Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzago
24. říj 2011

@lume Na konci prvního těhotenství - týden před porodem mě nechali v porodnici. Pořádně mi nevysvětlili důvod. jen,že mám zhoršený faktor srážlivosti. Nebyli mi ani schopní říct, jestli vyšší, nižší. Prostě mi jen tehdy píchali do břicha fraxík. Tehdy jsem netušila, co to je. Porod byl tak trochu z donucení vyvolaný. Pak jsem byla 3týdny na warfarinu. Následovalo vyšeření na tromb.mutace, kde mi bylo řečeno, že je nemám a že lékaři v té porodnici reagovali unáhleně, a proto jsem i byla předávkovaná. O rok později jsem se nechala vyšetřit ještě na štítnou žlázu. Po všech negativních výsledcích jsem s klidem těhotněla.Těhotenství vyšlo hned - potrat v 7.tt a šok, že pro lékaře to nic nenamená! Po dvou měsících jsem otěhoněla znovu. Ondrášek se pořád nějak málo hýbal. Další šok, že pro doktory je to jen další smutná náhoda! Chápete to? V dnešní době! Tentokrát jsem si všechna vyšetření vynutila. Pitva nakonec prokázala ucpání jedné pupečníkové žíly. Já jsem si na jedné internetové poradně zjistila, tehdy jen tak pro "srandu", co má být všechno na mutace vyšetřeno a šla na hematologii jen s tím, že mi řekne - nemusíte se bát, tohle všechno jem vám vyšetřila před dvěma lety. Tam mi doktorka řekla přesně tohle. A nabrala prý jen kontrolní vzorky. Tehdy už musela vědět! Před dvěma lety mi nezkontrolovala všechy faktory, jak tvrdila, na jeden zapomněla! A já tak musela zažít ty největší ztráty v životě!
A gynekolog? Hrůza, pořád mi tvrdí, že nemusím být příště na rizikovém, že nemusí dělat dopplera od 20.týdne. Jo a ještě se mě vychloubačně zeptal, jestli mě na to vyšetření poslal on, že to dělá. A začal přede mnou mávat nějakým reklamním letáčkem trombocentra.

lume
24. říj 2011

@zuzago To je hrozne. Aku mas nakoniec mutaciu? Ak si to spominala, tak prepac, ake je nas tu tolko, ze sa mi to pletie. Som rada, ze mi to zistovali uz po prvom potrate, co bolo po IVF a pri druhom tehu som hned zacinala s injekciami. Snazis sa teraz znova otehotniet?

nektarine
24. říj 2011

@maculda každej měsíc a před porodem po 3 týdnech, těsně před po 2 týdnech. Taky mám Leidena. A tvůj hematolog je asi nějakej divnej! Nenech se odbýt!

maculda
25. říj 2011

@nektarine Děkuji moc, dnes jdu do rizikovky, tak se zkusím domluvit s doktorem, aby mě tam prostě poslal. Chjo. Hlavně, že mi všichni tvrdili, jak mě budou celé těhu hlídat na hematologii a teď v 21.tt nic...

zuzago
25. říj 2011

@lume Já mám celkem obvyklou MTHFR a1298c heterozygot, ta by se ani neřešila. Ale k tomu mám vzácný typ - PDS (deficit proteinu S).

fidac
25. říj 2011

@velvet26 ty injekce sis píchala vždycky kolem 18 večer???nebo jenom před porodem???

fidac
25. říj 2011

@maculda na kontrolu chodím 1x za měsíc na krev a pro recept na heparin...začala jsem tam chodit hned od 5tt

milada2
25. říj 2011

@maculda Ahoj, já chodila na kontroly každý měsíc 😒 Mě ale teprve kolem 20 tt těhotenství tu Leidenskou mutaci zjistili.

@hhranolka Ahoj, u koho se léčíš? Já chodím v HK do FN k doc. Dulíčkovi

hhranolka
25. říj 2011

@milada2 dulicek, siroky.... 😉

hhranolka
25. říj 2011

@maculda ja chodim cca kazde 3 tydny,... a ten flexik ti pise kdo? kdyz te hematolog uz nechce videt?

milada2
25. říj 2011

@hhranolka U Širokého jsem jednou byla taky 🙂
@maculda A se stoupajícícm těhotenstvím se kontroly zintenzivňovaly, ke konci už po 14 dnech a zvyšovali mi dávky Fraxiparinu. Začínala jsem na 0,3, pak 0,4 a pak 0,6 a to mám až do konce šestinedělí.

hhranolka
25. říj 2011

@milada2 jen pro zajimavost,.. pichala sis od zacatku?

milada2
25. říj 2011

Pichala jsem si hned od té chvíle, kdy mi Leidena zjistili, teda cca od 20 tt. Předtím se nevědělo, že ho mám. I když mám pocit, že doc. Dulíček říkal, že by mi jinak injekce dal až před porodem, ale měla jsem vysoké D dimery, tak nebylo co řešit.

maculda
25. říj 2011

@fidac @milada2 @hhranolka Holkdy díky. Injekce mi předepisuje můj gynekolog na základě zprávy z hematologie. A dnes jsem byla v rizikové poradně, tam mě doktor uklidnil, říkal, že krev budeme vždy kontrolovat při kontrole v rizikovce - právě se bude ta krev kontrolovat na ty trombofilie. A taky mi navýšil fraxik z 0,3 na 0,4.

milada2
25. říj 2011

@maculda No tak sláva! Budeš pod dohledem a to je důležitý 😉

lume
25. říj 2011

@zuzago Musim si pozriet spatne moje vysledky. Myslim, ze aj ja som mala nieco s proteinom S, ale myslim ze len znizeny.

nektarine
25. říj 2011

@maculda jo, znám to. Musíš to všude a všem pořád dokola připomínat a vnucovat se. Já jsem to tak teda měla. A nejvíc v porodnici , furt dokola pořád každýmu vysvětlovat, proč je to u mě trochu jinak než u většiny ostatních. A přitom hned na první stránce těhotenský průkazky je napsaný přesně, jakej mám problém a co se stalo... No, pevný nervy. Tak držím pěsti, hlavně, že ti to zkontrolujou 😉

bettynka222
26. říj 2011

@fiallinka @nektarine ahojte, ako sa mate? 🙂 vidim ze vam je smutno za babatkami...to asi neprejde nikdy 😔 ja som teda mala len potraty, ale presne ako pise fialinka, az pri malom som zacala objavovat o co vsetko som prisla 😔 pred malym mi bolo velmi luto, ze som babatka nemohla donosit, ked som otehotnela, smutok presiel. ale jednoducho ked sa maly narodil, premyslala som, ake asi tie deti mohli byt a tak. ale teda u vas to je nieco uplne ine...rodicia by nemali pochovavat svoje deti 😔 😔 😔
@nektarine na zaciatok tvojho tehu aj na manzela ked skoncil v nemocnici si pamatam....ale uz mas doma malinku a mozes mysliet hlavne na buducnost s nou 😵

bettynka222
26. říj 2011

@cukor @velvet26 @erika12345 ahojte 🙂

zuzulik160
26. říj 2011

@zuzago ahoj v prvom rade zmen gynekologa,tiez nieje uplne OK 😕

velvet26
26. říj 2011

@fidac ano, pichala som si od zaciatku tehu az do konca sestonedelia presne o 18 hod, aj pred porodom, prislo mi to tak nejlepsie, rano sa mi nechcelo a ani neskoro vecer...

cukor
26. říj 2011

@bettynka222 ....ahoooj...aj ja často myslím na tie detičky ktoré som potratila.aké by boli ale potom by som nemala peťku. a teraz nemám ani čas myslieť a smútiť.teším sa z prítomnosti a z kazdodenných radostí ktoré nám peťka pripravuje.

nektarine
26. říj 2011

@bettynka222 ahoj, no máme se dobře 🙂 Klaudie nám dělá radost. Má teď rýmu, je to její první marodění. Ale teploty nemá, takže to není nic hroznýho... snad to brzo přejde. A jak Vy se máte?

velvet26
26. říj 2011

@bettynka222 ahoj, aj nasa mala chudatko nadchu a dost silnu, no uz jej chvalabohu presla, davala som jej kvapky nasivin pre dojcata a kupili sme odsavacku hlienov na vysavac, super vec, s tou co sa odsava ustami sme neodsali tolko soplika kolko s tou na vysavac..
mala rastie ako z vody, nosime uz velkost 80 dnes som ju vazila bude mat uz 7,9 kg..tlstoska nasa krasna..a vy ako sa mate? co druhe babo neuvazujete este?

fiallinka
26. říj 2011

@bettynka222 ahoj, máme se krásně, malá je fakt úplně dítě za odměnu (no, až na to spaní), měla bych to asi zaťukat, ať ji nepřechválím... ale je zlatá, hodná a usměvavá... víš, pořád tak nějak ve mně zůstává, co se stalo a je mi to líto, ale pak si řeknu, že kdyby se to všechno nestalo, tak by tu Kája nebyla, a to mi tedá hodně pomůže 🙂.

No a za měsíc slaví rok, to už ani není možné...

cukor
26. říj 2011

@fiallinka ...strašne rýchlo to uteká však?už bude mat rok,to snad ani nie je možné.a máte problémy so spaním?
@velvet26
@nektarine
...my sme zatial....ťuk,ťuk,ťuk...neboli chorí.ani nádchu sme nemali.dúfam,že nám to vydrží.chodím s nou vela von a za každého počasia aj ked prší či fúka vietor.no a nechodíme do nákupných centier.

velvet26
26. říj 2011

@cukor a dobre robite, ze nechodite do centier obchodnych, my sme boli v sobotu s malou v tescu a v nedelu vecer dostala ten strasny soplik, tyzden jej trvalo kym sa z neho dostala..ale tiez nechodime s nou po obchodoch, len som jej musela nutne uz kupit nejake zimne oblecko a isli sme svokrovcom na navstevu, tak sme to spojili naraz..

@fiallinka jeejda, to ale leti, ze rok, veru ten cas je neuprosny, mne je tiez niekedy aj smutno, ze to tak rychlo uteka a mala ma uz vyse 5 mesiacov, pride mi to ako vcera co som bola tehotna, veru pred rokom som bola este v 4 mesiaci, juuuj, to bolo krasne obdobie, dufam ze si tehotenstvo este znova zopakujem, ale najskor az tak za 3 roky.. 😀 😀
@fiallinka

fiallinka
26. říj 2011

@cukor spí hůř, než když byla malá, nechce usínat (dnes jsem ji musela strčit do kočáru a připoutat, jinak vylézá, a uhoupat ji v něm), brzo vstává, hodně se budí, uff. 🙂 Ale přes den je většinou zlatá 🙂

cukor
27. říj 2011

@fiallinka .aj naša ťažko zaspáva.len na prsníku,inak ju neuspím.ešteže stále kojím.ale potom ako zaspí spí až do rána v kuse .....ale tolko cestuje v tej postielke 😀 😀 😀

nektarine
27. říj 2011

@velvet26 my máme taky tu na vysavač, ale to je boj! ze začátku jí to nevadilo, ale teď se mrská jak žížala a já jí prostě nemůžu nic odsát 😒
@fiallinka rok! to je mazec fakt. A dneska je to pravděpodobně rok, co jsme Klaudinku počali 🙂
@cukor @velvet26 no, myslím, že to máme taky z obchodu, protože kolem nikde nikdo, nemocnej není. Půl hodinky v Albertu a je to hned! A i teď když má tu rýmu, tak ji dávám ven, včera tady celej den lilo, tak jsem ji nabalila, dala do kočárku a byla asi hodinku v průjezdu, aby na ni nepršelo a spinkala. 🙂