Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
21. črc 2011

@velvet26 som na tom podobne, mne tiez gyndoska uz ziadnu HAK nepredpise - takze - ak kondomy ee, tak bud vnutromaternicove teliesko - Danu alebo Mirenu - ta je sice napustena hormonom nejakym, mne moja gyndoska pisala listok na hemato, nech sa vyjadria, ci mirenu mozem.... Ale hold nestihla som sa rozhodnut 😀 😀 😀
Ja som na 99% rozhodnuta ze pri porode si uz necham podviazat vajcovody - kedze pojdem sekciou, tak mi to tam raz dva zbuchaju - buduci tyzden mam poradnu, tak vypiseme ziadost....
No a potom este chlap si moze dat spravit vazektomiu 😅

cukor
21. črc 2011

@vavenka ...no neviem vavenka ktorý chlap by si to dal spravit hehehe.... 😉
a krasne ti tie tyzdne ubiehajú.....
.....pridala som nejaké fotky...

vavenka
21. črc 2011

@cukor naaaahodou, moj je taky vyplaseny, ze kebyze ja sa neponuknem, tak ide on 😀 kedze tento krpec sa nam podaril aj napriek gumke 😉 idem pozriet 🙂
Joj hej ide to teraz rychlo, nemam cas nad somarinami rozmyslat, buduci tyzden mame velky ultrazvuk u dankovcika, som zvedava 😉

hhranolka
21. črc 2011

@velvet26 antikoncepci uz ti nepredepisou, me lekar rekl, ze po prvnim diteti mi muze dat telisko, jinak vlastne nic....

cukor
21. črc 2011

@vavenka ....ale je to krásne čakať dieťa...mne je tak smutno za bruškom...vlastne brucho mám,lebo po pôrode mi ešte ostalo 5 kíl a neviem sa ich zbavit.na šlak trafenie 😀

velvet26
21. črc 2011

no baby, tak to ste ma teda moc nepotesili... 😒 kondomy vyslovene neznasam, staci mi raz pouzit a mam mykozu z neho cely mesiac...fujtajbl..tak bude si musiet davat mm pozor ako sa povie...sice planujeme este jedno dieta, ale urcite nie takto skoro vsak mala ma len dva mesiace a ozaj nechcem mat do roka dve, lebo to by ma asi piclo.. 😀 uvidim, co mi zajtra dr. povie, nieco sa mi ale mari, ze raz sem nejaka kocka tak davnejsie pisala, ze nejaky jeden typ tabletiek sa moze brat, tak uvidim...kazdopadne dam vam vediet, ako som zajtra dopadla..inak mam aj trosku obavy z prehliadky, predsa len po tom nastrihu a siti. 😖

velvet26
21. črc 2011

@vavenka a zrovna vcera som na teba myslela, ze ako sa mas...no ako vidim, cakate chlapceka, perfektneeee, budete mat krasny parik..a darcek pod vianocny stromcek.. 😉

velvet26
21. črc 2011

@cukor nic si z toho nerob, ja este 4 kg, ale 17 som uz dala dole...to kojenie robi ozaj zazraky...este kojis?

cukor
21. črc 2011

@velvet26 ...kojím a chcela by som čo najdlhšie.no zo začiatku som aj ja rychlo chudla ale potom sa to zastavilo na 58 kg a ja by som chcela mat váhu ako pred tehu...53 kg.ale je pravda,ze mam stále strasnu chut na sladké a aj si dám.po kojení by som len jedla. 😀 😀 😀

velvet26
21. črc 2011

@cukor neboj, to este zhodis, 5 kg je nic, ale ako tak rozmyslam, tie kg este mozme mat v prsiach, vsak ked kojime...ja mam prsia take tazke ako balony, tu chut na sladke, to poznam, ja po kojeni musim ist vzdy cikat a napit sa, snazim sa len cistu vodu, striedam mineralky, sem tam riedeny jablkovy dzus..sladke som obmedzila..skus aj ty tak, namiesto horalky pohar vody.. 😀

cukor
21. črc 2011

@velvet26 ......a vieš ,ze ked som bola tehotná tak kazdý den som si davala horalku.aj sme malú peťku tak pracovne volali,ze HORALKA.asi nemám dost pevnu vôlu.čo uz.mozno ked zacne chodit,tak sa s nou nabehám.....

velvet26
21. črc 2011

@cukor to je zlate ze horalka...inak aj ja ich milujem, mnam....a veru, nabehame sa za nimi dost...baby si sikulky, urcite ta tvoja coskoro zacne bezkat.. 😉

vavenka
21. črc 2011

Jooj dobre sa mame dievcata, len okolo malej nieje cas, strasny neposedko je 🙂 inak priberam podobne ako pri vande, brucho uz mam obrovske 😀 ale ved co sa cudujem, svalstvo este nebolo ok a uz zas sa mi tam vsetko posuva 🙂 takze ratam, ze zas pojdem s 25kg navyse rodit 😀 nevadi, ja som schudla relativne rychlo, akurat ze sa mi zmenila postava.... Nohy schudli a brusko ostalo. Ale ved co, aj to sa casom da nejak dokopy 😉

@velvet26 jojo, chalanisko to bude, teda ak to nebol omyl 😀 buduci tyzden mam velky ultrazvuk, tak som zvedava.
Inak sranda - krv mam uplne perfeknu, picham preventivne 0,2ku clexane, dokonca len obden, hematka mi vravela, ze by to pravdepodobne slo aj bez injekcii, ale ze nechce riskovat... A sa mi stane casto, ze si pichnem az na druhy alebo treti den a krv je ok 😉

denisocka
21. črc 2011

@vavenka ahoj,ja som si ani nevšimla,že cakate druhe,fiha parada,budeš mat veselo 😀

vavenka
21. črc 2011

@denisocka no to hej, to bude "veselo" 😀 😀 neplanovali sme, tak sa "podarilo".... Nevadi, zvladneme, ved co nam ine ostava, vsakze 😉 Len sa modlim, aby druhy prcek bol aspon trochu pokojnejsie babo ako Vanda, lebo ona je hrozne ziva, mam co robit pri nej 🙂

kaciatko81
21. črc 2011

ahojte, tak som doma od dr. injekcie ostavaju, ze by to bolo zbytocne riskantne, keby sme to teraz vysadili 😉

velvet26
22. črc 2011

no baby, bola som na kontrole u gyndosa po sestonedeli, vsetko ok, antikoncepciu mi odporucil zavedenie mireny, ze teraz je na to aj najvhodnejsi cas, lebo je nizke endometrium...dal mi o tom nejaku knizku tak prestudujem, no vaham, nejako si neviem predsavit mat tam to teliesko..hormonalnu vo forme tabletiek samozrejme, ze neodporuca..hmmm a na jazvu po nastrihu ze si mam kupit nejaky strataderm gel, no nemaju ho v ziadnej lekarni, ze musia objednat, co ste si davali vy na jazvu po nastrihu???

jankajs
22. črc 2011

Kamarátka používa náplaste. Dáva si to na stehno a má pokoj už pár rokov. 😉 . Teliesko v maternici často nezabráni oplodneniu, ale spôsobí potrat - embryjko sa nedokáže uchytiť a umiera. 😔 V konečnom dôsledku sa tak splní, čo sa o ňom píše - zabráni tehotenstvu.

hhranolka
22. črc 2011

@jankajs a náplast není hormonální? Já myslela, že jo....

jankajs
22. črc 2011

@hhranolka - určite je, inak by to nefungovalo, ale sú rôzne, záleží od lekára, aby vybral, čo mamina potrebuje. Tiež má nejaké zdravotné problémy, tak najprv brala injekcie a neskôr náplaste. Tabletky nemôže. Vraj.

hhranolka
22. črc 2011

@jankajs tak v tom pripade ma asi jinou chorobu, nebot u leidenske mutace uz nikdy nesmim zadne hormony....proto je jedina moznost jen to telisko

velvet26
22. črc 2011

vidite, na tu naplast sa ho opytam nabuduce, teraz ide dr. akurat na dovolenku, tak mu potom zavolam...

vavenka
22. črc 2011

Ja by som tie vnutromaternicove telesa az tak tragicky nebrala, mirena je napustena hormonom levonorgestrel - ktory v podstate zabrani dozretiu vajicka a vraj zaroven az tak neovplyvnuje hormonalny system zeny, takze je to vyhodne.... Takztiez znizuje moznost uhniezdenia oplodneneho vajicka, ak sa naahodou vajicku podari dozriet a dojde k oplodneniu, samotne teleso zabrani uhniezdeniu mechanicky. Okrem toho tento hormon aj meni hienovitost, takze spermie len tazko prejdu krckom.... Takze si myslim, pre nas idealna vec, co sa antikoncepcie tyka, ak nam to schvalia...
Naplast je len obdoba tabletiek, takze to tiez pochybujem, ze niekomu predpisu....

jankajs
22. črc 2011

Isteže, kto má problémy, musí zobrať len to riešenie, ktoré mu vyhovuje. PS. Na margo antikoncepcie - v práci som mala kolegyňu, ktorá otehu aj keď používali kondóm a druhá mala vnútromaternicové teliesko a tiež sa podarilo, tak ho museli vyberať hneď ako sa potvrdilo tehotenstvo, lebo dieťa si chcela nechať. 😀

zulok
22. črc 2011

@vavenka jeeej, Vavenka, gratulujem k chlapciatku, nech sa mu v brusku pekne dari a sikulka, ze sa tam tak pekne nastahoval..keby clovek planoval, ani sa tak dobre enzadari..aspon sa im bude dobre divosit, ked bude tak maly rozdiel.. 🙂 kamoska ma tak deti od seba a teraz su skoro rovnako vysoky a su radni partaci..jej deti su etraz 3r. a 1a1/2.. nechs a vam dari 😀

zulok
22. črc 2011

@cukor Petka je nadherna a ako narastla..fesanda je, take mile spokojne dietatko 😉

vavenka
22. črc 2011

Cauko @zulok 🙂 dakujeme.... hej hej, no tak sa nam podarilo, no, kebyze planujeme, isto sa nezadari 😀 😀

@jankajs samozrejme ze nic nieje 100%tne, ale tak ak zena dieta nechce, je nezodpovedne nechranit sa.... My sme sa tiez chranili a prd z toho 😀 😀 ale nelutujem, tak to asi malo byt....

katusap
22. črc 2011

Ahojte...uz som sem raz pisala, ked som zistovala nieco o hematologiach. Momentalne som objedna v auguste do Hemomediky v BA. Aku mate skusenost? Zatial som pocula len jednu pozit. a druhu negat. skusenost.

matelko1
22. črc 2011

ahojte.
davno som tu nebola.
@vavenka jej co to citam,cakas v decembri chlapceka,super,blahozelam....
@cukor ako mala,ako sa drzite.....
my to mame velmi rychlo,dni ubiehaju,chlapci v kuse lietaju a ja za nimi....moja vaha je teraz ako pred tehu....ale inac mame sa fajn,caka nas dovolenka do chorvatska ideme v auguste....som zvedava ako chlapci zvladnu taku dlhu cestu...

fiallinka
22. črc 2011

@vavenka no to je paráda, gratuluju! Teda bude to fakt tóčo, ale člověk si fakt říká, že to tak asi mělo být 🙂. NO a jinak já tě potěším, Kája je mnohem hodnější jak Juri 🙂. Jo, a jinak jsem taky vyčetla, že ta Mirena pro nás celkem ok 🙂

@cukor ani mi nemluv, mám nahoře 7 kg a to jsem i tak měla nadváhu, ojoojjj