Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

siwinka1717
18. pro 2011

@lume ešte aj Clexane sa dá. Mne Claxane nerobilo dobre, radšej som si pýtala Fraxik

nena13
19. pro 2011

@siwinka1717 Ja pichám od 4 týždna a som v 19-a začali sa mi robiť hrče, svrbia,...a nejako začali bolieť-miekedy prepichnem aj pár krát kožu kým najdemnormálne miesto-aj do stehin som 2x skušala-ale to ešte viac boli-zatiaľ sa snažím najsť na bruchu voľné miesto,ale pomaly už nebude kde....☹

siwinka1717
19. pro 2011

@nena13 ja som mala to isté, a na bruchu sa mi v 19 týždni urobila poriadna hrča, vtedy mi zakázali pichať do brucha. Picháme ramená a stehná. Ja už som 32tt, nevieš si predstaviť aké mám modré stehná a hrčavé. Na ramenách sa mi modriny ani hrče nerobia, skús poprosiť nech Ti pichajú tam. A inak z Clexanu som mala väčšie hrče a viac tie injekcie boleli

lume
19. pro 2011

@nena13
@siwinka1717 Pokial viem, este existuje aj nejaky Fragmin. Preco Ti Clexane nerobil dobre?

siwinka1717
19. pro 2011

@lume viac ma to bolelo a mala som zakaždým hrče, pri Fraxi som zakaždým nemala. Baby nemôže to byť aj tým (tie hrče) , že ako to miesto predtým očistíme ? Ja mám dezinfekčný roztok a priznám sa, niekedy si to pred pichnutím zabudnem potrieť

lucy.l
19. pro 2011

@lume Jak se daří ?

ginger32
19. pro 2011

@siwinka1717 ahoj, hej, ja si picham fragmin a obcas mam hrcku, ale teraz uz velmi malo, posledny tyzden uz picham do bokov, a tam to zatial vobec neboli, ani hrcku som zatial nemala...

ginger32
19. pro 2011

@siwinka1717 mne hematologicka kazala, ze si mam dat palec na pas a prostrednikom kam dociahnem smerom dolu najnizsie, tak tam do boku mam pichat, nie vyslovene do stehna

siwinka1717
19. pro 2011

@ginger32 do bokov ?

ginger32
19. pro 2011

@siwinka1717 hej,aspon tak si to pamatam

lume
19. pro 2011

@lucy.l Dakujem za opytanie. Dnes som bola na poradni a zistili mi bielkoviny v moci, tak tam zajtra idem opat s dalsim mocom, aby zistili odkial to mam. Otvorena som nastastie stale na ten jeden prst, tak to sa aspon nezhorsilo. V stredu mam ist diskutovat o epiduralke, ale viac menej som rozhodnuta ist bez toho. Citala som, ze trombofilia je kontraindikacia ku epiduralu. Ty vies ako budes rodit? Citis uz aj nejake kontrakcie? Mna sa lekar pyta neustale, ci mi netvrdne brucho, ale s tym som si ani nie poriadne ista, lebo mam na bruchu dost svaloviny a tak sa mi stale zda, ze mam tvrde brucho. Este rozmyslam, ze si zacnem postupne pichat injekcie neskor a neskor, tak aby som potom finalne pichala vecer. Myslim, ze to bude lepsie pre planovany porod, lebo teraz si ich picham rano.

siwinka1717
19. pro 2011

@ginger32 vieš čo, to rovno zajtra vyskúšam, to nemusí byť zlé. Do brucha ma to vôbec nebolievalo

siwinka1717
19. pro 2011

A inak hematologička mi vôbec neodporúčala epidurálku. Aké s tým máte skúsenosti ? A akú máte váhu bábätiek ?Vraj hemofilici majú menšie bábätká a tá naša je menšia.

ginger32
19. pro 2011

@siwinka1717 ja som teraz v 30.tyzdni a minuly tyzden na kontrole sme mali 1361gr, ze podla tabulky, resp. ma podla vahy posunul o tyzden dopredu, takze u mna to neplati, ale ja som brala pregnyl na otehotnenie, takze to moze byt aj tym.. hej o epiduralke som tu citala ze sa neodporuca.. ja vlastne ale vobec este nemam prehlad o porode ze ake druhy su a co sa moze a co nie, este som citala o pancuchach, ze tie by sme mali mat po porode, ale ake to su a kde ich kupim to neviem zatial

lucy.l
19. pro 2011

@lume určitě bez epiduralu, zvládla jsem to bez i u Vanes, tak snad to zvládnu i tentokrát..
Mě hodně moc tvrdne břicho od 20tt ,teď je to někdy lepší, někdy horší, ale věřím že do začátku ledna vydržíme

lucy.l
19. pro 2011

@lume a tvrdnutí břicha, to znamená že se ti břicho stahuje jakoby vevnitř,případně že máš třeba ms bolesti...

siwinka1717
19. pro 2011

@ginger32 pančuchy ? to som ešte nepočula...ja nad tým rozmýšľam tak posledné dni

lume
19. pro 2011

@lucy.l Tak tiez drzim palce, nech vydrzite.

siwinka1717
19. pro 2011

@ginger32 my sme boli v 31 tt len 1100 g. Je pravda, že dátum mojej poslednej menštruácie mi úplne uniká plus minus 10 dní. nie žeby som bola nezodpovedná, ale v tej dobe sme veľa cestovali a nejako sa mi to posúvalo, a mali sme aj hrozne roboty.Tak ale aj môj syn bol menší, tiež tam bol rozdiel 14 dní. Narodil sa v 39 tt, mal 2700 g a 51 cm.

lucy.l
19. pro 2011

Děkuju !!!Dětičky už by to krásně zvládly,ale já bych sakra špatně nesla být na vánoce bez Vanesky :(
@ginger32 já měla odhady váhy u dcery taky dobré, tuším dva dny před porodem lékaři prorokovali nějakých 3300g ale ve skutečnosti při narození vážila 2650g a měřila 48cm!

lume
19. pro 2011

@siwinka1717 Ja som skor nachylna ist bez epiduralu, s hematologickou som sa o tom este nerozpravala. Ja som momentalne v 34tt+6 a babo malo pred tyzdnom 2400 gramov. Podla ultrazvuku to teda vyzeralo ako by malo o 2 dni menej, co ale nie je podla mna nic hrozne. Hlavne nech ma cez 2500 gramov a budem pokojna.

lume
19. pro 2011

@lucy.l Dakujem za odpoved. Ja ale fakt nepocitujem vobec ziadnu bolest. Obavam sa, ze ani poriadne nepostrehnem kontrakcie, ked to takto pojde. Kontrakcia, to je ze Ti teda tvrdne to brucho? V tomto som uplne neznala.... 😒

siwinka1717
19. pro 2011

@lume ja som si tu čítala ako je epidurál fajn, keď má niekto dlhý pôrod, tak som sa na to pýtala, lebo neviem, čo mám čakať. Keď som čakala syna, bola som v nemocnici celých 9 mesiacov skoro, od 19 tt som mala pesar a tým, že som bola otvorená som rodila cca 20 minút. O hemofílii som vtedy nič nepočula a ani doktori to neriešili, mala som šťastie, že som o malého neprišla. Hemofíliu mi zistili až teraz, keď sme minulý rok prišli o bábo

lucy.l
19. pro 2011

@lume já měla začátek porodu jako silné ms bolesti, nejprve šly ale asi dva dny zahnat sprchou i spánkem a jejich pravidelnost se měnila, v den porodu se stupňovaly a večer, když byly po 5minutách nepomohla ani horká sprcha,nic...tak jsme jeli a za pár hodin byla malá venku, pravé hrozné bolesti ale přišly až mi píchli vodu..

No a ms bolesti mám toto těhotenství cca od 20tt někdy je to lepší, někdy horší, kolem 20-30tt jsem měla někdy opravdu strach abych o malého nepřišla... a teď už se snažím si toho moc nevšímat,už jsem klidná a vůbec se nešetřím 😀
Jo a kontrakce je dá se říct že ti tvrdne břicho, prostě se stahuje děloha, ale je rozdíl kontrakce a poslíčci, když to děloha jen nacvičuje...pravá bolí už mooc...

lucy.l
19. pro 2011

ale ty bolesti byly pořád snesitelné, fungovala jsem při nich, žehlila,vařila...opravdu až píchli tu vodu, to pak bylo něco
ale tohle má každý jinak

lume
19. pro 2011

@siwinka1717 Myslis skor trombofiliu, nie? Ja sa citim ako nejaky "analfabet" lebo je to moj prvy porod a som tu v tejto diskusii skoro najstarsia. To si lezala celych 9 mesiacov? To Ta obdivujem. Ja lezim tyzden a to doma a uz neviem co so sebou. Teraz som si povedala, ze ked to moja mama zvladla bez epiduralu, tak to zvladnem aj ja 😀

lume
19. pro 2011

@lucy.l Dakujem, aspon mam trochu predstavu, co cakat. Este sa ozvem. Chystas sa teda rodit prirodzene alebo cisarskym rezom?

siwinka1717
19. pro 2011

@lume ((-: áno, ja to volám všeliako. Celý čas som pri malom jemne krvácala, to bol rok 1997 a nejako to neriešili.Žiadny analfabet, každá má trošku strach. Ja si to neviem ale predstaviť, ak by som rodila čo ja viem, ako niektoré kočky 18-20 hodín.

nikinka1981
19. pro 2011

@siwinka1717 my sme prišli o bábo 3x pred tým ako mi zistili, že mám zlú zrážanlivosť krvi. Potom som si celých 9 mesiacov, teda len 8 pichala fraxiparín. Nakoľko sa potom všetko zbehlo veľmi rýchlo aj vysoký tlak neodporúčali mi rodiť normálne, ale cisárskym rezom. Pýtala som sa na spinal, teda na pichnutie do miechy a umrtvenie, ale to mi už vôbec neodporúčali, nakoľko tam hrozí zakrvácanie do miechy. Myslím, že s epidurálkou je to podobne, ak picháš fraxiparín, ale nie som si celkom istá...

lume
19. pro 2011

@siwinka1717 No ja uvidim ako to bude. Spolieham na to, ze mame v rodine rychle a lahke porody (mama aj tety). Ja som len nevedela, ze ako budem rodit, ci cisarskym alebo prirodzene. Lekar mi ale povedal, ze to vidi na prirodzeny porod, ale kvoli injekciam planovany samozrejme.