Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katusap
6. zář 2011

@berule ved ja si myslim to iste, ze by sa to malo riesit a nie ignorovat, ked to bol "len" jeden potrat....nechcem to zazit znova....dnes budem poobede volat na inu hemat. a dohodnem si tam tu konzultaciu....potom snad budem mudrejsia

berule
6. zář 2011

@katusap tak ti přeji, aby na jiné hemce měli lepší názor a bez řečí ti dali injekce 🙂 Pak dej vědět jak to dopadlo.

erika12345
6. zář 2011

@mirka200 ano, tak to myslim, ale neboj, hlavne je, ze o tom vedia dr., ze to beries, nic zle sa nestane, uvidis, ja som ho mala len par dni vysadeny a nekrvacala som a aj maly je v poriadku. 🙂

nena13
6. zář 2011

@lume To akože vážne-tak to je sila....A ja sa na to spolieham,že mi ich predpíše a už sa mi to 3x nestane...

flowerfairy
6. zář 2011

Ahojte, pichali ste si niekto Fragmin? Tiez to treba vysadit, ak budem rodit sekciou?

mirka200
6. zář 2011

vdaka si ma ukludnila 🙂
@erika12345

lume
6. zář 2011

@nena13 No mna to tiez prekvapilo. Som Leiden heterozygot a MTHFR homozygot. Tak neviem, ci sa da povedat, ze este stastie, ze mam aj Leiden 😖 . To vies, nie su peniaze a tak vraj poistovna bude hradit len Leiden a protrombin.

nena13
6. zář 2011

@lume Tak to je poriadne svinstvo...Ja som už 2x potratila som MTHFR heterozygot a v tých injekciach vidím poslednú nádej...Ak mi ich nepredpíše ,tak neviem....

katusap
6. zář 2011

@berule dnes som sa tam uspesne dovolala a zajtra poobede mam prist na konzultaciu, tak som zvedava....dufam, ze bude normalna a predpise mi ich, lebo inak neviem co budem robit, nechcem znova potratit 😖

lume
6. zář 2011

@nena13 A biochemiu co sa tyka zrazanlivosti mas v poriadku? No neviem ako sa to bude riesit v Tvojom pripade, ale velmi Ti drzim palce. Si z BA? Vidim, ze si v mojom veku, tak mozno by aj toto by bol dovod, ktory by mohli lekari akceptovat. Mozno by stalo za to zistit, ako beru MTHFR mutacie v zahranici, co sa tyka liecby.

berule
7. zář 2011

@katusap tak to tě rychle vzali, tak budu moc držet pěsti, ať je dr. chápavá a lidská 🙂
@flowerfairy ahoj, taky jsem měla Fragmin, sice jsem nerodila sekcí, ale i u normálního porodu je třeba si pohlídat píchnutí injekcí, musíš mít poslední injekci 8-12 hod před porodem, dřív ne a pak asi 6 hod od porodu se znovu najíždí na píchání. Ale pokud budeš mít sekci, tak se neboj, doktoři si to pohlídají, já jsem si to holt musela pohlídat sama doma, jestli už na mě něco jde nebo ne 😉

erika12345
7. zář 2011

@mirka200 tak to som rada. 🙂

lucinocka
7. zář 2011

@katusap ak ti neodporuca injekcie tak ich neber, ne vsetky musia brat injekcie...predsa je to chemia, aby si prave si prave s nimi nieco pri druhom tehu nedototo.. mne dnes faxli vysledky zo sterov, mam streptokoka tak musim na ATB:(

flowerfairy
7. zář 2011

@berule Aha, super, dakujem. Ja som si myslela, ze sa to musi vysadit uz ovela skor. Tak snad mi povedia co a kedy 🙂

berule
7. zář 2011

@flowerfairy není zač, já si třeba píchala vždycky ráno a další den ráno už jsem měla kontrakce, tak už jsem si nesměla pichnout, ptají se i na příjmu, kdy byla poslední injekce.

katusap
7. zář 2011

@lucinocka no len ta co mi odporucila nepichat mi na rovinu povedala, ze kym nepotratim 3x, ze mi tie lieky neda....takze to mam teraz este 2x potratit? trosku psycho ....o chvilu vyrazam na konzultaciu k inej hematologicke a som zvedava ako sa ona k tomu postavi

berule
7. zář 2011

@katusap taky jsem zvědavá 😉

katusap
7. zář 2011

@berule joj, idem uz tam....drz palce 😀

nena13
7. zář 2011

@lume Bola som na genetických testoch,tak dúfam,že aj tu mi tam skumali,aj na hematologii všade i vyšla táto mutácia...Som hotová z tých ich šetrení a nezáujmu o zdravie človeka...

flowerfairy
7. zář 2011

@berule Ja si tiez picham rano, tak uvidime, asi to bude jednoduchsie, ked to bude planovane. Uz aby to bolo 🙂

@katusap To je sila, co ti povedala, to je riadny cynizmus. Drzim palceky, aby sa ta druha hematologicka k tomu postavila tak, ako ta moja - je velmi velmi opatrna, radsej preventivne da injekcie, ako keby sa malo daco stat. Pri prvom tehotenstve sa u mna ten gen totiz vobec neprejavil, vsetko bolo ok, az ked som pri druhom potratila, tak sa na to prislo. Mam len hranicne hodnoty, aj tak mi dala injekcie.

katusap
7. zář 2011

@flowerfairy @berule ahojte babule....injekcie Fraxiku mam uz doma a hned ako zistim , ze som tehu zacnem pichat....ta dr. bola strasne zlata....a bola zhrozena z pristupu dr. v BA ....ze ked budem tehu tak aj B12 budem brat a teraz mi predpisala kys. listovu ....t.akze som isla z tadial vyskerena jak vajco 😀 a strasne sa mi ulavilo.....a inak mi povedala, ze keby to neberiem, tak by sa to bolo urcite stalo znova 😠

berule
7. zář 2011

@katusap ježíš, tak to mám radost, že máš injekce, přesně tohle mi řekla gynekoložka taky, že by se to zase opakovalo bez inj. Jsem moc ráda, žes našla super hematoložku, taky mám takového hematologa 😀 Tak teď ještě držím pěsti, abys měla za chvilku // 😀 😀

flowerfairy
7. zář 2011

@katusap Supeeeeer, som rada, ze to tak dobre dopadlo 🙂 Dobre, ze si sa nedala odradit. Teraz uz naozaj len aby si mala co najskor fazulku v brusku 😉 Urcite sa to o chvilu podari, je tu vela dievcat, ktorym sa podarilo velmi skoro znova otehotniet. Prajem ti vela stastia!!!!

katusap
7. zář 2011

@berule @flowerfairy dakujem vam baby, ste zlate....do tych injekcii vkladam vsetku nadej

@berule ty si tiez pichala cele tehu a bolo vsetko bez problemov? cele tehu?
@flowerfairy zlatko, aj ty si pichas? aj to boli? ci nie?

berule
7. zář 2011

@katusap jasně, taky jsem píchala, ale až od 5.tt, pže jsem šla na hemku až jako těhu 😅 , páč taťka nechtěl čekat a Julinka taky ne 😀. Všechno bylo v pořádku dokonce i krev, jen jsem měla strašně málo železa, tak jsme doplňovali. V předchozích těhu jsem měla vysoký tlak, ale teď fakt úplně bez problémů. Pak jsem píchala i 14 dní po porodu.

katusap
7. zář 2011

@berule ja mam tiez krv ok....ale, ze ta genetika tam je, tak to musi byt....ale som tomu rada ....miminku to ublizit nemoze a to je hlavne, ze to bude aby sa nic zle nestalo ....tak uz mam teraz viac nadeje, ze raz aj ja budem maminka

berule
8. zář 2011

@katusap miminku to určitě neublíží, pže se píchá i při kojení, kdyby to bylo škodlivé, tak by to zakázali 🙂

mima9
8. zář 2011

Ahojte kocky, tak mam za sebou prve sono v 11tt+4, babo je v poriadku, zodpoveda velkostou, vrti sa a my sme velmi stastni,najma dcerka, ktorej sme to oznamili, od radosti vyskala, ze bude mat surodenca. Sme si s muzom povedali, ze bodaj by jej to vydrzalo co najdlhsie 🙂 dakujem za podporu a zelam vam krasny den 🙂

zulok
8. zář 2011

@mima9 gratulujem, uzasneee, lentak dalej

@katusap super, ze budu injekcie, vsetko sa pekne podari

kaciatko81
8. zář 2011

@katusap super, som rada, ze to nakoniec takto dobre dopadlo... vidis a ked si tam bola prvy krat tak si mi pisala, aky si mala dobry dojem 😒 si sa pytala, ci to boli... ja picham od zaciatku, vcera poradove cislo 201 😀 dlho som pichala do bruska, bokov, to bola pohoda, bolelo len ak som urobila hrcu... teraz pichame do ruk, vela tuku tam nemam a to boli dost, ale uz sa mi to krati. mne drz palce v utorok, idem na hematologiu, snad budem mat vacsie stastie 🙂 a vzsledky som mala zatial ok, ale gyn povedala, ze ked nebudu ok, bude uz neskoro 😔
@flowerfairy ja som bola u tej istej dr ako katusap a mne chcela vysadit injekcie po 20tt... som po ivf a mam mthfr a protrombin...
@mima9 super 😵