Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
3. zář 2010

@w_h .....super,krásna správa.....tak držím palce 😉

zulok
3. zář 2010

@w_h uzasna sprava, drzim palce, nech je vsetko vporiadku a tehulkovanie si co najviac uzivas..uzasneee 😀

nonika
3. zář 2010

@kellina drzim silno palce aby si nedostala 😉 ....a tehotensky test si si este nerobila?.....ja som v 10 tyzdi.....a dnes sa naozaj velmi tesim z babetka......bola som u dr. a ta povedala ze je vsetko tak ako ma byt.....robila mi ultrazvuk a srdiecko krasne bilo, no neviem ako to je mozne ale povedala mi ze bude po mamicke....

nonika
3. zář 2010

Ahojte tehulky, je mozne aby dr. videla na ultrazvuku pohlavie babetka uz tak skoro? som v 10tt.

fiallinka
3. zář 2010

@nonika to pohlaví ještě v té době není vyvinuté, ale když je výborná viditelnost, tak podle toho vývoje to můžou odhadnout, nicméně bych teda řekla, že to žádná jistota není 🙂

kellina
3. zář 2010

@nonika tak to je supr a děkuju moc já taky doufám že jsem a co ty jsi pícháš ty injekce a chodíš na tu Hematologii nebo né tak držím palečky aby ti to vše dobře dopadlo

fiallinka
3. zář 2010

@kellina no a test jsi dělala 🙂?

skippy7
3. zář 2010

ahojte
chcem sa opytať, dnes mi na hematol. zmenili Fraxiparin 0,3 na Clexane 0,2....myslite,že je to ok? je to adekvatne?
na Fraxik som mala alergiu....a ešte,ked som jej povedala,že picham do brucha,tak na mna vyhrkla: do brucha preboha nieeee!!! iní mi zas povedali, že do brucha sa može v pohode,aspon na začiatku určite, tak som z toho jeleň.....

cukor
3. zář 2010

@skippy7 ...mne tiez zmenili v 11tt fraxiparin 0,3 na clexan 0,2 a zatial na tom fičím 😉 ....asi to zatial stačí,vsak to sledujú. a ja stále pichám do bruska,vlastne viac do bokov.ved aj na návode je vsade,ze pichat do brucha.

skippy7
3. zář 2010

@cukor....dakujem, ja som tiež v 11.tt, neviem prečo mi zakazala do brucha, vraj že tehotne do brucha nie, ale ja si myslim, že je to v pohode ...želam všetko dobré 😵

kellina
3. zář 2010

@fiallinka ne ne ještě né nechám to na doktorovi ale dík

fiallinka
3. zář 2010

@skippy7 jj, to je zhruba stejné - akorát je tam trošku jiná účinná látka, proto jsou i jiné ty číšla...

zulok
4. zář 2010

@skippy7, @cukor mne este pri MAtuskovi v brusku povedali, ze do bruska je lepsie, ze to zacne ucinkovat rovno tam..a tiez som bola vtedy aj teraz na clexane...
a vela tehuliek pichalo do bruska..tak neviem, mozno fraxiparin je na tom inak

cell
4. zář 2010

všechny minihepainy se doporučují aplikovat do podkoží břicha, resp. boků, protože odsud je nejlepší vstřebávání, ohrožení plodu se nemusíte bát, vždyť je to jen do podkoží. A právě kvůli rozdílnému vstřebávání se nedoporučuje měnit místa aplikace, tedy jednou do břicha, podruhé do stehna, potřetí do paže. Jinak minihepari¨ny působí komplexně všude, ne jen v břiše nebo tam, kam se aplikuje 🙂

garnelia
4. zář 2010

Ahojte babenky,
rada by som sa k vam opat pridala.Po styroch neuspesnych tehotenstvach tehulkujeme a veríme,ze tentokrat s uspesnym koncom.
Mam heterozygotne mutacie Protrombin a MTHFR,od zaciatku tehu papam anopyrin 50 a cca.od 5-eho tyzdna si pichám aj fraxiparin 0,4.
Pichame do brucha,blizsie k bokom a hoci mi hematologicka povedala,ze si mam obmienat lokality,ze mozem aj do stehien a ramena,zatial som tak neurobila.
Skippynka,
citam ta ze ti vymenili fraxik za clexane.Ake mas skusenosti?Nestipe viac?
Pozdravujem vsetky a prajem vsetko dobre!

nektarine
4. zář 2010

Ahoj holky, byli jsme teď na dovči, tak jsem tu po delší době.
Když jsem byla na kontrole, před měsícem u gyn., dělala mi ultrazvuk a říkala, že jde vidět, že měsíčky se už chystají tak do 2, max.3týdnů. Ale jsou to už 4týdny a ještě pořád nic. Asi bych jí měla zavolat, že? Jestli je to normál. Jsem z toho jak na trní!!! Od porodu už mám 2 měsíce a měsíčky nikde.

fiallinka
4. zář 2010

@nektarine ahoj, tož já bych řekla, že to není ještě tak dlouho, hormony dělají své... nebo co takhle testík 🙂

jinak píchám do břicha a asi v tom budu pokračovat, co to půjde, protože jinde mne to bolí víc 🙂

@garnelia držím pěsti 🙂

nektarine
4. zář 2010

@fiallinka testík je myslím zbytečný. Protože tam byl manžel semnou, na té kontrole. A doktorka řekla, ať necháme proběhnout alešpoň jeden cyklus, tak on to teď hlídá... Připadám si jak když mi bylo 16, když teď chodíme kupovat kondomy 😀

garnelia
4. zář 2010

@fiallinka dakujem pekne! 🙂

fiallinka
5. zář 2010

@nektarine tož oni ti můžou píchnout vyvolávačku, kdybys to dlouho nedostala, ale asi bych ještě chvilku počkala...

nonika
6. zář 2010

@kellina ano poctivo picham 😉 .....chodim aj na hematologiu....naposledy som mala vysledky v poriadku....najblizsie idem v piatok tak dufam ze sa nic nezmenilo.....takze test si si este nerobila? ja by som to nevydrzala 😀

kellina
6. zář 2010

no já se chci nechat překvapit co mi řekne doktor tak už jenom 2 dny a uvidím jestli jsem nebo né a co ti dělají na tý Hematologii to ti jen odeberou krev a nic víc docela mě to zajímá co tam semnou budou dělat tak písni děkuju předem moc a to jak jsi zjistila že jsi těhotná za jakou dobu tě vzali na Hematologii hned nebo jsi musela čekat
😖

slavkav
6. zář 2010

ahojte, neviete ake hodnoty DDimerov su u tehotnych ok? lebo ja som pred 2m mala hodnotu 355, teraz mam 935 - co mi povedala, ze je ok - je to vplyvom tehotenstva. neviete od akych hodnot sa davaju inj? lebo dr ma objednala az o 2m na kontrolu

fiallinka
6. zář 2010

@slavkav ahoj, já jsem to měla taky podobně jak ty už víckrát a doktor taky říkal, že ok... sice podle jakýchsi tabulek mi přišlo, že je to na druhý trimestr moc, ale Cell mne tu ujistila, že se neposuzuje jen tahle hodnota, ale k tomu i spousta dalších a ty byly ok... najdi si její příspěvek pár stránek zpátky 🙂

slavkav
6. zář 2010

@fiallinka dakujem krasne za rychlu odpoved, idem pohladat 😉 a nevies, to sa mi v priebehu 2m nemoze zvysit na az taku hodnotu, ze by sa babu nieco stalo?

fiallinka
6. zář 2010

@slavkav nevím, já taky vždycky měsíc do další kontroly trnu... a pícháš něco?

slavkav
6. zář 2010

@fiallinka nie, nepicham vobec nic. dr sa tvarila, ze je to uplne ok, opytala sa na babo, ci nezaostava - to nezaostava -pred 2t bolo o 6d vacsie podla uzv. tak snad to je ok. ty si mala naposledy aku hodnotu d dimerov?
doplnim fibg mam 5,2

bettynka222
6. zář 2010

ahojte 🙂

@w_h to faaaaakt? gratulujeeeeeeeeeem 😵 to ste si neplanovali, ci ano? ja si nieco take momentalne nedokazem predstavit 😝 malinky totiz cez den moc nespi...

@zulok ahoooooooooj ako sa mas?

@cukor ako si na tom? myslim na teba, aby si bola rychlo v poriadku?

@fiallinka ahoj moja 😉 pocuj kedy si sa rozhodla ze chces dalsie babatko? ja som total zmatena z vekoveho rozdielu medzi detmi. kazdy sa ma pyta kedy bude druhe a mne sa chce obcas povedat ze nikdy 🤐

erika12345
6. zář 2010

Ahojte 🙂
@bettynka222 Aojky, sranda, to sa ta po 2 mesiacoch pytaju na druhe? 😀
@nektarine ja som sa tiez citila zvlastne, sme skoro 3 roky len na kondomoch..Ale teraz sme sa uz konecne mohli zacat snazit. 😉

garnelia
6. zář 2010

@slavkav ahoj,ja neviem v akych jednotkach to je merane,ale ja mam v papieroch:D-dimer Innovance 0,75,co je mierne zvysena hodnota v tehotenstve,normal je medzi 0,17 a 0,55 mg/l.Ja si picham fraxik 0,4 ale tiez mi nezvysila davku kvoli horsiemu vysledku.A Fibg 5,04.Co je tiez zvysene,norma 1,90-4,00 g/l.Dufam ze som ti trosku pomohla,drzim palce! 🙂