Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

felicitta
14. pro 2010

@skippy7 děkuju moc,hned jsem klidnější 🙂

dana10
14. pro 2010

Ahojte dievčatá chcem sa Vás opýtať či anopyrin je niečo také ako aj fraxiparín?Mám mutáciu MTHFRC677T-heterozygot.Idem absolvovať IVF a dr. mi predpíše anopyrin a prednison.Neviem od kedy ste brali dané lieky či od stimulky alebo OPU? A či nie je lepší fraxík ako anopyrin? Viem že MA nemusí byť spôsobený týmito mutáciami a všetko je na prírode? Prajem Vám veľa šťastia v tehulkovaní a snažilkám držím palce 🙂 😉 aby sa Vám to podarilo a čím skôr.

bettynka222
14. pro 2010

@cukor ja nehovorim ze to bol tvoj vymysel, ale ako ti pisala aj katkajurko, vysoke davky skor skodia ako pomahaju. najnovsie vyskumy upozornuju aj na Cecko, lebo ty prebytok sice vylucis, ale plod uz nie 😒 chodila som k velmi uznavanej hematologicke, primarke transfuziologie na kramaroch a ta vslovene odporucala maximalne 10 mg denne, dokonca bola za 5 mg denne, pripadne 10 mg obden. kontorluje ti hemato hladiny listovky? aj podla toho sa urcuje davka....
@katkaajurko a ten selen a chrom tiez treba? naco vlastne? pytam sa lebo neviem 🙂

katkaajurko
14. pro 2010

@bettynka222 no ja som si ich doplnila podla mama-vitu - kedze ten nema tu listovku aku my potrebujeme-ale je urceny pre tehotne a ma sirsie spektrum dalsich vitaminov - je tam napisane ze selen znizuje riziko potratu v prvom trimestri a celkovo podporuje otehotnenie plus chrani pred volnymi radikalmi a chrom ma nieco s optimalnym metabolizovanim cukrov tusim - to som niekde citala a bezne byva v tych materskyych vitaminoch v malickej davke...

vysoke davky vitaminu C vraj mozu sposobit-ze babatko bude po narodeni vykazovat jeho akutny nedostatok-pokial nebude stale dostavat vysoke davky...

@dana10 podla mna ti anopyrin dali iba preventivne - na MTHFR sa nezvykne vacsinou davat nic - ani anopyrin ani fraxiparine (fraxiparine je silnejsi) ale sem tam niekto picha injekcie-co asi zavisi od celkovej anamnezy (trombozy v rodine,krcove zily alebo tak) MTHFR-heterozygot ma 40% europskej popuulacie ....

berule
14. pro 2010

@katkaajurko Ahoj, já mám MTHFR taky heterozygot a píchám si Fragmin, v rodině nikdo nemá problémy s křeč. žílami ani se srážlivostí. Takže si spíš myslím, že záleží na doktorovi 🙂

Dnes jsem si kupovala těhu vitamíny a lékárnice mi říkala, že si nemám brát calibrum mami, že obsahuje spoustu B, po kterých přibírá jak matka tak dítě. To jsem vůbec nikde neslyšela...to jsou mi novinky 😉

bettynka222
14. pro 2010

@katkaajurko to o tom chrome viem, ale aku to ma suvislost s tehu, jaaaj ci kvoli cukrovke? no a s tym vitaminom C je navyse taky problem, ze dieta bude mat paradoxne problemy s nedostatocnou imunitou
@berule mne pichali cele tehu B12tky a teda rozhodne som po nich nepribrala. dr mi v 8 mesiaci povedala, z ekonecne je moje tehu vidno 😀

berule
14. pro 2010

@bettynka222 jen píšu, co mi dnes řekli, no já beru kys.listovou a jsou v ní taky 4 druhy B a nebudu ji vysazovat 😉

tonytony
14. pro 2010

@dana10 Taky mám mutace MTHFR- v jené homo av druhé heterozygot, na hematologii mi dr. řekla, že nic píchat nebudeme, krev mi vyšla ok, jen až budu těhu, tak kontroly- dle nich ev. dál... Taky jdu teď na 2.IVF a chci si naordinovat Prednison s Anopyrinem- oni se ve většině Carů dávají preventivně na podporu uchycení embryjka🙂 Takže myslím, že to máš naordinováno správně, pokud vyloženě hematolog netrvá na injekcích...

erika12345
15. pro 2010

@nektarine no len mne to dalej po zapichnuti nejde ani nasilu a musim pichat inde. ☹ Ale nie je to take zle, len niekedy musim mat viac pokusov a to uz mam nervy, lebo ked sa nedari , tak sa nedari..A inokedy si pichnem na 1.raz. 😉
Vcera som bola na hemato a som trochu sklamana, dalsia kontrola az v aprily. ☹ Ja to aj chapem, ze to, co mam ja sa vysetruje len 4 krat do roka.. No ale ked viem, ze niektore tam chodite kazdy mesiac.. A dalsie je to, ze sa mi trochu zhorsila ta lepivost dosticiek, vraj to je tehotenstvom a aj tym, ze som uz pribrala... Tiez ste mali v 17tt uz horsie vysledky? Sa mi to zda velmi skoro, co potom bude mesiac pred porodom.. Ale mam zhorsene len tie dosticky, ostatne zrazacie faktory su vsetky v norme...Len ja mam asi problem len s tymi dostickami. Mam teda zvyseny fraxik na 0,4, ale anopyrin mi zostava 100mg a ten je hlavne na tie dosticky. Anopyrin mi zvysit nechceli, vraj by to malo stacit.. Len ja sa obavam toho, ze ked sa to uz za cely cas neskontroluje...Myslela som si, ze uz v tomto obdobi budem kludna, ale to som necakala, ze budu take vysledky, teraz budem mat nervy az do konca a to som si uz chcela tehu uzivat..
Uzivali ste niektore v tehu tiez anopyin? Kedy ste ho vysadili? Lebo mne ho chcu 4 tt pred porodom, len sa obavam ako dieta bez neho vydrzi, ked sa mi krv automaticky po niekolkych dnoch zhorsi..

joda
15. pro 2010

@erika12345 Neboj aj tebe to rychlo ubehne ani sa nenazdas a budes mamicka.Aj mi sme mali pohyby v 17tt.Tak si uzivaj tie kopanceky.

erika12345
15. pro 2010

@joda ono mi to uz ubiehalo od 13tt celkom pekne ,len toto ma mrzi... Bojim sa, ze sa to podceni a nieco sa stane..

cukor
15. pro 2010

@erika12345 ......no ja som sledovaná kazdý mesiac....a hoci si pichám od 4tt,tak kazdý mesiac mam horsie vysledky krvi.tak asi by som na tvojom mieste tiez bola z toho na nervy.je to trochu čudné lebo si pichás a ako vedia či je to v poriadku ked ta neskontrolujú.

erika12345
15. pro 2010

@cukor ja som si myslela, ze si ma v tehu postrazia, viem, ze mam blbu diagnozu a tam su odbery malo, ale som si myslela, ze v tehotenstve spravia vynimku...Ked mavas kazdy mesiac horsie vysledky, vzdy ti potom zvysovali davky?

cukor
15. pro 2010

@erika12345 ....zmenili mi asi v 17tt z 0,2 na 0,4.......to zhorsenie je také postupné,nie su to výrazné skoky....naposledy dr. váhala či mi uz nedá 0,6 ale sa rozhodla ze nie a este idem pred pôrodom raz na kontrolu.a vcera som bola v nemocnici na poradni...robili mi monitor a pozrel ma dr.a povedal,ze sme v poriadku.tak dufam ze mi ten clexan 0,4 uz ostane.

andrea76
15. pro 2010

@erika12345
Ahoj Erika. Keď sa smiem spýtať, akú máš diagnózu, že sa robia odbery len 4x ročne? Ja mám tiež trombofíliu, syndróm lepivých doštičiek a mutáciu MTHFR A okrem iných hemat. diagnóz. Hoci nie som tehotná, užívam Plavix (2,5 roka ), ktorý mi nezaberá, tak mi mudr. pridala ešte Anopyrin 100 mg :( Fraxiparine 0,3 mg pri cestovaní ). Držím palce, aby sa ti výsledky nezhoršovali a prajem krásne tehuľkovanie.

erika12345
15. pro 2010

@cukor to dufam, ze to nebudu skoky, ze to bude tak po troske... Ty uz to o chvilku mas za sebou, mas uz stresy z porodu?
@andrea76 Ja mam tiez syndrom lep. dosticiek.. vraj na to vysetrenie castejsie nerobia, ze sa musi nazbierat viac ludi. Ja som pred tehu uzivala len ten anopyrin 100mg. Ako ti na to prisli, mala si nejake problemy?

otulik
15. pro 2010

ahojte baby nemam potrvdenu trombofiliu mala som tri potraty ale pichame cele tehotenstvo fragmin do bruska...mam otazku ako idete rodit cisarsky alebo spontanne...mne moja hematologicka povedala ze spontanne.

fiallinka
15. pro 2010

@otulik jj, mně taky řekli, že k císaři není důvod kvůli trombofilii, akorát bys neměla výrazně přenášet, takže pokud by to na porod nevypadalo, může to tak nakonec skončit. Já jsem toho císaře nakonec měla, ale to byla kombinace různých důvodů...

zulok
15. pro 2010

@cukor supeer, ze ste vporiadku, nevh vam to rychlo ubehne 😉

@erika12345 Anopyrin ti uz asi nezvysia, v tehu sa moze max 100, 150g denne..ale fraxik sa moze zvysovat.. mozno ti fraxiparn zvysia tie 4tt pred porodom,

otulik
15. pro 2010

@fiallinka dik🙂

erika12345
15. pro 2010

@zulok vsak ja viem, ze anopyrin 100 je dost, len ked on jediny mi pomaha s tymi dostickami, tak preto som z toho taka... ale posnazim sa velmi nepribrat, aby sa mi to nezhorsovalo.
Myslite si, ze zhorsene vysledky suvisia s tym, ze som uz dost v tehu pribrala? Mne hemato tvrdi, ze ano.. Uz mam navyse asi 5 kg. ☹ Aj gynekol. mi tvrdi, aby som sa snazila vela nepribrat. Stretli ste sa tym? Pritom mam normalnu hmotnost, nemala som nadvahu..
@otulik je, ty uz mas posledny mesiac. Ako sa citis?

otulik
15. pro 2010

@erika12345 ujde to len aby som to uz mala za sebou🙂

erika12345
15. pro 2010

@otulik vsak to uz bude raz dva, mozno uz zajtra. 😉 A do mesiaca urcite. 😉 Drzkaj sa, o chvilku mas svojho chlapceka u seba. 😉

otulik
15. pro 2010

@erika12345 aj keby zajtra ze mam vydrzat do 21 a uz mozem rodit ...ty sa ako mas?

zulok
16. pro 2010

@otulik rodila som 2x spontannne, vsetko vporiadku. Drzim palce 🙂

@erika12345 jeej, ty si pribrala len 5 kg???? Pri Matuskovi zo 48 na 71, cize 23 a teraz z 54 na 69, cize 15 a to som mala pokazde cukrovkovu dietu.. 😕 suvisi to aj s priberanim asi, ale treba coto pribrat... a preco nemozes mat do konca tehu anopyrin?? podla Kouckeho taka davka do konca tehu nevadi... tu ma poradnu http://porodnice.cz/poradna-MUDr.-Michal-Koucky

erika12345
16. pro 2010

@otulik sa mam tak normalne, potichucky sa tesim, ze je vsetko v poriadku a babatko rastie, uz citim i pohyby, ale mam straaaaaaaaasny strach, ako to vsetko dopadne, kedze na tej hematol. vlastne ani nejako extra sledovana nie som. Ale od 22. tt mam chodit do poradne 2 krat do mesiaca, tak hadam sa ustriehne, keby daco a vzdy si pre istotu vypytam ultrazvuk.
@zulok no mne sa to tiez nezda vela, ale gynekol. mi v 13tt povedala, ze odteraz maximalne 8 kg (3 som uz pribrala, cize toto by bolo dokopy 11kg za tehu), mne to pride malo, ale co uz . Vraj nech nepriberiem vela kvoli trombofili.... A na hematol. mi dr. povedala, ze mam trochu zhorsene vysledky a pytala sa ma, ci som vela v tehu nepribrala.. Inak mi pride v 17tt 5kg normalne, nechcela som nejako hladovat, aby malo babo ziviny.... Aj ked viem, ze niekt. zeny nepribrali do tej doby vobec, ale ja som typ, co si i normalne musi davat pozor, co je, lebo sa na mna vsetko lepi a navyse mam menej pohybu, necvicim, nebeham, tak to nemam ako spalit. Ale snazim sa trochu upravit stravu. Anopyrin mi chce vysadit hematol. kvoli porodu v 36. tt. Vraj vtedy moze prist hocikedy k porodu a sposobuje problemy s porodom, vraj vela krvacania... A citala som, ze aj novorodencom moze nieco sposobit, ak sa pred porodom nevysadi..Ona mi aj napr. radila kvoli zubu mudrosti ho na 5dni vysadit, vraj to dost krvaca.. Ja by som tiez radsej mala anopyr. az do porodu, ved keby som rodila napr. v 37tt, tak fajn, to by ta krv bola este ako tak o.k., ale neviem si to predtstavit v 40tt alebo i neskor...To budem ako na ihlach, ked viem, ze kvoli dostickam je pre mna anopyrin primarny liek..Keby sa dal aspon ten porod nejako naplanovat, aby som dlho bez neho nebola. Dakujem za tu stranku, uz som ju niekedy videla, ale postudujem, co je tam o anopyrine. Ty uz mas teraz krasne obdobie, pekne si deticky uzivaj. 😉 Uz ste si s babatkom na seba zvykli?

erika12345
16. pro 2010

@zulok nasla som tu toto, tak on by ho tiez pred porodom asi vysadil :
http://porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-opet...

buburka
16. pro 2010

Ahojte. Chcem sa opytat tehuliek, ktore uzivaju injekcny miniheparin (clexane, fraxiparin.....) ci si ho pichate vzdy v rovnakom case. Ja doteraz ano, ale som dnes rano svoj cas prespala1x a teraz mam taky sprosty pocit, ci sa nemohlo nieco stat ☹ Pichla som si ho hned ako som sa prebrala, ale to uz bolo viac ako 2h po normalnom case 😒 Maleho som este dnes necitila...vacsinou sa ohlasi az vecer ....dovtedy ma asi porazi.
@erika12345 - tebe hematologicka nespominala nieco v tom zmysle, ze ak sa neohlasi babo v termine, tak pojdete planovane cisarskym? Mne povedala, ze nesmiem prenasat viac ako je nutne (cca 38tt), aby nezacala infarktovat rapidne placenta, a ak sa maly neprihlasi vcas, tak bude "vybraty 😒 "

slavkav
16. pro 2010

@buburka ja si nepicham v presne rovnaky cas - ale tak ze vecer. to sa musi pichat v rovnaku hodinu? ja som tusim uz mala interval aj 3h

cukor
16. pro 2010

@buburka ...ja si pichám stále v rovnakom čase.....a 2 hodiny nie je vela,bud kludná.ked som bola v nemocnici sestričky mi chodili pichat ako sa im chcelo.