Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
18. čer 2011

@berule gratulujem k dcerenke, nech zije dlhy a krasny zivot... 😵 😵

velvet26
18. čer 2011

@chomik no super ti uz naskakuju tt...pekne to ide a viete uz ci to bude dievcatko ci chlapec alebo sa nechate prekvapit.. 😉

chomik
18. čer 2011

@velvet26 vdaka, tiez sa nestacim divit, ako rychlo to leti...ved aj Tvoja malinka uz ma vyse mesiaca 🙂 pozerala som fotky - je skutocne nadherna...sa mi to zda stale trosku nerealne, ze o par mesiacov budem aj ja mamou a budem mat take malinke babo 😉 pohlavie zatial este nevieme, mozno na utz v 30tt sa dozvieme

berule
18. čer 2011

@duschankova @cukor děkuji 🙂

berule
18. čer 2011

@velvet26 moc děkuji 🙂

berule
18. čer 2011

Už mám za sebou i kontrolu na hematologii, takže si budu píchat už jen 13 injekcí a končím. Ještěže tak, dnes jsem poprvé za celou dobu málem zapomněla si píchnout. Protože teď po porodu už nepíchám ráno, ale v 15 hod, tak je to nezvyk. Dál mě sledovat nebudou, takže kdybych byla znovu těhotná, tak se mám hned dostavit.

velvet26
18. čer 2011

@chomik dakujem moja...veru malinka rastie ako z vody...uz je pomaly cez cely kocik.. 😀 tak mozno budete mat aj nakoniec prekvapenie, v 30 tt. uz bude babo dost velke, tak mozno sa vam uz neukaze, ale kazdopadne, nech krasne rastie a je zdravucke, ci chlapec ci dievcatko...drzim palceky.. 🙂

@berule no to mas dobre, ze nemusis pichat celych sest tyzdnov, ja cakam uz kym mi skonci sestonedelie, poslednu injekciu pichnem buduci stvrtok...huraaaaa... 🙂 a tiez na to zabudam, picham vecer o siestej a to zvykne mala papat, tak raz som na to zabudla uplne, pichla som az na druhy den, ale do tych dvoch hodin sa zvycajne k tomu dostanem..

gabina84
18. čer 2011

@lucyer ahoj, to by si praveze nemala brat HAK ked mas trombofiliu... ja ju mam tiez a nesmiem uz vobec brat HAK pretoze tabletky zhustuju krv

lucyer
18. čer 2011

No ja si nechla dat CERAzette-tak snad to bude ok.

fiallinka
18. čer 2011

@berule gratuluju 🙂...

a co Vavrenka... snad dá brzo vědět..

@lucyer ono dost záleží, co máš za typ trombofilie... no každopádně, když HA, tak nízkohormonální, dobré jsou horm. tělíska... a probrat to s hematologem 🙂. Jestli máš jen MTHFR, tak to doktoři nijak zvlášť neřeší...

sisi0211
19. čer 2011

Ahojte baby,
koncom maja som porodila a min. tyzden som bola na hematologii. Vraj musim dalej este do konca jula pichat Fragmin 2500 a pit Maltofer (zelezo). ☹ A ja som myslela, ze s tym pichanim uz konecne koncim ale lekarka napisala na papier MUSI.
Vy si po porode pichate nadalej do bruska? Ja som cele tehotenstvo pichala do bruska a inde ani neviem pichnut (nie som zvyknuta). Poradte mi... Som z toho trosku mimo 😖 vlastne sklamana 😒

zulok
19. čer 2011

@berule GRATULUJEEEEM, NECH JULINKA KRASNE RASTIE A NECH SI SESTRICKY RYCHLO ZVYKNU 🙂

velvet26
19. čer 2011

@sisi0211 aj ja si picham cele sestonedelie, buduci stvrtok nastastie uz budem koncit, chvalabohu, tiez picham do brucha a uz sa mi veru tak nechce, ved uz to je vyse 10 a pol mesiaca... 😠

nektarine
19. čer 2011

@vavrenka už to máš určitě zasebou...

co je CS 10???

@berule ahoj, no super! Koukám, že Julinka je taky taková vlasatá kočka 😉 Přeju jí do života hodně zdraví, štěstí a spokojenosti! A tobě gratuluju maminko 🙂 Mám radost.

@lucyer jo, moje mamka i segra. Ale museli jít na vyšetření na hema a dostali nějaký, kde je prej těch hormonů co nejmíň, ale název nevím. A mají obě Leidena.

markytt774
20. čer 2011

ahoj ještě bych se chtěla zeptat ty injekce si pícháte teda i při MTHFR?

atreyu
20. čer 2011

@markytt774 ja áno...

berule
20. čer 2011

@nektarine Děkuji, tobě se to už taky blíží, tak ti přeji pohodový porod a zdravé miminko 🙂
@fiallinka @zulok moc děkuji 🙂
@markytt774 já mám taky jen MTHFR a pomohli mi 🙂

fiallinka
20. čer 2011

@nektarine cs 10 znamená, že už je úplně otevřená, těsně před porodem 🙂

nektarine
20. čer 2011

@fiallinka zítra jdu na KO na gyn., takže když mi řekla, že od zítra mě bude už kontrolovat zase spodem, tak mi taky bude měřit to CS, že? Tak to už se těším 😀 doufám, že se to moje tělo už začalo chystat, protože to dítě se mi tam už nemůže vejít!!!

velvet26
21. čer 2011

@nektarine neboj vojde sa tam, este mas 4 tt pred sebou, este pekne priberie mala dovtedy...drz sa.. 🙂

no baby, spominate tu ten CS, tak ja som mala den pred porodom CS 1 cm... 😀

ginger32
21. čer 2011

ahojte, od soboty vecera si picham fragmin a od nedele ma boli hlava.. mavam migreny ale ked som bola predtym tehu, tak hlava nebolela, aj moja doki na nervovom mi to potvrdila ze v tehu migreny nie su (iba zriedka).. tak teraz nechapem, ci to nemoze byt z tych injekcii alebo ze by to bolo len z pocasia??

fiallinka
21. čer 2011

@nektarine oni to někteří doktoři ani jako CS nikam nepíšou, ten můj mi to třeba nikdy neříkal 🙂, já jen vím, že před porodem jsem ještě fakt na porod nevypadala...

duschankova
21. čer 2011

Ahoj holky, tak dneska jsem 5den po ET a citim se celkem dobre. Od vcera jsem mela bolesti bricha, ale nakonec se z toho vyklubaly zarazeny prdy a nejaka stolice. Jinak prsa mam uz 2dny jako atomove bomby.... mam citlivou oblast praveho trisla. Zatim ahojky 🙂

markytt774
21. čer 2011

Ahoj tak to nevim já jsem mthfr a k tomu ještě homozygot a podle pana doktora žádné injekce na upravení srážlivosti nepotřebuju už jsem z toho zoufalá, když vidí komu všemu pomohli a mě říká pravý opak ach joo ☹

gombicka
21. čer 2011

@markytt774 mne hematologicka vysvetlila, ze samotna mutacia MTHFR neznamena ziadne riziko. ze to ma 20-30% populacie a ani o tom nevedia. Riziko to predstavuje az vtedy, ak sa k tomu prida nieco ine...napr u mna su to protilatky na fosfolipidy.

fiallinka
21. čer 2011

@duschankova kdyby to břicho bolelo pořád, tak pozor na OHSS, mně takhle začal až 9. den po ET 🙂

pancuska
21. čer 2011

ahojte dievcence,chcem sa vas opytat ci pri trombofilii netreba obmedzovat vitamin K.....? pekny den!!

mb
21. čer 2011

ja len chcem pridat svoju skusenost.Som po potrate v siestom mesiaci.Na hematologii mi vysiel antifosfolipidovy syndrom a zvysene protilatky PAI. A este mutacia MTHFR homozygot.
Po 3 mesiacoch mi testy zopakovali a vysli v poriadku.Akurat mam tu mutaciu,ale lekar vravel,ze nic hrozne,len vela zeleniny v lete.V pripade tehotnosti mam prist,ze sa uvidi,ci mi da heparin,ale ja som vravela,ze chcem pre kazdy pripad.jedno dieta uz mam a nebol problem.

duschankova
21. čer 2011

@fiallinka diky za prispevek, ale OHSS jsem uz jednou mela a vim, jak se projevuje, kazdopadne tohle boleni je klasicke predmenstruacni. Je to zvlastni, ze az takhle opozdene se projevil. Diky a preji hodne stesti....

fiallinka
21. čer 2011

@duschankova já jsem to jen psala, kdyby jsi o něm náhodou nevěděla 🙂, to je dobře, že to není ono 🙂. Opožděná forma je dost častá, hlavně u dvojčat, naráz se zvedne hladina hcg a tělo zareaguje takto.