Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
17. únor 2011

@lume ,,,,,mam niečo podobné...bez injekcii by som to tehotenstvo nezvladla.prvé dva tehu som v 11 tt potratila.

fiallinka
17. únor 2011

@lume nevím, jak závažné jsou poslední dvě mutace, ale ta kombinace prvních dvou je dost běžná 🙂 a podle aktuálních výsledků krve si možná budeš píchat injekce nízk. heparinu - já jsem píchala už od začátku stimulace, je to dost hormonální zátěž na organismus a to může vyvolávat riziko trombóz...

ale neboj, hodně holek to zvládlo bez problémů 🙂

lume
17. únor 2011

nektarine
kaciatko81
No tak to ste ma potesili 🙄 A ja som dufala, ze to nebude az take zle. Asi budem rarita ako nositel tychto 4 mutacii. Uvidim co povie hematolog. Fraxiparin sa picha?

lume
17. únor 2011

@cukor Ahoj, no mne sa ani nepodarilo prirodzene otehotniet. Takze to asi vyzera, ze by to mohlo byt kvoli tomu?

fiallinka
17. únor 2011

@lume možná, že spousta lidí jich má taky hodně, ale zjišťovali jen ty základní tři 🙂... a jinak jj, fraxiparine nebo clexane většinou... a s tou příčinou neplodnosti - stejně to nikdo neví, u nás byl problém u chlapa 🙂

cukor
17. únor 2011

@lume .....ani ja neviem prirodzene otehotniet ale s trombofíliou to nesuvisí,ja som mala problémy.....vysoké hladiny protilatok proti spermiam a ovariam,nizku sliznicu....

nektarine
17. únor 2011

@lume ale já myslím, že to opravdu jen tak zle vypadá. Protože když o tom doktoři vědí a nasadí ti správné léky, tak děťáko donosíš.

lume
18. únor 2011

@cukor Takze Tvoje babo je vysledok IVF? Mna trochu frustruje, ze ostatne veci,ktore mohli suvisiet s neplodnostou su u mna negativne (aspon tie, co zatial zistovali). 1.marca idem k hematologicke, tak vas budem informovat.

cukor
18. únor 2011

@lume .....malá je vysledok IUI

petuska123
18. únor 2011

@cukor ahoj a podarilo sa hned na prve iui???ja momentalne cakam dnes som 11 den po iui

madormi
18. únor 2011

@tonytony je mi to strašně líto, že máš takové trápení, občas sem nakouknu co nového a moc mě mrzí, možná by psycholog opravdu pomohl, jestli cítíš, že to nezvládáš sama ☹

lume
18. únor 2011

No tak gratulujem. Mne to nevyslo ani na 3.pokus IUI. Od zaciatku si hned brala lieky? Myslim na trombofiliu.

cukor
18. únor 2011

@petuska123 .....2x ivf ani ket nevysli.....potom az 4 iui ale skoncilo potratom a vlastne v poradí toho vsetkého vysiel az 12 pokus.

mb
18. únor 2011

Ahojte kocky
chcem sa ku vam pridat.Som po neskorom potrate,bola som od svojho gynekologa poslana na hematologiu a dnes som prisla s tymi vysledkami:
pozitivita APA-antibeta 2GP
mutacia MTHFR A 1298C homozygotna forma
nasadil mi listovku a B-komplex
Vravel mi ze v pripade tehotnosti si budem pichat nejake injekcie.Mate s tym niektora skusenosti?
Dakujem

skippy7
18. únor 2011

Ahojte dievčatá, chcem sa opytať, koľko so mam ešte pichať Clexane? som necelé 3 tyždne po porode a hematol.mi povedala, že kontrola až po 600-nedelí, a vobec sa jednoznačne nevyjadrila, že si treba ešte pichať...?
@cukor @fiallinka vy s tym mate čerstve skusenosti.....
@mb my(skoro) všetky v tejto teme si pichame injekcie,lebo každa mame nejaku mutaciu, to ti pomože donosiť babätko, neboj, dá sa to zvladnuť 😉

mb
18. únor 2011

ahoj skippy7
ale ja nerozumiem preco mi predpisal kyselinu listovu.Mam to chapat tak,ze keby som je nebrala mohla by som mat postihnute babo?My co mame tie mutacie,tak sa nam to moze stat?Alebo ako to je.Diky

skippy7
18. únor 2011

@mb listova sa bere preventivne, ešte pred otehotnením.....nemusiš mat samozrejme postihn. bábo,ale odporuča sa to brať, a s našimi mutaciami to nesuvisí- to je zaležitosť zražania krvi,preto sa pichaju inj., aby sa ti nezražala a tym padom nedošlo k potratu....a vy sa už snažite o babo?

mb
18. únor 2011

@skippy7 ano ja uz jedneho chlapca mam a v septembri som potratila dvojcata na konci siesteho mesiaca.
Preto ma poslai na hematologiu.Ked som cakala prve tak bolo vsetko v poriadku a ziadne komplikacie.Tak teraz neviem ci sa uz mame snazit alebo este pockat,lebo tie testy co mi robili teraz mi maju opakovat v maji,ci budu take iste,ci sa to potvrdi.

cukor
18. únor 2011

@skippy7 na kontrole u hematologa som bola 2 tyzdne po pôrode.injekcie som brala po pôrode este 4 tyzdne.niekto berie do konca šestonedelia ale ja som mala celkom dobré vysledky.

chomik
19. únor 2011

Ahojte, ja som predvčerom začala brať fraxiparine preventívne, som v 9 tt a sestre bola potvrdena genetická predispozícia na trombózu, tak mi lekár nasadil injekcie, kým nebudem mať ďalšie výsledky...nemám z toho príliš dobrý pocit, preferujem prírodné metódy, ale zároveň nechcem pri bábätku nič riskovať... fakt to nemá žiaden vplyv na malé? Lekár mi kázal pichať si 3 krát denne, ale na vyšetrenia pôjdem až neskôr, lebo len v tomto týždni som sa vrátila z nemocnice kvôli špineniu, tak si mám teraz podľa neho pár dní hlavne oddýchnuť a nestresovať...ale či sa to dá keď si mám pichať do brucha? Vraj ak budú neskôr výsledky v poriadku, tak mi fraxiparine jednoducho vysadí...

cukor
19. únor 2011

@chomik ...vôbec sa nestresuj,do brucha to nebolí.bud rada,ze lekár je opatrný.ja som sa na injekcie normálne tešila...vedela som ze bez nich to nezvládnem.tak klud,vsetko bude dobré.

velvet26
19. únor 2011

@chomik neboj injekcie nebolia, pichame si tu skoro vsetky, a to az 3 krat denne si mas pichat??? nie je to nejako vela, co beries clexane alebo fraxiparine a aku davku?

chomik
19. únor 2011

@velvet26 Fraxiparine 0,3 ml tri krát denne...u hematologa som este ani nebola...o bolest ani nejde, nie je to take strasne, skor sa bojim o babo, aby som mu nejako neuskodila...

cukor
19. únor 2011

@chomik ....a kedy ideš k hematologovi?ja by som isla co najskôr.aj mne sa to zdá dost vela 3x za den ale je to lekár a snád vie čo robí.chod co najskôr na hematologiu,povedz,ze si tehu..mali by ta zobrat skôr.a odkial si?

velvet26
19. únor 2011

@chomik aj ja uzivam fraxik 0,3 no len jeden krat denne a to mam mutaciu faktor V leiden a som uz v 3O tt. tak mi urcila hematologicka, tebe predpisal fraxik gynekolog, no neviem, ale nie je to nejaka velka davka? jedna kocka co tu je, tak viem, ze ta si picha dvakrat denne, ale trikrat, ze by niekto pichal, to som ani nepocula..fraxiparine by nemal babatko poskodit, je prenho neskodny, ale kazdopadne uvidis, ake davkovanie ti urci hematolog..drzim palce 😉

mirusa30
19. únor 2011

ahojte baby, aj ja si picham fraxiparine ale staci raz denne nastastie..aj ked musim cele tehotenstvo...nnei to nic prijemne ale clovek si zvykne ked musi..pa

cukor
19. únor 2011

ja som pichala tiez celé tehu...........dá sa to zvládnut......to číslo 264 /injekcií/si budem dlho pamätat.ale stálo to za to....

fiallinka
19. únor 2011

@chomik já ti nevím, ale zcela laicky a podle toho, co tady vidím od ostatních, je 3x denně píchání 0,3 teda hodně - takovou dávku neměl vlastně nikdo z nás ani ke konci těhotenství, preventivně jsme většinou měli na zač. těhu 0,3 nebo 0,4... to špinění by totiž mohlo být i z toho, že fraxiparinu máš moc, to může i krvácení způsobovat. No, je mi to divné, možná bych se raději zeptala ještě někde jinde. Protože že by ti tuhle dávku nasadili, aniž by měli výsledky krve, to nevím nevím...

fiallinka
19. únor 2011

@skippy7 já jsem píchala asi ještě 5 týdnů po porodu - přesně tolik injekcí mi zbylo a hematolog říkal, že když se budu cítit dobře, tak už na kontrolu nemusím 🙂.

denisocka
19. únor 2011

@skippy7 cau,ja som si od porodu nepichla už vobec,teda asi 2x mi pichli v porodnici,aby mali dobry pocit . a na kontrole som nebola,podla mna zbytočne -teda pre mna zbytočne.