Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ginger32
20. pro 2011

@nena13 nie,nesvrbi, zatial je to v pohode..

siwinka1717
20. pro 2011

@nena13 prvý krát z Clexanu na Fraxi a potom kázala zmeniť miesto vpichu.

siwinka1717
20. pro 2011

@ginger32 Ďakujem za radu, pichať do toho boku je úplne iné, nebolí to

ginger32
20. pro 2011

@siwinka1717 super, ale este som pocula ze by sa malo striedat? ze raz do jedneho boku a potom do druheho boku? ja si cely cas picham na jednu stranu prevazne

siwinka1717
20. pro 2011

@ginger32 Ja striedam, ale striedam stehná od septembra a to už nejako nepomáha 😖

ginger32
20. pro 2011

@siwinka1717 a preco by sa malo striedat?

ginger32
20. pro 2011

@ginger32 ty si mala ake vysledky krvi? ja som mala d dimer 0,78 a ma byt do 0,5 ale zatial mi injekcie nezmenila, ze je to este v norme

ginger32
20. pro 2011

@siwinka1717 ty si mala ake vysledky krvi? ja som mala d dimer 0,78 a ma byt do 0,5 ale zatial mi injekcie nezmenila, ze je to este v norme

siwinka1717
20. pro 2011

@ginger32 mám to v materskej v aute. Mne sa čosi zvýšilo( manžel mi ju potom donesie, tak napíšem čo a hodnotu ) a pred mesiacom mi zvýšila dávku na 0,4.
Doteraz som mala 0,3 .
Clexane som chcela ja zmeniť, horšie sa mi pichal a štípal ma.
Striedať by sa malo tuším kvôli tým hrčiam, nepýtala som sa nejako podrobne, vo štvrtok sa opýtam

nena13
21. pro 2011

@siwinka1717 No ja som sa včera už len dovolala sestričke-má dovolenku-tak poteší... 😠 Teraz aby som bola v nervoch...Včera so pichla do stehna frax. a hrča ako svet.Sestrička mi hovorila,že by sa nemalo nič stať-chápete????Nemalo by sa....Ja asi skolabujem-čo ak mi to nebude zaberať,alebo ešte horšie mi to narobí nejakú šarapatu.....Som hotová...☹

nena13
21. pro 2011
lenka5731
21. pro 2011

Ahoj holky, prosím, potřebuju radu. Zítra jdu na hematologii na první kontrolní odběr (Clexane si píchám měsíc). V 7 ráno si mám píchnout a v 11 mám přijít na odběr. Musím být na tom odběru nalačno? To snad proboha ne? Nevíte? 🙂 Sestřička zatím neodpovídá na mail (komunikace s nima je jen po mailu), tak kdyby náhodou neodpověděla... Děkuju moc.

milada2
21. pro 2011

@lenka5731 Nalačno být nemusíš. Já poprvé jak blbec nalačno šla, trčela tam snad do 12 hod a pak jsem zjistila, že jsem nalačno být nemusela 😀

siwinka1717
21. pro 2011

@lenka5731 nemusis byt nalacno.ja som tiez prvy krat hladovala ako milada;)

hhranolka
21. pro 2011

@lenka5731 jen se napapej 😀 tez jsem napoprve hladovela 😀 zbytecne 😅

lume
21. pro 2011

@ginger32 No podla mna je logicke striedat. Ja striedam vrchnu cast stehna na pravej a lavej nohe a pravy a lavy bok. Ide o to, ze si nepicham do zamodrinovanej casti neustale 😅

lume
21. pro 2011

@lenka5731 Ja chodim stale na lacno, alebo ked nie na lacno, tak si dam jeden suchy rohlik a cistu vodu a potom to nejako vydrzim.

ginger32
21. pro 2011

@lume aha, no skusim striedat aj ja

akwee
21. pro 2011

ahojte zienky. Este neviem, ci medzi vas patrim... chcela ny som sa spytat na vas nazor, kedze ste v tomto smere ovela skusenejsie. Uz je to 2 mesiace, co sme prisli o synceka v 18 tt... prestalo mu byt srdiecko :( snazim sa dopatrat, co sa stalo. Vcera som sa objednala na hematologiu na 2/1 u milosrdnych v BA. Neviem, ci to, co sa nam stalo moze mat na svedomi nejaka trombofilna mutacia, ale ked mi robili odbery krvi v 6tt, hodnota ddimer bola viac ako trojnasobok vrchnej hranice, okolo 1,75. Je to vela? Da sa z toho prist k nejakemu zaveru? na vysetrenie si este pockam... neviete, ako dlho trva cakanie na vysledky? ( u Milosrdnych). Dakujem za akukolvek pripomienku, ci nazor...

cikyta
21. pro 2011

@akwee No ja som mala významne zvýšené hodnoty D-diméry kvantit: 1,48 mg/I
v 33 tt a v sprievodke mám zápis ako (3x zvýšená hodnota D-Di !) a hned mi zvyšovali dávku na 0,8 ml fraxiparínu, takže z pohladu lajka si myslím, že si to mala poriadne zvýšené..... ☹

lume
21. pro 2011

@akwee Biochemicke vysledky z krvi byvaju do 24 hodin. Neviem, co vsetko Ti budu zistovat, aleasi tie dimery, fibrinogen, mozno protein S. Potom su dolezite geneticke vysledky, ale to trva asi 6-8 tyzdnov.

akwee
21. pro 2011

@cikyta dakujem za nazor. Podla toho co pises, ma doki mohol poslat na vysetrenie po vzhliadnuti vysledkov... ach. Ja ich mam totiz dvoch, kedze zijeme striedavo na Sk a v zahranici. Prvy povedal, ze hodnota je vyssia, ale velmi to neriesil a druha doktorka povedala, ze je to v tehotenstve normalne. Ja viem, ze este nemam vysledky z hemosky, ale... u teba sa kedy a ako zistila mutacia, ak sa mozem opytat? Dakujem...

akwee
21. pro 2011

@lume dakujem. A tie geneticke sa zistuju tiez z krvi na hematologii? Akosi som z toho jelen... ale chcem a musim sa k tym vysledkom dopracovat...

cikyta
21. pro 2011

@akwee Ano, hodnoty v tehotenstve su vyššie.
No ja som bola na genetike po prvom neuspešnom IVF. Kým prišli výsledky, mala som za sebou druhé IVf a už som bola v 10 tt. Výsledky boli V.Leiden(G1691A) heterozygot a Polymorfizmus MTHFR (A1298C). Ciže mi nasadili urýchlene inj.fraxiparínu a pavidelné návštevy hematologie a sledovanie krvy.........Teraz mám nakázane už len kontroly každý 2 rok. No v tehotenstve každý 2 mesiac.
Na genetiku som išla z vlastnej vole skrz neuspešné IVF a mužove závažne ochorenie........a hla, on vyšiel z toho ako OK a mne zistili tieto zdedené genetické "pliagy" ☹ A to len uplnou náhodou,kedže nebol nejaký extra dovod (nepotratila som nikdy-myslím...)

hhranolka
21. pro 2011

holky prosím pomoc,.. kdo je z prahy.. je nekde clexane 0,6 bez doplatku?????

gigi2
21. pro 2011

@hhranolka já si minulý týden vyzvedávala v lékárně ve vchodu do VFN bez doplatku, ale 0,4ml.Můžu se ti tam zítra zeptat, jestli to stačí a napsat.

hhranolka
21. pro 2011

@gigi2 to je ta lekarna Karlovo náměstí 32? zajede mi pro to tatka - pracuje v praze - u nas doplatek skoro 200kc na 1baleni.... a ty tam jdes?. nebo by jsi sla extra kvuli me? pokud tam jdes, tak se zeptej, jinak kvuli me tam nechod....

lume
21. pro 2011

@akwee Genetika sa tiez robi z krvi. Vezmu Ti viac skumaviek. Nieco by malo ist na biochemiu a nieco na genetiku. Potom sa ozvi ako si dopadla.

fiallinka
21. pro 2011

@akwee ahoj, no na šestý týden je to hodně - a to nijak neřešili? Vlastně ti přeju, ať ti nějakou mutaci najdou, dá se proti nim "lehce" bojovat injekcemi, jen o nich vědět...

gigi2
22. pro 2011

@hhranolka zeptám se ti,mám to u nosu.Jak areál VFN, tak polikliniku,tak to pozjistím.