Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
25. zář 2010

@cukruska1920 A to jsi brala B komplex nebo něco třeba jako Femibion, kde jsou B i jiné vitamíny s listovkou???
A jaký máš přesně problém?

cukruska1920
25. zář 2010

@tonytony ja som brala femibion, acidum folicum-na predpis, vitamin B... ja som 2krat potratila a zistili mi mutaciu MTHFRC677T a FXlll picham az od 20tt

tonytony
25. zář 2010

@cukruska1920 Je, teď teprve koukám, že za chvilku rodíš🙂 Tak to moc gratuluju a přeju hodného mimíska🙂
... Můžu se ještě zeptat, kde Ti dělali vyšetření? Jestli na genetice nebo na hematologii? Nevím, kde a jak se nechat ev. vyšetřit- mám teď pár měsíců do dalšího pokusu IVF, tak bych raději věděla, zda není někde tady problém- taky opak. potrácím, ale hned na začátku- ty možná až později??? Nevím, no... Tak pátrám...Díky za rady.

slavkav
25. zář 2010

@cukruska1920 ak sa smiem spytat, v ktorom tt si potratila? ja mam tiez mthfr - ale ine cislo a aj tu fxIII - a zatial nepicham - nevies, co si mala zvysene, ze ti potom dali inj?

tonytony
25. zář 2010

@slavkav Můžu se taky zeptat i Tebe, kde Ti tu mutaci zjistili- zda na genetice nebo hematologii akde?

tonytony
25. zář 2010

@slavkav A taky moc gratuluju k miminkovi🙂

slavkav
25. zář 2010

@tonytony mne na hematologii - boli sme aj na genetike - ale tam mi to nerobili, lebo gyndos im na papier napisal, ze uz to mam spravene

a zistili mi tieto mutacie heterozygot mutacie MTHFR 1298AC, homozygot mutacie PAI, heterozygot mut. F XIII. vraj velmi lahka forma. tak snad
a dakujem 😉

tonytony
25. zář 2010

@slavkav Díky a můžu se ještě zeotat, kde jsi na té hematologii byla? Jestli to dělají normálně kdekoli v nemocnici nebo na nějakém spec. pracovišti???

slavkav
25. zář 2010

@tonytony ja som bola v nemocnici na hematologickom oddeleni - zobrali mi vtedy tusim 8-10 skumaviek krvi. to sa asi robi v kazdej hemato ambulancii, ci sa mylim? to neviem fakt.

tonytony
25. zář 2010

@slavkav Díky moc.

cukruska1920
25. zář 2010

@tonytony najprv mi ich urobil gynekolog a ked vysla mutacia tak ma poslal na hematologiu a tam mi porobili este co oni potrebovali

@slavkav prvykrat v 8tt a druhy krat v 10tt...no mne uz na zaciatku povedala hematologicke ze nezavazne od toho ake budem mat vysledky mi v 20tt da injekcie...a tak aj bolo

tonytony
25. zář 2010

@cukruska1920 Aha, já právě řešila, jestli nemusím nejdřív na genetiku... Tak moc díky...
Tak to koukám, že ikdyž jsi potratila taky relat. brzy, že ty injekce až takhle pozdě, to jsem právě myslela, že se musí podchytit hned na začátku- tak ale to asi bylo jištěné těmi vitamíny, jestli dobře chápu...

slavkav
25. zář 2010

@cukruska1920 aha - to po 20tt je vyssie riziko potratu?

cukruska1920
25. zář 2010

@slavkav neviem..len mi povedala ze vtedy sa zvykne viac zrazat krv

pindruzka
25. zář 2010

@tonytony ja ze zacatku nebrala na redeni nic, az ted od 20tt

tonytony
26. zář 2010

@cukruska1920 A Tobě vyloženě řekli, že ty Tvé brzké potraty s tímhle souvisí??? že mi to nejde do hlavy, že vlastně nebylo nějaké jištění hned od začátku, aby se to zase nestalo nebo tam ta souvislost nebyla? Nebo stačily jen ty vitamíny? Promiň, že se tak blbě ptám...

cukruska1920
26. zář 2010

@tonytony to ti nikdy nikto nepovie z coho potraty vznikli

fiallinka
26. zář 2010

@tonytony spousta lidí tady měla jen ten anopyrin a vše ok...

tonytony
26. zář 2010

@cukruska1920 Jasně, to chápu, jen, že když pak trošku poléčili ten možný problém, tak se podařilo🙂 Tak jsem to myslela🙂
@fiallinka A kolik ho brali- půlku, celý? A od kdy a jak dlouho, můžeš napsat?

slavkav
26. zář 2010

@tonytony ja mam uz jednu dceru - pri ktorej bolo tehu uplne ale uplne v pohode. potom nasledovali 2 MA v 6 a 7tt - a az potom sa prislo vobec na to, ze mam nejaku vrodenu trombofiliu - cize kedze to je vrodene - musela som to mat uz pri dcere - takze ono je to cele asi nevyspytatelne. a napr ja zatial neberiem ziadne inj ani anopyrin. je pravda, ze by som sa asi citila istejsie, ale hemato aj gyndos tvrdia, ze to zatial netreba. tak sa snazim tomu verit - aj ked niekedy tazko 😉 a snazim sa hovorit si, ze to dopadne ako pri dcere.

fiallinka
26. zář 2010

@tonytony já jsem při prvním těhu brala anopyrin 100, ale ne v podstatě z důvodů ředění krve, ale kvůli ivf, které jsem podstupovala - tam to dávají všem, protože to - prý - může pomoct otěhotnění, brala jsem ho cca do 12. týdne... nicméně je na něm uvedeno, že je na lékařský předpis a v těhu by se neměl brát (no, berou ho tam všichni 🙂 a prý to neuškodí)...

tož tak, ale přesto bych měla trošku strach si ho ordinovat sama... (a pozor, jsou různá balení)...

já ale myslím, že když přesně řekneš, co chceš, že ti to vyšetření fakt udělají, po více potratech už určitě...

tonytony
26. zář 2010

@fiallinka No, to jsem právě taky slyšela, kam chodíš do Caru? Mně dr. po neúspěšném 1.neúspěšném IVF nikam sám neposlal- prý to je zbytečné, tak nevím☹ Já prostě už nechci promarnit další pokus... Přece jen čas běží... Tak teď na to mám ještě skoro 3 měsíce... Právě jsem to taky slyšela, že dost holek bere Anopyrin jen tak v rámci IVF, aby se zvýšila úspěšnost... Tak moc díky za info.

tonytony
26. zář 2010

@slavkav Hmm, to já si právě taky nejsem jistá, zda ikdyž mám zdravou dceru, že není něco ne úplně ok a nechci marnit čas- nejsem nejmladší, čas běží a další zbytečné IVF bych nerada...

slavkav
26. zář 2010

@tonytony jasne, ten strach tam je vzdy - aj ja ho mam.

cukruska1920
26. zář 2010

@tonytony to sa neda preliecit...to sa musi riesit v tehotenstve

tonytony
26. zář 2010

@cukruska1920 No, já myslela v těhu🙂

fiallinka
26. zář 2010

@tonytony do Zlína...

erika12345
27. zář 2010

Ahojte, pred par dnami som vam pisala, ze sa mi podarilo otehotniet. Niekolko dni to vyzeralo fajn, ale teraz to nevyzera dobre. Cez vikend som isla na pohotovost, lebo som zacala spinit a stale to pokracuje...Nie je to vela, na spod. pradle to nemam, ale ani predtym som nejako vela nespinila a bolo zle. Sice v minulosti sa to i zmenilo na krv. Nemam to po kazdom wc, tak po kazdom 3. V sobotu som mala byt podla ms 5+3 a bol vidno len 9mm vak... Tak neviem, ci sa babo objavi o par dni alebo to znamena koniec. Bojim sa, som sklamama, zufala, nahnevana, preco sa to opat takto kazi...Myslela som, ze injekcie zaberu. Spiniĺi ste tiez niektora napriek injekciam alebo inym liekom a bolo dobre? Inak v minulosti som zacinala spinit vzdy hned take 3 dni po vynechani ms, tak uz som si myslela, ze to tentoraz nepride..

fiallinka
27. zář 2010

@erika12345 eri, to je těžko říct, já jsem nešpinila nikdy, ale ony ty injekce paradoxně můžou způsobovat právě to špinění, protože máš krev prostě řidší a někdo reaguje takhle... myslím, že to najdeš i v příbalovém letáku... každopádně určitě 5+3 ještě nemusí být embryo vidět, protože stejně přesně asi nevíš, kdy jsi otěhotněla...

prostě držím palce!

kaciatko81
27. zář 2010

@erika12345 kamratke na utz v tom stadiu, co si ty tiez videli len vacok. ako pise fiallinka, tie injekcie mozu paradoxne sposobit aj to spinenie... skus sa pripadne spojit s tvojim dr. drzim palce!