Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
15. únor 2011

@bettynka222 Bohužel, 21☹ 210 by bylo ok... No, já měla testovat dle dr. z Caru ten 10.den po ET, tak jak jsem testovala, nechtěla jsem právě dřív... A stejně...

tonytony
15. únor 2011

@gejbule1 No, asi v norm. cyklu bych to brala, že snad i ok, ale u toho IVF, kdy vlastně přesně se ví den odběru, ET atd. tak tam je to jasný amoje MS stím nemá, co do činění☹

bettynka222
15. únor 2011

@tonytony a co bude dalej? pojdes do toho znova?

band
15. únor 2011

@tonytony: tím pádem dle těch testů se zadařilo a pak se něco stalo 😔 ...měli by tě pořádně vyšetřit, co se mohlo stát - kde byl problém ☹

gejbule1
15. únor 2011

já myslím podle že to nikdo řešit nebude-podle svých zkušeností.

pekyn
15. únor 2011

@nonika no každý deň si picham Clexane 0,4,... až do pôrodu a potom sa to bude riešiť ďalej, myslím liečba

tonytony
15. únor 2011

@band No, naše embryjko nebylo ideální, my věděli, že jdeme do rizika, že to nemusí dobře dopadnout, ale ty testy mi daly velkou naději a sílu bojovat☹ O to víc to bolí\☹

tonytony
15. únor 2011

@bettynka222 Já vůbec nevím, vyšlo to nejhůř jak mohlo- situace, že musím řešit školku pro malou- potvrzení od zaměstnavatele, nástup do práce, kde to prostě dojíždět do Caru a ještě v létě bude prostě velký problém, spíš nereálný☹ Vůbec nevím... Jak seběhem jednoho dne změní celý život... Je to tak nespravedlivý, když vidím tu krávu Hynychovou s cigárem a flaškou u huby ve 3. měsíci a ani neví, kdy ajak otěhotněla... Je mi na blití ze života, ale co v8m to povídám, sami to dobře znáte☹

band
15. únor 2011

@tonytony - já vim ☹ ☹ ☹ bojí to strašně moc. když sem se dozvěděla o zamlklim těhu, tak sem sedli do auta a projížděli sme se celý den - jen, aby sme nebyli doma ☹ ☹ ☹ Moc sem ti přála, aby to vyšlo...Na tom celém špatném je jedna věc, co dává naději do příště a to je to, že ten problém byl asi v tom embryjku. Drž se 😔

nonika
15. únor 2011

@pekyn no uz nemas vela...a mala uz pribera dobre? aku ma vahu? ja idem vo stvrtok na poradnu a stale trpnem ci pribera tak ako ma 😅

nektarine
15. únor 2011

@tonytony ještě není nic ztraceno! Snaž se vydržet a moc nestresuj. Já jsem měla na konci druhého týdne 4,6, nebo jak to bylo, už si to přesně nepamatu. A o týden později už 619. Na to, že to byl už skoro 3 týden, to bylo málo a doktorka mi říkala, že nic, ale pro jistotu, že uděláme kontrolní odběr. A a ten byl už krásnej... A na celý tebulky se vykašli! Každej člověk je jedinečnej a má jedinečný reakce, to že se nestrefuješ do tabulek, ještě nic neznamená! To je to samé, jak jsme tady řešili s holkama, že miminka jsou měnší nabo větší i 3 týdny, než mají podle tabulek být... A mimča jsou v pořádku, některý to dohnali, jiný se tošku zbrzdili a vše je o.k. Ale prostě chce to čas. Vím, že je to strašně moc těžký, ale naděje umírá poslední ne?? Úplně vyloučený to u tebe ještě není, to by tě neposílali na další kontrolní odběr. MOc na tebe myslím, a doufám, že hcg bude stoupat!!

fiallinka
15. únor 2011

@nektarine jo, to je pravda, u tebe to bylo fakt na začátku slaboučké, ani jsem tomu nevěřila... a už tě kope 🙂

tonytony
15. únor 2011

@nektarine Jsi moc hodná, ale u norm. těhu je to jiný- nevíš, kdy byla ovu a oplození přesně, u IVF víš přesně a to je prostě už zlý☹ Navíc ty testy fakt jak se mi zdálo neslílily a to by taky odpovídalo, spíš nechápu, že mi testy 25kový ukážou docela hezkou čárku, žádnýho ducha, když mám jen 21...
Podle mě z Caru chtějí vědět, jak se HCG hýbne, aby se vyloučilo ev. i mimoděložní, kdyby to roslo pomalu a taky, jak to dopadne než, že by ještě byla šance☹

tonytony
15. únor 2011

Navíc co nechápu- jsem vytáhla testy po dceři- taky mama25ky a jsou slabší než tyhle v téhle době... Vím, že srovnávat testy asi je trošku ne zcela přesný, ale stejně to je divný, nevím...

bettynka222
15. únor 2011

@tonytony ano zivot je nespravodlivy...to vsetky vieme 😔 snaz sa mysliet aspon trosku pozitivne - isli ste do rizika s nie najlepsim embrijkom...lepsie ze sa to skoncilo takto ako keby malo byt dietatko chore 😔
ale mozno to bude ako pise nektarine - vsetko s amoze este zmenit 😉 ozaj a malinka ma kolko rokov? ja osm myslela ze uz chodi do skoly...
@band ani nehovor. ja som sa chcela po druhom potrate rovno odstahovat - som mala pocit ze som totalne neschopna a ze to cele mesto vie. tiez sme hocikedy s mm sadli do auta a utekali z mesta...niekedy aj v noci - vtedy mi byvalo najhorsie 😒
@nektarine ahoooj 🙂

nektarine
15. únor 2011

@fiallinka jojo, je to tak. To byly děsný nervy. Ale jsem moc ráda. A teď mám zase takový období, kdy si hodně uvědomuju, jak mi malej chybí... 😢 Ale vím, že nás hlídá a snad nám pomůže, aby jeho ségra byla v pořádku a zůstala tady s náma....

@tonytony já jak jsem testovala, dělala jsem myslím 4 testy celkem. A ta tmavost té čárky se taky nevyvíjela, jak bych předokládala. Jednou tmavší, jednou světlejší. Ale když jsem pak vzala tu první a tu poslední (rozdíl 1 týdne), tak ten rozdíl jasnej byl. To máš pravdu, že ty víš přesně den opodnění atd. ale já prostě ještě doufám, že se to může zlomit a bude to dobrý. A pokud ne, nedá se nic dělat... Ale držím ti pěsti! Třeba ještě špetka naděje je.

nektarine
15. únor 2011

@tonytony a s tím mimoděložním mě to taky napadlo. Ale u toho IVF, já tomu nerozumím, ale sedmitečka (psala tady asi před měsícem) si to taky prožila, už jí myslím i tvrdily, že má to mimoděl. a nakonec to bylo celý takový divný, myslím, že jí to přesně ani nedokázali vysvětlit... Trápila se tím 2 měsíce, jestli jo, nebo ne a jak vůbec..... A nakonec nic. Je to těžký, nechápu proč, ale příroda si prostě dělá podle svýho a my to bohužel hodněkrát dokážem ovlivnit.... ☹ i kdyby jsme se zbláznili.

nektarine
15. únor 2011

@bettynka222 čauvec, jak se máme?

bettynka222
15. únor 2011

@nektarine no my sa dobre a mame? a co ty a babatko? 😵 neboj zvladnste to, malinky da n avas pozor. je to cele hrozne a le musis to nejak vydrzat. po narodeni malinkej bude ta bolest slabsia uvidis. ale na patrika samozrejme nezabudnes nikdy. vzdy to bude tvoje prve babatko 😔
inak to co si tu pisala o tom mimotehu...u mna pri provm tiez tvrdili ze je mimo - vtedy sa diali veci 😝 pred kyretom zrazu hcg prestalo klesat. sa tomu divili, ale spravili to. potom zacalo stupat. tak mysleli ze to je len reakcia n azakrok. lenze stupalo dalej, tak mi pichli injekcie na stiahnutie maternice dva dni po sebe. hcg stale supalo. potom im doslo ze osm tehu, ale uz bolo fakt moooc neskoro 😖 a pri tretom mi xas tvrdili ze embrio sa chytilov rohu - cize zase mimomaternicove...no haluz. a pritom zakazdym to bolo tam kde malo byt 😒
ale teraz uz je dobre.najlepsie na svete 😵

paulito
15. únor 2011

Ahoj holky, když to tu pročítám je mi "úzko"... Mám také trombofilii a asi na při nás stojí všichni svatý...Na konci srpna jsme se "dohodli" že bychom chtěli miminko a nejpozději začátkem září se muselo zadařit. Jsem v 26. týdnu a do 20. týdne v podstatě bez větších problémů (jen občasné silné bolesti, jsem po několika operacích břicha, takže srůsty). Jsem samozřejmě hlídaná v trombocentru, ale zatím nic neužívám. Na další kontrolu jdu v pondělí, tak jsem zvědavá. Ve 20. tt jsem se otevřela na 3 prsty, ve 22.tt už jsem byla na 4. Musím ležet, ale děkuji každý den za ten zázrak co se mi neustále mele v bříšku(zítra se na něj jdeme podívat na 4D UTZ)... Moc vám všem držím pěstičky...

pekyn
15. únor 2011

@nonika Tak zajtra no už dnes idem na poradňu po prvý krát čo som bola u hematologičky tak uvidím či malá pribrala,... dúfam, že áno,...

fori
16. únor 2011

Ahoj, ráda bych se k vám přidala. Mě zjistili že mám zvýšené hodnoty u Annexinu V, já mám 28,3 ( 0-25). Doktorka má podezření na antifosfolipidový syndrom. Říkala že si budu muset píchat injekce heparinu. Měli jste to některá taky tak?? já jsem po dvou potratech.

band
16. únor 2011

@fori měla sem to naprosto stejně - i tu hodnotu sem měla kolem 28 - to bylo v prosinci. Dostala sem Prednison a na ředění krve Anopyrin. V lednu sem otěhotněla a přešla sem na injece Clarexu a doufám, že to tentokrát klapne ;)

fori
16. únor 2011

@band jeee to ti moc přeju. A otěhotněla jsi normal?? my půjdem na IUI nebo IVF. A potratila jsi někdy??

band
16. únor 2011

@fori děkuju. Byla sem pak na testech asi za 6 týdnů a hodnotu se mi po tom Prednisonu výrazně zlepšily, takže se neboj 😉 ...Jinak sem otěhotněla přirozeně po injekci Pregnylu. Minulý rok sem také otěhotněla, ale v 5tt zamlklé těhu - gestační váček se zřejmně vůbec nevytvořil ☹

fori
16. únor 2011

@band já jsem ted musela Prednison vysadit, jím ho už skoro rok, dokt. se bála aby ty výsledky jím nebyly ovlivněny, budou mi dělat nový testy za měsíc, pak se uvidí. Ale MUDr. říkala že se k Prednisonu asi vrátím. Hrozně se bojím, že nikdy nebudu mít dítě. A co ty injekce?? z toho mám taky vítr, už vidím jak si píchám 🙂 Můžu se zeptat k jakému lékaři chodíš??

nektarine
16. únor 2011

@bettynka222 doufám, že to dobře dopadne. Kdyby už to bylo a kdybych tak už měla malou u sebe. No, musím si ještě počkat... Ale až na tu moji netrpělivost se máme fajn 🙂 Už fakt začínám cítit, jak mi to bříško roste, tak si teď připadám už podobně jako loni. Jakože opravdu těhotná. Ten první trimestr je takovej, že o tom víš, ale prostě to není vidět, teď už si to pořádně uvědomuju, pořád.

jinak mm dneska vaří, tak já se flákám 😀 budou bramboroý placky a taky nějaká polívka, tak jsem na něho zvědavá. Máme tady v novým domě i letní kuchyň, takže vaří na peci.

pekyn
16. únor 2011

@nonika no už som po poradni :( zajtra si musím ísť ľahnúť do nemocky, pretože mala pribrala ale len trošku ma 2000g, ale že je pravdepodobne zle okysličovaná a ak bude čo i len jeden monitor zlý tak idem na sekciu :( je mi z toho smutno :(

tonytony
16. únor 2011

Holky, mně je dneska šíleně mizerně- smozřejmě psychicky, ale i fyzicky, čím dál víc mě strašně ale strašně bolí prsa, mám je jak balóny, prostě si přijdu čím dál víc těhotná, byť vím, že to je blbost, mám hrůzu, aby to nemuselo být na revizi nebo mimoděložní, prostě to asi neklesne na nulu a to asi musí, nebo jak to je? Nejraději bych ty léky vysadila hned, je to jen trápení a psycho ještě do pátka a úplně zbytečně- ndes čárka na testu opět nezesílila a furt tak nějak stějně slabá, ale je, což asi není ok, když potřebuju, aby to teď teda spíš klesalo, ne?

ratonito
16. únor 2011

@tonytony to mě moc mrzí. Přeju hodně síly do dalšího pokusu.