Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
19. črc 2011

@hhranolka to záleží na tom, jaké máš mutace, jakou anamnézu, jaké aktuální výsledky krve... navíc anopyrin a heparin nepůsobí úplně stejně... ten anopyrin je asi fakt spíš prevence...

@kaciatko81 už nevím, ale pohledám to, každopádně ten protrombin je podobný jako Leiden, takže nepodceňovat, má ho o dost míň lidí, takže se o něm míň ví, ale stejně...

http://www.lubusky.com/cc_36_trombofilni-stavy-... http://www.genomia.cz/cz/test/fii-factor-ii-pro...

kaciatko81
19. črc 2011

@fiallinka dakujem, ak nenajdes, nic sa nedeje 🙂 ja si tiez myslim, ze opatrnost je na mieste. nechapem preco povedala, ze ta mutacia je uplne bezvyznamna 😔

fiallinka
19. črc 2011

@kaciatko81 máš to v tom odkaze nahoře...

kaciatko81
19. črc 2011

@fiallinka uz som ich pozrela, dakujem

katusap
19. črc 2011

Ahojte....absolvovala ste niektora hematolog. vysetenie na klinike v Martine? Lebo mne zatial nezistili ziadnu mutaciu, ale moja hematologicka ma tam automaticky poslala. Som z TO a viem, ze dobra hematol . je aj v Nr a BA ....nechapem, preco prave do Martina ma poslala? Su tam niecim vynimocní lekari? Ci vysetrenia? Neviem, co si mam o tom mysliet.

petah82
19. črc 2011

@katusap vysetrenia na tieto trombofilne stavy sa robia v specializovanych Ambulanciach Národného centra hemostázy a trombózy, kde pobocky su v BA, BB, MT a KE.
ja som zo ZA a bola som v MT. po 2 potratoch mi nasli mutaciu protrombinu a pichali sme injekcie od zistenia tehu a cele tehu aj v sestonedeli a vsetko dobre dopadlo a uz mame pol roka 🙂
v BA je asi dost plno, v Martine to tiez nie je zabava, sedi sa tam cely den, poradovnik na objednanie aj trojmesacny... dochadzaju tam ludia z celeho stredneho a severneho slovenska...
je tam vynimocna doktorka, uznavana odbornicka 🙂 tel: 043/4203 519
sak si zavolaj do BA aj MT a uvidis aky termin ti daju a podla toho sa rozhodni.

katusap
19. črc 2011

@petah82 mna tam uz objednala moja hematologicka....dostali sme termin az na 6.10 😖 😖 😖
vravela mi, ze tam mam prist do 9:00 ....tam sa neobjednava na presnu hodinu? ked si spominala, ze sa tam sedi cely den....co mam ocakavat pri prvej navsteve? len mi zoberu krv a pojdem prec a potom sa tam treba znova trepat pre vysledky?

katusap
19. črc 2011

@petah82 a ako sa vola ta lekarka?

petah82
19. črc 2011

@katusap MUDr. Dobrotova
vezmu ti krv a potom mozes odist a vratit sa poobede, to ti povedia predbezne vysledky a daju ti termin dalsej navstevy o 3 mesiace, to budu uz zname aj podrobnejsie specialne vysetrenia na geneticke poruchy-to su tie mutacie. mne v ten den povedali, ze je vsetko ok, ze to nevyzera na poruchu, ale o tie 3mesiace sa porucha potvrdila...
urcite si nabal knihu, jedlo, pitie a pevne nervy, ja som teda mala smolu kazdy raz, cakala som aj do 16h, 17h. ako tehotna som sa vybavila aj 'UZ' o 14h, 15h... 😖

katusap
19. črc 2011

@petah82 no to nemyslis vazne.....mne co brala krv moja hematologicka, tak zatial bolo vsetko ok.....to akoze teraz cakam tri mesiace na to, aby mi len vzali krv a potom mam cakat dalsie tri mesiace? to akoze nemam este viac ako pol roka otehotniet? no ja sa im mozem vykaslat ....vsak kym mi daju vysledky aj neplodna budem, to je teda sila, nemam slov ....a uzasny system teda maju, zoberu krv a chod kam chces? a to kam akoze mam ist na cely den? no ty brdo, normalne som nastvana a to som tam este ani nebola, vsak mojho muza trafi slak ked mu to poviem

eviq
19. črc 2011

@petah82 Ahoj, prosim ta a co si si pichala? Ja si picham fragmin 2500...0.2 len neviem ci to postacuje. Moja hemat ma dovcu a dala mi to gyndoska....

petah82
19. črc 2011

@eviq ja som mala clexane na zaciatku 0.2 neskor 0.4 a ku koncu 0.6
zvysovala mi to podla jej slov pre istotu, vysledky neboli zle, ale ze so stupajucim tehu a stupajucou vahou ... na koci tehu som mala +12 kg.
asi tak podla trimestrov mi to dvihala. bola som tam v 6tt, cca 22tt a 33tt

eviq
19. črc 2011

@petah82 cize v tom 6 tt ti dala 0,2? A dakujem za info si zlata 🙂 mam strach lebo uz som 2x potratila.

petah82
19. črc 2011

@katusap mno, je to tak 😒 ked su na cele slovensko 4amb a to su tam ludia po mozgovych prihodach, s trombami v tele a baby po potratoch a tehotne... tak si vyber koho predbehnes v cakarni...
keby si otehotnela, tak tam zavolaj a budu riesit, nenechaj sa sestrickami odbit, pytaj si dr k telefonu, dokorka ta urcite nevyhodi, ona je fakt super a k tehotnej sa ku mne spravala ukazkovo, len ona za to nemoze ze je tam milion ludi... blby slovensky zdravotnicky system je na inu debatu...

petah82
19. črc 2011

@eviq ano, potvrdila volbu gyndosa, nanho som tlacila uz ked mi vynechal menzes 4tt+1 😀 , aby predpisal, kym sa dostanem do martina, to som mala v odporuceni, ked sa prislo na poruchu, ze pri pripadnom tehu hned pichat 0.2

petah82
19. črc 2011

@katusap ja som tiez cakala 3+3 mesiace, ale ja som chcela mat istotu, po 2 potratoch som uz nemala silu riskovat...

katrenka111
19. črc 2011

@katusap Ale ved v BA su aj ine výborne hematologicky a necaka sa u nic tolko, ja napríklad na vysledky pockam asi 1-2 hodky a hned som vysetrená..... a na objednanie cakam tak najviac 2-3 týždne, viac nie....

katusap
19. črc 2011

@katrenka111 no vsak preto nechapem, preco ma objednala az do Martina, ked BA mam ovela blizsie a viem, ze to tam ide rychlejsie....vies mi tam dat na nich kontakt? Skusim tam zavolat , ci by ma nevybavili skor, lebo fakt sa mi zda dlho cakat do oktobra. Dakujem

katusap
19. črc 2011

@petah82 ved ja to chcem mat vysetrene, len ten system je fakt otrasny - presne, ako si napisala....keby som otehotnela skor, mam si zacat okamzite pichat fraxiparin aby to bolo poistene, keby tam predsa len bola nejaka vrodena mutacia ....cakam aj na genetiku,t am mi tiez nieco dali otestovat, tak som zvedava

petah82
19. črc 2011

@katusap drzim palce, aby nic nenasli a podarilo sa. a ak najdu, tak aspon budu vediet, co maju liecit. urcite sa aj vy dockate mimka. keby nieco, vidime sa tu na fore 🙂

katusap
19. črc 2011

@petah82 velmi ti dakujem za info

katrenka111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katusap
19. črc 2011

@katrenka111 dakujem....zajtra tam skusim zavolat a objednat sa

odrik
19. črc 2011

@katusap
Ahoj moja, no odpadavam, co tu citam!!! To vazne 3 mesiace mas cakat??? Strasne! A naco Ti potom Tvoja hematologicka brala krv? Co vlastne davala vysetrit, ked nie trombofilny stav???

katusap
19. črc 2011

@odrik ona nedala vysetrit nic !!! urobila KO, Quickov cas a d-dimer....to som si aj sama mohla dat vysetrit 😠 a objednala ma do toho Martina, nervy moje ...zajtra zavolam do BA....ty si bola u koho? navyse, podla "obvodu" ani do Martina nepatrim, takze urcite budem musiet platit, tak mam nervy, radsej budem chodit do BA ako k tej mojej hematologicke

odrik
19. črc 2011

@katusap
No katastrofa! Poslem Ti IP!

eva76
19. črc 2011

@katusap

ahoj aj ja som chodila na hematologiu do BA na Antolskú k p. Dr. Pavlíkovej - veľmi dobrá doktorka.
zobrala mi krv na všetko

katusap
19. črc 2011

@eva76 diky....skusim zavolat tej Cechovej najskor a ked tam nepochodim, skusim tu,c o si mi poradila 😉

chomik
19. črc 2011

@katusap Ahoj, myslíš centrum hemomedika? Ja som tam bola, na hematológii v okresnom meste mi nevedeli zistiť genetické mutácie, vraj oni také nerobia...a hneď ma objednali do Martina...pokiaľ viem, tak v centre robia lekári z Martinskej fakultnej nemocnice, bola som celkom spokojná, len je to dosť od ruky...však prípadne pozri hemomedika.sk lebo majú pobočku aj v BA a iných mestách...

eva76
19. črc 2011

@katusap
ja som s sňou bola spokojná, keď urobila všetky vyšetrenia a zistila čo mi je do cca 2 mesiacov som bola tehotná a teraz mám krásneho zdravého 4 mesačného chlapčeka