Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
13. kvě 2011

@berule takže asi záleží jak kde to chodí, že? A jak dlouho dopředu mám zajít za pediatrem se domluvit, kam budeme chodit jak je to se zdravotní pojišťovnou, vůbec nevim.......

cukor
14. kvě 2011

@vavrenka
@nena13 ....ja mam 40 a v januari sa mi podarilo porodit zdravé dievcatko.tiez som mala 2 potraty a k tomu ja som nevedela prirodzenou cestou otehotniet a vysiel mi az 12 pokus UO.je pravda,ze som celé tehu pichala ale treba brat acidum folikum....10 mg ..ten je na predpis a brala som ho 2x denne. k tomu femibion...ten je dost dôležitý lebo pomáha spracovat kys.listovú a este som brala Bkomplex.no a este vit. E ,C,železo.možno sa to zdá vela ale takto mi to naordinovali a výsledok je tu. 😉

pancuska
14. kvě 2011

Baby moje zlate chcem sa opytat ci nechodite niektora k p.dr.Drakulovej na Kramaroch??? 😉 dakujem

zulok
14. kvě 2011

@pancuska tam chodila Kapp

@nektarine k niektorej dr. byva problem sa dostat.. kludne mozes zavolat aj teraz.. vobec nie je skoro..

silvia371
14. kvě 2011

@pancuska ja k nej zacinam chodit, teda bola som zatial dvakrat a mam sa ozvat az ked budem opat tehu, tak som zvedava, zatial mi len povedala, ze asi bude treba pichat od 20 tt, ale to sa mi akosi nezda, kedze mam peknu zbierku mutacii, Leiden plus dalsie tri....tak uvidime, tiez by som bola zvedava na nazory inych.... 🙂

tonytony
15. kvě 2011

Tak holky, nevím, ale u nás to asi fakt je bez šance☹ Embryjek je už jen 8 a když si vezmu, že minulé IVF jich v téhle době bylo pokaždé 11 a pak se jich k vyšetření hodilo jen 6- a z nich na konci po vyšetření chromozómů zbylo jen 1 jediné zdravé, tak moc naděj nejde mít☹ 6 jich k vyšetření nebude ani náhodou a statisticky to je prostě u nuly☹

fidka
15. kvě 2011

Pekne Vás tu všetky zdravím.je veľmi dobré,že je niečo takéto,kde si môžme vymienať skúsenosti.Ja som mamina takmer 5 ročnej Miušky 🙂.otehotnela som ako 19násť ročná.V prvých týždnoch som mala stale pocit,ze pride menstruacia.gynekolog mi nasadil injekcie tuším neolutin forte sa to volalo,pichalo sa mi to raz týzdenne prvé tri mesiace,inak by som urcite potratila.po tých troch mesiacoch som sa ho bala vysadit,ale vsetko bolo v poriadku.V siedmom mesiaci som mala silne kontrakcie,ktore nastastie prestali.porodila som tyzden pred terminom sekciou v spinalnej anesteze.A dva roky po porode mi na hematologii zistili vrodeny trombofilny teren,zvysenu krvacavost.neviem sa nikde dopatrat ci je to vlastne to iste,alebo ide o dve rozdielne veci!Potrebovala by som to zistit,pretoze zajtra cestujem lietadlom cca 5,5 hodiny a lekarka mi dala injekcie fraxiparine,ze si mam pichnut den pred odletom a v den odletu.a pocas dovolenky brat anopyrin,no na letaku som sa docitala,ze tieto injekcie sa nesmu uzivat ak je znama porucha zrazania krvi!tak teraz som z toho jelen.a este ak mam aj hemoroidy,ktore obcas trochu krvacaju.neviem,ci by nestacil len ten anopyrin alebo len jedna injekcia v den odchodu.poradte mi prosim niekto.ďakujem

pancuska
15. kvě 2011

@silvia371 vies ja nie som z BA ale moj gyn mi povedal ze ma posle k nej ked budem znova tehu....lebo ze je vraj dobra a mlada 😉 a ake mas mutacie okrem leidena?

zulok
15. kvě 2011

@tonytony mooc drzim palceee

@fidka s tym , ze "na letaku som sa docitala,ze tieto injekcie sa nesmu uzivat ak je znama porucha zrazania krvi!"
to je napisane na pribalovom letaku ku kazdym injekciam, mysli sa trombocytopenia, ked by hrozilo zvysene krvacanie pri vpichu, pri tej poruche byva maly pocet krv.dosticiek.. ale ty mas opak, trombofiliu, ze mas krv skor hustu, yak ju treba zriedit, aby si neschytala trombozu.. fraxiparin ti isto neuskodi, ked ti ho dali.. stastnu cestu a uzi sidovolenku..

silvia371
15. kvě 2011

@pancuska to su uz vysledky od nej, robila mi nejake podrobne, ked ma k nej moj gyn poslal, bola prijemna, tak uvidime.....
Faktor V Leiden heterozygot
MTHFR polymorfizmus C677T heterozygot bez hyperhomocysteinemie a bez deficitu kofaktorov
Faktor XIII A V34L heterozygot
PAI-1 4G/4G homozygot

berule
15. kvě 2011

@nektarine Taky myslím, že za pediatrem už můžeš zajít, protože musí k tobě zajít, když přijdeš z porodnice, tak by bylo pozdě volat až po porodu a teprve se seznamovat. S pojišťovnou to řešil manžel, ale mám pocit, že si na netu vytiskl tiskopis, ten vyplnil a poslal na pojišťovnu. Miminko se automaticky hlásí k té stejné pojišťovně, jako má matka. Leda bys ty sama chtěla jinou.

berule
15. kvě 2011

@madaimod Nevadí mi otázky, taky jsem se tu holek ptala, abych se uklidnila. První 2 těhu byly bez problémů( jen vyšší tlak a cukrovka) a pak 2 zmlklé těhu v 19. a 20.tt, o nějaké mutaci nebo injekcích jsem ani netušila, jen jsem brala kys. listovou a těhu vitamíny. Mám jen mutaci MTHFR heterozygot ale stejně mi hematolog tentokrát nasadil Fragmin a železo. Takže se drž a uvidíš, že všechno bude v pořádku 🙂 I když tě chápu, taky jsem měla pořád strach, před každým utz. Děkuji za přání, někdy bych už chtěla, ať je malá na světě, jindy si říkám, že je ještě čas 😀

chomik
15. kvě 2011

@madaimod Ahoj, to kŕvacanie asi záleži aj od toho, kde si to pichneš...mne to niekedy krváca dosť a niekedy ani kvapka... a niekedy mám modrinu aj týždeň a inokedy nič...ja som si po 12 týždňoch pichania do brucha začala pichať do ramena tam to ide celkom dobre...už som skrátka mala pocit, že moje brucho potrebuje trochu oddych

chomik
15. kvě 2011

@fidka Ja som lietadlom cestovala dosť často a nikdy som nemala žiadne probléme, o "mojich" genetických mutáciách som ani netušila... najdlhší let trval asi 8 hodín a v tom období som navyše ešte brala antikoncepciu...základom je dostatok tekutín počas letu a "precvičovanie" nôh - na nete je kopec cvikov, ktoré sa dajú robiť aj v sede...a pokiaľ ide o fraxiparine, tak ako napísala zulok, nemáš sa čoho báť - mne ich lekár nasadil preventívne v tehotenstve - kým mi bola diagnóza potvrdená hematológom...šťastný let🙂

nektarine
15. kvě 2011

@berule takže za doktorkou teď a pojišťonu řešit až pak 🙂 o.k., dík.
A ty jsi odkud? Já teda nečekám, že by po porodu přišla k nám domů, no uivdíme, během příštího týdne za ní asi zajdu. Ale co vím, tak ve Znojmě žádnej dětskej doktor nechodí za mimčama domů, všichni musí do ordinace, i ty nejmenší.

Ach jo, teď ty miminka tak přibývají! Erika, moje kamoška, tý se narodila pátek holčička na konci 37tt. Oni ale měsíc věděli, že malá jí málo přibírá a stejně ji žádný vyšetření neudělali! Ani krev nebrali ani nic, jen chodila na utz průtoků a často na monitor, poslední týden byla v nemocnici a nakonc ji brali na císaře na poslední chvíli! Hrozně mě to štve, jak se někdy ti doktoři chovají! Na konci 37tt neměla malá ani 2500g!
No, ale chtěla jsem říct, jak už chci tu moji malou taky mít u sebe... Ať ten čas utíká trochu rychleji...

fidka
15. kvě 2011

@zulok a
@chomik Ďakujem Vám veľmi pekne,aspoň som si istejšia.

vavrenka
16. kvě 2011

@nektarine ja si prajem to iste, najradsej by som uz rodila 😉 , ale za s si racionalne hovorim, ze sete chvilonku musime vydrzat 2v1, ale tie tyzdne a dni od 30tt ubiehaju mimoriadne pomaly!!

vavrenka
16. kvě 2011

@cukor wow! ty si chodiaci zazrak 😉, to je velmi povzbudzujuce, aj ked mi hned napadne, ze iba Boh a ty viete, cim vsetkym si si presla 😔 ... ja uz sa tesiim na nasu hanicku, ktora to tak pekne zvlada 😉

berule
16. kvě 2011

@nektarine Já jsem od Vyškova, ale i holky z jiné diskuze říkaly, že k nim doktor půjde a to jsou z Brna, z Frýdku,z Plzně, tak nevím. Taky ty holky psaly, že tu první návštěvu musí udělat každý doktor doma, jasně potom už se jezdí do ordinace. No uvidíš co ti řekne, až se tam půjdeš informovat.

A souhlasím, taky se kolem mě rodí čím dál víc miminek, zrovna dnes ráno mi psala spolužačka, že se jí o 14 dní dřív narodila holčička. My si to jaksi furt nepřipouštíme, že můžu rodit každým dnem 🙂 furt máme na všechno čas 😀 , ale aspoň už mám kočárek a vypráno všechno na malou, zbytek by musel zvládnout manžel( postavit postýlku a kolíbku)

pancuska
16. kvě 2011

@silvia371 no pekne ty mas tiez tych mutacii statocne!! ja mam Faktor VLeiden-heterozigot,MTHFR(C677T)-homozigot a PAI-1 4G/4G.......a chcem sa opytat,mas uz aj deticky?

silvia371
16. kvě 2011

@pancuska tak to mame dost podobne mutacie....nie este nemame deticky, navyse mam este maternicu v tvare srdca s naznakom prepazky, krvnu skupinu rh faktor negativ....ale snazim sa to brat tak ako to je a verim, ze budem mat tri deti, vzdy som o tom snivala 🙂

velvet26
16. kvě 2011

ahojte baby, tak uz je nasa malinka laska Dianka na svete, narodila sa 12.5.2011 o 10.30 hod a ako napisala mafynka mala 3630 gramov a 51 cm, rodila som prirodzene, ale vyvolavany porod, tak sme si uzili dost velkej bolesti, ale vysledok stal za to... uz sme domka z porodnice, resp. u mojich rodicov prve tyzdne...je to pokladik, stale len spinka, je dobrunka...prihodim aj neskor fotecky malej a popisem ako to prebiehalo, tak pa zatial

zulok
16. kvě 2011

@velvet26 gratulujeeeeeeeeeeem, nech sa vam dari a ste stale len stastni a nech Dianka pekne rastie a dari sa jej 😀

fiallinka
16. kvě 2011

@nektarine ten konec je nejhorší, u mně teda byl...vydrž.... (jo, mimochodem, Kája je 37+3, a 2600 g - ono to ani u té kámošky není až tak málo, kdyby se narodila na termín, tak může mít skoro tři kila, v těch posledních týdnech to hodně roste... a hlavně holky mají statisticky o půl kila míň jak kluci 🙂)

@velvet26 hurá, nádhera, paráda - gratuluju...

nena13
16. kvě 2011

nena13@vavrenkadievčatá ,ďakujem Vám za cenné rady a za povzbudenie,aspoň viem,že mám nádej a nie je ten vek na prvé bábatko ojedinelý.Moc ste ma povzbudili.
@ cukor

nektarine
16. kvě 2011

@vavrenka no vidíš, a to jsi dál než já... Ach jo!
@berule já jsem dneska koupila 2 čepičky, pak mám doma ještě 3 bodyčka s krátkým a jedny šatičky. A to je šechno 😅 Ale tak ty jsi už taky dál než já, tak to snad doženu. Kočárek máme u mýho táty, ale ten chce vyčistit pořádně, je sice zabalenej, ale už se tam něj skoro rok práší... A postýlku a přebalovák mám zase u tchýně a to se musí taky nejdřív postavit... No, já už si to začínám uvědomovat (že to musíme začít dávat všechno dohromady a chystat), ale mm furt nechápe, co furt řeším, že je ještě tolik času....
@velvet26 to je bezva! Pěkně si to užívej, jak já ti závidím... Hodně zdravíčka vám oběma!!! Ať maličká pěkně roste a dělá Vám doma samou radost 😉
@fiallinka no jo, jenže ona měla 2300 skoro 2 týdny pořád stejně.... To asi zas tak normální není, ne? No, ještě jsem ji neviděla, jen fotku z MMS, ale říkají, že je hrozně maličká a má strašně moc vlasů 🙂 Já jsem byla hlavně vedle z toho, že doktoři vidijou, že je nějakej problém, ale jen chodila 3x za den na monitor A to bylo všechno! Vůbec nejišťovali proč a co a jak....

cukor
16. kvě 2011

@velvet26 .....vitaj medzi nami......maminami 😉

pancuska
16. kvě 2011

@silvia371 ale jasne nic nie je zatial stratene..... 😉 o tej krvicke rhfaktor negat.som pocula uz vselico....ja mam pozitiv....aj o tom by som chcela vediet viac 😉 ze co a ako.....musim nieco vycitat....ja som inak nemohla zostat dlho tehu a tak mi gyn urobil geneticke testy a vlastne aj na to prisiel....dokonca mi tvrdil ze uz som mohla byt niekedy tehu ale ani som nemusela o tom vediet.....no kazdopadne potom navstivim dr Drakulovu ved aj tebe urcite povedala ze ked budes tehu tak urcite brat nizkomolekularny heparyn....

pancuska
16. kvě 2011

@velvet26 ahoj moja.....to som rada ze ta tu zasa vidim 🙂 a som strasne zvedava na podrobnosti! ak budes mat cas napis....nooo a skoro som sa trafila!!! 😉 a pekna babizna ze 3630g tak to si mala teda co robit!! 😉 a inak gratulujeeeeem 🙂 a prajem hlavne vela zdraviicka!!!

silvia371
16. kvě 2011

@pancuska rh negativna matka, ak ma dieta pozitivnu krv, moze vytvarat protilatky proti dietatku....tak sa to sleduje....mne dr. povedala, ze hned ked budem tehu mam prist, ani to nemusi potvrdit gynekolog, ze staci podla testu a potom sa uvidi, ale ze ona si mysli, ze to bude stacit pichat od 20 tt, ale vsetko bude zavisiet od vysledkov, ja by som radsej zacala hned, kedze som mala MA v 8 tt....ja verim, ze vsetko bude fajn, urcite sa dockamaestastnych uzlickov 🙂 musime mysliet len pozitivne 🙂