok... 😔 trombofilia je hnus

katrenka111
30. srp 2010

@biela.ruza ahoj....a co je vo veci???

cukor
30. srp 2010

@biela.ruza ...no asi za to ,ze nemáš menstruaciu trombofília nemôže.musíš mat nejaký gynekologický problém.

biela.ruza
30. srp 2010

bolo mi doktorom povedane, ze za to moze ona

katrenka111
30. srp 2010

@biela.ruza trombofilia?? no ja mam tiež problemy s MS.....ale žeby to bolo tým???no neviem.....aku mas presne mutaciu?? To vobec nemas MS alebo ako???

cukor
30. srp 2010

@biela.ruza ...tak zmen doktora.

biela.ruza
30. srp 2010

FV leiden heterozygot